Какво помага за зачеване

  • 45 016
  • 130
  •   1
Отговори
# 75
  • Бургас
  • Мнения: 839
Ние опитваме от 2 месеца, но вече 6 м. аз пия ФК, спрях да консумирам концентрати и избягвам храни с много  консерванти. Спортувам умерено, гледам да не се претоварвам, тичам и правя лека каланетика, но винаги с мисълта, че може да се е получило и лек страх да не си навредя. Никога не съм пушила, но милото пуши  #Cussing out, което доста ме дразни. На челна стойка не стоя  Joy но може и това да опитам. Скоро четох, че ежедневното хапване на доматена супа от мъжа подобрява качеството на спермата му, така че отивам да готвя  Mr. Green Успех момичета, ще стане !!!

# 76
  • Велико Търново
  • Мнения: 94
Какво помага за зачеване? Не мога да дам еднозначен отговор, при всеки е различно. Даже при всяка двойка всеки път е различно...  newsm78 първия път лесно, втория път - не или обратното.
При мен например стана още на втория месец опити - без да вдигам краката  Whistling , пушех, кафе пиех, просто нормално ежедневие имах. Даже не бях забелязала, че ми закъснява - то беше Коледа и Нова година (приготовления и тем подобни). Моят се усъмни, защо не ми идва, и първият работен ден на 2 януари направих тест. Естествено видях двете чертички.  Laughing То не бе радост, не бе чудо....тогава вече спрях цигарите, а кафе без цигари не върви... Но радостта трая само до 7 януари, когато прокървих, хайде хоп в гинекологията и 3-4 дена по-късно арбазио. Изписаха ме с диагноза Мисед аборшън. Бях в 5 г.с. - имало плоден сак без живи пулсации - така пише на ехогр. изследване.
Сега вече девети месец правим опити  Tired , и крака вдигам, нищо не меря, всичко похапвам без мазно и пържено, на чудотворни икони ходих да се моля, изследвания правих, фолиева киселина пия постоянно, по-спокойна станах в работата си (без нерви) и не става и не става. Не искам да го превръщам във фикс идея, но се съобразявам когато трябва да пия хапчета, или да вдигам тежко, защото не знам кога може да съм хванала. Просто се надявам  Praynig Цикълът ми е редовен на 28 дена, ову на 14-15 ден и този месец лелката закъсняваше с 4 дена, което ми даде големи надежди, които пък се разбиха - тъкмо си купих тест, и тя се появи тихичко, неканена... #2gunfire

Мили момичета, природата най-добре си знае  Wink, просто ни остава да чакаме и да се надяваме, е и ние можем да й помагаме... luvbed
Пожелавам в най-скоро време да видим двете чертички!  newsm10 smile3521

# 77
  • Мнения: 6 091
Ами аз не пуших,пиех рядко,милото пушеше ,но не пиеше(взаимно се допълвахме) нито челни стойки само luvbedпрез ден и от първия път се получи ,сега вече два месеца опитваме като и той от година не пуши,иначе са храна не се ограничаваме и продължаваме.

# 78
  • Мнения: 173
Здравйте,

аз съм съвсем нова тук,но от доста време чета написаното и съветите ви мн ми помагат,та реших и аз да се включа.
Имам следния въпрос - М. ми е нередовна,в смисъл че единия месец ми е на 31 ден,другия на 34, 35 и т.н, но всеки месец имам М.
Значи ли че след като цикълът ти е нередовен,овулацията също е такава и всеки месец според продължителноста вадя 14 и така си изчислявам овуто.Благодарна ще съм ако някой може да ми отговори!От този месец бебеправим и се чудя дали ще се получи,обзела ме една тревожност,все едно няма да стане изобщо.
Имам момиченце което стана от пъви опит,вече е на 4 год.Тогава не съм пресмятала нищо - просто пробвахме и стана веднага,изобщо не очаквах.Но сега... може ли някой да ме посъветва нещо та да стане по бързо,не искам и да си помислям да не стане и да чакам всеки месец. Cry

# 79
  • Мнения: 153
Dan4eto, и аз имах нередовен цикъл 28-40 дена. И да - овулацията е по различно време при различен цикъл значи аз си смятах така: най - късия МЦ /28 дена/ + най - дългия /40/ = 64 дена:2 = 34 дена средна продължителност, т.е. овуто е 15 дена преди датата на началото на следващия цикъл. Но тъй като незнаеш кога ще е началото е прието да се броят дните от началото на настоящия. Началото на моят последен МЦ беше 26.04.2009, а забременях на 15.05.2009, а трябваше да ми дойде на 30.05 . А ето това е информация  от форума:

21 дни ----------------------------------------- ден 5
22 дни ----------------------------------------- ден 6
23 дни ----------------------------------------- ден 7
24 дни ----------------------------------------- ден 8
25 дни ----------------------------------------- ден 9
26 дни ----------------------------------------- ден 10
27 дни ----------------------------------------- ден 11
28 дни ----------------------------------------- ден 12
29 дни ----------------------------------------- ден 13
30 дни ----------------------------------------- ден 14
31 дни ----------------------------------------- ден 15
32 дни ----------------------------------------- ден 16
33 дни ----------------------------------------- ден 17
34 дни ----------------------------------------- ден 18
35 дни ----------------------------------------- ден 19
36 дни ----------------------------------------- ден 20
37 дни ----------------------------------------- ден 21
38 дни ----------------------------------------- ден 22
39 дни ----------------------------------------- ден 23
40 дни ----------------------------------------- ден 24

# 80
  • Мнения: 519
  За мен винаги е било по-лесно да ползвам тестове за овулация.Мисля,че е по-сигурно.

# 81
  • Мнения: 153
За мен винаги е било по-лесно да ползвам тестове за овулация.Мисля,че е по-сигурно.
И аз бях започнала така, но уви... с тоя нередовен цикъл направо се смаях да купувам и да хвърлям, а и те не са евтини  Peace

# 82
  • Варна
  • Мнения: 506
dan4eto84 , много е индивидуално. При мен, например, е по-къс, към 26 дни, но като си мерих температурата се оказа, че е на 16 ден от началото на цикъла. Така че по-добре ползвай тестове, но както са отбелязали момичетата, малко скъпичко излиза. Или си мери температурата. Или просто се забавлявайте да правите секс всеки ден. Аз залагам на последното smile3521

# 83
  • София
  • Мнения: 233
Теорията на Мъжът-Слънце е, че смяната на климата прави чудеса.
В интерес на истината при мен първият път път се получи точно при смяна на климата+два дни след цикъл/28-дневен/.
До ноември смятам да се присъединя към вас!!! Hug  bouquet

# 84
  • Мнения: 491
Момичета чела съм някъде че жената като свършва след като мъжът вече е свършил преминава по голямо количество сперма през шийката на матката понеже тя тогава леко се разтваря по време на оргазма.Сигурна съм че ще  ви е от полза моята информация. Hug

# 85
  • Мнения: 239
Момичета чела съм някъде че жената като свършва след като мъжът вече е свършил преминава по голямо количество сперма през шийката на матката понеже тя тогава леко се разтваря по време на оргазма.Сигурна съм че ще  ви е от полза моята информация. Hug

Нее, не съм съгласна. някои жени свършват много трудно или никога и забременяват от раз Grinning

# 86
  • Мнения: 491
Момичета чела съм някъде че жената като свършва след като мъжът вече е свършил преминава по голямо количество сперма през шийката на матката понеже тя тогава леко се разтваря по време на оргазма.Сигурна съм че ще  ви е от полза моята информация. Hug

Нее, не съм съгласна. някои жени свършват много трудно или никога и забременяват от раз Grinning
Никъде не виждам да съм писала обратното Grinning

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 211
Колкото и каквото и да пишете, пози, оргазми, храни и какво ли не, когато и ако ни е писано, тогава ще се сулчи.  И аз съм непрекъснато в света на четивата тук в сайта и правя какво ли не, но не става. Освен секс, любов дай Боже  Praynig още малко късмет, дано всички, които сме се наредили на опашката, да бъдет възнаградени.
 Hug

# 88
  • Мнения: 79
Към всичко казано дотук ще добавя добър метаболизъм и добър сън - тогава организмът си цъка като часовник и зачеването като нещо естествено, нещо, за което женският организъм е създаден, се случва.

# 89
  • Мнения: 173
Благодаря ви много момичета,много сте мили!Не мога да ви опиша радостта от това че открих хора с които мога да споделям и обменям опит.
Ще видим този месец какво ще стане,нали ви казах че очаквам както първия път се получи от раз и сега пак да е така.МЦ трябва да дойде на 10.08 - 16.08 ако не ще съм най щастливата жена Wink

Общи условия

Активация на акаунт