Турската кухня *3*

  • 298 664
  • 752
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 178
Kaigi много благодаря.Най-сетне я намерих но между корите дето се ръсят орехите те не се ли смесват с канела и захар или са без примеси. Embarassed

# 346
  • Мнения: 492
berina, благодаря ти за рецаптата за страхотния  "Имам  байълдъ"  Hug

# 347
  • Мнения: 2 126
Момичета имам едно питане,дано не се натрапвам много
Баща ми донесе един пакет с нещо приличащо малко на ориз(което е според него),но зърната са доста по едри и едни такива абсолютно еднакви заострени в двата края.На мен ми прилича повече на някакво макаронено изделие.На пакета на английски пише че се ползва за супи и за пилаф,значи наистина може да е ориз.
Не го снимах,но ако трябва ще го направя името му е Vermicelli.Потърсих в гугъл,обаче и от там много не ми стана ясно
Ако някоя от вас знае и иска нека сподели как да го приготвя това нещо


Това го пуснах и в арабската тема,ако някой може да ме посъветва Blush 
 
 

# 348
  • Мнения: 427
Момичета имам едно питане,дано не се натрапвам много
Баща ми донесе един пакет с нещо приличащо малко на ориз(което е според него),но зърната са доста по едри и едни такива абсолютно еднакви заострени в двата края.На мен ми прилича повече на някакво макаронено изделие.На пакета на английски пише че се ползва за супи и за пилаф,значи наистина може да е ориз.
Не го снимах,но ако трябва ще го направя името му е Vermicelli.Потърсих в гугъл,обаче и от там много не ми стана ясно
Ако някоя от вас знае и иска нека сподели как да го приготвя това нещо


Това го пуснах и в арабската тема,ако някой може да ме посъветва Blush  

 
 

Да не е арпа фиде?Аз съм абсолютно начинаеща в турската кухня и по-добре някой по-вещ се изкаже за рецепта Peace
Иначе смятам да пробвам тия дни зеле гратен и после ще споделя Simple Smile

# 349
  • Мнения: 573
Дес, както е казала Данип това е şehriye-арпа фиде най-вероятно http://www.canmakarna.com/paket/b/ArpaSehriye.jpg  Може да направиш пилав или да го сложиш в супа на мястото на нормалното фиде. Рецептите са на първа страница.

kasi7, само орехи без подправки.

luizi, аз като минавам през вашия край си хапвам суджук обикновено или каймак  Laughing Ти там ли живееш?

# 350
  • Мнения: 178
kaiji  мила много ти благодаря.лек ден! Peace

# 351
  • Мнения: 2 199
Kaigi много благодаря.Най-сетне я намерих но между корите дето се ръсят орехите те не се ли смесват с канела и захар или са без примеси. Embarassed

Само орехи  Peace

# 352
  • Мнения: 178
Суха Мащерка мерси и на теб. Hug

# 353
  • Мнения: 2 126
каigi,мерси много Hug

# 354
  • Мнения: 930
аз не могах да намеря рецептата за Лахмаджун     newsm78
може ли някой да пусне линк Flutter

Последна редакция: ср, 18 ное 2009, 15:12 от mimi P27

# 355
# 356
  • Мнения: 610
mimi P27 -  ето рецептата за ляхмаджун  Simple Smile http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=254554.msg6209654#msg6209654

Аз съм го правила няколко пъти вече, благодаря на berina за рецептата .   bouquet

# 357
  • Разград
  • Мнения: 3 110
mimi P27 -  ето рецептата за ляхмаджун  Simple Smile http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=254554.msg6209654#msg6209654

Аз съм го правила няколко пъти вече, благодаря на berina за рецептата .   bouquet

Не разбрах обаче,плънката сурова ли се нанася върху тестото или се приготвя върху котлон?

# 358
  • Мнения: 132
max-mama


Не съм го приготвяла ,но  рецептите  които разгледах в турските готварски сайтове,плънката за ляхмаджун е сурова.

# 359
  • Мнения: 113


luizi, аз като минавам през вашия край си хапвам суджук обикновено или каймак  Laughing Ти там ли живееш?


Kaigi, препоръчвам ти да си хапнеш и вишнев екмек кадаиф, с каймак разбира се и локум с каймак  Blush не знам доколко са характерни за нашия край, обаче знам че са страшно вкусни... а да, и бюкме с леща и офиум  Flutter  Не, не живеем там (за сега), в България сме, но доста често ходим.

Общи условия

Активация на акаунт