Коликите отминават ДЕКЕМВРИйчетата по-послушни стават!

  • 9 584
  • 299
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 0
Мамчета с момченца-заголвате ли чурките на бебоците и как точно става? newsm78

# 256
  • Мнения: 399
Ми да,по инструкции на педи - първо с палец и показалец правя едни специфични движения нагоре-надолу по пишлето докато се понадърви (с извинение Embarassed ) и после забелвам доколкото може да се дръпне назад кожицата,по-точно надолу към основата  Rolling Eyes и отгоре почиствам лекичко с памучен тампон напоен с почистваш флуид (на Мустела).Това правя вечер след баня.Определено забелязвам промяна...е,разбира се сме далеч от показването на цялата главичка,но има напредък! Peace
Една приятелка ми каза,че и тя така правела и когато синът й беше на 1г го заведе на уролог и той й се накарал... Confused Аз обаче упорито забелвам... Rolling Eyes

# 257
  • Мнения: 386
Да ви почерпя за здравето на моя мъник- днес става на 2 месеца!

Ходихме днес при др. Драганов, каза че всичко е наред със ставичките и като проходи детенцето да го заведем да го види. Каза също, че е много важно за детето да пълзи и да не го слагаме в бънджита, проходилки и подобни. В общи линии много забавен човек е този доктор, много неща ни наприказва и много се смяхме.

siseto84 , аз не го забелвам. Педи нищо не ми каза и мен ме е страх да правя такива неща на своя глава.

За малката Пати!

пп. Нещо не ми се получава почерпката, но може да си представите една хубава торта Mr. Green!

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 19:51 от iliana_cv

# 258
  • Мнения: 10
Добър вечер майчета, аз съм оставила малкия змей на бабата в момента и най-накрая имам малко време да попиша  Laughing

За килограмите не ми се говори направо, като ви гледам колко се слабички всички съвсем се отчайвам. Направо се чувствам като хипопотам  Sick .

Иначе с Марти и ние сме по цял ден по улиците, защото то прави през деня една 5 часова пауза и шофираме с количката  Laughing Sunglasses
Колкото до пишкта е отговорност на таткото, като мъже да се опрвят, забелваме по-малко след баня.

За яденето сме на кърма само и правим пауза от 21 до 3 и от 13 до 17 часа.
Надявам се да се откаже от храненето  3 но божа работа.

За почивките ние ще сме по балканите, някакси не ми се ще да го водя по моретата още, но до година ще си наваксаме.

Лека вечер и дано всички да поспим

# 259
  • Мнения: 551
Привет мривет  Laughing
Честити месечинки на всички сладурковци  Hug
Аз да се похваля- днес си купих два панталона много се радвам първата ми покупка от както родих. Наложи се, защото нищо не ми става, а съм канена на банкет от работата по случай осми март и трябва да съм фешън  Joy
Всички бебчета, мами и татковци са много сладки  Hug

# 260
  • Мнения: 10
Забравих да попиам има ли други бебоци който да са само на кърма и да акат веднъж на 3 дена. Аз не сам запечена даже и разтройство си докарвам от време на време, от зор той да се изака и няма братче. Според вас има ли място за притеснение

# 261
  • София
  • Мнения: 3
Здравейте и от нас!

Тази вечер кърменето пак беше кошмар... тъкмо мислех, че вече е отминало пустото дърпане и рев и не- върна се с още по-голяма сила... вече направо не ми издържат нервите и съм на крачка да се откажа и да я храня с шише. На 24ти сме на преглед и пак сериозно ще поговоря с педиатърката... Вче асе цедих, защото пропуснах хранене и изцедих 75 мл.- но не бях яла и пила 5 часа и бях кърмила веднъж междувременно. та не знам, може и кърма да не достига, просто вече нямам идея...

Иначе вчера била кротичка като ни нямаше нас, поне малко се поразнообразих със светки мероприятия..

За акането на кърмено бебе- Лизи ака редовно по 3-5 пъти на ден, но миналта седмица се беше запекла и не ака два дни, та правихме процедури с термометър. И оттогава пак всичко нормално. Педот каза, че няма място за притеснение, понякога се случвало.

# 262
  • Мнения: 48
Мамчета с момченца-заголвате ли чурките на бебоците и как точно става? newsm78

На мене ми казаха още в болницата да не го пипам и ако има проблем тогава да ходя доки да го види. До сега доки всеки път го е поглеждал и нищо не е казвал, че трябва да правя    Peace

Забравих да попиам има ли други бебоци който да са само на кърма и да акат веднъж на 3 дена. Аз не сам запечена даже и разтройство си докарвам от време на време, от зор той да се изака и няма братче. Според вас има ли място за притеснение

Йонас ходи по голяма нужда на 2-3-4 дни и знам, че за бебета, които са само на кърма това не е проблем. Може и до седмица да не се изхожда, но е важно да пиша. Така да се каже - не се притеснявай. При нас положението е същото, Таня    Hug   

# 263
  • Бургас
  • Мнения: 326
Педиатърката каза да му дърпам кожичката след баня и когато се сетя през деня и до шестия месец трябвало да се забели главичката. Почиствам с клечка за уши и физиологичен разтвор, че по ръбчето остава по малко беличко, предполагам от урина, олио и т.н. Мама и тя така е правила с брат ми. Четох много за и против това заголване.
Вальо ака почти след всяко хранене, но от 2 дена има пак ужасни колики, а уж бяха отминали. Дори в събота и неделя не му давах капки.
Steil, опитай така, при мен помогна - кърмиш на час и половина, пих чай на Хипп на гранули, варено жито с орехи и цял ден в къщи на храна  и вода, като ревне бутам цицата. На другия ден щях да се пръсна. Вече седмица нещата са добре и не го храня вечер от шише. Дано се закрепят нещата Praynig

# 264
  • Мнения: 616
на мен от болницата а и после педи ми каза да почна да я забелвам леко от края на първия месец във ваничката докато го къпем и до края на 2-рия месец се отвори идеално цялата Simple Smile сега само я почиствам вечер след бяна с физиологичен разтвор  Peace

Крис ака на 24ч. 1 път ама доста обилно а днес например два пъти за деня Simple Smile

# 265
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Добра вечер и то мен!
Честита месечинка на малките съкровища!Нека бъдат здрави , щастливи и много обичани!
За запека при кърмени бебета и ние сме така.Едва успява да се изходи веднъж на три дни с термометър.Все ден я мъча с него ,ама не иска и това си е.Силно се надявам скоро и този проблем да отшуми.В болницата педиатърката казваше , че във втрия месец повечето бебета се запичат ,да не се шашкам ама............


Спокойна нощ на мамите и бебетата!  bouquet  bouquet

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 22:17 от Aнели

# 266
  • Мнения: 1 152
И моята мома не беше акала два дни, но днес ме зарадва - явно ще има такива периоди въпреки, че е само на кърма.  ooooh! Но аз вече не издържах и дадох малко Дуфалак.  Whistling Blush Веднага след него имаше резултат и не вярвам да е подействал толкова бързо. Но определено не е запек, така че съм по-спокойна.

# 267
  • Мнения: 166
Здравейте,момичета!
За забелването-започнахме още след 10-тия ден.Аз го правя,защото таткото го е страх Crazy
За сега сме стигнали до гавичката,но не е излязла цялата.На моя приятелка на детенцето още на 1-вия месец
го оправиха пишлето.Много лесно станало
А кърменето за мен беше кошмар.Малкия много го мързеше да дърпа и само ме дъвчеше и си оставаше гладен
Кърмих само20-тина дни и кърмата ми изведнъж спря.Сигурно,защото ми беше много неприятно

Честита месечинка на всички малки бебоци  bouquet

# 268
  • София
  • Мнения: 529
Добро утро!  smile3507  food010 По едно кафенце?
На това дете взе да му става навик да ме вдига в 6 часа...И сега вече придремва и е готов да спи..а аз  #Puppy dog
Пишката я забелвах и на баткото и на малчо сега пак. Много за и против има, но предпочитам да пипам аз отколкото после да реже док. И колкото и да е смешно пипам аз, а таткото го е шубе.
 baloni Гевито Честит рожден ден!  newsm59 baloni Да си жива и здрава и бебка много да те слуша!   baloni

# 269
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 787
Добро утро!

Никола днес става на 2 месеца и да почерпя по случая!



Честити трети месечинки на Никола, Росица и Андрей!
Честити втории месечинки на Рая, Никола, Йоан, Мирослав и Врадимир!
Да са живи, здрави и много послушни!


Гевито Честит Рожден Ден! Желая много щастие и  здраве за теб и любимите ти хора!


Айде хубав ден от нас, че днес сме на ваксина и да видим колко сме порастнали! Давидим как ще го направим с този сняг.  newsm78 Трябва да натоваря децата в колата и после да изрина от нея снега. Малко кофти ама какво да се прави.

Общи условия

Активация на акаунт