Необходими ли са помпите?

  • 2 452
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 558
използвах помпата,когато бяха напрегнати гърдите и ако имах работа на вън, изцеждах за да се нахрани бебето Peace
И аз  Peace

# 16
  • Мнения: 164
Имах много кърма, но на ръка ми беше по-лесно, от помпа ме болеше.
И при мен беше така.

# 17
  • Мнения: 2 960
за мен помпата-се оказа непотребна вещ.
Нямах почти кърме и двата пъти. Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 1 817
Първата бременност си купих като  послушах "вещите в занаята", че без нея НЕ може.
Оказа се напълно излишна при мен. Излишен разход. Нямах проблеми.

# 19
  • Мнения: 3 092
В началото да , докато ми се регулира лацтацията .
После при отбиване , за да цедя по малко заради опасност от запушване .

# 20
  • Мнения: 4 433
Изцеждах докато кърмех,защото си беше малко по принцип.

# 21
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Кърмих 3 седмици и пак ми беше нужна , имаше какво да изцеждам.

# 22
  • BG
  • Мнения: 2 217
Според мен са необходими, ако усещаш, че гърдите са ти напрегнати след кърмене.
В противен случай, би могла да ги използваш от време на време, както е казала Морска, ако имаш работа навън и е необходимо да се цедиш.
Би трябвало да прецениш колко често би ти трябвала и тогава да си купиш.

Не давам себе си за пример, защото аз се цедих една година и за мен помпата беше необходимост.

Успех!  Peace

# 23
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Моят мъж ми купи помпата на Авент,която е малко над 80 лв.Ами така си и стои.Мъчих се да се цедя,ама нямаше какво Tired Така, че и при мен се оказа една ненужна(засега)покупка.Ще видим другия път как ще е  Thinking

# 24
  • Мнения: 8 999
Не съм се цедила. Всъщност, никога и с никаква помпа не успях да изтръгна дори капка от гърдите си. Обаче кърма имах много. Бебето се давеше, докато сучеше. Забелязах, че докато кърмя от едната гърда, от другата също тече. Затова просто подлагах епруветката от едната помпа /в случая се оказа полезна вещ/ и там си църкаше. Докато детето ми изяждаше каквото яде от лявата гърда, в епруветката събирах поне половината количество на изсуканото /знаех с точност, защото мерех детето си преди и след ядене, а епруветката имаше делител/ от дясната.  На следващото хранене - в обратен ред. По този начин хем успокоявах и двете си гърди, хем и стимулирах кърмата.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 735
Явно е много индивидуално.Дъщеря ми така и не засука и се цедих почти 5 месеца.За мен се оказа мн. важна покупка. Мъжът  ми я купи след раждането,като се разбра,че ще ми е необходима.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Моето мъниче също не иска да суче.Така, че помпата ми е най-необходимото нещо  , за да се храним с кърма Peace

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Купих я още преди да родя , ползвах я усилено в първите седмици , сега по-рядко за жалост  Sad

# 28
  • Мнения: 5 393
Ползвах помпа в болницата и след това още 2-3 седмици максимум. Иво сучеше без проблем, освен това с помпата изобщо не можех да изцеждам, а имах кърма.

# 29
  • Мнения: 1 763
В началото гърдите ми бяха много напрегнати, бебето въобще не пожела да засуче и без помпата сигурно щях да експлоадирам. На ръка не можех да изцедя нито капка, дори под душа в банята. Ползвах помпата няма и седмица, но в този кратък срок ми беше направо жизнено необходима.

Общи условия

Активация на акаунт