Коластра от кога?

  • 47 706
  • 94
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 11 004
Протичането на коластра по време на бременността няма нищо общо с това дали ще имаш кърма след раждането. На мен ми протече 1 ден след секциото и вече 2 години кърмя успешно. Simple Smile

# 76
  • Мнения: 579
на мен пък и капка не потече през бременността,а после бах с хиперлактация 5 месеца

# 77
  • Мнения: 2
Аз съм в 22-ра г.с. и също вече имам коластра. И при мен е почти безцветна и въобще не е гъста, даже си е рядка. Аз искам да попитам трябва ли да се прави нещо специално в този случай? Освен, че е неприятно защото цапа, изисква ли някакви грижи?

# 78
  • Къде ли не
  • Мнения: 686
Аз съм в 22-ра г.с. и също вече имам коластра. И при мен е почти безцветна и въобще не е гъста, даже си е рядка. Аз искам да попитам трябва ли да се прави нещо специално в този случай? Освен, че е неприятно защото цапа, изисква ли някакви грижи?
Laughing Никакви грижи не изисква.  Ако те притесняват течовете, особенно като си на вън, може да си купиш подплънки за къмачки.

# 79
  • Мнения: 73
на мен пък и капка не потече през бременността,а после бах с хиперлактация 5 месеца
и на мен капка не ми потече през бременността.дойде ми ден и половина след като родих нормално и аз бях с хиперлактация 4 месеца.така,че няма нужда за притеснения. Flutter

# 80
  • Мнения: 24
Аз пък имах едно мъртво раждане в 7 месец и преди да разбера, че бебето е умряло в корема ми, ми потече коластра (вероятно организмът разбира липсата на живот в бебето като раждане). Мислех си, че е нормално, но майка ми (която е лекарка) довтаса веднага у нас и взе да ми проверява корема дали бебето рита... Оказа се фатален изхода... Сега съм бременна в 4 месец и току - що забелязах прозрачна течност от едната ми гърда и по - скоро се паникьосах, отколкото зарадвах... Наскоро правих амниоцентеза и колкото по - уверена бях в първите дни, че всичко е наред, толкова повече страхове ме обземат сега и следя всеки признак...
Във всеки случай на мястото на момичетата, които нямат коластра по време на бременността по - скоро бих се радвала, отколкото притеснявала....
Може би не трябваше да ви плаша с този постинг, но мисля, че е хубаво да имате предвид и това, което казвам...

# 81
  • Къде ли не
  • Мнения: 686
Alana, не се тревожи! Този път всичко ще е на ред!

# 82
Здравейте,
 аз изобщо не бих се притеснявал, за коластрата. Дъщеря ми е на 3 годинки и не е приставала да пие коластра на капсули. Вярно, тя е кравешка но, това и за добро. В кравешката коластра се съдържа до 30 пъти повече имуноглобулин, който укрепва имунната система на детето, също така са държа растежни фактори, които спомагат за растежа. Може да се дава на детето веднага след раждането. Няколко пъти съм използвал Колактива на  но не съм особено доволен. Най добра си е коластрата която напоследък се появи по аптеките, на нея си пише точно " КОЛАСТРА" на български и е в шишета по 120 капсули. Мисля че е американска но притежава всички сертификати за качество, а и се предлага в аптеките на по - добра цена от тази на Каква Сос. Hug

# 83
  • Къде ли не
  • Мнения: 686
Много се радвам за вас и детенцето ви! Само не разбрах кравешката коластра какво отношение има към темата и в частност към майчината коластра преди и след бременността. Аз не раждам теленца, нищо, че някой може и да ме мисли за крава!   newsm78

# 84
  • Мнения: 579
 Laughing  За кравешката коластра и аз съм чувала.Децата не боледували въобще и т.н. Моето сега като си суче човешка значи ли,че тази зима ще мине без болести?

# 85
Уважаема, г-жо,
Извинявам се, ако сте ме разбрали погрешно, но нито Ви мисля за крава, нито си мисля че раждате теленца  Grinning. При диабетиците,  когато инсулина е свински, значили че са прасета? Просто искам, да успокоя всички майки, които имат проблеми с коластрата - тази така жизненоважна течност. След като кърмите, голяма е вероятността , а и дай боже, детенцето Ви да се чувства здраво и щастливо през зимния сезон. Не бъркайте също-така, кърмата с коластрата те са две отделни неща. Коластрата, изтича през първите 16 - 36 часа. Не че в кърмата няма имуноглобулин, но той е много по-малко от колкото в коластрата. Искам също така да успокоя майките които нямат и поради тази причина използвах темата. Извинявам се на всички за което.  bouquet    

# 86
  • Мнения: 579
Уважаема, г-жо,
 Не бъркайте също-така, кърмата с коластрата те са две отделни неща. Коластрата, изтича през първите 16 - 36 часа. Не че в кърмата няма имуноглобулин, но той е много по-малко от колкото в коластрата.

Да,обаче аз съм бременна 25та седмица,та затова го броя коластра.

# 87
Здравейте,
Разбирам притесненията Ви, но във вашето положение,(все пак сте в средата на бременността) освен коластрата за която стана дума по-горе, друго не можете да употребявате, а и най-малкото не трябва.

# 88
  • Къде ли не
  • Мнения: 686
Уважаеми господине,
мисля че не сте разбрали правилно just_an_ODDalisque. Коластрата не я употребява тя, а дъщеря й.

# 89
Това което написах. важи и за дъщеря и. Относно тебе, ти явно нещо го играеш адвокат, може би ?!?

Общи условия

Активация на акаунт