Кога е моментът за отлепването на кожичката на пениса при момченцата?

  • 35 743
  • 147
  •   1
Отговори
# 15
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Има различни теории и съответно поддръжници на едната или другата. Някои го правят рано, други чакат до последно. Аз специално избрах първия вариант и започнах да забелвам пишето на сина ми още като стана на един месец. Лека-полека, без никакво насилие кожичката се отлепи и на 4-5 месеца беше забелено идеално. А реших така да процедирам, защото наши познати бяха оставили момченцето си на другата система - тоест на изчакване. В резултат на годинка и половина се наложи да оправят проблема по хирургичен път и да лекуват инфекция от насъбралите се нечистотии под кожицата. А са почиствали най-старателно по всички правила, не е от липса на хигиена. Не че на всеки се случва, но мен това ме притесни и реших да мина по другия път. И не съжалявам. Naughty

# 16
Нашата педиатърка ми каза да не пипам, щели сме да оправим нещата когато Бубо стане на 9 месеца/сега сме на три и половина/. На мен обаче ми се видя късно и страх не страх, вечер след баня,но не всяка вечер, леко по-леко я забелвам  и я почиствам. Оказа се че при нас е почти готово, имам приятелка при чието момченце едвам е имало лека цепнатинка. Така че различно е, но винаги внимателно, че съм чувала за много страшни случаи в това отношение. Т.е. ако не ви стиска, по- добре не пипайте. Grinning

# 17
  • Мнения: 2 447
На мен педи ми каза до 6м да не пипам.От 6-я постепенно всеки месец на консултация тя отваряше по малко(аз не можех сама).Сега е напълно забелена вече от около 3 месеца.Всяка вечер по време на баня я отварям и почиствам.

# 18
  • Мнения: 423
Ако става въпрос за принудително отлепване на кожичката от ваша страна, според мен такъв момент няма. Но ако става въпрос кога кожичката се отлепва по естествен път, ето цитат: "До към  3 - 5 година слепналата кожичка спонтанно се отлепва в голямата част от децата. При останалите това става през пубертета. За постепенното отлепване допринася и заиграването на момченцата със своя мъжки символ." от тук.
При сина ми отлепването стана около 2-те годинки без моя намеса. Нямали сме проблеми.

# 19
  • Мнения: 327
Когато стана на година лекарката каза,че е време.Стана на няколко пъти,но си мисля,че можеше и от раз,просто мен ме беше страх да не му направя нещо(таткото,на когото разчитах да свърши работата още повече).Не е имало проблем.

# 20
  • София
  • Мнения: 361
още първия път като го видя педиатър-ката - каза, че няма да се справим сами защото дупката е много малка и ни предупреди, че ще се ходи на уролог - манипулацията ни я направиха на 9м

# 21
  • софия
  • Мнения: 149
и аз ще следя темата,защото синът ми е на 1 месец и ме интересува.

# 22
  • Елин Пелин
  • Мнения: 276
Мен също ме вълнуваше тази тема, но се доверих на майка ми. Започнахме още след раждането да "опъваме" (съвсем леко) кожичката, за да измиваме главичката. После на около 3 месеца докторката реши да види до къде сме стигнали и се оказа, че има още съвсем малко.
Това забелване трябва да се прави внимателно, за да се почиства добре от урината.

# 23
  • На едно ветровито място...
  • Мнения: 153
С първия ми син отлепвахме бавно, постепенно и много внимателно всяка вечер като го къпехме.Нямахме никакъв проблем.
С втория- също отлепвахме- ноооо точно преди годинка да направи, взе че се възпали под кожичката ,наложи се да го забелим по-бързо защото се беше инфектирало..Болеше го и се скъсваше да реве при всяко изпишкване,беше много мъчно Cry, но правих промивки с памуче с риванол ,или само с водичка -слава богу мина,но ..явно си е индивидуално.При положение че вече с баткото се бяхме справили без проблем,наистина незнам защо се получи така с малкото . newsm78
Но трябва да е много внимателно,без никакъв натиск и болка за малкото човече.

# 24
  • Мнения: 8
моето мишле  е на 2 месеца и всяка вечер или през вечер му опъвам кожичката назад малко по- малко докато се забели нацяло в един момент
да се надяваме че няма да имаме проблеми  Hands Thumbsup

# 25
  • Мнения: 141
Аз започнах още с изписването ни от болницата .Всяка вечер по време на къпането по малко и така в 4-ят месец бях напълно запълно забелила главичката.Всяка вечер продължавам и подържам хигиената добре.Педката като го преглеждаше каза ,че всичко е ок.Но навсякъде където съм чела инфо нещата си стават сами ,само трябва да се поддържа добра хигиена на пениса ,като смегмата се измива старателно.

# 26
  • Мнения: 27 524
Няма такъв момент. Препоръчително е отлепването на кожичката да стане по естествен път, постепенно.

Именно  Peace Не съм пипала никога на сина ми. На годинка се забели от самосебе си, без натиск, опъване и издевателства. Опитите за забелване са крайно погрешни и изключително вредни. Именно те водят до срастване, слепване, смегма и фимоза.  Simple Smile

Ето една полезна статия  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 683
Няма такъв момент. Препоръчително е отлепването на кожичката да стане по естествен път, постепенно.
Това щях да ти кажа и аз...
Моментът е... никога...


И ние сме така.  Peace

# 28
  • Мнения: 132
каквото и да казват по опитните майки от мен, ще споделя какво направихме с племеникът ми--
 за ведохме детео на уролог, който забели кожичката, показа много внимателно какво следва по процедури и изписа разни кремчета за евентуални възпаления.каквото и да казват педиатрите най-добре си заведи детето на уролог.

# 29
  • Мнения: 1 771
Ето в тази тема един детски хирург и един педиатър обясняват надълго и широко (и с доста търпение) защо забелването е вредно и как трябва да стане отлепянето на кожичката Peace

Общи условия

Активация на акаунт