С каква разлика се родиха?

  • 9 155
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
Лелеееееееееееееее.... Анелия, твоито раждане си е било цяла Одисея!!! Супер!!! Grinning
Благодария ти за информацията!!! А сега колко са големи шушките? И трудно ли е с двечки?
Разбира се, наи-много искам бебенцата ми да са добре и всичко друго не е толкова важно, ама като не знае човек какво го чака се поизнервя и стряска от какво ли не! Shocked Та, затова питам толкова много! Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 46
  • Мнения: 652
От интерес чета темата. Много ми е интересно да разбера и ако позволите ще попитам: как разбирахте кое се движи, кое ви рита повече? При прегледа на ехографа или...?
Благодаря Ви.
П. С. Аз съм мама, но на едно бебе.

# 47
  • Мнения: 4 965
Цитат на: shedi
От интерес чета темата. Много ми е интересно да разбера и ако позволите ще попитам: как разбирахте кое се движи, кое ви рита повече? При прегледа на ехографа или...?
Благодаря Ви.
П. С. Аз съм мама, но на едно бебе.


Колкото и да се движат и обръщат, всяко си стои на определено място в корема, което се разбира от ехографа. На прегледа също се вижда кое е по-подвижно, а и след раждането най-сигурно разбираш кое-кое е  Wink .

# 48
Аз ги различавам, защото знам кой къде е, викам им малкия и големия, въпреки, че разликата им засега е само 300гр. Малкия е доста по-палав... прави ето така #Milti  а големия е по-спокоен!  А при ниакоиа по-силна контракция се очертават точно къде са, как са застанали, дупета, главички, ръчички...

# 49
Пиша като идиот заради тъпя месинджър, SORRY Embarassed

# 50
  • Мнения: 4 965
Цитат на: ella
...А при ниакоиа по-силна контракция се очертават точно къде са, как са застанали, дупета, главички, ръчички...


Вярно е (хи-хи, това го бях забравила). И аз редовно се опитвах да им уловя ръчичките и крачетата  Stuck Out Tongue , а най-гадно беше, когато Еската се опитваше да си напъха главата в стомаха ми или под ребрата. Като легнех по гръб дори се очертаваха съвсем ясно в последните седмици - много беше странно (гледката е хем приятна, хем малко страшничка).

# 51
Цитат на: azaf

Вярно е (хи-хи, това го бях забравила). И аз редовно се опитвах да им уловя ръчичките и крачетата  Stuck Out Tongue , а най-гадно беше, когато Еската се опитваше да си напъха главата в стомаха ми или под ребрата. Като легнех по гръб дори се очертаваха съвсем ясно в последните седмици - много беше странно (гледката е хем приятна, хем малко страшничка).

Много е забавно, чувстваш се малко като Пришелеца... и на мен единия младеж иска да ми влезе в черния дроб, а може и вече да е успял... Stuck Out Tongue А на видозона се видя как единия е седнал на лицето на другия!!! newsm62
Прозяваха се, хълцаха, ритаха се по дупетата, цяло шоу ни изнесоха!!

# 52
  • Мнения: 2 051
Цитат на: azaf
Цитат на: ella
...А при ниакоиа по-силна контракция се очертават точно къде са, как са застанали, дупета, главички, ръчички...


Вярно е (хи-хи, това го бях забравила). И аз редовно се опитвах да им уловя ръчичките и крачетата

После като се родят ще ти бъдат много познати при пипане формите на коленцата, лакътчетата и дупетата.

# 53
  • Мнения: 4 965
Цитат на: ella
Много е забавно, чувстваш се малко като Пришелеца... и на мен единия младеж иска да ми влезе в черния дроб, а може и вече да е успял... Stuck Out Tongue А на видозона се видя как единия е седнал на лицето на другия!!! newsm62
Прозяваха се, хълцаха, ритаха се по дупетата, цяло шоу ни изнесоха!!


Във връзка с това се сетих за последния видеозон преди операцията (предната вечер ги гледаха, за да видят как точно са застанали). Виждаше се как Еската буквално скача с двата крака върху лицето на Киса, а тя сякаш се опитваше да се предпази - беше си сложила ръчичката точно пред личицето си (дори го имаме документирано). Беше много сладко (е, беше ми мъчно за "каката" - няма как да я е боляло, но е кофти да видиш как едното ти слънчице рита другото в носа  Wink ).

# 54
  • София
  • Мнения: 23
Цитат на: ella
Цитат на: petia
Здравейте, аз родих двете кукли преди месец и половина /на 02.11/ с планово секцио Grinning

Браво, да са ти живи и здрави!
Аз чакам двама юнаци, сега съм в седми месец, а те са 2кг и 1,7 кг, а аз съм просто с огромен корем и много ми тежи #Shocked
при теб как беше? А секциото - как беше, какво се усеща, кога боли? Моля те, светни ме малко? Grinning  Grinning  Grinning


Мила ella за корема просто мога само да ти съчувствам, отлично знам, а и всички в този форум също. Относно раждането мисли позитивно. Макар че ми беше второ раждане, аз също много се притеснявах, защото близнаци се носят по-различно от едно дете. Моята докторка, ме вкара в 5-ия месец в болницата за да ме накара да почивам, защото знаеше че в къщи с малко дете не може да ми се случи. Та така останах там до раждането.
Моите момчета (вече са на 2 год и 8 месеца) се родиха в 34-та седмица. При започване на раждането ме гледат на ехограф и  се виждат и двете бебета застанали главично и двете по около 2 килограма. Изобщо никакви проблеми около раждането, които да касаят мен. Всички се притесняваха само от състоянието на децата. След като излезе първото бебе и освободи място второто се обърна напречно. Така стоя около 15 минути с което изправи всички присъстващи доктори на нокти. Просто трябваше по-най бърз начин да се приготвят за операция. В следващия момент бебето се обърна седалищно и така излезе. Та така всичко завърши добре и за трима ни.

# 55
Аз ще раждам със секцио, има много причини лекарите да вземат такова решение. Това хем ме успокоява малко, хем пък не съм много наясно какво точно ще се случва... важно е шушковците да се родят живи и здрави!!!

# 56
Здрасти отново, Ела. Раждах с планово секцио, защото бебките се бяха разположили много странно. Едната беше с глава малко по-високо от пъпа ми и дупе със свити крачета ниско долу , а другата с глава също около пъпа ми и вирнати крачета под ребрата ми. Просто много ясно в центъра на корема ми се усещаха две глави и лекарката ми се притесняваще да не се заклещат, въпреки че е малко вероятно. Не се притеснявай от операцията, макар че аз също доста се притеснявах. Въпреки, че и аз бях чула доста страшни неща при мен операцията мина много отлично, а и след това се чуствах добре. Влезнах в операционната в 8 ч. и ми сложиха системата. Дойде анестезиолога, много готин човек, и ми каза какво следва, че на 2-3 банка от системата ще се изправя седнала, за да ми сложи упойката в гръбнака. Не се притеснявай поставянето й не боли повече от обикновенна инжекция, просто трябва да си спокойна и отпусната. Веднага след поставянето й почуствах затопляне на краката и легнах на масата. В началото може да ти стане лошо, в смисъл да ти се повръща, но минава за минута. Дойде и лекарката и започваха операцията, не се усеща нищо, освен че те пипат,  че си вършат работата хората. Анестезиолога беше през цялото време до мен и ми говореше, по скоро искаше да разговаряме, но аз само гледах часовника и очаквах да чуя бебетата. Бебетата се появяват сравнително бързо. По-голямата част от операцията е после, но тогава ще се много щастлива и няма да се притесняващ. Ние с екипа лекари си говорихме за това как ще се казват бебетата и т.н. Деня на операцията се остава в реанимация до следващата сутрин. Беше ми скучно и малко подтиснато. В стаята бях сама, нямаше друга жена, бебетата ги нямаше, а и не можех да се движа. На другата сутрин ми показаха как да стана, разходихме се с рехабилитаторката по коридора и ме преместиха в стаята. Разбира се не очаквай, че няма да осещаш операцията, малко опъва и те кара да ходиш наведена, но това бързо се забравя когато ти доведат бебчетата за хранене  Grinning Желая ти приятна бременност и леко раждане, 4ао засега

# 57
Цитат на: 2x2
Цитат на: vedrra
Цитат на: azaf
не се дължи на хормонално нарушение, а на генетична наследственост. Докторите твърдят, че е възможно при евентуални следващи бременности - резултатът отново да е двоен.  Stuck Out Tongue


Супер Grinning
Баба ми имаше съседка, която веднъж беше родила 2 момичета, а следвашият път - 3 момчета.
Така че внимамайте какво, как и КОГО правите Grinning  Grinning  Grinning


Майка ми е раждала 2 пъти по два близнака. Аз съм от първата двойка.


Майка съм на близнаци на 5 г. - момче и момиче, родиха се с три минути разлика - секцио, той 2170 и 48 см, тя 2530 - 49 см, 5 дни преди термина. Той я изпревари на 3-я месец - и като височина, и като тегло. Сега е със сантиметър и около 1-2 кг. по-тежък.
След 2 г. забременях отново - и отново близнаци. За съжаление, не можахме да си позволим да ги задържим. Не знам на какво се дължи - в родовете ни няма близнаци, може би на хормонален дисбаланс. Все се каня да си изследвам хормоните....

# 58
Мили мами, много ми е интересна вашата тема и много искам и моите бебчета да са 2, но засега се вижда само едно. Не че имам основание да смятам, че са 2, но ми се иска. Та се включвам по повод на зачеването с разлика във времето. Има и случаи - при цветна бременност да се заченат дори с месец разлика Grinning  А една жена в Щатско бе родила едно черно и едно бяло бебе. Просто поизневерила на мъжа си с негро, ама станало бебоче и се родили две "близнета" с различен цвят на кожата  Shocked  Звучи странно, а? Но какво ли не се случва в природата  Wink

# 59
  • Мнения: 3 926
Гостът съм аз Embarassed  Извинявам се Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт