София или.............?

  • 7 455
  • 306
  •   1
Отговори
# 285
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
То като гледам,доста от софиянците,имат направо завидни знания,за това какви са диалектите и произношенията във всички области на така омразната им провинция
Наскоро имах спор с колега относно една дума (непомня вече коя ) как е по - правилно да се прознася, та в тази връзка потърсих компетентно мнение и ми беше обяснено , че най - правилният български език се говори във В.Търново
И аз съм чувала същото Peace

# 286
  • Мнения: 4 892
Мотивация, очевидно имате проблеми със самочувствието. Ако лечението е да си повтаряте като мантра колко сте "най" във всяко едно отношение - пуснете си тема озаглавена "Аз", мотивирайте се още малко и дерзайте там.
Обаче да говорите от името на всички софиянци, да си правите свободни съчинения, камари дивотии и какво ли не - меко казано е прекалено.
Отказвам да ме рекламирате Вие. Говорете за себе си и собственото си семейство.
 

# 287
  • София
  • Мнения: 5 389

Наскоро имах спор с колега относно една дума (непомня вече коя ) как е по - правилно да се прознася, та в тази връзка потърсих компетентно мнение и ми беше обяснено , че най - правилният български език се говори във В.Търново
[/quote]Колегата е пропуснал да ти обясни и че се пише не помня . Упс .

# 288
  • Мнения: 15 619
Вземете си въведете една полиция, която да следи за произношението в София. Peace
Който не ви се хареса, вън!  Naughty
А, и по родословно дърво проверки трябва да има, за а ви е рахат. Mr. Green
Накрая ще си останете едно село хорица и мноого се съмнявам, че тез дето най-силно викат, ще са още там.... Wink
 Мир вам, граждани! Peace

# 289
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Упс Grinning Grinning Joy Joy

# 290
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
То като гледам,доста от софиянците,имат направо завидни знания,за това какви са диалектите и произношенията във всички области на така омразната им провинция
Имаме, по много причини: обща култура,много  прочетена българска литература, свестните приятели от провинцията, които си позволяват да използват диалекта само когато са на маса или в компания (това по- някога е много забавно), а не в ежедневната си комуникация . Да не забравяме и заливащия ни диалект , именно поради навлеците, дошли да сбъдват криворазбраната "Американска мечта" в София.
Виж  какво моето момиче,също съм софиянка NaughtyНо ти направо ставаш за посмешище  Sickс тези Селски констатации които правиш.Интересно ми е да не би да се мислиш,за нещо повече от хората тук newsm78 И какво си мислиш,че хората по селата четат тоалетна хартия hahaha вместо българска литература doh
и това ми било учителка.
дано да те прочете някой родител на твой ученик та да знае колко струваш Laughing

# 291
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Simple Smile

# 292
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Simple Smile

# 293
  • Мнения: 575
Охх какви сте ми милички.. Не аз съм "най", просто вие не сте "по"...

дано да те прочете някой родител на твой ученик та да знае колко струваш Laughing
За съжаление нямат време да четат тук, влачат таксито за да си връщат "кредиту". Ти като струваш повече- давай , аз ще ти се радвам!
И тук като нямаме за какво да се заядем почваме да цъклим на малките правописни лапсусчета и на това можем или не можем да вмъкваме цитати. Аман от дребни душици. juliana_p ,  да почвам ли да ти ги броя.. грешките, щото ти броеше моите... Аз съм над тези неща, успех на вас!  Лека  и миришеща на чесън вечер ви пожелавам и дано усетите селския дух!

# 294
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Охх какви сте ми милички.. Не аз съм "най", просто вие не сте "по"...

дано да те прочете някой родител на твой ученик та да знае колко струваш Laughing
За съжаление нямат време да четат тук, влачат таксито за да си връщат "кредиту". Ти като струваш повече- давай , аз ще ти се радвам!
И тук като нямаме за какво да се заядем почваме да цъклим на малките правописни лапсусчета и на това можем или не можем да вмъкваме цитати. Аман от дребни душици. juliana_p ,  да почвам ли да ти ги броя.. грешките, щото ти броеше моите... Аз съм над тези неща, успех на вас!  Лека  и миришеща на чесън вечер ви пожелавам и дано усетите селския дух!


Изтрих си поста , защото просто няма смисъл ... наистина издребняваме много,е нещо се обърка Мотивация ...juliana_p  лично на теб нищо не ти е писала .... виж да нее Juli   ил инещо подобно ... поне прочети кой го е написал .Аз и да имам грешки аз не съм учителка

# 295
  • Мнения: 2 388
Лека  и миришеща на чесън вечер ви пожелавам и дано усетите селския дух!
ooooh! ooooh! ooooh!

# 296
  • Мнения: 4 586
Подписи

Подписите могат да съдържат до 300 символа текст (малък или нормален шрифт) и/или две картинки. Размерът на текста трябва да е малък или нормален.

Мотивация, това също е част от правилата. Постингът ми е с нормален шрифт.


Двумерните изображения имат широчина и височина.

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 19:10 от Вълкът с дълъг ник

# 297
  • Мнения: 2 196
Войнстващата простотия, без оглед на това къде е роден и къде живее носителят и, винаги прави лошо впечатление.

# 298
  • Бургас
  • Мнения: 5 734
Мотивация, ....... за другото имаш речник, ще се сетиш. Аз не мога да го кажа. Ама нещо на горния етаж не бива. Моля да "замълчиш". Не си правиш услуга пишейки.

# 299
  • Мнения: 4 892
Лека  и миришеща на чесън вечер ви пожелавам и дано усетите селския дух!
ooooh! ooooh! ooooh!

Какво се чудите, палава ми монахиньо  Hug Мотивация си подправя таратора с теменужки! Какво разбирате Вие?

Общи условия

Активация на акаунт