Отговори
# 30
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 756
Благодаря ви Hug И да почерпя Wink

# 31
  • Мнения: 179
  Добър ден от още една " търкаляща се"....

Някои мами вече за пюрета ще започнат да си говорят, докато други още си чакат Денят... Mr. Green

Аз не пиша напоследък често, че такава предродилна ме тресе, да не говорим, че все ми е лошо и нервно.Има ли и други такива като мен ??? / или само аз се чувствам така..../
Редовно обаче следя коя мама е вече с бебе

Та в тази връзка честито на всички, които през последната седмица си гушкат вече бебчето    bouquet

Честит рожден ден и на Гея  newsm59

# 32
здравейте мами и бремелинки(то май вече почти не останаха,ама...) Hug
Ох,аз пак място не мога да си намеря,не ме свърта на едно място,не съм спала от 3 часа Confused
Гея,честит рожден ден,още много много години само здраве,щастие,късмет в живота и дечицата винаги да са до теб  bouquet Hug

# 33
  • Мнения: 5
Гея, честит рожден ден. Бъдете живи и здрави цялото семейство и весело изкарване!

# 34
  • Мнения: 1 560
И аз съм още 2 в 1 и започна да ми писва.
Жълтият ламтурник нещо се губи .........дано скоро се появи с хубави новини!

 newsm59 Гея!

# 35
  • Мнения: 360
дая благодаря ти  bouquet

# 36
  • Мнения: 2 829
Момичета, Куцо Пате много добре е описала какво се прави при запушвания.
Първо-важно е гърдата, която е проблемна да се изпразва редовно-започвайте всяко кърмене от нея и цедете след това. Правят се затоплящи компредси преди кърмене и студени след (вместо студени компреси може да се слага намачкан зелев лист, наистина е мн. ефективно) Топлите компреси могат да се правят с памперс-сипвате топла вода и хоп-на гърдата. Като изстине-мушкате в микровълновата за няколко секунди и пак. Може също така да опитате преди кърмене да сложите компрес със солена вода на зърното на гърдата-ако запушеното е на повърхността на зърното (понякога може даже да се види като бяла точица на зърното) солената вода помага да се размекне и отпуши. Лецитина също помага-това е хранителна добавка, която пречи на образуването на мастни топчета, които запушват каналите. При проблем могат да се пият по 4 капсули от 1200 мг. на ден, а профилактично-по 1 на ден.
Също така се опитайте да избягвате тежките мазнини и транс-мазнините (напр. в маргарините) за известно време. Помислете също за причина, особено ако запушването се появява на едно и също място-дали не спите на една страна и да притискате гърдата, дали не носите бебето така че някъде да има натиск? И последно-пазете се-всякакви болести и настинки често водят до запушвания.

Мартеничка, това, което ти описваш хич не е нормално. Опитвала ли си се да потърсиш причината за рагадите? Сигурна ли си че бебето захапва правилно? Трябва да налапва и ареолата, а не само зърното на гърдата, устничките му трябва да са извити навън, като на рибка, коремчето на бебето да е обърнато към теб...Ето тук е обяснено подробно:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/403/51
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=45914.0
Можеш също да заведеш детето при педиатъра да погледне дали няма къса юздичка на езичето-доста често се среща, ако се открие навреме се оправя много лесно но много пречи на кърменето.
Иначе-имаш искреното ми възхищение че си толкова упорита и не се отказваш, въпреки мъките, но непременно потърси причината-просто не е нормално да се мъчиш така!

Момичета, които казвате че не ви достига кърмата-ако искате съвет или помощ-пишете, като разкажете повече подробности за това как храните бебоците, по какво разбирате че не достига кърмата, как се държат дребосъчковците, как пишкат и акат... Обещавам да не давам непоискани съвети...

# 37
  • Мнения: 89
Geia,честит рожден ден!!! newsm59

Да споделя за кърменето при нас: някой път суче през 2,5-3 часа,друг път през 1-1,5 часа.В общи линии й давам буквално на поискване и се успокоявам по броя на пълните памперси.Всеки път като ме обхванат съмнения си повтарям,че има по 5-6 наакани памперса на ден и следователно кърмата й стига.Иначе нямам някакво особено напрежение в гърдите,а и рядко изтича по някоя капка спонтанно(и то обикновено докато кърмя от другата гърда изтича по някоя капка-не повече.. newsm78 ).Записвам си кога я храня и броя на "пълноценно оползотворените" памперси..Чак не ми се вярва,че стана толкова лесно като чета за проблемите на някои мами с рагади...Не съм много сигурна,че не бих се "предала",ако изпитвам толкова силни болки.. Embarassed Дано се регулират нещата при всички ни!Наистина е доста по-лесно да се кърми.Като се сетя предишния път..голяма хамалогия ми се струва в сравнение със сега.А и аз тогава изварявах шишетата до почти годинка на баткото ooooh!

Пате,сподели за лецитина по-подробно.Какво му е действието и по каква схема го пиеш?

Yanast,трябва професионално да се заемеш с консултантска дейност по въпросите за кърменето!!! Hug Много търпеливо обясняваш и действаш доста успокоително.Рано или късно всяка от нас ще опре до мнението ти,сигурна съм и благодаря предварително!

# 38
  • окр Пазарджик
  • Мнения: 36
Търкул  Joy в новата тема  Mr. Green И аз още чЕкам  Crazy , дори и конктракциите изчезнаха , започвам да се притеснявам. Утре отивам до болницата да видим дали ще ме приемат за принудително раждане . Откакто ми мина термина бебето спря да хълца , но важното е че шава и понякога доста силно ми опъва корема. Това е за сега от мен ,надявам се следващото ми включване да е с бебче  Praynig

# 39
  • Мнения: 12
Здравейте мами!

Отдавна не съм писала, а и скоро не съм влизала във форума, защото бях доста заета  Laughing.

Влизам сега за да ви кажа, че на 7 февруари рано сутринта се роди моето момченце Антонио. Изненада ме със седмица по-рано, но не се оплаквам. Роди се 3700, 52 сантиметра. Сега вече сме вкъщи и се гледаме  Grinning.

Пожелавам на всички още чакащи майки леко раждане и здрави бебчета.

# 40
  • Мнения: 1 134
Ч.Р.Д, Дея! Желая ти много щастие и пълноценни мигове! Hug

Galiva, Честито! Да ти е жив и здрав Антонио!   bouquet

# 41
  • Мнения: 139
Здравейте на всички маминки!
И аз още си чакам, повечко лежа, не се напрягам.
Вече нямам търпение да се видим с бебка, но и малко ме е страх. Абе много си ме е страх.

Честито на всички майчета, които вече си гушкат бебенцата.
Скоро и нас ще ни сполети тази радост Simple Smile

Целувки на всички  Hug

# 42
  • София
  • Мнения: 83
newsm51 newsm59  bigdance2 Гея!Желая ти много здраве,любов и семейно щастие!
Момичета имате ли бебефони и какъв модел са?добри ли са?

# 43
  • София
  • Мнения: 1 979
Здравейте на всички  Hug

 nbirthday Геяда си жива и здрава,много обичана и щастлива!!!

Честито навсички нови мами,да са ви живи и здрави бебчетата.

Честит Св. Валентин на патерици  Simple Smile

Ние днес сме ужасно неспокойни,цяла сутрин не е мигнал и само скимти,храним се последните няколко пъти на 2 часа и напоследък взе да ми заспива на гърдата,което проточва много кърменето  Sad
Но поне се хреним!!!

Успех на всички,на които им предстои големия ден!
Плачем...
До после  Sad

# 44
Galiva честито ти бебче Антонио,да е живо,здраво и щастливо дете,ех че хубаво име сте му избрали само... Blush
larakroft1 ако не съм те поздравила още,добре дошла в отбора отново Wink Сега за бебефона,нашия е с видео,още само с Тифани го пробвам,но е доста хубав,и картината е супер,и звука http://www5.jcpenney.com/jcp/X6.aspx?DeptID=62438&CatID=6310 … e=&CMID=62438|63096|63102&Fltr=&Srt=&QL=F&IND=18&CmCatId=62438|63096|63102
Но не знам дали има поръчка до България ако ти хареса Thinking

Общи условия

Активация на акаунт