СТРАСТИ - класиране, записване, ГРАДИНИТЕ В СОФИЯ

  • 64 737
  • 1 648
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 252
Айде и аз в новата тема.

# 16
  • Мнения: 189
Момичета искам да Ви питам по точка К9, за нетрудоспособен член на семейството.Включват ли се баби и дядовци?
Или се има предвид само родители?
Извинявам се за спама.
Логично е да е само за родители.

Да, логично е, но само за този критерий, защото бабите в ДГ се третират като членове на семейството и затова им се дава точка.  Laughing

 Simple Smile е бабите работещте в детската градина са членове и получавате точка,разбира се,а семействата с родители със 100% инвалидност, не!
Да живее социалната политика и социалните критерии!

# 17
  • Мнения: 7 821
Проект за Р … 1085;т 2009 Благодарение на Щурчо и lolytka^ ,   bouquet !

Само да вметна ако може да се направи една корекция в заглавието на темата.....че е номер "2".....така няма да има объркване м/у първата и тази, ако някой реши да търси нещо  Peace
Това не 2-ра ами найста тема, и аз им загубих дирите вече. Добре, че има търсачка.

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 17:47 от .Ели.

# 18
# 19
  • София
  • Мнения: 1 555
Това обаче е стария регламент 9 ? Онези промени последно приети ли са или не?
 Т.е. приели ли са да бъдат включени в регламнтът, който ще бъде представен пред СОС за приемане?  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 90
Това обаче е стария регламент 9 ? Онези промени последно приети ли са или не?
 Т.е. приели ли са да бъдат включени в регламнтът, който ще бъде представен пред СОС за приемане?  Mr. Green
  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 18:28 от Дениса

# 21
  • Мнения: 4 465
Под нетрудоспособен член на семейство освен родителите се брои и ако има друго дете с увреждане.

Точката за баби в ДГ се дава не защото са членове на семейството, а за да не си вдигнат парцалите да си гледат внучетата.

# 22
  • София
  • Мнения: 110
Въпросът ми е към мамите от София които са запознати с кандидатстването за ЦДГ и ОДЗ в София. Голяма каша ми е в главата и дано да ме разберете каквото съм написала.
Пиша Ви във връзка с автоматичното активиране на предварителните кандидатствания - не ми стана много ясно. Малко инфо за нас: дъщеря ми е набор 2006 и е родена Ноември месец. В района в който живеем няма ЦДГ както и в съседния квартал и поради това миналата година съм кандидатствала само за 2 ОДЗ-та (единствените в нашия квартал) и 3 ОДЗ-та (от съседния квартал). Все още не сме приети и сме на текущо класиране за 2-ра яслена група. Кандидатствала съм предварително и за няколко ЦДГ в по отдалечен район, който ми е на път за работа. Сега имам две отделни опашки (ако мога така да се изразя) - едната е с желаните ОДЗ-та, а другата е с желаните ЦДГ-ни. По отношение на активирането в kg-sofia.bg  пише, че автоматично ще се активират предварителните кандидатури в момента на прилагане на новия регламент, а пък автоматичната активация в деня на навършване на съответната възраст се отнася само до групите с текущ прием. Това какво означава в нашия случай? Че Март 2009 ще се активират кандидатурите ни за ЦДГ, въпреки че 3г. ще навършим Ноември 2009, а пък кандидатурите ни за 1 градинска група в ОДЗ-тата ще се активира автоматично Ноември 2009. Правилно ли съм разбрала?  Ако да, в такъв случай значи ли това, че родените в края на годината набор 2006 ще имат единствено шанс да кандидатстват само в ЦДГ, отколкото да чакат някаква класация в ОДЗ (което ни е по удобно по местоживеене). Освен това - двете опашки ще се запазят ли така отделени т.е. по отделно за ЦДГ и по отделно за ОДЗ и след приемане на новия регламент. Ако да, тогава кое ще се смята за първо желание т.е. за кое ще получим 3т. като първо желание? Или ще имаме две първи желания - едното ще е първата посочена от мен ЦДГ, а другото първо желание - ще е първото ОДЗ за което съм кандидатствала още миналата година.
Благодаря предварително за отговорите?

# 23
  • Мнения: 881
Ели, знам, че е така. Изкуших се да се помайтапя. Не искам още да чепкам този въпрос, но ми се струва, че не е достатъчно доказването на този критерий да е само със Служебна бележка от детска градина на Столична община. Тази бележка не доказва родствената връзка между бабата и детето.  Thinking

# 24
  • Мнения: 4 465
Не знам, но може би ще е прекалено да се иска акта за раждане на майката или таткото, за да се види че точно това е бабата. Но пък има логика.

# 25
  • Мнения: 156
запис   bouquet

# 26
  • Мнения: 7 391
Не знам, но може би ще е прекалено да се иска акта за раждане на майката или таткото, за да се види че точно това е бабата. Но пък има логика.
                 Споко! Laughing Нали важи прословутата точка само за ДЗ , в което работи бабата. Mr. Green Още като се чуе ,че ще има бебе всички 9 месеца следят процеса ,а накрая бабата спретва купон за внуче! Mr. Green Та когото и да попитате от персонала в ДЗ,че даже и родители ще ти кажат КОЯ баба има внуче и на колко години или месеца е! Joy Joy Joy
                 

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 20:35 от Didia

# 27
  • Мнения: 2 280
Цоп...и аз в новата темичка..Гневна, чудесна работа си свършила..
  bouquet Hug

Ето малко инфо от "извора" :

"В момента се подготвя докладът за СОС, който ще се разгледа от Комисията по образование най-вероятно на 24.02.09 г. Докладът съдържа основните принципи от регламента (около 3 страници), както и положителни и отрицателни страни на алтернативите при равен брой точки. Вероятно ще се въведе допълнителен критерий за липса на задължения за местни данъци и такси към общината. Данните ще се взимат автоматично.

 

Добри новини: Информация за причините за нов регламент, основните изисквания и процесът по създаването му вероятно ще бъде изпратена до всички родители. Принципите на регламента (същите, които ще бъдат внесени в СОС) също ще се публикуват. Вероятно ще бъде направена анкета между всички родители на деца, родени 2006 и по-малки. Резултатите от анкетата ще бъдат предоставени на СОС.

 

Поздрави,

 

Явор Джонев
"

Иначе..по-подробна информация за вчерашната среща и аз очаквам от Червената шапчица.
Доколкото разбрах, вчера е предлагана САМО версия 10, така,че..след като са я приели "със забележки" (каквото и да означава това), явно предложените критерии са "минали" пред Консултативния съвет...

# 28
  • Мнения: 2 068
Цитат
К15   Детето има поне един родител, който работи като педагогически персонал в основни и средни училища на територията на Столична община   

това пък защо  newsm78
извинявам се ако някой е питал преди мен

# 29
  • София
  • Мнения: 1 541

                 Споко! Laughing Нали важи прословутата точка само за ДЗ , в което работи бабата. Mr. Green
                 

дано да е така ... но тук пише :
К14   Детето има поне един родител или баба/дядо, които работят в детска градина на Столична община  
3 т.  
Служебна бележка от детска градина на Столична община

никъде не се споменава това , че важи точка само за ДГ в което работи бабата ( или нещо не съм разбрала  Blush )

Общи условия

Активация на акаунт