Турската кухня *3*

  • 298 568
  • 752
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 549
Пишмание има и в "Метро" на щанда при локумите.  От  "Пикадили" също съм купувала - в зависимост от  големината на кутията е между 3 и 8 лева.

Ау, че съм изостанала/отивам още утре да го търся/.
Би ли ми казала на кое Пикадили си го видяла и къде?

# 16
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Би ли ми казала на кое Пикадили си го видяла и къде?

 Simple SmileАми в Търновското, обаче те навсякъде са с едно и също зареждане, така че в което  и да провериш  - трябва да го има  Peace
А на щанда при корите за баница и замразеното тесто имаше от турска баклава с шам фъстък,  ooooh! ама 27 лв. беше кутията , и си останах с преглъщането  Tired

# 17
  • Мнения: 11 747
Гюллюуглу е баклавата, тя си е на такава цена и в Турция, най- реномираната марка е. Аз съм купувала, хубава е, но на Коска повече ми хареса, но не съм виждала да внасят в БГ баклава на Коска, само халви.

# 18
  • Мнения: 573
Само да отбележа, че баклавата се яде до 2 дена след като се приготви, в противен случай се захаросва. Има един вид баклава, която е направена да издържа и по-дълго, но тя е малко по-суха. Казва се куру баклава. Коска http://www.koska.com/tur/index_tur.html баклава аз не съм виждала, а Гюллюоолу http://www.gulluoglubaklava.com.tr/urun/urunler.php?kid=1  е много известна марка, но има и по-добри. Гюллюоолу имат магазинче на автогарата и преди редовно купувах на път за България. Иначе цените и в Турция са доста високи, когато става въпрос за качествена баклава.

# 19
  • Мнения: 11 747
Коска баклава има в магазина им в Лалели, на булеварда Орду, близо е до спирката на трамвая. Тази с орехи най- ми хареса, не че другите са лоши, просто за моя вкус е така. Пакетирана нямаше, но пакетираха за в къщи, взехме за България.

# 20
  • Мнения: 930
записвам се да следя темата Blush

# 21
  • Мнения: 573
pina, аз реших, че Коска баклава от България сте я купували и малко се учудих. Иначе това магазинче на Коска съм го виждала, но все не ни остава време да го посетим.

# 22
  • Мнения: 11 747
Ооо, kaigi , де да имаше в БГ....  Crazy  Този магазин е голям но има най- вече халви и локуми. Баклавите са не повече от 7-8 вида, също кадаиф, ония кадаифени рула с пълнеж от шам фъстък - не зная как се казват и едни едри и вкусни толумбички  Crazy  Аз първо си купих от всички видове по 2-3, намаах се в хотела  Laughing и после купих от тези, които най- ми бяха харесали  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 6 390
нова тема вече има  Party
да не изпусна някоя вкусотия  Wink

# 24
  • Мнения: 1 440
Ох, сега как ми се дояде балкавичкаааааааа Crazy Аз харесвам обикновената баклава и с шам фъстък. Тази есен в Анталия се смлях да ям всичко дето е сиропирано..Но най-голямо впечатление ми направиха палачинките, които всяка сутрин правеха за закуска...на плоча, едни такива хем тестяни, хем хрупкави по края и с пудра захар Joy

# 25
  • Мнения: 800
запис за темата и чакам вкусотийте  bowuu  chef

# 26
# 27
  • Габрово
  • Мнения: 401
Susamlı simit
Сусамен симит


Продукти:
1 кг брашно                                                   4 в.ч. брашно
1 пак. мая (30гр)                                           1/2 пак. мая
3 в.ч. хладка вода (200мл)                            1/2 ч.ч. олио
1 с.л. сол                                                        1 с.л. захар
3 с.л. пекмез                                                  1с.л. сол
1 в.ч. сусам                                                    1 с.л. пекмез
                                                                       вода, колкото поеме (начина на приготвяне е същия)

В 1 в.ч. хладка вода слагате маята да кабаряса 2-3 часа.
В 1 в.ч. хладка вода слагате 2 с.л. пекмез. Слагате брашното в купа и правите кладенче. Слагате маята и сол посредата. Постепенно добавяте водата с пекмез. Месите докато стане меко тесто. Вземате парчета от тестото и ги въртите между ръцете си. После ги усуквате на кравайчета. В 1в.ч. вода слагате 1с.л. пекмез. Готовите кравайчета потапяте във водата. В една чиния слагате сусама.  После насимитвате хубаво.
Нареждате в предварително намазнена тава и печете в предварително загрята фурна на 200 градуса около 30 минути.

Рецептите са от тук и тук

Много хубаво оформена тема! Благодаря!   bouquet
Мнооого благодаря, ама какво е пекмез?  Embarassed

# 28
  • Мнения: 132


Ето това е Пекмез- този е от грозде .

# 29
  • София
  • Мнения: 1 341







Мисля.че се казва петмез!

Общи условия

Активация на акаунт