Турската кухня *3*

  • 298 401
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 446
haksev, много ти благодаря за бързия отговор. Ще пробвам да го приготвя в къщи. Там, където го ядохме, наистина дадоха и люти чушки. Бяха дълги и тънки, но решихме, че са пържени, защото леко мазнееха и бяха хрупкави.

Да, пържат се леко. Страшно хубави стават, аз правя вече така всички зеленчуци--само пържени леко в сгорещено олио. Тиквички, патладжани--никакво брашно не слагам. И тези чушки стават супер.

# 721
  • Мнения: 293
Здравейте!
Искам да попитам за едно ядене, което преди години гледах по ТВ - омесва се тесто, разточва се и се изрязват малки квадратчета, които се сваряват. Отделно се запържва лук, кайма, подправки и се добавят сварените тестени квадратчета - леко се запържват. Предаването беше на чужд език и единствената дума от името на ястието, която разбрах и запомних беше "локум". Импровизирах и много ми хареса резултата, но ми се иска да знам какво е това и евентуално - оригиналната рецептата. Благодаря!   

# 722
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Дами имам въпрос.
Мжа ми иска да направя някакво ястие което не знам как се казава.
Има питка, която не е препечена е мекичка като блат за торта. Мажело се с доматен сос и се поръсвали със месо, фино нарязано на лентички и запържено.

# 723
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
Оооффф.... нещо ми е станало тия дни! Като бременните съм(слава Богу -не съм! Praynig засега Mr. Green ) от няколко дни насам всяка вечер си хапвам едно и също. Ами какво да се прави -  влюбих се в чийзкейка на Özsüt ! ooooh! Rolling Eyes Laughing  някоя от вас случааайно да я има рецептата? Flutter  цял живот ще я благославям Laughing

# 724
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
ох в тази наша съседка много вкусни сладки имат Grinningособенно баклавичките им

# 725
  • Мнения: 1 215
Здравейте!
Искам да попитам за едно ядене, което преди години гледах по ТВ - омесва се тесто, разточва се и се изрязват малки квадратчета, които се сваряват............ 
Това прилича на мантъ. С разликата, че там плънката се слага в тези малки квадратчета тесто. Много е популярно. Има рецепти в нета. Ето едно видео
http://video.google.com/videoplay?docid=-1167186758755058320#

Последна редакция: пт, 25 юни 2010, 07:28 от Г-жа Броненосец

# 726
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
спешно ми трябват еквивалентите на
tatlı kışığı
çay kışığı
çay bardağı
su bardağı

на английски! Rolling Eyes   33uu

tatlı kışığı=teaspoon?
а çay kışığı може ли да го пиша 1/2 teaspoon?
su bardağı=cup?
a çay bardağı=1/2 cup? #Crazy

tutam=pinch? ама това не е ли стиска, а на английски е щипка...
demet=bunch?

нямам идея...  Sob

# 727
  • Мнения: 418
Magito :


tatlı kışığı=1/2 tablespoon
çay kışığı=teaspoon
su bardağı=water glass
çay bardağı= tea cup

tutam=pinch
demet=bunch


http://squidoomagic.com/images/1measures.png
http://squidoomagic.com/images/2measures.png



 Hug Wink



**В USA изпозлват предимно "ounces", "pounds" etc. , така че не знам колко помогнах с горните описания, ako stava ? za shtatite de.

# 728
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
bz, слънце си! Благодаря за светкавичния отговор!  bouquet Hug

# 729
  • Мнения: 573
Малко уточнение:

tatlı kışığı е чаена лъжица 5 ml или teaspoon
çay kışığı  е кафена лъжица, от тези най-малките, в Турция се ползват за чай. Мисля, че са 2,5 мл.

# 730
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
Малко уточнение:

tatlı kışığı е чаена лъжица 5 ml или teaspoon
çay kışığı  е кафена лъжица, от тези най-малките, в Турция се ползват за чай. Мисля, че са 2,5 мл.

 Hug  bouquet оправих ги....мерси много!

# 731
  • Мнения: 5 173
Записвам се, че половинката е в Турция, засега съм поръчала само хлебен кадаиф. мислите ли, че кило ми е достатъчно или е толкова вкусно, че да купува още?

# 732
  • Мнения: 113
Шушулче, малко е!  Blush  хлебния кадаиф е доста тежък, така че 1кг не е много, но пък е много вкусен и сладък  Crazy  ако има възможност да ти донесе и каймак.... е тогава е истинска фантазия  Flutter   Добър апетит!
П.П. ако имаш впредвид сиропиран кадаиф, разбира се...

# 733
  • Мнения: 5 173
Ми, колко да взима?
Прочетох в 1 списание на работата рецепта с хлебен кадаиф, вари се в подсладен портокалов сок и после се маже със заквасена сметана или каймак, стори ми се лесно и вкусно.
А каймак какво е? Как да го търси?
Нещо друго да ми донесе? Казвайте де, тъкмо е там.

# 734
  • Мнения: 113
Шушулче, за рецепта не знам, аз съм хапвала само готов хлебен кадаиф, а каймак мисля че трябва да има във всеки магазин, така се казва "kaymak", което се чете каймак. В кутии се продава, и е като много гъста сметана, но много по-добро от сметаната.

Общи условия

Активация на акаунт