Карлово и Сопот - пияни от любов и вино!

  • 11 961
  • 295
  •   1
Отговори
# 60
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
а, и още причина да не се дава плодово. сладки са и децата може да привикнат към тях и после да не искат зеленчуково.
не знам защо е разпространено схващането, че пюретата и соковете са по-полезни от пресните плодове.  newsm78 на мен са ми подарявали сок, специално за ангел да го пиел, при положение, че се опитах да убедя въпросната дама, че той отдавна яде плодове и нищо ценно не е загубил, като не е изпил няколко Е-та.

# 61
  • Мнения: 1 232
Петя ,бебешорке гласувах за малките сладури.Добре дошли на новите мами,радост за окото ми да виждам нови попълнения с малки бонбони Hug

# 62
  • София
  • Мнения: 70
микки кърмата нали също е сладка. Аз мисля, че затова плодовите пюрета се възприемат по-лесно от бебетата и затова се почва с тях. Незнам....опитвам се да разсъждавам логично. Нито съм отгледала деца досега, нито съм толкова компетентна. Аз затова и събирам мнения  Hug

# 63
  • Мнения: 7
ЗДРВЕЙТЕ!!!Аз също започнах с плодово пюре но м/у храненията .Зеленчуковото го почнах почти в 5-тия месец понеже имахме силни колики . Ако можех щях да го започна още в 4-тия.  Преди това давах плод окло половин месец .Чесно да кажа сега го наблюдавам, ако не иска да яде проблема не е в зеленчука или плода ами в самата лъжица-(пусти мързел)Предпочитаме шишето,че става бързо:)Аз съм против късното захранване-когато е така приемат мн. храни на бързо незнам за вас newsm78 Вече сме на 6 и от 1 седмица хапвамаме и месно а преди него дадох каша без глутенова А давам и жълтък:))-споделям понеже много не дават.
Знам ,че късното захранване е добре да го започват тези които кърмят а не тези които са на АМ .Аз даже смея да ви кажа че когато навърши 6 започнах да му давам кисело мляко Laughing Както съм си отгледала баткото така смятам да си отгледам и малчо  bouquet
Само незнам като казаха,че кухнята ще започва да се дава на деца  навършили 10 месеца кво ще правя-ми ще готвя:) Peace

# 64
  • Мнения: 133
Благодарим на всички гласували!!!!!Нашето срамежливо кокиче зъбче най-накарая се показа,за радост на мама  grinning012Ще ръфаме морковки PeaceХа ха ха

# 65
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Петя, и в личен разговор си го споделя това за бързото приемане на храни при късното захранване. Не е точно така, поне аз не съм правила така. И с Ачо, както и с Мартина-на месец по един нов вид храна съм въвеждала. С разликата, че при Марти започнах с плодов сок, после плодово пюре, зеленчуково, каша и накрая месно пюре. А при Ангел-зеленчуково, каша, месно. Закуски и двамата не ядат, по простата причина, че от 5-6 до събуждането си висят на цицата и е логично да не искат да закусват. Мартина започна да закусва когато тръгна на ясла. Колкото до киселото мляко-аз също давам, въпреки, че е на кърма. Но то с по-голямо дете в семейството, трудно се спазват всички здравословни навици при малкото.
Добре де, аз вчера изпратих снимка, а още я няма качена за играта Sad

# 66
  • Мнения: 7
ако става въпрос за нашата игра -НЯМА ДА Я ИМА .Незнам защо не са обявили но има нови правила.последно пратени снимки до16:00 на обед само тях щели да качват и конкурса бил до понеделник -май ако не се лъжа  newsm78странни са но за един ден бяха прекъснали играта

# 67
  • Мнения: 236
Звънях в P & G да питам защо ни няма уолкъра още,казаха че уолкърите са изчерпани и ако не получат нова доставка ще ни дадат друга играчка която искаме CryДругия вариант бил да са идвали да ни я носят и да не сме си били у нас,но не мис е връзва,защото на Ирен първо са и се обадили да я питат дали си е у тях.Мимчо,на теб звъняха ли ти?
За захранването-захраних Ева на 4 месеца,защото беше на АМ.Със зеленчуково пюре,после плодово,после каша,накрая на 6.5 месеца месно.Пресни плодове започнах да давам след 7 месец,сокчета не е пила.На кухня я записах на 10 месеца.Сега вече яде всичко(изключвам строго забранените фъстъци,ягоди и т.н.).

# 68
  • Мнения: 7
еййййййййййййй,къде изчезнахте всички бре.Много слабо се представяме днес във форумчето  newsm78 или просто така ми се струва -май ми е скучно  Sick Tired

# 69
  • Мнения: 844
Никой не се похвали как изкара празника на 14 - ти newsm78

# 70
  • Мнения: 7
Ми ти като питаш защо не разкказваш????? Аз бях на Белокамене и умрях от студ иначе беше весело!!Диджея ми огаждаше цялаа вечер:))))

# 71
  • Мнения: 42
ИН,на мен също ми звъннаха да ме питат дали съм в къщи,аз обаче чакам и жираф.бая се забави.БЕБЕШОРЧЕ,честито ви зъбче.и моите сега ги мъчат зъбки.нени баща му го острига първи номер Laughingкато воиниче е.да ви кажа че се наговарят и тръгват да правят били.или единия си бъбри нещо а другия почва да се смее.много са интересни вече

# 72
  • Мнения: 844
Щот не съм ходила никъде ...... за вас любопитствам ...... Миме а моите хубавци вече ходят по купони, и ми е толкова странно че изведнъж пораснаха и още малко хайде да по техния път Sad

# 73
  • Мнения: 20
Здравейте,мамчета!Доста време не съм се включвала при вас защото когато е хубаво времето излизахме на разходки,а и десетина дни нямах комп понеже го дадох да ми го поизчистят и преинсталират.Тази вечер не ми се спи много и раших да попиша.На 30.01 сложихме първата ваксина на бебчо-от тази която се полага по ЗК и да чукна на дърво добре я понесе,без температури и др.странични ефекти.За разтежа да ви кажа имам си един дундю който наддава по 300-400 гр на седмица,и по 3-5 см на месец за височина.На 16.02 бяхме пак на консултация и в момента тежи 7,350 и е 62,5см.като се има в предвид че е роден на 20.10.08г-3,670кг-51см.Храня го само с кърма и нищо друго сега тези дни вече мисля да започна да му правя по малко сок от ябълки и морков така ми казаха на консултацията.Нали вече след като стане на 3 месеца може да се дават сокчета?А самото захранване незнам кога ще започна поне докато имам кърма мисля да не го храня с нищо друго,а щом качва така добре кг.значи кърмата го засища.Та това е за сега от мен.

# 74
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Радка, виж това преди да дадеш сокчета.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18199
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18208.0

А и в момента точно, морковите са бъкани с нитрати и какви ли не химии.

П.П. Писна ли ви от моите поучения Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт