Кога е моментът за отлепването на кожичката на пениса при момченцата?

  • 35 990
  • 147
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 896

Нямам нито интерес нито пък полза точно на теб да доказвам каквото и да било! Peace


А на мен може ли? Все пак ще бъде интересно, твърдиш нещо, а отказваш да го подгрепиш с източници, аргументи, уж защото тази дето пита лично не ти е симпатична. Сигурно и аз не съм. Но все пак някой може да прочете информацията, която даваш, и да се поинтересува дали е вярна, за да вземе решение за собственото си дете. Според мен е въпрос на отговорност към четящите да си подкрепи човек твърдението.

# 76
  • Мнения: 3 034
Fortune , излагаш се  Stop пишеш в тема за нещо, което касае здравето на малки бебета и деца. елементарно уважение към събеседниците/опонентите ти е да подкрепиш твърденията си. доколко са миродавни вече стана ясно, няма нужда да се обосноваваш вече.

# 77
  • Мнения: 755

Нямам нито интерес нито пък полза точно на теб да доказвам каквото и да било! Peace


А на мен може ли? Все пак ще бъде интересно, твърдиш нещо, а отказваш да го подгрепиш с източници, аргументи, уж защото тази дето пита лично не ти е симпатична. Сигурно и аз не съм. Но все пак някой може да прочете информацията, която даваш, и да се поинтересува дали е вярна, за да вземе решение за собственото си дете. Според мен е въпрос на отговорност към четящите да си подкрепи човек твърдението.


Ще се будалкаме на дребно или какво? Това дрънчене по детски не ми допада , приемете , да речем , че съм голословна и това е!
Струва ми се , наистина , че тук не конкретизирам, много съфорумки намират истинско поле за изява! Аз не давам информация драга , аз изказах мнение , ако давах информация , която вие толкова изисквате от мен , непременно щях да я подкрепя с аргумент!
Въпросът не опира до симпатичен или не , тъй като не сме на ниво детска градина , не се познаваме дори , за да изказвам някакви персонални впечатления за конкретен съфорумец!  Laughing
Иронията с която се опитваш да ме предизвикаш, определено не е правилният тон! Ако толкова много някой както ти пишеш Laughing иска да узнае защо имам такова мнение по темата , има начин да получи  информация винаги! Съмнявам се обаче, че някой би взел решение за детето си на базата на моето, твоето или трето мнение изказано  тук , когато се касае за детето му!
Форумът и темите обикновенно са свързани със сондиране на мнение или добиване на информация  по даден проблем.
Както аз така и ти или друга майка едва ли би се доверила сляпо на нечие  форумско мнение, а не на компетентен лекар.
Това махленско ръчкане и дрънчене не ми допада! Laughing
Хубава вечер все пак! Peace Laughing

# 78
  • Мнения: 755
Fortune , излагаш се  Stop пишеш в тема за нещо, което касае здравето на малки бебета и деца. елементарно уважение към събеседниците/опонентите ти е да подкрепиш твърденията си. доколко са миродавни вече стана ясно, няма нужда да се обосноваваш вече.
Всеки има право на мнение тук, аз не твърдя нищо ,изказвам мнене като много други! Това че ти или друг решават да изискват някаква аргументация от мен като се опитват блеснат със своите аргументи , окей! Laughing
Ти нали си дала информация , какъв ти е проблема? Как пък точно на теб ти направи моят пост впечатлние, не мога да разбера? Laughing
Мнението ,което съм изказала по темата не някакво новаторско , че да давам на някого обяснения! То е подобно на останалите "за " и "против", така че хайде да не изпадаме в излишни квалификации и излишно чувството на отговорност!
Ти пишеш тук , аз също, ти си дала повече информация да си защитиш тезата , окей , аз просто изказвам мнение, без аргумент!
Но да ме квалифицираш и да ме съветваш как да се изказвам тук , хайде да бъдем възрастни и да си гледаме собственото здраве , без да изпадаме в "казал , рекъл" Laughing
А да, и още нещо оспамихме доста темата .... струва ми се че е достатъчно! Laughing

# 79
  • Мнения: 3 034
Цитат
а е възприета практика като част от някакъв вид стандарт в медицината.

това нали ти си го писала? що се отнася до форума - в грешка си. отдавна не е само бла-бла и доста майки черпят информация, както и насоки от тук. да не говорим колко "нови" неща (за България) са тръгнали оттук - изключителното кърмене, късното захранване и т.н. именно благодарение на форумки, които са превеждали статии и медицински материали от чужбина. не, форумът не е просто да си хвърляме мненията насам-натам, не и в теми с подобен характер. мнението, което си изказала определено не е новаторско, а остаряло. когато говориш за медицински стандарти обаче, това минава в съвсем друга графа от едно просто мнение. та затова ми прави впечатление - защото такъв стандарт в съвременната детска медицина няма в държави с прогресивен подход (което изключва религиозния).

# 80
  • Мнения: 755
Цитат
а е възприета практика като част от някакъв вид стандарт в медицината.

това нали ти си го писала? що се отнася до форума - в грешка си. отдавна не е само бла-бла и доста майки черпят информация, както и насоки от тук. да не говорим колко "нови" неща (за България) са тръгнали оттук - изключителното кърмене, късното захранване и т.н. именно благодарение на форумки, които са превеждали статии и медицински материали от чужбина. не, форумът не е просто да си хвърляме мненията насам-натам, не и в теми с подобен характер. мнението, което си изказала определено не е новаторско, а остаряло. когато говориш за медицински стандарти обаче, това минава в съвсем друга графа от едно просто мнение. та затова ми прави впечатление - защото такъв стандарт в съвременната детска медицина няма в държави с прогресивен подход (което изключва религиозния).
Ако нещо друго те впечатли на драго сърце на лични бих обяснила , но да се дрънча за щяло и нещяло , айде няма нужда! Laughing
По отношение на форума , ясно ми е че доста инициативи са тръгнали от тук, но какво да не би да подемаме инициатива за ограмотяване на българското лекарско съсловие! Laughing Генералните изказвания от рода, че навсякъде в извън бг правят еди как си  е крайно! Поласкана съм, че си открила в "хвърленото " ми мнение "насам натам" някаква не аргументирана информация! Laughing Също така въпреки малкият брой постове и статус тук/държа да го отбележа/ , не си мисли , че пишеш с някой нова съфорумка Sunglasses, а това кой как възприема нещата не ти дава никакво , ама никакво право да изказваш крайните си напредничави виждания на фона видиш ли моите остарели.... Laughing
Както менторски беше написала прояви уважение към събеседниците си и преустанови пошлата полемика, която както е видно не води до никъде! Laughing

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 20:23 от Fortune

# 81
  • Мнения: 27 524
Момичета, не се карайте  Hug
Обрязването в Щатите го има, факт е, питат майката иска или не. Но то не е във връзка с евентуална фимоза, а само на ниво хигиена, както и при мюсюлманите - според тях кожичката създава нехигиенични условия. Но реална нужда от забелване няма. Пак да кажа и тук - има страни, които не мога да нарека изостанали, в които не са и чували за забелването. След като се разбра, че чакаме момче, сестра ми и майка ми ме подковаха за това пусто забелване и аз чинно, след раждането чаках и чаках в болницата да ми дадат съвет за това. Преди изписването, след 5 дни, никой нищо не каза и аз реших да попитам, на моя смотан френски. Не ме разбраха. Реших, че е от нивото на езика ми. Пак обяснихме, мъжът ми дойде да пита - ами, не, не разбират и не разбират. Просто не знаят за такива действия  Grinning Изгледаха ни доста стреснато и треснато и казаха - не пипайте нищо!

Аз пак да повторя - след като Природата с главно П прави момченцата да се раждат по този начин, значи това изобщо и ни най-малко не е случайно, защо някой не каже нещо за това? Всички, които сте за забелването и грубото и болезнено такова, защо не постенете, покажете, докажете с нещо тази теза?

Лесно е да се обиждаме или да обиждаме, но нека все пак да има резон  Simple Smile

Иначе Фортюн е права, че няма нищо меродавно в този свят, но е логично да следваме нещата на дадения етап от развитието ни в настоящия момент, освен ако няма реална причина за друго  Simple Smile

# 82
  • Мнения: 3 034
Също така въпреки малкият брой постове и статус тук/държа да го отбележа/ , не си мисли , че пишеш с някой нова съфорумка Sunglasses, а това кой как възприема нещата не ти дава никакво , ама никакво право да изказваш крайните си напредничави виждания на фона видиш ли моите остарели.... Laughing
Както менторски беше написала прояви уважение към събеседниците си и преустанови пошлата полемика, която както е видно не води до никъде! Laughing

съвсем изпростя. никак, ама никак не ми вдъхва уважение дали си нова или стара съфорумка. изобщо не ме вълнува. ако си беше защитила тезата, щеше определено да ме впечатлиш. за нивото си права - и аз оставам с неприятно чувство и мисля вече да си го спестя. за всички участници в темата стана ясно кой на какво си базира постовете. и естествено, че ще изказвам виждания - само че пак си се объркала - те не са мои лични и за разлика от теб многократно в подобни теми съм ги подкрепяла с материали. не си прави труда да ми отговаряш, за да повдигнем малко нивото  Grinning

# 83
  • Мнения: 755
Също така въпреки малкият брой постове и статус тук/държа да го отбележа/ , не си мисли , че пишеш с някой нова съфорумка Sunglasses, а това кой как възприема нещата не ти дава никакво , ама никакво право да изказваш крайните си напредничави виждания на фона видиш ли моите остарели.... Laughing
Както менторски беше написала прояви уважение към събеседниците си и преустанови пошлата полемика, която както е видно не води до никъде! Laughing

съвсем изпростя. никак, ама никак не ми вдъхва уважение дали си нова или стара съфорумка. изобщо не ме вълнува. ако си беше защитила тезата, щеше определено да ме впечатлиш. за нивото си права - и аз оставам с неприятно чувство и мисля вече да си го спестя. за всички участници в темата стана ясно кой на какво си базира постовете. и естествено, че ще изказвам виждания - само че пак си се объркала - те не са мои лични и за разлика от теб многократно в подобни теми съм ги подкрепяла с материали. не си прави труда да ми отговаряш, за да повдигнем малко нивото  Grinning


   Алилуя!!! Peace Видя му се края! Laughing Не можа обаче да приключиш изискано за жалост, което не вдига нивото! Laughing  Laughing Laughing

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 21:08 от Fortune

# 84
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Сина ми кара 5ти месец.От раждането до сега забелвам всяка вечер по време на баня.Уви, не е променено нищо.Действам смело,с 4 пръста и сапун  Grinning но не става. Дупчицата е като връх на карфица малка.Кажете какво да правя?И 20 години да забелвам, пак няма да го забеля явно,защото при такова  малко отворче, няма как да дърпаш кожичката.

# 85
  • Мнения: 3 034
в статията, която Блонди пусна (мисля че беше тя) и която е писана от д-р Оги е обяснено за вродената фимоза. може синът ти да има вродена фимоза - моят има. това не е нищо страшно и няма нищо общо с дежурно повтаряната диагноза "фимоза". вродената фимоза прави пишката да изглежда като слонско хоботче, цялата е покрита с кожичка и накрая дори може и изличък да има  Simple Smile единственото специфично е много внимателната хигиена, за да не се задържи смегма вътре и разбира се - да следиш за болка/дискомфорт, както е нормално и без вродена фимоза. аз това съм посъветвана, отделно педиатърът всеки път преглежда внимателно. имай предвид, че ако пишка с вродена фимоза се задърпа надолу, нещата могат сериозно да загрубеят. ако се притесняваш, иди при д-р Оги, той много беше писал за вродената фимоза. но по принцип тук няма нищо специално, което биха казали да се прави, освен щателната хигиена. с времето тази фимоза се отваря и пишката се оголва, както на всяко момче, няма нищо различно освен, че сега е в пашкул  Peace

# 86
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
Oтлепването на кожичката да стане по естествен път, постепенно.Ние започнахме  ,когато беше на 2 месеца по време на баня   и  постепенно  до 5 тия месец беше  забелена напълно.




# 87
  • Мнения: 26
ние вече сме поти готови с забелването доки ни помогна на предишната консултация моето мнение и това на мажа ми е че е добре да се обреже мажа ми от не забелване се е принудил да се обреже на 30 г но всеки трябва да рeши за своето дете

# 88
  • У дома !
  • Мнения: 700
На 5м. я заголихме при наш познат-херург....малко го заболя...но всичко мина бързо....беше мъничък и не разбра нищо.....доктора тогава каза,че колкото по-рано толкова по-добре,защото после започват да разбират и много се травмират момченцата.
Също така е важно поддържането на много добра хигиена след отлепването и да се оголва и почиства добре при всяко къпане за да не се залепи отново,за да не мирише и за да не се събира "бяло" по ръба на главичката Naughty

# 89
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Прочетох статията,разбрах по снимките че имаме патологична фимоза, обаче пак не разбрах какво да правим?

Общи условия

Активация на акаунт