Турската кухня *3*

  • 298 552
  • 752
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 262
едно голямо благодаря и от мен. много пъти съм оглеждала споменатите пелмени и съм се чудела какво са, защото много приличат по вид на мантъто. Вчера си сготвих яйла чорбасъ Іия вариант и май се получи, щом не остана.   Simple Smile

# 76
  • Мнения: 481
Момичета, а знаете ли една манджа с малки тиквички колкото корнишончета, изтърбушени и пълни с кайма....
Може и да е арабска рецептата, не съм сигурна.

# 77
# 78
# 79
  • София
  • Мнения: 3 090
Берина  Hug отдавна чета темата, но най-накрая направих твоето мляко с ориз. Гениално е  smile3521 Хиляди благодарности  newsm51
 А, да спомена, че сложих едно зрънце сакъз, придаде много хубав аромат  Laughing
Преди време ви писах за рецепта за кешкюл. Намерих моята, ще я изпробвам тези дни и ще пиша.
Търся в момента рецепта за грис халва, но не обикновената, с която тук сме свикнали  Crazy Ако някой има идея как се прави, ще се радвам да сподели!

# 80
  • Мнения: 800
Берина, липсваше , с нетърпение 4акам рецептите ти  Hug

мераклисала съм се на гевре4етата, имам пекмез от грозде, но трябва сусам да си купя

# 81
  • Мнения: 11 747
Момичета, може ли да ударите едно рамо с превод за тия рецепти
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=378329.msg10521306#msg10521306

Много ми е интересна за 'каймак катмери'  Praynig

# 82
  • Мнения: 2 199
Момичета, може ли да ударите едно рамо с превод за тия рецепти
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=378329.msg10521306#msg10521306

Много ми е интересна за 'каймак катмери'  Praynig

Катмери(както и да се превежда Simple Smile ) със сметана (каймак)
3 водни чаши брашно
1 купа(за супа вместимост 250-300 мл ) сметана(каймак, катък...)
сол, водичка, олио

Приготвя се меко тесто от вода, олио и солта, което се оставя да почине около 15 минути.
С помощта на точилка разточете тестото. Към сметаната добавете мааалко олио и разбийте до получаване на гладка смес. Намажете разточеното тесто с тази смес и дърпайте (с ръка).Навийте на руло и дърпайте. Разделете рулото на три и разточете отново. Разделете сместа на топки, които ще разточите с дебелина 3мм и диаметър на тефлонов тиган където ще ги опечете (без пържене). Като обръщате по време на печенето може да ги мажете с масло за да са мекички Wink
Това беше превода...

Аз лично съм правила подобна рецепта. Но технологията е следната. Тестото се разделя на топки с големина на яйце. Точи се всяка. Маже се със сместа(сметаната, може и тахин и т.н..). Редят се една върху друга. Всичките заедно се разточват. Навива се на руло. Реже се на парченца(топки) които се разточват до големина на тефлоновия тиган...

Приготвяла съм го с каймака на баба(истински събиран всяка сутрин от прясно мляко...). Божествено е...

# 83
  • Мнения: 573
В България не знам дали се продава турски каймак. Изглежда така.

# 84
  • Мнения: 223
Аз лично не съм виждала. Това някакъв вид сметана ли е?

# 85
  • Мнения: 11 747
Много благодаря за превода!      bouquet

И моята баба на времето правеше разни неща с каймак, събираше го от млякото всяка сутрин - овче мляко. Ама сега със сметана мога да го заместя, не е същото, но нямам друг избор.
Рецептата звучи интересно, не съм яла такова нещо и ми се ще да го пробвам.

kaigi , не съм виждала никъде да продават турски каймак, но да се нядаваме, че току виж започнат да го внасят  Peace

# 86

И моята баба на времето правеше разни неща с каймак, събираше го от млякото всяка сутрин - овче мляко. Ама сега със сметана мога да го заместя, не е същото, но нямам друг избор.


Аууу, върна ме в детските години с този каймак   bouquet Голям деликатес беше и само като се сетя.....  Crazy Не ми е попадало такова домашно пълномаслено мляко дето каймакът го махаш на няколко пъти и все имаше... Никаква сметана не може не може да му се мери   chef

Иначе, обожавам турска кухня, ако мога да си намеря един турски готвач, ама милото няма да позволи такова изкушение, по много причини  Joy

# 87
  • Мнения: 4 380
Тези мантъ звучат страхотно. Crazy Сега си купувам кори за баница и ще се отчитам. Снимчица може ли как изглеждат?

Момичета, станах разногледа с този блог "Айшем". #Crazy Ако бях мъж, щях да се оженя за туркиня така да ми готви. Mr. Green Превеждайте моля от време на време което ви звучи вкусничко! Че то на вид всичко изглежда супер-апетитно.

# 88
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Тези мантъ звучат страхотно. Crazy Сега си купувам кори за баница и ще се отчитам. Снимчица може ли как изглеждат?


За съжаление нямам снимка,че тогава нямах фото,но скоро ще го спретна и ще снимам.

# 89
  • Мнения: 4 380
А нещо от интернета? Как се пише на турски?

Общи условия

Активация на акаунт