има ли значение образованието

  • 5 641
  • 125
  •   1
Отговори
# 15
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Фифоранке, днес на тема образование ли си?
И двете ти теми все към това водят.
Да ги беше обединила.

Иначе по темата - да има огромно значение образованието.

# 16
  • София
  • Мнения: 337
А ако ние с тебе двете, еднакво кадърни, с приблизително еднакъв опит и способности, кандидатстваме за една и съща позиция, ама шефът си пие уискито с мъжа ми или ходи на лов с баща ми, как мислиш, кой ще назначи Wink

аз говорех за некадърни, а това че човекът с по-добри контакти има по-голяма вероятност да получи ШАНС, съм напълно съгласна.

 
в цял свят контактите са най-важното нещо! Не за да се пробутват некадърници, а за да изпъкнеш сред многото кадърни. Най-малкото заради инфото, че еди къде си се отваря добра позиция...
да, така е! Peace

Вчера четох в Правен свят, че  допълнителното материално стимулиране на хората заемащи ръководни постове в НАП за два месеца възлиза на 75 хил.лева. Това на човек.

малеее Sick, ако това е истина, ще трябва да си променя възгледите относно чиновническата работа

# 17
  • Мнения: 12 665
Няма никакво значение. Зарязвай ученето.

# 18
  • Мнения: 60
Трудното е когато те вземат за да те пробват, да докажеш, че точно ти си човекът от когото имат нужда!  Grinning

# 19
  • Мнения: 1 212
Трудното е когато те вземат за да те пробват, да докажеш, че точно ти си човекът от когото имат нужда!  Grinning

Ама наистина много едностранно разсъждавате !
А дали точно тази работа, която си приел е точно тази, която ти е нужна ? Хм-м ?

# 20
  • Мнения: 60
Аз го казвам от личен опит, защото работата която върша в момента е точно тази с която винаги съм искала да се занимавам Simple Smile
И всяко начало е трудно, но ако търсиш просто място на което да вадиш мнооого пари без да ти харесва, тогава не ми се мисли ...

# 21
  • Мнения: 1 212
Успех тогава , дерзай - щом си заслужава усилията !  Grinning

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 021
според мен са важни няколко неща: първо искам да кажа, че никога не съм подценявала образованието и мисля, че то е много важно, НО ако е свързано с приложима сфера и ако наистина е това, което човек желае да учи, а не това, което са го приели. Аз ще дам пример със себе си, исках да уча специалност Х, но тъй като имаше малко бройки и хиляди кандидати съответната година за същата специалност, въпреки добрите резлтати на изпитите ме приеха да уча нещо друго. Колкото и да не ме влечеше отначало, го завърших, но някак си винаги исках да се занимавам с онази, първата желана професия. Мина време, завърших, работих различни неща, докато преди година не започнах работа в сферата която завърших, и близка до онази мечтаната. Научих много неща и всеки ден продължавам да уча, но сега виждам колко малко не ми достига да съм от другата страна - на тази на колегите с мечтаната от мен професия, на по-добри позиции и т.н. Получава се малко омагьосан кръг, постоянно гониш нещо.... Предпочитам да бях загубила година и да пробвам отново следващата, но да уча това, което искам и което се оказа доста перспективно в последствие.

Друг важен фактор е да знаете чужд език и да сте практикували езика достатъчно.

Третия важен фактор за мен е да започнеш работа още като си студент. Не е лесно, но си някак по-организиран, а и опита от всяка една работа си е опит. Създават се контакти, които са полезни в бъдеще.


# 23
  • Мнения: 2 480
Колкото и странно да звучи, понякога и от некадърниците има полза! Щом са свои и предани на тях могат да бъдат поверени доста пари, а също и кадруването. Спомнете си за раздадените куфарчета с партийни пари! Естествено некадърникът си намира способни хора, които да работят за жълти стотинки и дори се меси най-безочливо в тяхната работа. Например моя позната строителен инженер се оплакваше, че шефът и я тормозел затова, че е сложила много желязо в колоните на някаква сграда. Трябвало да бъде по-малко-за икономия! А колко да бъде-за това се правят изчисления. Въпросният шеф е завършил хранително-вкусова промишленост в Пловдив!  И друга моя позната-също строителен инженер, само че в друг град се оплакваше от подобни неща. Веднъж по националното радио се изявяваше единият от двамата "забележителни таланти" от "Замунда банана". Без никакво чувство на притеснение обясни, че е  завършил английската гимназия в Пловдив. После записал икономика, но се отказал-преценил, че тази наука не е за него. И икономиката не била загубила много без него. Въпреки това обаче, станал забележете-"творчески директор"  в някаква фирма и вече се чувствувал много успял! Интересно, каква е тази фирма и каква точно е неговата работа там??? А също и неговата заплата?
Примери като тези-безброй. А всичко е забулено в празни приказки!
Място за некадърниците може да се намери навсякъде  при условие, че има кой да ги изхранва по стар Тодор Живковски обичай!

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 03:08 от vl

# 24
  • Мнения: 4 585
Здравейе момичета. ... Според вас кое е най-важното умение за намирането на що годе читава работа за добри парички.(Креватния начин всички го знаем,става въпрос за истинско умение).
Аз съм момче, може ли и аз ад кажа?
Значи е важно истинско умение в кревата.
Сега сериозно - много е важно да се окажеш на подходящото място в подходящото време.
И да си убедителна. Не знам как става, на някои се получава, на някои - не ни се получава.

# 25
  • Мнения: 25 620
Веднъж по националното радио се изявяваше единият от двамата "забележителни таланти" от "Замунда банана". Без никакво чувство на притеснение обясни, че е  завършил английската гимназия в Пловдив. После записал икономика, но се отказал-преценил, че тази наука не е за него. И икономиката не била загубила много без него. Въпреки това обаче, станал забележете-"творчески директор"  в някаква фирма и вече се чувствувал много успял! Интересно, каква е тази фирма и каква точно е неговата работа там??? А също и неговата заплата?


 Joy
Абе, човек, ти никак ли нямаш чувство за хумор? Изобщо не си схванал какво е казал човекът, ама карай...  Laughing

Иначе другият ти пример за строителството е много актуален. Напомни ми как преди десетина години мой познат, завършил Хранително-вкусовия в Пловдив, се опитал да накара шефовете си от колбасарската фирма да сложат все пак И някакво месо в колбасите. А те му казали, че ако става въпрос за колбаси от месо и баба знае как се правят и не им трябва технолог. И го уволнили.
Дано вече учат студентите как се правят колбаси без месо, че жална им майка иначе - от "вечно хапнали и вечно пийнали" ще се превърнат във вечно гладни безработни...  Whistling

# 26
  • Мнения: 24 467
Задължителна, но не единствена предпоставка.

# 27
  • Мнения: 274
Образованието ми е болна тема.
Всяка седмица  пускате тема за него, за да ме комплексирате, нали?

# 28
  • Мнения: 1 897
Има значение, но само  добро образование не е достаъчно.

# 29
  • Мнения: 5 539
Здравейе момичета.Чудя се според вас образованието в България има ли значение за намирането на подходяща работа или други са критериите.
Коя специалност е най-престижна и в кои уни. или колеж
Има значение образованието, и още как.
Ако ти предстои да записваш висше образование и имаш още време, напъни се да влезеш медицина. Както е тръгнало, за другите специалности работа може да няма, но медиците гладни няма да останат. Народът е болен и все по-болен ще става. Погледни само какво ядем и в каква среда живеем, скоро няма да има човек без 2-3 хронични болести.
Тия дни ми се случи да ходя по лекари и се удивих какви опашки са навсякъде по кабинетите. За някои лекари няма свободни часове за месеци напред.
При това същите тези лекари, в по-голямата си част не си мръдват пръста да попрочетат нещо след завършването си и да си актуализират знанията в тон с напредъка в медицината. Боже, аз ако бях един лекар, какво невероятно поле за развитие! Къде ми е бил акъла преди 12 години! ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт