Майчинство и детски за близнаци - 2

  • 26 172
  • 401
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 62
Точно това имах предвид за народните представители. За съжаление ако изобщо имат всеки електронна поща то тя не е дадена като контакт в сайта на Парламента. Изпратих запитване чрез формата за контакт на сайта на Парламента, дали ако изпратя писмото чрез тях (връзки с обществеността) те биха могли да го представят на всички депутати.  Надявам се до утре да имам отговор.
На страницата на Народното събрание на РБ са изброени народните представители с кратка биография за тях. За връзка с тях е даден само адреса на Народното събрание, но под него има една иконка отворено писмо. Като кликнах върху нея се отвори форма за изпращане на писмо до даден народен представите. Не съм пробвала дали работи формата, но би трябвало. Единственото нещо, което ме притеснява е дали няма ограничение за броя на символите на писмото, въпреки, че нищо не пише по въпроса. Ако искаш пробвай от там да разпратиш писмата. А можем и ние да помогнем, само трябва да се организираме за да не повторим някой представител. Laughing

# 376
  • Мнения: 12
Аз също се присъединявам името ми е Павлинка Янчева Петкова майка на Алекс и Симона Мариус Маринови 21.06.2008год.

# 377
  • Мнения: 2
Пишете и мен.Нели  Бориславова Шопова с близнаци Божидара Валентинова Шопова и Стелиана Валентинова Шопова 24.08.2007г.

# 378
  • Мнения: 106
bebe+ да не се заиграваме на политическа тематика, но именно негласуването е една огромна част от проблема на държавата. Не може 40% от населението да решава кой ще управлява. Естествено след гласуването идва и контролът или т.нар. гражданско общество. Докато повечето си казваме, че няма смисъл да си защитаваме правата, ония ще си правят каквото си искат.

# 379
  • Мнения: 34
И аз съм на същото мнение.До сега не съм гласувала никога,но този път ще се позамисля над въпроса! newsm12

# 380
  • Мнения: 29
Мами и аз съм,за и съм с вас днес от гр.Поморие ми звъна шефа на Соцялното и ми каза утре да отида.И нищо повече не ми каза,утре ще видя за какво става въпрос. Peace Peace PeaceТуко виште са започнали да дават парите.Кои знае Money Money Money Money newsm78 newsm78

# 381
  • Мнения: 139
Здравейте и от нас.
Казвам се Анета Петрова Русалинова и съм майка на Иво Руменов Русалинов и Петя Руменова Русалинова родени на 19.03.2008г.

# 382
  • Мнения: 139
Я да ви попитам аз понеже не сам подавала никаква молба.
Трябвали да ида да подам или не , след като не е приет закона.
Не ми е ясно какво да правя.
Благодаря ви много.

# 383
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 537
Мами и аз съм,за и съм с вас днес от гр.Поморие ми звъна шефа на Соцялното и ми каза утре да отида.И нищо повече не ми каза,утре ще видя за какво става въпрос. Peace Peace PeaceТуко виште са започнали да дават парите.Кои знае Money Money Money Money newsm78 newsm78

По мое мнение, утре, в най-добрия случай ще получиш лично, любезно писание, касаещо невъзможността за прилагане на закона.
Волеизявление се явява и съответно отказ. Срокът за обжалването му пред изп.директор на АСП е 14-дневен от получаване/съобщение/уведомяване.

# 384
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 537
Я да ви попитам аз понеже не сам подавала никаква молба.
Трябвали да ида да подам или не , след като не е приет закона.
Не ми е ясно какво да правя.
Благодаря ви много.

Законът е действащ от 01.01.2009г. Изменението на сега действащия мина на първо четене. Постановките са различни.
Въпросът за депозиране или не на заявление е въпрос на лично решение.

# 385
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 537
Момичета, подавайте заявления, никой няма право да ви откаже завеждането им в съответното деловодство.
Помощта за отглеждане на близнаци съществува, законът е действаща нормативна уредба. Реалното му прилагане е блокирано изкуствено.

Мама Сання, какво да правим, като не ни ги приемат?! Да се бием ли, баси?   #2gunfire
Днеска майка ми ревеше по телефона - оная малоумничка шефката на младоската дирекция й дала телефона си, да й звъним, за да разберем кога ще има правилник, разбираш ли. Ще чакаме от умрял писмо май.
Нито имам време да ходя до Младост, още по-малко нерви да се разправям с разни бюрократи и некомпетентници!
Ама и те хората какво са виновни, че не ги интересува! И аз ако нямах близнаци, и мене нямаше да ме интересува. Баси!!!!

Мога да дойда с теб, за да демонстрирам. С друго не виждам как да помогна. Не е необходим нито скандал, нито бой, нито "баси". Длъжни са да заведат заявлението и да предоставят на приносителя иф за вх.№. От 04.03. съм на разположение, сериозно.
Саня, може ли в този случай да подадат жалба до директора на АСП за неприето заявление?
На тези от ДСП Младост съм им набрала  #Cussing out Винаги правят проблеми по програмата за детегледачките.

Може, но има вероятност съответната мама да се окаже в невъзможност да докаже "неприемане" на въпросното заявление.

# 386
Я погледнете тук  - вече има "Отговор" на запитванията на мами с близнаци!!!!
http://www.mlsp.government.bg/bg/faq/listing.asp?catid=28&offset=0
И аз съм на мнение, че трябва да се направи публичен дебат с ... Масларова примерно. Не може да отказват коментар и да ни погребат живи. Да ни поставят пред свършен факт, след като приемат "ощетяващия ни " законопроект. Някой има ли власт да уреди интервю по BTV? На мен нещо не ми обръщат внимание! Писах по е-мейли, ама йок - отговор няма.

# 387
 Joy Joy Joy Joy Laughing Laughing Laughing Laughing
   
   Още една майка на близнаци     
Въпрос

Всъщност защо изобщо давате две ЕГН-та на близнаците? Нали е едно раждане?
   04-03-2009    
   
   Емилия  Войнова - Директор "Демографска политика, социални инвестиции и равни възможности"    
Отговор

Уважаема госпожо,
Моля задайте въпроса си.

# 388
  • Мнения: 38
Аз също се присъединявам името ми е Мая Здравкова Иванова майка на Веселина и Яница родени на 28.11.2007.До кога ще търпим да се подиграват с децата ни.Докато  си пишем по форумите те си променят законите както им е изгодно.Ако живеех във София щях да изляза на протест пред народното събрание.Нека организаторите да призоват г-жа Масларова на открита дискусия било то в сутрешния блок на БТВ или в някое друго предаване където майките да могат директно да и задават въпроси.Благодаря ви предварително

# 389
  • Мнения: 34
tommy отворих страницата и видях въпросите както и отговорите имам чувството че никои от депотатите които са отговорили не си е направил трода да пише отговори,а са отговорили по един и същи начин!Направо ниамам думи вече за нашите управници smile3505 newsm61

Общи условия

Активация на акаунт