Турската кухня *3*

  • 298 384
  • 752
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 11 747
djini_selena , ситен булгур можеш да видиш на живо, в арабския (сирийски) магазин на Колхозния пазар, една пресечка под Била. Там има 3 едрини булгур, като и най- едрия е по- ситен от българския булгур, който продават пакетиран по магазините.

Кускуса, мароканския, или магребския може би, не е макаронено изделия, но макар и неправилно позициониран, в Пикадили се намира на щанда за макаронени изделия, в картонена кутия, на която пише с големи букви COUSCOUS.

Сега дали стана по- ясно?

# 676
  • Мнения: 573
Кус-куса се прави от вода, брашно и грис, макар и не по традиционната технология е един тестено изделие, както и да е.  Надявам се да успееш да намериш булгур!

# 677
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
доколкото помня в пикадили беше 8 лв, половин кило кускус италиански!  този може и да може да се  кисне само! не знам! но магребският няма как само с топене във вода да се  разбухне, толкова го сушим на  55 градуса слънце!отдлено той е няколко вида и размери,според с какво се готви! той принципно само се опръсква с вода,да не изпадне от кискесата - останалото е парата , която го бухва и прави вкусен-вси4ки аромати о т бульона отиват в него! и като допълнение битото домашно масло!
пина,зна4и поне  булгур за табуле да не нося,щом има! кажи за цени ,ако се сещаш!

# 678
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
Имам въпрос...спешно е! че почнах да правя едни мъфини без да прочета хубаво рецептата. На колко се равнява

1 çay  k. karbonat
1 tatlı k. tarçın

чаената лъжичка е наша кафена, а другата е наша чаена. Така ли е?

# 679
  • Мнения: 573
Имам въпрос...спешно е! че почнах да правя едни мъфини без да прочета хубаво рецептата. На колко се равнява

1 çay  k. karbonat
1 tatlı k. tarçın

чаената лъжичка е наша кафена, а другата е наша чаена. Така ли е?

1 çay  k. karbonat от най-малките, наши кафени
1 tatlı k. tarçın следващите по големина, т.е. чаени

# 680
  • Мнения: 11 747
Марси, изобщо не помня цена, но още утре ще я видя и ще ти пиша, всеки ден минавам покрай магазина. От няколко години го има булгура, аз съм правила табуле с него, много хубаво става.

# 681
  • Мнения: 306
А иначе правих застроената пилешка супа - стана страхотна. Благодаря за рецептата   bouquet

# 682
  • гр.Бургас
  • Мнения: 10
В събота ходихме до аквариума в Истанбул и от там купих kazandibi и tavukgogsu в пакетчета на др. Йоткер. Моля за обяснение при приготвянето им.


# 683
  • Мнения: 11 747
Марси, дано да четеш, цената на булгура е 4лв на килограм, има 3 вида - ситен и малко по- едър, като по- едрия е 2 вида - бял и кафяв. От най- едрия нямаше.

# 684
  • Истанбул
  • Мнения: 305
На пакетите няма ли обяснение на английски newsm78.За казандиби особеното е това ,че се посипва леко намазнена тавичка с пудра захар,отгоре изсипваш сварения крем и слагаш на котлона и въртиш тепсията около 15 минути,така,че захарта да се карамелизира.Слагаш в хладилника и със шпатула обръщаш десерта така ,че карамелизираната захар да дойде и отгоре ,

# 685
  • Мнения: 573
В събота ходихме до аквариума в Истанбул и от там купих kazandibi и tavukgogsu в пакетчета на др. Йоткер. Моля за обяснение при приготвянето им.




kazandibi
http://www.droetker.com.tr//urunler.php?act=azE9MSZrMj0zJmszPTQm … 2PTAmazc9MA%3D%3D
http://www.droetker.com.tr/denememutfagi_video_2_detay.php?act=Y2F0PTMy видео

Tavukgöğsü
http://www.droetker.com.tr//urunler.php?act=azE9MSZrMj0zJmszPTQm … 2PTAmazc9MA%3D%3D

С гоогл транслайтър се получават доста прилични преводи  Peace

# 686
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
пина,мерси!  Peace Hugколкото да им спретна нещо а ла ориента на моите! то и гръб ина4е се иска да се носи!  Mr. Green

# 687
  • гр.Бургас
  • Мнения: 10
Много благодаря,на видеото всичко е обяснено сьвсем ясно.

# 688
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
kaigi, мерси душата Simple Smile аз сложих и от двете чаени(татлъ) и пак станаха Simple Smile ама не ми харесаха на вкус. Бяха по рецепта на Октай Уста Rolling Eyes  имаше вкус на кекс newsm78

# 689
  • Мнения: 98
записвам се да ви следя, страхотни рецепти сте предложили

Общи условия

Активация на акаунт