Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 72

  • 29 484
  • 302
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, четох ви до 2 през нощта и гледам още сте писали след това.
Според мен всяко едно разделяне на темата е лишено от смисъл. Аз на една не мога да и хвана края, а на 2-3 още по-малко.
За мен най-удачно е да се сложат в Библиотеката още от често задаваните въпроси и отговори, а също да се сложат и на 1-ва страница в темата. Също така в първият пост да се напише, че въпроси се задават с червен цвят например, и с големи буквио може би: Прочети преди да попиташ! както и  Темата не е отчетна! Ако се самоконтролираме или си въведем някакви вътрешни правила спама доста ще оредее.

Редактирам се да отговоря на въпросите: Боята с която правих колата е Ред Ред на Уилтън (нали моето хубаво черено свърши Sad ). Разредих я със спирт и мъничко вода (може би на 2сл.л. спирт 1/4ч.л. вода) Така сместа стана еднородна, иначе само със спирт боята не се разтвори добре и имаше дребни точици. Нанесох боята много бързо и обилно. Може би за това нямаше черти.

За буквите на първата торта - Нямат контур. Просто се е получила сянка при снимането.

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 08:55 от _Пепи_

# 46
  • Мнения: 2 708
Рая е попитала за на Пепи червеното, как става така наситено и не на черти, та и аз да се включа в същото питане. Аз пробвах с тази техника като се борих с китарата, но и на мен ми стана на черти. Не че не стана ефект като на дърво, лакирано отгоре, ама такава ми беше формата, че да кажем в този случай не е било фатално. Но когато правиш кола напр, си е доста важно да не е на черти. Може би има значение боята, която се ползва или гъстотата, или начина на нанасяне, но при мен си ставаше на черти.
Ползвах боя на прах - бълг от 3уши, разредена с водка и топях и нанасях с обикновена кухненска гъба.

Драконче, благодаря ти Hug Предполагах, че е нещо такова вашто. Виждала съм ги по сайтовете, но до сега не съм поръчвала. Но той проблема си е мой, малко множко ми и идва доставката, или пък изобщо да кажем дадения сайт не доставя до Б-я. 
По цветарници проверявах - не една и то от големите, които правят големи хубави букети и аранжировки, даже ги питах, но ме гледаха  като изкопаемо. Нищо де, аз ще продължавам да си питам из цветарниците, може пък някои да са чували Peace

# 47
  • Мнения: 1 491
Момичета много интересен дебат сте започнали нощеска  Wink
Против съм разделянето на темата, както и на хората. Едни ще се почувстват засегнати, обидени и т.н. (то и сега като закъснееш с отговор и започва едно цупене). Факт е, че темата за една година нарастна неимоверно от страна на нови попълнения. Аз лично съм от година и месец тук. Преди да започна да си задавам тъпите въпроси, прочетох всички теми назад, които имаше (но да не се заблуждаваме, тогава бяха мнооооого малко като количество) В действителност, ако не бях получила подкрепа под формата на окуражаване и похвали за работата ми тогава, сигурно нямаше да продължа напред. Да си призная с ръка на сърцето, че и аз от едно известно време насам някакси не успявам да изчета всичко, камо ли да отговоря, карам по диагонал. Подкрепям с две ръце това, да задаваме въпросите в един цвят, а съответно отговорите в друг. Така ще е много по-лесно за тези, които бързат и не им се четат тиради, словоизлиания и т.н. да виждат т.нар. важни неща. Аз лично когато видя, че даден въпрос вече има отговор, не пиша и аз, за да покажа колко много знам и съм изчела  hahaha Друг е въпроса при паралелното отговаряне, но това са мах 2 отговора...
И за да приключа с моята тирада, в действителност е адски дразнещо да видиш на 5 стр. молба за рецепта на торта Гараш, при което се дават не една, не две, а 4-5 различни рецепти и вариации, следкоето изведнъж, Оооо чудо на 11 стр. някой реве на умряло, че спешно му трябва рецепта на торта Гараш.... Ами не може толкова да те мързи, ами да отида да ти направя тортата вместо тебе....  bash

Съжалявам, ако съм прекалила, но така виждам нещата, а сега отивам  smile3546 morning  че това са ми единствените пороци  Joy

# 48
  • Мнения: 1 965
Тъй като съм от тези които често спамят с дълги постове и приказки за лека нощ, ще кажа само това:
То се отнася най-вече до тези, които пишат изрази от сорта: "ТЪРСИХ НО НЕ НАМЕРИХ", "ПРОЧЕТОХ БИБЛИОТЕКАТА, НО НЕ НАМЕРИХ", "ИЗЧЕТОХ ПОЛОВИНАТА ТЕМИ, НО НЕ ВИДЯХ НИЩО ТАКОВА"....... и в следвашия момент блесва въпрос: КАКВО Е ТОВА, БОНБОНИ МАРШМЕЛОУ??? или КАК СЕ ПОКРИВА С ЧАРШАФ..... Е, извинявайте, ама ако това го няма в библиотеката, незнам къде го има. На въпросните бонбони има и снимки даже. Не напразно бях пращала на Нат клипове от YOU TUBE и повечето съм ги надписала - кой за какво е. Как се съхранявало еди-какво си. Ами има го на няколко места. Разбирам че ако прочетеш цялата библиотека наведнъж ще ти изпуши главата и ще се претовариш с инфо, но..... ако имаш желание, ще си намериш начин да си помогнеш сам. Веднага си личи кой е чел и кой за по-лесничко пише: ПРОЧЕТОХ НО НЕ НАМЕРИХ. Защото е по-лесно някой да му извади директно цитата или да му подаде линка...... Да не говорим че във всяка тема има поне по веднъж стандартните въпроси. Едва съм се удържала на въпроса: "ИЗЧЕТОХ ВСИЧКО, НО НЕ ВИДЯХ НИКЪДЕ ЗА БОНБОНИТЕ......." да отговоря: "КАТО ГЛЕДАШ-ВИЖДАШ ЛИ? Защото 2 поста преди това е имало дебат по темата за n-ти път. Щом аз или някой друг е намерил поста или мястото с обяснението, значи и друг ще го направи. Но не е честно да отнемаш моето време, да ти свърша работата и да ти поднеса наготово, защото ти по някакъв начин си по-зает или изнервен от мен и не ти се занимава.
Много пъти ми помага бутона ТЪРСЕНЕ. Намира се горе до розовия бутон ПОМОЩ. Да, има несъвършенства форума. И не винаги намира, защото иска да се търси по по-конкретни неща. Но в половината от случаите помага. Помагам винаги на ЛС, никога не съм отказала, но и там получавам същите въпроси като и тук. Но въпреки това - помагам колкото и когато мога.
Вече казвах веднъж, отворете си по един WORD-ски файл, и си копирайте вътре неща които са ви важни. Надпишете си листовете: ЧАРШАФ, БОНБОНИ, КРЕМОВЕ, РЕЦЕПТИ..... и т.н. И си ги сложете в една папка. После, само си допълвайте. Айде да не се учим как се създава ред, че чак на себе си звуча  досадно..... КОЙТО ИСКА-УСПЯВА!!! Който иска - нека ми се сърди!!!
Млъквам и ще се постарая да не ви разказвам повече приказки и да не ви тормозя с излишни постове.  Peace
Silrai - това не е гума душко. Най-обикновенна торта си е. Облечена си е в кафяв шоколадов чаршаф. А отгоре: Разточих бял чаршаф, изрязах го със същия кръг като тортата, намерих подходяш размер купичка, с нея направих вдлъбнат вътрешния кръг. С ученическа линия и тъпото на ножа вдлъбнах двата кръстосани контура, и всичко останало е оцветявано на място. Буквите са изрязвани също от чаршафче. Цялата кръгла плочка съхна една нощ и без проблем я пренесох върху тортата. ТУК се вижда по-ясно.

# 49
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте!

И аз да кажа нещо за разделянето на темата - наистина няма смисъл. В началото темите бяха две - едната за украси само, другата за обяснения на работа с захарни теста, глазури и прочие. След 3-4 теми(а тогава нямаше такова текучество) темите станаха еднакви и то в повечето случаи точно защото начинаещите бяха объркани и задаваха въпросите си и в двете теми. затова и темите се обединиха. И този път има опастност да стане така. Иначе съм абсолютно съгласна с това, че темата се пълни с пожелания (на които мястото не е тук, колкото и да е неприятно да не поздравиш някого), с записи, без никаква съществена информация (защо например вместо просто запис, да не постваме линк към торта или пособие или рецепта, която ни е направила впечтление) - така поне някой може да получи вдъхновение за нещо. Аз затова бях престанала да пиша - просто когато няма с какво да се отчета, не виждам смисъл да пиша, а и нямам вече толкова свободно време. А въпросите наистина се губят в общия поток думи и информация (не коментирам постоянно повтарящите се въпроси). Колкото до предупредителни надписи както писа Пепи и те няма да помогнат - вярвайте ми - нали в Библиотеката с големи червени букви е написано, че темата е информативна и да не се пишат коментари там и пак има коментари от хора, които дори не са си направили труда да прочетат първият пост. Сложна работа е да накараш хората да се научат да четат всичко - това го знам и от други теми. Колкото до коментарите за тортите - смятам, че са много нужни - всеки има нужда да чуе похвала (па макар и изсмукана от пръстите), защото това е начина да пожелаеш  да повториш. Но при по-опитните е добре, когато има и критика. Аз съм благодарна на градивната критиката - без нея няма подобрение.

Колкото до Библиотеката, аз също вече предложих в миналата тема да се опитаме да направин съпка по стъпка масите и рецептите с които работим, като към всяко тесто приложим линк към снимките. Почти никой не реагира на това предложение и предположих, че го смятате за ненужно.  Rolling Eyes И за въпросите - предлагам някой от по-начинаещите да седне и да запише въпросите, които би задал и не е намерил отговор в Библиотеката (но нека да прочете цялата информация в Библиотеката), след което да ги пусне и да се отговори на тях, както Бобсито беше направила (което ми припомня, Бобсито след малко ще сложа онези въпроси и отговори).

van444eto, не мога да не похваля последната ти торта - много елегантна и стилна! Страшна е!  bouquet

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 09:52 от natalyna

# 50
  • Мнения: X
От половин час ви чета и се чудя дали да спамя и аз.Но ще го напиша,може някой съвсем нов / малко по-нов от мен да го прочете  Simple Smile / все ще е от полза.Когато аз открих темата,през юли 2008 г. ,и решена да пробвам да правя торти,си направих труда да прочета всички теми,за радост не бяха чак толкова все още.Чела съм може би една седмица,с тетрадка и химикал до мен,и точно по примера на Ванчето /но не в компа/ са ми нещата:видове торти,кремове,покрития,особености.
Ако ми е възниквал въпрос,първо търся там,или се опитвам да намеря отговор в Библиотеката,и ако не го намеря ,тогава питам.Даже в един момент се чувствах неудобно само да пускам тортите си, все си мислех,че ще си кажете"Вижте я тая,вчера дойде и вече всичко й е ясно."Но е факт,че и аз подминавам въпроси от типа"Ще правя торта,кажете коя."
Но аз съм си такава,предпочитам начина проба-грешка,отколкото да досаждам.
Дълго стана ,но дано да има смисъл.А,и наистина няма смисъл от "Запис" или "Страхотна торта".  Темата и без това не отива по-назад от 3 страница,така че много лесно се намира.

А по отношение на две теми,и аз мисля,че нещата ще се разводнят още и ще се повтарят. Може би по-удачно е предложението на Дими за специални теми по определен проблем.
Позволих си да изкажа мнение,само защото се чувствам съпричастна към темата,а не защото съм можеща.
Библиотеката е много систематизирана и ако човек иска,ще намери там отговори на много от въпросите.   
Аз обикновено пиша,когато имам нещо за казване,питане,показване.Много ми е трудно да изброя 10 торти и за всяка да напиша по нещо.Знам ,че е приятно,но не винаги ми се получава.
А иначе си чета всяка тема открай докрай.

# 51
  • Мнения: 75
Момичета,
трудно ще стигнете до единодушно решение какво да се предприеме по темата, вече пропускам доста теми във форума заради подобни неразбории и лични нападки.

Понеже не ми се влиза в спорове с хора които имат мнение различно от моето, редактирам поста си!
Ванче  bouquet
Желая ви лек и ползотворен ден  bouquet

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 11:04 от jenik

# 52
  • Мнения: 2 708
Аз пък също като нова ще кажа, че може би и да ми се е случило да задам тъп въпрос, но съм се старала максимално да избягвам задаването им. И аз съм почнала с библиотеката, с файла до мен - не един вече, на подобен принцип на споменатия от Ванчето. Ако нямам време, значи не е трябвало да се захващам. Не е честно, така някои неща да се случват за сметка пък на времето на другите. Казвайки, че аз нямам време, означава, че определям другите като бездействащи и само чакащи някой да им зададе въпрос, за да запълни и без това отегченото им ежедневие. Naughty На мен това пък ми звучи несериозно.
Темите наистина са много. Аз съм почнала да чета от август 2008ма , а първите си въпроси започнах да задавам ноември мисля беше - така че има няма 3-4 месеца съм тук. След като бях изчела доста. Освен това, включвайки се от някъде и нямайки време да чета абсолютна всяка една тема, текущи, вечер, когато всички спят, за сметка на моя си сън и лично време, си чета темите, като съм почнала от 1-ва и в момента съм стигнала до 19та. И смятам да си продължа нататък, пак така с файла до мен. Естествено, че въпроси ще ми хрумнат, на които не намирам отговор, но има хиляди неща, които пък няма как да успееш да направиш, ако не пробваш сам. И най-подробния отговор, няма да ти даде така нужния на теб резултат. Ето като оцветяването на торта с гъба. Първо го бях прочела. Пробвах го. Видях как се получи при мен. Усетих, че нещо не правя като хората и затова и попитах за евентуална допълнителна тънкост, ако има такава. Но обясних какво съм направила аз, какви бои ползвам и получих конкретен отговор, който вече е копиран във файла ми с пищови. Следващия път, ще опитам обогатявайки опита със съветите на Пепи и ще опитвам докато реша за себе си, дали това е моя начин, или не.

И все пак е много сложно и различно. Един се обижда от това, че не му отговарят, друг се обижда, че му задават такъв въпрос, въобще Joy Joy Joy Но е хубаво да има някакви правила, пък дали ще успеем да ги спазваме, времето ще покаже. Аз самата съм спамерка понякога, разказвайки дълги истории, но пък то е било като част от желанието да споделя емоцията си, свързана с тортоправенето - емоция прекрасна за мен, която пък съм получила благодарение на вас. И аз дори се засегнах веднъж от реплика "Сульо и пульо", която дори и да не се отнасяше за мен, би могло да се асоциира, като нещо казано за новите, но пък се замислих, че няма смисъл от този начин на мислене. Дори пък даже вече си мисля, че има нужда и от по строг тон понякога - ще е от полза за всеки, който иска да го разбере. Само вижте в Кухнята на АДА за какво става въпрос и после пак ще си говорим, дали пък добрите резултати не се постигат с доста повече старание и не очакване на готово решение, а стремеж за намиране на отговора с лични усилия.

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 11:12 от Krische

# 53
  • Мнения: 668
Така - тази тема така или иначе вече я оспамихме порядъчно  Mr. Green - имам техническо предложение:
  Тъй като за обновяването на библиотеката се грижи Natalyna, а не можем да я ангажираме постоянно, имам предложение, да се направи нов акаунт с който да се пусне отново (това вече незнам как ще стане, може би ще трябва намеса от модератор) "Тортената Библиотека", и чиито данни да знаят някои от имащите възможност и време, както и желание да обогатяват библиотеката юзъри. (Визирам пускането на нашите отчетни темички Февруарки 2008, имаме общ акаунт чиито данни се дават на ЛС, за да се избегне мазането от външни лица, но в същото време да не е отговорен конкретен потребител за пускането на всяка тема.) По този начин ще облекчим максимално Natalyna и също така, който има желание да допълни нещо полезно (като това за фонданите, снимки, примери и т.н.) ще има тази възможност.
Просто процедурно предложение.  Това от мен - в другата дискусия ми е трудно да се намеся, напоследък повече чета, по-малко пиша, в доста от случаите питам на ЛС или директно Скайп и тн, за да не спамя за вече известни неща. Или чета в нет-а. То в Гуугъл да пуснеш едно питане, почти винаги ще те отведе в някоя от нашите темички и то на въпроса който търсиш, истината е, че който търси - намира, но този когото го мързи никой не може да му помогне. (Извинявам се ако съм засегнала някого, лично мнение)
Стига спамих вече. Край.

# 54
  • Мнения: 1 610
Направете си блог сайт с важната информация с Тортената Библиотека. Дюканките имат такъв във wordpress. Там един има модераторски права.Има търсачка на сайта, всичко е бързо и безболезнено. В темата се спами,посетителите се чувстват добре.  Peace

Не можах да разбера дебата за задаващите въпроси.Имам чувството, че за мен се говори.
Май като най-нова имам право да се изкажа. Аз прочетох библиотеката.Форматът не позволява да се организират нещата прилежно.Например се оказа, че руските сайтове съм ги пропуснала. Имам и Word-файл със нещата, които ми трябват. Вчера правих например Пандишпанов блат по рецептата на Пепи там.  Но понятието ММФ не го бях срещнала там. Пуулих ли се, пулих. Нито имах идея как и колко лепне, или колко е мазен шокофондана. Уж четох как се съхранява, но на всяка рецепта различно пише и накрая питах. Престъпление ли е? Ако да, без мен в тази тема.
В случая не съм се вдъхновила от ваша торта, реших да правя кораб, сега станах две торти. И имах една седмица за проучване. Ще ви ги покажа и няма да ви притеснявам повече.

Това е форум и идеята е за взаимопомощ. Много прекрасни идеи получих и без да питам, но понякога нещата не стават.
На онези, които влязоха в диалог с мен, благодаря сърдечно!

# 55
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
rien едва ли някой е визирал точно теб, не знам защо се обиди! Но има много хора, които влизат тук, някои нямат дори много опит в кухнята и веднага искат да направят зашеметяваща торта, но не знаят какъв крем да използват, какъв блат, ама какви фигурки...  и по малко изглежда все едно, че ние ще правим тортата. Вярвай ми дори имаше преди доста време една такава потребителка, която после се сърдеше, че тортата и не е станала така както тя е искала. Да не говорим колко неприятни ЛС съм получавала - ама как така нещата ми  не станаха, не обясняваш достатъчно. Разбирам желанието на всички да направят невероятна торта, но е ясно че трябва и малко опит. Моите първи торти бяха съвсем обикновени - първо пробвах само чаршаф (колко информация съм търсила само за това...) и украса само с крем, после плоски цветя и така по малко увеличавах трудноста. Има разбира се и хора, които си имат талат за моделиране и се справят с нещата бързо, особено когато информацията е по-систематизирана.

thedragonbg, за сега на каквото ми се обърне внимание успявам да слагам, но е ясно че не мога да следя всеки пост за рецепта или линк. Ако се реши да се направи нов акаунт нямам нищо против, само да не стане така всеки да си слага неща където си иска. Peace

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 11:27 от natalyna

# 56
  • Мнения: 137
Мислех да не се включвам,но не се сдържах.
rien,не мисля,че тук има място за сръдни и дълбоко се съмнявам,че момичетата са имали в предвид конкретни хора,цитирайки някой задавани въпроси.Но всеки решава сам за себе си дали се чувства добре тук или не.
 Аз самата чета темата от точно 11м, до този момент нямах никаква идея как се правят торти и знам колко много информация е нужно да изчетеш за да си отговориш на всички въпроси,но когато човек иска нещо го постига.А тогава я нямаше тортената библиотека.
 Според мен също би било по-добре да се допълни библиотеката и въпросите и отговорите да се маркират в различен цвят,така ще е попрегледано.И тъй като това е доста трудоемко можете да разчитате на помощ от моя страна Peace

# 57
  • Мнения: 1 610
Ох, не съм се обидила. Аз съм кораво копче и не се засягам толкова лесно. Но ми дойде добре постът на Наталина, успокоих се, че не се говори за мен. Помислих си, че някой мен визира по повод  въпросите.
 Знам как е в големите теми, пиша в една от най-големите, трудно ми е всички да следя, но се старая и чета малко по диагонала.
Простете,аз май съм излишно нервна. Мисля, че подобни теми да се обсъждат, е малко излишно.

Отивам да бъркам кремове и да лепя.

# 58
  • Мнения: 1 485
Да взема и аз да оспамя темата Mr. Green,че и без друго не съм се ЗАПИСАЛА!
Но да се изкажа по темата:открих темата от есента на 2007,и реших да се впусна отново в тортоправене с новите методи и техники,които преди това не познавах.Уж всичко бях изчела предварително,word-файлове в компа ми -бол,но...тортата не се получи.
Никога няма да забравя този ММФ-ужасно стана,но въпреки това получих окуражителна похвала от Наталина и....продължих напред.
Не съм от активно пишещите и правещи торти,но чета винаги,когато имам възможност.Нямам смелост да отговарям на много от въпросите,защото тук има момичета,които са многооооооо по напред от мен и не виждам смисъл да се включвам излишно.Въпроси винаги има,независимо колко си чел,търсил,пробвал.........Старая се да не питам много,но понякога се налага ConfusedЕ,получавала съм отговори от сорта на"това вече съм го казвала"или еди кой си вече го е писал",но наистина има моменти,когато не смогвам да изчета всичко поради ред причини.Тормозя някой на лични,за което сърдечно се извинявам Praynig за притеснението,но и не очаквам,че всеки е длъжен да ми отговаря.Вече записвам абсолютно всичко,което ми попадне като полезна информация,но е ясно,че никога не е достатъчна.Не смятам,че ще бъде от полза да се пускат още нови теми-наистина повече ще се объркат новодошлите.В крайна сметка форума е свободен и достъпен за всеки,независимо кой колко може и знае.И ние бяхме нови и незнаещи,а старите ,които аз заварих тук вече отдавна не пишат.Така,че в момента приемам ситуацията за нормална-идват нови,старите напускат и така.... Confused
А за библиотеката-полезна е,но наистина вече има неработещи линкове,което е нормално,но и не мисля,че Нат е длъжна да следи за абсолютно всичко.А ако сега се започне обновяване-не мога да си представя колко ще бъде трудно на фона на 72 теми #CrazyАз съм "ЗА" да се добавят снимки и постъпков материал,но и това ше отнеме много време и усилия.
Хайде стига,че и без това достатъчно оспамих,а и някой да не се обиди Peace
Tandoori ,с риск да нахалствам,но много ми се иска да споделиш за айсинга.Аз правих за последната ми торта,като добавих глицерин и стана разкошен за работа-като никога досега.

# 59
  • Мнения: X
rien ,не мисля,че някой трябва да се обижда.И аз съм от по-новите, /От 6-7 месеца/ ,питала съм и не съм получавала отговор,но не мисля,че е било нарочно.Всъщност не съм се замисляла сериозно защо не са ми отговорили.И не смятам ,че някой ми е длъжен.
Е,не съм се обидила,продължавам да си чета и да си пиша в темата...за мен е много полезна и се опитвам да извлека максималното от нея.
Това и за всички,които биха се чувствали обидени...няма смисъл.Доброжелателното отношение и подкрепата и помощта е в пъти повече,така че другото се губи на фона на хубавото.

Tandoori , и аз се нареждам за повече информация за айсинга.   

Общи условия

Активация на акаунт