Какво помага за зачеване

  • 44 937
  • 130
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 488
Ех Денис! И аз точно това казвам. Позволих си да пиша само и единствено за да не бъда разбрана погрешно, а именно да не си помисли някой (от нещо казано по-горе от мен), че единственото позитивното мислене ще оправи всичко!!! Не занм дали ме разбираш. Искрено се надявам.
Казвам, че едното нещо изобщо  НЕ противоречи на другото. И казах
Цитат
НО Това не означава, че не трябва да се ходи на лекар! В никакъв случай!!!! 
защото да отидеш на лекар е средството да се оправят нещата. Но - да мисля също така, че всичко идва от мозъка. И да мисля, че ако вътрешно си се предал и 50 ин витро да три направят ....айде да не говорим. Аз също съм заобиколена от такива случай и то не по форуми, а близки мои хора....
Благодаря ти много за срастването и всичко хубаво. Няма повече да се появявам.

# 121
  • София
  • Мнения: 36 032
hug
Проблема е, че няма нищо по-лошо от неизяснен стерилитет и да чуеш, че всичко идва от мозъка.
Ако има диагноза - има лечение.
В противен случай има нещо - което не може да се контролира, нещо за което ти не си виновен, а твоето подсъзнаение - искаш да го контролираш /поне така си мислиш/ но не можеш. То ти е като натрапчива мисъл, с която не може да се справиш - знаеш, че не трябва, но само за това мислиш.
Вярно е, че стреса оказва влияние на всичко - но да не се заблуждаваме - всички /или поне по-голямата част / сме поставени при общи условия, а не някакви крайни стресови ситуации.
Мен лично мисълта за стреса - не ме е успокоявала никога като вид отговор на въпроса защо не се получава. Винаги търся материализиран отговор - ако човек търси както трябва причината, ще я открие.
Незнам дали някой ме разбира Simple Smile
Другото е просто извинение за положението и отказ да се  продължи напред.
Simple Smile
А ти стой тук - не е нужно да изчезваш - всеки има право на мнение. Simple Smile Аз коментирах думите на лекаря и се ядосах, че си му повярвала Simple Smile
Аз съм голям оптимист - за мен няма не искам, няма не мога.



 

 

Последна редакция: пт, 22 окт 2010, 11:03 от denis_d

# 122
  • Мнения: 213
Според мен трябва да се работи на всички фронтове,комплексно-лекари,положително мислене,енергийно лечение,психотерапия,ако се налага,алтернативна медицина и изобщо всичко,което е в състояние да подобри психическото и физическото състояние Flowers Four Leaf Clover newsm76

# 123
  • Мнения: 1 849
Ако няма доказан проблем - секс и фолиева киселина!  Laughing

# 124
  • Мнения: 151
Здравейте момичета..отскоро посещавам сайта но е много хубав и най-вече полезен....искам да попитам нещо(може и да ми се смеете но не знам)има ли шанс да забременея ако не съм в овулация..и какъв е шанса ако има такъв

# 125
  • София
  • Мнения: 36 032
Овулация е пукване на фоликула и отделяне на яйцеклетка.
Отделената яйцеклетка тръгва по тръбата и ако срещне сперматозоид /и ако иска Simple Smile/ се опложда.
Яйцеклетката е годна за оплождане до 10-12 часа след О.

Ако е имало секс 2-3-5 дни преди О. - може да стане зачеване.
Ако е имало секс в деня на О.- може да стане зачеване
Ако е имало секс 1 ден след О. /по-точно часове след О./ - може да стане зачеване.
На теория до 24 часа след О. - може да стане зачеване.


 

# 126
  • Мнения: 582
  Виждам, че темата малко се е отклонила, но все пак ще споделя аз какво предприемам. Взех си фолиева киселина, също пия Геритамин Нео, защото съдържа вит. Е, който пък стимулира овулацията, а отскоро пия и по 250мл бял равнец. Сега съм болна и пия АБ, така, че се моля да не е станало този месец, но от следващия живот и здраве ще продължим. Simple Smile

# 127
  • София
  • Мнения: 36 032
Геритамина се пие по схема.
До О. и след това се пие само вит.Е
И месец пиеш Геритамин - 1 почиваш

ПП. Да се избегне  хипервитаминиза на вит. А Simple Smile

# 128
  • Мнения: 270
Виждам че темата е какво помага за зачеване и искам да споделя какво ми каза една много възрастна баба.Незнам дали няма да прозвучи смешно но тя дълги години не е можела да забременее докато един ден не се срещнала с някаква знахарка която и казала да набере прясна трева/сено/ от чисто място да го свари в тенжера и така да клекне над парата.Това го правила 10 дена.И резултата не закъснял.Аз много не вярвам на бабини девитини ,но пък човек знае ли.Може да се пробва ако не помогне няма да навреди.

# 129
  • Мнения: 213
 Laughing това с люцерната е много интересно,отиваш,береш,вариш и после клечиш и казваш на мъжо"сори,ама това е схемата,идвай да ме придържаш hahaha Joy

ПП. казвам го с най-добронамерено чувство за хумор,да не вземе някой да се обиди,сакън! Wink

# 130
  • Мнения: 33
Здравейте момичета.
Ние с моя приятел също опитваме от скоро за бебе(2 месеца , което не е много време,зная) . Често посягам към тестове за бременност. Консултирахме се с лекари и всичко е нормално , здрави сме. Говорих и с моята АГ , която ми даде ценен съвет за бебеправенето и той гласеше:
“Когато желаеш нещо да се случи,то ще се случи.Всичко хубаво става бавно.” Освен това ме посъветва , когато аз и приятеля ми сме почивка и не сме на работа да се откъснем от града , в който живеем и работим по този начин,тялото и ума ще са в т.нар. почивка. Следователно не само ще бебеправим,но и ще се отдадем един на друг. Или казано накратко.
Сексът,спокойствието на тялото и ума,различното би допринесло за това значимо нещо в живота. Затова момичета не спирайте да вярвате,не спирайте да мечтаете за момента,но не го превръщайте и в нещо маловажно. Това не е като искаме да си купим хляб от пекарната.
И знайте,че който умее да чака,получава най-доброто. Бъдете спокойни,намерете мир с душата и ума и всичко ще стане. Пожелавам успех на всяка от Вас да се получат нещата и да видите заветните 2 ||

Общи условия

Активация на акаунт