Кога е моментът за отлепването на кожичката на пениса при момченцата?

  • 35 978
  • 147
  •   1
Отговори
# 60
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
в случая с д-р Оги изобщо не може да се говори за пишман-интернет медицина, защото зад ника стои реален човек, лекар, детски хирург и немалко майки от форума вече водиха децата с при него. обаче винаги има едно голямо НО във форума по подобни теми - пишещите от чужбина да си затварят устата, щото бабите ни така и така били правили; българските педиатри (иначе плювани ежедневно) се оказват по-разбиращи от половината световни медицински сили; Марето и Цецка са по-големи авторитети и от българските лекари; за капак - който български лекар пише в интернет форуми не е стока  Crazy няма начин да се пробият подобни защитни валове, проблемът е че те защитават едно отдавна закъсало здравеопазване и това мисля, че е известен на всеки българин факт. добре, че има и такива като д-р Оги, които ползват съвременни методи за комуникация, за да се види светлина в тунела.

П.С. доводът, че на нечие дете били отлепили кожичката на три години и то се травмирало е тотално сбъркан - няма отлепяне на кожичката, освен в случаи на инфекция. просто няма такова нещо. не съществува в стойностната детска медицина в момента. има изчакване чак до пубертета. безумно е да позволявате да се прави отлепяне било на 3 месеца или на 3 години при здраво дете.

Не подлагам изобщо на съмнение качествата на въпросния лекар. Мисълта ми беше, че е меко казано тъпо да се лекува по интернет, без да се види конкретното състояние на конкретното дете. Аз лично не бих се доверила на подобен съвет, дори зад ника да стои световно светило, по простата причина, че ще бъде преглед на сляпо, а не реален, жив контакт. Не говоря за конкретния случай, говоря по принцип.

За да не си помислите, че имам нещо лично против точно този доктор, ще дам един нагледен и много пресен пример, пък дано тогава стане по-ясна идеята ми. Снощи на наши приятели едното дете се е обринало внезапно и за броени мунути кожата му станала на огромни червени петна. Започнало да диша затруднено. Естествено, родителите хукнали веднага към Пирогов. Оказало се алергична реакция към храна. Слава Богу, детенце е добре, но ще полежи още ден в болницата. Та по нет-логиката, те е трябвало първо да влезнат в интернет, да се посъветват с някой доктор, който понеже пише в интернет е задължително световен капацитет, а не да тичат като щури в Пирогов. Затова говоря - че няма никаква логика да се разчита на изказано мнение в мрежата от лекар без да е проверен лично конкретният случай. Мисля че противоречи на един от законите на медицината.

Последна редакция: сб, 21 фев 2009, 18:30 от lulumba

# 61
  • Мнения: 27 524
Не вярвам аз на тия "ще се отлепи само"

А на какво реално вярваш? Имам предвид какви доказателства, статии, научни доводи и прочие имаш в полза на отлепянето? Не се заяждам  Hug само питам - теб, но и стотиците като теб, които преливат от пусто в празно и повтарят разни неща, които са без грам покритие и които не съществуват никъде по света  Simple Smile Искам поне една статия, довод, полза или защита в плюс за забелването. Ама няма кой да даде такава  Wink Това поне не ви ли говори нещо на тези, които не знаете и подкрепяте тази варварщина?  Rolling Eyes

Или да оставим науката и доказателствата - не се ли замисляте, че Природата е милиард пъти по-умна от нас и неслучайно момченцата се раждат така? Със сигурност не е с цел забавление за майките им да късат и опъват пишките им  Crazy

# 62
  • Мнения: 3 034
lulumba , от поста ти разбирам, че ти говориш за някакво състояние, което изисква преглед. това е съвсем друга бира и беше казано многократно, че при най-малкото съмнение на проблем, родителят е абсолютно длъжен да потърси консултация със специалист. само че, здраво момченце без проблеми просто няма нужда от подобен специализиран преглед, извън обичайните посещения при педиатъра. с тази разлика, че посещенията при педиатъра тук, а и в много други държави, изобщо не включват забелвания, дърпания и тем подобни. просто се преглежда внимателно пишката, кожичката, тестисите, лимфните възли на слабините и дотам. ако има състояние, което предизвиква притеснение, самият д-р Оги е казвал на майките, че би следвало да го посетят и че по интернет няма как да определи има ли проблем или не.  Peace

# 63
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
lulumba , от поста ти разбирам, че ти говориш за някакво състояние, което изисква преглед. това е съвсем друга бира и беше казано многократно, че при най-малкото съмнение на проблем, родителят е абсолютно длъжен да потърси консултация със специалист. само че, здраво момченце без проблеми просто няма нужда от подобен специализиран преглед, извън обичайните посещения при педиатъра. с тази разлика, че посещенията при педиатъра тук, а и в много други държави, изобщо не включват забелвания, дърпания и тем подобни. просто се преглежда внимателно пишката, кожичката, тестисите, лимфните възли на слабините и дотам. ако има състояние, което предизвиква притеснение, самият д-р Оги е казвал на майките, че би следвало да го посетят и че по интернет няма как да определи има ли проблем или не.  Peace

Обаче знаеш ли само колко много майки познавам, които дори и при по-специфични, хайде да не казвам спешни състояния на детето, изискващи задължително преглед предпочитат да четат из интернет и да се съветват с "колежки" по майчинство или съветващи лекари, а не да потърсят адекватно мнение от специалист.  ooooh! Аз като един Тома Неверни и понеже по една или друга случайност имаме доста семейни приятели - все именити доктори в различни области, повечето специализирали в чужбина между другото, съм свикнала дори за най-дребното нещо да досаждам и питам. По-добре да си загубя времето и да направя един излишен преглед на децата, отколкото да лекувам по съвети, дадени от незнайно кого. Това ми беше мисълта. Просто ми прави силно впечатление склонността да се лекуват децата по интернет, която е много силна в момента. Незнам защо така се получава. Thinking
Оф, оспамих темата. Embarassed

# 64
  • Мнения: 3 034
получава се така, защото доста лекари са забравили да си обновят знанията и майките намират отговори на много въпроси в интернет, а би трябвало докторите да са в състояние да им ги предоставят. разбира се, това не е правилно и ситуацията е сбъркана, но...  Rolling Eyes

# 65
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Моментът е когато сама се отлепи! Това може да стане както на 2-3 годинки, така и в пубертета. И това не е проблем!
Аман вече... Имам чувството, че едва ли не всяко нормално състояние се изкарва болестно.  Crossing Arms
Естествено, има случаи, когато е нужна намеса, но те не са мнозинството!  Naughty Тая практика "профилактично" да се отлепва кожичката само повече вреди носи имам чувството. Все пак тази залепнала кожичка си има функция и тя не е за пренебрегване.

# 66
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На 1м. гозабелихме.
Моя приятелка акушерка го забели за 3 вечери.

# 67
  • Мнения: 755
Дам... разбунил е духовете постът ми ... не се съмнявах  в това! Rolling Eyes
Няма да цитирам прежди писалите, които са си харесали по някоя фраза от поста ми , за да изкажат възмутено мнение, както и да изпадам в  конкретни полемики с конкретни личности !Но извън БГ драги дами това се прилага , дори направо се действа с кардинални решения т.е визирам обрязването. И това не е продиктувано от Юдеизма , както биха ме поправили мнозина, а е възприета практика като част от някакъв вид стандарт в медицината. Да не навсякъде е възприета , но да се твърди , че ние в Бг "аборигените" и "садистите" видиш  ли тормозим децата си барабар с "неуките" ни педиатри ... е най-малкото доста крайно и необосновано.
Винаги има различни разбирания и похвати в начина на живот на индивида, истината е че точният модел не е още намерен. Защото , ако се замислим в природата всичко става по естествен път Да, но човекът не е животно той е на върха на пирамидата и както ни е известно той нарушава от както свят светува този естествен природен ход в йерархията на оцеляването.
Конкретни аргументи няма да давам по темата не защото нямам или защото просто си пиша за да опонирам на някого , а защото това не е дискусия, нито дебат , а по-скоро крайни мнения с доста "плоски" / ще ме прощавате за грубостта/ аргументи с презумпцията за  миродаваност! Всеки си има мнение и това, че някакъв конкретен хирург или педиатър твърди нещо си или друго, което видиш ли се различава от" българската ни изостаналост" за мен  не е миродавно , защото опита ми е показал , че не всичко в което ме убеждават кадърни лекари се оказва на практика полезно !
Към автораката : удобен момент за това "Забелване" никога няма , ти решаваш след консултация с лекар и усещане кое е  правилно в този случай.
Успех , дано достинете до истината , защото да не забравяме , че в спора се ражда истината! Laughing

Последна редакция: сб, 21 фев 2009, 20:18 от Fortune

# 68
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
ти решеваш след консултация с лекар и усещане кое е  правилно в този случай.

Напълно подкрепям!  Peace

# 69
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не знам кога е момента. Може и да не разбера. Децата си не ги пипам, не ги измъчвам, не ги дефлорирам, не ги дупча, не нарушавам цялостта на тялото им. Само ги мия.

Чудя се как още не се е появила тема за момиченцата - кога да ги дефлорираме и кога да ползваме дамски душ, че те също се замърсяват...

# 70
  • Мнения: 5 393
Чудя се как още не се е появила тема за момиченцата - кога да ги дефлорираме и кога да ползваме дамски душ, че те също се замърсяват...

Ама не е ли имало още такава тема.....? Shocked  Голям пропуск.

Аз като един Тома Неверни и понеже по една или друга случайност имаме доста семейни приятели - все именити доктори в различни области, повечето специализирали в чужбина между другото, съм свикнала дори за най-дребното нещо да досаждам и питам. .

Питала ли си тези специалисти какво мислят за въпросното забелване? Thinking

# 71
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
Аз като един Тома Неверни и понеже по една или друга случайност имаме доста семейни приятели - все именити доктори в различни области, повечето специализирали в чужбина между другото, съм свикнала дори за най-дребното нещо да досаждам и питам. .

Питала ли си тези специалисти какво мислят за въпросното забелване? Thinking

Да! В Япония е масова практика и лекарите там горещо го препоръчват. В САЩ - също, макар там да има и привърженици на незабелването. Това не са мои наблюдения, а го знам от лекарите, които съответно го научават от ходене и обучение там, на семинари, практики и т.н. Но както в първия си пост написах, аз лично така съм решила - без да питам комшийките между другото, но допитвайки се до капацитети в тази област. Става дума за наистина най-добрите лекари в тази област не само у нас. Единият е признат в своята област в Япония, нищо че е "абориген", тоест българин.
Айде вече да не спорим по тази тема.  Peace Ясно е, че всеки ще е прав за себе си. Най-добре е независимо от решението и пристрастията всеки да се допита първо до лекар. Защото в някои случаи и при някои състояния забелване не се позволява, в други е желателно да стане час по-скоро. Това ние във форума няма как да преценим, без да сме видели конкретния случай и без да имаме съответните познания и практика. Peace

# 72
  • Мнения: 3 034
в САЩ не е масова практика, ако вземем предвид населението, което не е религиозно и верски обвързано с обрязването, моля ви  Stop в съседната подобна тема пуснах и статистиката: в момента процентът обрязани деца в САЩ е около 52-53%. само че не забравяйте колко малцинства с религиозна връзка с обрязването има в САЩ. просто САЩ изобщо не е подходящия пример да се сравнява с България примерно, освен ако не вземете регион в България с голямо мюсулманско малцинство и не базирате процента обрязани на него. то тогава и в България ще се окаже, че всеки втори е обрязан. от 1996 година до днес процентът обрязани момчета в САЩ пада ежегодно, което показва, че и родители с верска обвързаност избират да не обрежат децата си. Американската педиатрична асоциация не подкрепя обрязването, което по редица причини свързани с правата на малцинствата не може да бъде казано в подобен прав текст. доказателство обаче, е фактът, че американските педиатри работят в посока информиран избор на родителите. тук също дават едни брошури, които мен лично щяха да ме откажат, ако ще и най-запалената почитаелка на обрязването да бях. и тази работа в такава посока определено дава резултат - намаляващите ежегодно проценти.

Цитат
Но извън БГ драги дами това се прилага , дори направо се действа с кардинални решения т.е визирам обрязването. И това не е продиктувано от Юдеизма , както биха ме поправили мнозина, а е възприета практика като част от някакъв вид стандарт в медицината.

Fortune, аз пък твърдя, че такъв стандарт в държави, които не са верски и религиозно обвързани с обрязването и са на добро ниво по отношение на здравеопазване няма в детската медицина официално приет. предлагам да ме обориш със статистики и/или медицински документи.

Цитат
Защото , ако се замислим в природата всичко става по естествен път Да, но човекът не е животно той е на върха на пирамидата и както ни е известно той нарушава от както свят светува този естествен природен ход в йерархията на оцеляването.

и забелването и/или обрязването са препоръчителни, защото са по пътя към оцеляването?

Цитат
Всеки си има мнение и това, че някакъв конкретен хирург или педиатър твърди нещо си или друго, което видиш ли се различава от" българската ни изостаналост" за мен  не е миродавно , защото опита ми е показал , че не всичко в което ме убеждават кадърни лекари се оказва на практика полезно !

не някакъв, а много хирурзи и педиатри от различни държави, подкрепени от организации като УНИЦЕФ и СЗО, примерно. ако това не е миродавно, ти по какво/кого предлагаш да се равним? излиза, че доверяването на кадърни лекари не е гаранция, а доверяването на некадърни по-голяма?

всякакви криворазбрани напъни на тема "национално самочувствие", когато става въпрос за най-добрата възможна грижа за децата ни, особено здравна, за мен са крайно неуместни. ако в България се наливаха милиони за изследвания и детско здравеопазване, щяхме да цитираме все български източници. аз се кълна до ден днешен в педиатъра, който се е грижил за мен като бебе, но той, който в момента е почти 70-годишен, знае толкова, колкото 30-годишния му колега тук, в държава с огромни възможности. значи е въпрос на желание и хъс към професията, Fortune, както и на чувство за отговорност към децата, които лекуват. за мен няма извинение за недоучили педиатри, а лозунгите по темата ми звучат адски кухо. да не говорим колко е смешно-трагично същите тези български педиатри да са плюти ежедневно, но в подобни теми изведнъж да блесва Ботевското у потребителките.

# 73
  • Мнения: 755
в САЩ не е масова практика, ако вземем предвид населението, което не е религиозно и верски обвързано с обрязването, моля ви  Stop в съседната подобна тема пуснах и статистиката: в момента процентът обрязани деца в САЩ е около 52-53%. само че не забравяйте колко малцинства с религиозна връзка с обрязването има в САЩ. просто САЩ изобщо не е подходящия пример да се сравнява с България примерно, освен ако не вземете регион в България с голямо мюсулманско малцинство и не базирате процента обрязани на него. то тогава и в България ще се окаже, че всеки втори е обрязан. от 1996 година до днес процентът обрязани момчета в САЩ пада ежегодно, което показва, че и родители с верска обвързаност избират да не обрежат децата си. Американската педиатрична асоциация не подкрепя обрязването, което по редица причини свързани с правата на малцинствата не може да бъде казано в подобен прав текст. доказателство обаче, е фактът, че американските педиатри работят в посока информиран избор на родителите. тук също дават едни брошури, които мен лично щяха да ме откажат, ако ще и най-запалената почитаелка на обрязването да бях. и тази работа в такава посока определено дава резултат - намаляващите ежегодно проценти.

Цитат
Но извън БГ драги дами това се прилага , дори направо се действа с кардинални решения т.е визирам обрязването. И това не е продиктувано от Юдеизма , както биха ме поправили мнозина, а е възприета практика като част от някакъв вид стандарт в медицината.

Fortune, аз пък твърдя, че такъв стандарт в държави, които не са верски и религиозно обвързани с обрязването и са на добро ниво по отношение на здравеопазване няма в детската медицина официално приет. предлагам да ме обориш със статистики и/или медицински документи.

Цитат
Защото , ако се замислим в природата всичко става по естествен път Да, но човекът не е животно той е на върха на пирамидата и както ни е известно той нарушава от както свят светува този естествен природен ход в йерархията на оцеляването.

и забелването и/или обрязването са препоръчителни, защото са по пътя към оцеляването?

Цитат
Всеки си има мнение и това, че някакъв конкретен хирург или педиатър твърди нещо си или друго, което видиш ли се различава от" българската ни изостаналост" за мен  не е миродавно , защото опита ми е показал , че не всичко в което ме убеждават кадърни лекари се оказва на практика полезно !

не някакъв, а много хирурзи и педиатри от различни държави, подкрепени от организации като УНИЦЕФ и СЗО, примерно. ако това не е миродавно, ти по какво/кого предлагаш да се равним? излиза, че доверяването на кадърни лекари не е гаранция, а доверяването на некадърни по-голяма?

всякакви криворазбрани напъни на тема "национално самочувствие", когато става въпрос за най-добрата възможна грижа за децата ни, особено здравна, за мен са крайно неуместни. ако в България се наливаха милиони за изследвания и детско здравеопазване, щяхме да цитираме все български източници. аз се кълна до ден днешен в педиатъра, който се е грижил за мен като бебе, но той, който в момента е почти 70-годишен, знае толкова, колкото 30-годишния му колега тук, в държава с огромни възможности. значи е въпрос на желание и хъс към професията, Fortune, както и на чувство за отговорност към децата, които лекуват. за мен няма извинение за недоучили педиатри, а лозунгите по темата ми звучат адски кухо. да не говорим колко е смешно-трагично същите тези български педиатри да са плюти ежедневно, но в подобни теми изведнъж да блесва Ботевското у потребителките.

 Laughing Не намирам нито смисъл, нито основание точно на теб да ти  предоставям доказателства и статистики чрез които видиш ли трябва да те оборя!
Тези прокламации за "Ботевско самосъзнание" и "изкуствен национализъм" чрез които завоалирано ме обвиняваш/ не е ясно защо обаче/ , нямат нито място нито смисъл по темата! Не си разбрала поста ми , явно е , няма да водя "дебат" в тема , която не засяга въпросите които повдигаш, поросто няма да стане! С риск да  бъда заклеймена победоносно от теб в голослословие и т.н. ще прекратя полемиката !
Нямам нито интерес нито пък полза точно на теб да доказвам каквото и да било! Peace
Ако темата ти предоставя поле за изява давай , но не за сметка на моите постове. Laughing
Ако ще се почувстваш по-спокойна и по-знаеща , да ти даде своите доводи , а аз не ... значи би трябвало това да успокои разбунената ти душа ! Laughing
Само за протокола , без идеята за полемика: нищо в този свят не може да се приема за миродавно , нищо, simplyaven !!! Laughing Peace

# 74
  • Мнения: 2 015
ти решеваш след консултация с лекар и усещане кое е  правилно в този случай.

Напълно подкрепям!  Peace
Иначе аз го забелих на 5 месеца и до сега не съм имала проблеми Peace.Започнах след десетия ден и то след баня.После ходих при хирург, а той ми каза, че добре съм си свършила работата Thinking.Вече е на 2год. и 6м. и не сме имали проблеми Praynig.

Общи условия

Активация на акаунт