МАРТ пристига РОЖДЕН ДЕН ни стига...

  • 99 200
  • 298
  •   1
Отговори
# 240
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
Здравейте момичета Hug някой от децата ви карало ли е скарлатина?Защото на Теди днес й поставиха тази диагноза.С температура е от сутринта и по обяд се обрина цялата водих я в дежурния кабинет и там казаха че е скарлатина  и съм доста притеснена защото съм чувала че уврежда доста бъбреците сърцето далака.Вие знаете ли нещо по този въпрос?

Всички приятели на Лора я изкараха, леко и без последствия. Тук върлува по местните градини, добре, че Лора ходи другаде. След като премине болестта, се пускат изследвания, за да се види дали има поражения. Не се притеснявай, скарлатината е по-опасна за момчетата. Лошото е, че организмът не изгражда имунитет като при другите шарки, и може пак да повтори след време, ако има контакт с болен.
Стискам палци да я карате и вие леко!  Peace

# 241
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Рени, направо ти завиждам за разбирателството между децата. Моите напоследък се сработиха, но все още имаме и тежки моменти. Но се надявам да минат. Grinning
Дяволица, стискам палци да я преборите тази скарлатина по най-бързия и безпроблемен за Теди начин. Praynig Ние още не сме минавали вкъщи през нея, та представа си нямам как протича. Е, мъжът ми я бил карал навремето, но естествено спомени от тази възраст не пази. А аз май изобщо не съм я карала. Теди и Сашко засега минават метър, но ще видим докога. При нас имаше бум на скарлатината по-миналата есен, но тогава се разминахме.
А това за бучката при Теди направо ме разби.  Shocked Представяте ли си с какви боклуци тъпчат месото и ние това нещо го ядем. И това го ядат децата ни. Twisted Evil Вече честно казано незнам как да избирам и какво да давам на децата си като храна. Млякото не е мляко, а палмово масло, зеленчуците са тъпкани с нитрати, плодове обработвани с химия, за да издържат по-дълго и при път, наскоро ми казаха, че в брашното всъщност имало едва 40% брашно, останалото били разни примеси, които нямат нищо общо с хляба, сега пък и месото. Нямам думи вече. Twisted Evil Ще емигрирам. Crossing Arms
Дяволица, незнам какъв съвет да ти дам за плодовете и зеленчуците.  newsm78 Не съм имала този проблем и просто нямам идея как да я прилъжеш.  newsm78 Моите и двамата обожават такива храни и могат да ги ядат с количества. По принцип на ден изяждат минимум по два пресни плода и по една салата и то голяма, иначе няма да ги бъде. В това число не слагам плодовете в купата, която стои на масата и от която си чоплят постоянно. Сашко имаше само два зъба в устата, но във всяка ръка държеше по една круша (грабната от него, а не дадена му от някой) и от двете круши на финала оставаха само огризки. Mr. Green

# 242
  • Мнения: 511
Здравейте момичета
отдавна не съм писала,но използваме хубавото време когато сме свободни да сме на вън
и ние бяхме скоро контактни на скарлатина даже ни взеха и гърлен секрет понеже имаше повече от един случай
сега пък сме отново контактни на варицела
лулумба,вие кога бяхте на парка от снимките
ние го посетихме в петък,но снимки не съм правила

# 243
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ, КОИТО ПРАЗНУВАТ ДНЕС ЦВЕТНИТЕ СИ ИМЕНА.

И понеже и аз имам един именик у дома (мъж ми), та да почерпя.


Поли и Миро, в Борисовата градина бяхме преди доста време - май седмица-две.

# 244
  • Мнения: 2 910
Лу, честит ти именняк, много любов да ви дава и на ръце да ви носи!!!


Честит имен ден на всички, които днес имат повод за празнуване!!! Носете със здраве имената си!!!

# 245
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Здравейте момичета!
Нямам никакво време да пиша, но набързо се появявам  Hug
Алекс се болен и от днес сме на АБ.

Дяволица - моите и двемата изкараха скарлатина през декември. Това е бактериална шарка както са ти казали и повтаря, след нея имунитета е доста слаб. Самата болест протече при моите деца сравнително леко. Освен първоначалната висока температура, нямаха други проблеми. Но се пие АБ 10 пълни дни и след това като мине седмица отново се пуска гърлен секрет за да се докаже, че няма повече от бактерията в гърлото /бетахемолитичен стрептокок от гр.А/. Пуска се и урина, защото най-често бъбреците удря скарлатината /в повечето случаи се разминава без усложнения/. Типично за скарлатината е лющенето на дланите на ръцете някъде към 7-8 ден. При моите беше много силно изразено. Давай повечко естествени витамини да подсилваш организма  Peace
Ако нещо друго се сетиш - питай.

Теса - и вие сте изкарали кошмарна болест  ooooh!


Чоколина ? Още ли си 2 в 1? Мисля те теб като прочетох, че толкова дискомфорт ти се е насъбрал - дано раждането е леко за разлика от неприятностите покрай бремеността  Peace

Лулумба - терминатора ти е очарователен  Heart Eyes

Рени - дано и занапред се разбират дечицата ти Peace
Моите са на моменти  Mr. Green

Изчезвам, ако съм пропуснала някой моля да ме извини  Wink

# 246
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Уф, че много болни дечица. Confused Дано всички оздравеят по-бързо! Praynig

Аз само се обаждам, че все още съм 2 в 1, не ми се пише много-много иначе... Tired

# 247
  • Мнения: 2 910
Аз преди малко разбрах, че днес Мартиновци празнуват, та по този повод,
Честит Имен Ден на Мартин!


Да почерпя и за здравето на Марти:
 
 

# 248
  • Мнения: 0
Здравейте  Hug и честит имен ден на всички и аз от вас разбирам че Мартитата днес празнуват имен ден досега си мислих че са на 1-ви март,но както и да е да са живи и здрави всички с това име
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Нашата болест върви по книга високата температура отмина и сега си пием антибиотика изписаха ни DUOMOX 500 за пръв път го пием(има строй район от него #Crazy) и дано да има ефект иначе имам чувството че гърлото ни и грам не се е успокоило същото като в събота червеноооооо направо ужас,но за това пък сме в добра кондиция и се чудим какво да правим вкъщи Теди вече си пее по цял ден и само белички прави а аз откачам покрай нея.Май съм забравила какво е да си си вкъщи по цял ден и ушетах и пердетата изпрах и украсата за Великден е готова почти и сега ме е налегнал един мързел та като тръгна на работа дано бързо вляза в ритъм.Някой може ли да ми каже колко дни е карантинния период и дали е хубаво да се връщаме в градината веднага след като свършим с лечението.

# 249
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА МАРТИ И МАРТИН! ДА СА ЗДРАВИЧКИ, ПОСЛУШНИ, УМНИ И ДОБРИ ДЕЦА. ЧЕ СА КРАСИВИ, ВЕЧЕ ВСИЧКИ ГО ЗНАЕМ. Heart Eyes


Чоко, ние си продължаваме да стискаме палци.  Hug И моята приятелка вече я чакаме всеки момент да ражда. Май ще е в петък, поне засега такава е уговорката - тя ще е със секцио гарантирано, та затова си знае. Ех, че хубави емоции са това...  Grinning

# 250
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Честит имен ден на всички Мартита   bouquet  bouquet  bouquet
Да са здрави и много щастливи Heart Eyes

Чоко  Hug стискаме палци!!!

Дяволица - 10 дни плътно се пие АБ и след това се прави гърлен секрет - ако излезе чист може да пращаш детето на градина, ако ли не - няма да я приемат в градината. АБ се пие до изчистване на стрептокока  в гърлото.
От мен съвет - позакрепи я с нещо за имунната система след като спрете АБ, защото много срива имунитета тая скарлатина / а и повтаря - дано не ви се случи/. И някъде седмица след като спрете АБ пусни урина, за да видиш дали няма усложнения след скарлатината в бъбреците. А и кардиограма съветват някои лекари, но Джи пи-тата го карат малко неглиже. Ако ти не настояваш нищо няма да ти пусне...
И очаквай включване с беленето на ръцете, за моите деца беше много неприятно - събудиха се с нещо като мехури/но празни/, които се късаха и отдору излизаше нова розова кожичка и това така за няколко дни - целите пръстчета се избелиха  ooooh! не е болезнено но е неприятно  Wink

# 251
  • Мнения: 511
Нашарихте ли яйчицата
ние днес на два пъти боядисвахме с децата
от одеве малката е с температура инякакъв обрив и си мисля да  не е варицела newsm78
някой от вас карали ли са я

# 252
  • Мнения: 0
Нашарихте ли яйчицата
ние днес на два пъти боядисвахме с децата
от одеве малката е с температура инякакъв обрив и си мисля да  не е варицела newsm78
някой от вас карали ли са я
Дааааа ние след нова година изкарахме варицелата парво Теди а после и таткото и сега сме със скарлатина ама какъв точно е този обрив който виждаш ситен или ката гнойна пъпка само че пълно с вода вътре

# 253
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Имам супер хубава новина - тази сутрин моята приятелка и жена на кръстника на Теди роди момченце - Мартин, 3,200 кг. Толкова се радвам.  newsm44


Чоко, още ли си 2 в 1? Вие май с моята приятелка сега сте в една темичка. Heart Eyes

# 254
  • Варна
  • Мнения: 11 340
lulumba, Шошката ли е приятелката ти? Wink

Аз съм си две в едно още Tired...

МИРО И ПОЛИ, по-късно ще ти пусна една снимка на Симона по време на варицела - тя я изкара на 2,2 год., много тежко - с 40 градуса Т и ужасно много пъпки. Дано при вас мине по-леко, ако е варицела, разбира се!

Общи условия

Активация на акаунт