Пролет наближава, АПРИЛската мама радост я чака голяма!

  • 13 987
  • 320
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 249
Aila, чудесна новина, да им е жив и здрав малкия Димитър, че и прекрасно име са му избрали  Hug

Didi Bojinova, това ти е Удостоверението от банката, на него няма нужда от печат и подписи, а иначе ти трябва и Декларация Приложение 7, която аз си изтеглих от един сайт, нея си я попълваш сама и я даваш заедно с болничния и Удостоверението за IBAN на работодателя  Peace  Можеш да я дръпнеш от тук: http://docstore.odit.info/?s=4&rid=709


# 256
  • Мнения: 8
на моето от банката имаше подпис и печат.Може би зависи от банката

# 257
  • Мнения: 14
Момичета благодаря ви за поясненията,но като гледам какво е положението на края май нищо няма да вземам SadЕмануелка,аз бях,вече завърших магистърската си степен още септември месец,poem и ти правилно помниш,но вече не съм студентка.Абе такъв ужас е стея всички документи и проче. ooooh! #Cussing outЗначи ще трябва да се обърна към социалните най-накрая Tired

П.С.asja,добре дошла сред нас Hug  bouquetАз също ходех при д-р Минев,казвам ходех понеже др седмица си заминавам за Варна и вчера бях за последно при него на преглед взех си и картона.Много съм доволна от него ако можех да си го взема във Варна ама....и клиниката е чудесна и с добри условия.Впечатли ме това че д-р Минев вчера когато си казахем чао,и аз го попитах дали може ако има нещо да му се обадя докато съм тук.Той каза,че мога да му се обадя винаги и по всяко време когато искам за каквото искам дори и когато си отида във Варна.Каза,че ако случайно нещо не съм доволна от нещата във Варна и услови и лекари винаги мога да дойда тук и да си родя при него,насочи ме към лекарка във Варна,дори ми даде координати на тукашна сестра която да ми помогне с болничния.Пожелавам ти успех,не се съмнявам,че си в мн добри ръце Peace

Добре дошли и на др мамчета Hug welcome

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 16:28 от ssillvvi

# 258
  • Мнения: 194
 brawneye това е информация от декември 2008  от шуменската болница, нямам идея защо им е необходимо копие на трудов договор, но го искат.

 Вчера четох, че от НОИ искат тази Декларация-приложение №7, копие от документ от банката с номера на сметката и болничния лист. Както Aila е писала е възможно дори да не е нужен оригинал, подпечатан от банката.

# 259
  • Мнения: 581
Здравейте момичета, поздрави от Бургас.
Бен78, това което ми дадоха от службата представлява - електронен личен амбулаторен картон. Той е достъпен през националния здравен портал на адрес www.zdravenportal.bg Влиза се с потребителско име и парола. Но всеэ още страницата не е активна. Ще е след 20 януари. Като тази карта ще включва- личен архив на цялата здравна информация . Могат да се съхраняват копия от документи с данни за прегледи, диагнози, епикризи, хронични заболявания, копия от ренгенови снимкиЕКГ ЯМР и др образни изследвания. Издава се и картон за спешна помощ, което представлява съкратен набор от медицински данни необходими при оказване на първа помощ- кръвна група, алергии, контакти на близки за връзка.
Принцеса Рая, и на мене снощи ми се случи същото. Както си спях и изведнъж ми се схвана прасеца. Направо не мого да си го обесня, защото се случи в съня ми newsm78. Болкота беше ужасна, имах чувсвото че и сърцето ми ще се пръсне и ме беше страх да се мръдна от леглото . чудя се дали не е от самото спане. аз спях на една странаи можеби натиска от бебето е отишъл върху крака. По гръб не мога да спя.
   Чоколина дневника е много хубав!!!
    Мара подробната и Галя запис на тоновете не са ми правили още. Лекарката не е споменавала нищо за това изследване . Не ми стана много ясно , след като се направи този запис кой разчита дали сърдечните тонове са добри? Слушали са ми сърдечните тонове на бебето и са добри, но за запис не се е споменавало.
Айлада са живи и здрави и приятелката ти и бебето и. Дано всички ние ни очаква едно такова леко раждане.
  За умората, не се уморявам много все още. Както се казва държа Фронта.

# 260
  • Мнения: 75
Имамама, и аз понякога танцувам в съня си, и мен също хваща адска болка в прасеца. Мъже ми вече се научи Simple Smile, веднага хваща крака, той трябва да е прав, и под прав ъгъл сгъва стъпало към мен. Може и сама ,но малко е трудничко сега да се наведеш към опънат крак.

Вчера доста се посмях Laughing. Малката обува сама ботуши, а на приятелката й ботушките слага майка. Моята гордо я поглежда и казва:" Аз сама се слагам, щото мама има тумбак!"  Joy hahaha

Аз също се насочих да раждам в "Селена" при доктор Минев. Сега ,като гледам, и тука има положителни отзиви за него!

# 261
  • Мнения: 54
Мамочка - Колко ще струва раждането при Минев в Селена и трябва ли предварителна уговорка, може ли координати на лични с малко повече инфо за условията в тая болница... че аз уж съм в Сф, но може би ще раждам в Пз и напоследък почнах да се чудя дали не в Пв?

А и да попитам има ли мама, която е ходила на лекция на 9 месеца без да се записва и й се е получил номера?

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 17:22 от mara casy

# 262
  • Мнения: 494
Имамама,записа после се преглежда от самата лекарка и тя преценява,дали всичко е наред. Аз просто трябва да и се доверя. Нямам май друг избор. От сега нататък,всеки път ще ми правят запис,като вече ще ме преглежда два пъти в месеца.

Мисис Т. ти ходиш ли на подготвителен курс за раждането?
Ако ходиш,кажи ми ,моля те,дали си доволна? Заслужава ли си и т.н.?
В болницата,в която се записах, предлагат само курсове за двойки. За съжаление,нашият тати няма възможност да идва с мене. И аз,не знам защо,се притеснявам,че ще бъда сама. А  не искам да идва приятелка с мене.

Имам един въпрос към по- опитните мами: на вас кои бодита ви бяха по -удобни,когато бебчо беше оше малък: тези,които се обличат през глава и или тези,които обгръшат телцето и се закопчават отстрани?

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 17:43 от Mара Подробната

# 263
  • Мнения: 8
леле,като гледам с тези документи за раждането е голяма лудница.
Някой има ли инфо за този ПИК,трябва ли предварително да го имам?

Имамама, най- бързия начин да се справиш с ужасната болка е крака в контршпиц.
Тази болка се нарича крампи и  е много приятна екстра към бременността,мисля,че всички мами са го преживели поне по веднъж.
До колкото ми е известно няма много общо с позата на спане.

# 264
  • Мнения: 54
Момичета пие ми се един коктеййййл , няма да казвам кой, за да не ви дразня... ама положението е много сериозно - много ми се пие....

# 265
  • not found
  • Мнения: 581
Бях чела в едно списание , че калцият и магнезия предотвратяват тези крампи , но не съм знаела , че е това ... Аз също имам такива ужасни схващания , въпреки , че пия и калций и магнезий .

# 266
  • Мнения: 794
П.С.asja,добре дошла сред нас Hug  bouquetАз също ходех при д-р Минев,казвам ходех понеже др седмица си заминавам за Варна и вчера бях за последно при него на преглед взех си и картона.Много съм доволна от него ако можех да си го взема във Варна ама....и клиниката е чудесна и с добри условия.Впечатли ме това че д-р Минев вчера когато си казахем чао,и аз го попитах дали може ако има нещо да му се обадя докато съм тук.Той каза,че мога да му се обадя винаги и по всяко време когато искам за каквото искам дори и когато си отида във Варна.Каза,че ако случайно нещо не съм доволна от нещата във Варна и услови и лекари винаги мога да дойда тук и да си родя при него,насочи ме към лекарка във Варна,дори ми даде координати на тукашна сестра която да ми помогне с болничния.Пожелавам ти успех,не се съмнявам,че си в мн добри ръце Peace

Колко ще струва раждането при Минев в Селена и трябва ли предварителна уговорка, може ли координати на лични с малко повече инфо за условията в тая болница... че аз уж съм в Сф, но може би ще раждам в Пз и напоследък почнах да се чудя дали не в Пв?

ssillvvi, наистина д-р Минев е страхотен лекар и много добър човек! Една вечер му се обадих късно и той си прекъсна вечерята в ресторант, за да дойде до кабинета си да ме прегледа. Дори не поиска да ми вземе такса- Взима пари само за редовните прегледи през 2 седмици.

mara casy, няма нужда да си ходила през цялата бременност при д-р Минев, за да раждаш при него. Но е добре да отидеш в 8-я месец, за да се запознае със статуса ти. Каза ми, че секциото при него в "Селена" ще струва 1210 лв., от които 1100 лв. за болницата, а 110 лв. за него, че  ена мое разположение. Това не е много висока такса, чувала съм, че в "Торакс" взимат около 1700 лв. за секцио.  #Crazy

# 267
  • Мнения: 54
asja - първо добре дошла, второ радвам се, че и други известни личности освен мен са родени през април  Grinning Grinning Grinning и благодаря за инфото за Минев, на мен тази лудост за раждане в Пв ми е отскоро и въобще незнам дали ще се получи , но все пак е по-добре да имам инфо...

# 268
  • Мнения: 444
Цитат на: Мара Подробната
Имам един въпрос към по- опитните мами: на вас кои бодита ви бяха по -удобни,когато бебчо беше оше малък: тези,които се обличат през глава и или тези,които обгръшат телцето и се закопчават отстрани?

На мен лично, а и на Данката определено по му се нравеха тези с предно закопчаване. Не понасяше нещо да му минава през главата. Също така гледам и самите бодита да са с по-широчки ръкавчета. Peace

И мен напоследък все повече взеха да ме мъчат болежките в таза, кръста, ниско долу в корема... засега схващания на краката нямам, но и другите болки не са за пренебрегване, а и шубето си е голям страх. Rolling Eyes Да не говоря като се заседя или залежа на едно място дълго време, няма ставане, костите явно са ми се размекнали като кашкавал. Не помня с Дани толкова да са ме болели. Thinking За киселините да кажа, рядко се появяват, но забелязах, че като съм легнала наляво ги няма, само надясно се появяват, ама пусто като не мога да лежа все на една страна. Онзи ден доста си поседях в кревата заради тях, но за мляко не се сетих. Ще го имам пред вид. Wink
asja, Hug

# 269
  • Мнения: 8
аз страдам от въпросните киселини вече повече от 2 месеца и то почти всяка вечер.
Опитвах какво ли не, в това число и да не вечерям. Понякога само от чаша вода преди лягане се обричам на тежка вечер.
Откакто открих тайната на студенто прясно мляко ...съм нов човек. Дори установих,че ако се пие на глътки има още по-голям успех.
Пожелавам ви ,вече никой да не страда от това.

Общи условия

Активация на акаунт