Турската кухня *3*

  • 298 609
  • 752
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 199
Направих Кюнефе по измислена рецепта  Laughing с моцарела

# 286
  • Мнения: 13 512
Момичета, продава ли св някъде онова разтегливото турско сирене, което го плетат като на плитка?

Последна редакция: вт, 10 ное 2009, 09:54 от monda

# 287
  • Мнения: 800
Момичета, продава ли св някъде онова разтегливото турско сирене, което го плетат като на плитка?


него май го правят само в кюрдските райони. На нас ни носят домашно-направено от Диарбекир. НО в БГ не съм виждала да се продава

# 288
  • Мнения: 132
Не знам дали това което аз съм купувала е същото което вие търсите,но такова сирене на плитка съм си купувала от Пикадили -Център  Варна.
Не е на рафтовете при млечните продукти,а отделно на рафтовете където е  моцарелата ,крем сирената ,синьото сирене на  ''Президент'', сирене ''Халуми''-българско производство.То и това което съм купувала си е българско производство.
Соленичко е ,като го отрежеш се дели на лентички,не е кой знае какво на вкус.
В Турция си бях купила,мислейки че това е то сиренето на конци ,но чак като го опитах ,разбрах че това е кашкавал на конци,то и на етикета пишело  ,но кой да чете.
Не знам какъв е там вкуса на това сирене,но тук което опитах се води твърдо сирене а името му едно трудно ,не мога да се сетя , бях  го намерила в нета,а сега не могa.

Намерих го ---Сирене Мешаллале,но май  не е от турските сирена .

Последна редакция: вт, 10 ное 2009, 11:53 от sevi_nil

# 289
  • Мнения: 573
Shilan & Shiar, вярно, че го правят в анадолска Турция, но се продава навсякъде, така че не е нужно да се ходи до Диарбакър. Хубаво е, ако някой ти донесе домашно, ммммм  Grinning  За България не мога да кажа.

тити, за този десерт не съм чувала. Но турците са малко чувствителни на тема алкохол, затова и готвят масово без алкохол. Иначе видове мухалеби има страшно много, нямат изброяване.

Суха Мащерка, стана ли с моцарела?

# 290
  • Мнения: 2 199
Суха Мащерка, стана ли с моцарела?

Даже не остана  Mr. Green
Незнам каква друга алтернатива има това турско обезсолено сирене освен моцарела  Rolling Eyes

# 291
  • Мнения: 573


Това е Tel Peyniri, ако не се лъжа идва от района на Карс. Има вкус подобен на кашкавала.



Това е Örgü peyniri



dil peyniri



civil peyniri

Tulum Peyniri


# 292
  • Мнения: 13 512
Aз си го купих от един магазин на магистралата Анкара- Истанбул. Пристрастена съм вече към него. Много е издържливо, не се втвърдява, става на конци . Ще търся сега на кого да поръчвам в Турция да ми носи. ДА, соленичко е . Abaza Peyniri  пише на етикета му
Taka изглежда
http://www.serki.com/icerik/terimler/resim.php?resim=a6r9ra

# 293
  • Мнения: 573
Суха Мащерка, при нас в един турски магазин продават суров кадаиф и аз все се каня да питам собственика за подходящо сирене. За моцарелата не се бях сетила. Ще го пробвам непременно.

# 294
# 295
  • Мнения: 2 199
Суха Мащерка, при нас в един турски магазин продават суров кадаиф и аз все се каня да питам собственика за подходящо сирене. За моцарелата не се бях сетила. Ще го пробвам непременно.

Имам съмнения, че като изстине може моцарелата да стане като гума  Laughing

# 296
  • Мнения: 11 747
Е, то се яде топло  Thinking  и смятам, че няма да стане като гума - на студена пица не става на гума  Thinking

# 297
  • Мнения: 2 199
Е, то се яде топло  Thinking  и смятам, че няма да стане като гума - на студена пица не става на гума  Thinking

Точно на студена пица ми е ставало като гума, но беше друга марка сирене моцарела

# 298
  • Мнения: 573
Напоследък правя пица с една моцарела специално за пици, топи си и дори студена също е вкусна. Но веднъж пробвах от тези в найлончетата със саламура и наистина беше като гума дори топла.

# 299
  • Истанбул
  • Мнения: 306
Ей тука се приготвя най=хубавото кюнефе в Истанбул http://www.kasibeyaz.com.tr/sesto/sesto.cfm## Ама то не е лошо дА се потърси хатайско сирене и кадаиф и да се спретне една такава прелест.
Мащерке,браво Hugза усърдието.Даже и тук хората като нямат подръка това специално сирене въобще не се наемат да правят такова нещо.

Общи условия

Активация на акаунт