Отговори
# 30
  • Мнения: 4
Здравейте на всички!
Честита синя радост на Червеношийка - да й е здрав и послушен малкия юнак, а на мама бързо възстановяване!
Дидерончо, добре си се завърнала! Вкъщи си е доста по-добре, и аз с нетърпение чаках да ме изпишат и като се прибрах вкъщи сякаш попаднах в друг свят!
Фокси, добре дошъл и на малкия Наско! Вече ставате за четворка белот! Joy Joy
И аз бях с грим при раждането, просто нямаше кога да го трия, но не съм си го слагала специално за повода. Иначе разказа на момичето беше доста забавен!

# 31
  • Мнения: 143
Здравейте, аз днес дадох на бебе Рали тези капки Био Гайа и не мога да ви опиша колко тежък ден имахме. Цял ден е плакала и съм я носила, почти не е спала. В 4 часа толкова се бях изнервила, защото цял ден не успях да хапна нищо от нея и се обадих на таткото да си дойде по-рано. И в 7 часа беше един рев преди банята -  не мога да ви опиша как се дереше това дете. Таткото се развика - "няма да й даваш повече тези капки, виж какво стана заради тях". Аз му викам- "не може толкова бързо да има резултат от тях -бил той положителен или отрицателен", бебето пищи...абе въобще един филм беше
Незнам какво да правя - чета само положителни отзиви за тези капки и повечето от вас са доволни, а при нас какво стана?
От друга страна - днес хапваше през 1,5 -2 часа, което за нас е много често и естествено в главата ми се завъртя ВЕЧНИЯ ВЪПРОС - Ами ако не й стига кърмата и е гладна?
Инче, на теб тази новата докторка ли ти изписа Вигантола или предишната , от която не беше много доволна? Чудя се ако на нас във вторник не ни го изпише докторката дали да ходим при друга докторка?

Бях ви писала,че на Рали й е леко криво едното краче от глезена и аз много отдавна исках да я заведа на ортопед, обаче всички вкъщи вкл.и докторката казаха да изчакаме малко, защото има възможност само да се оправи. Аз обаче вчера не издържах и звъннах на доктора - Алексиев от Горна баня и той ми се накара леко,че сме чакали толкова много.
Ох, оплаках ви се!
Усмивки на всички!

# 32
  • Мнения: 517
Гледам, гледам, няма Дая. Да не се е 3апътила нанякъде?  Wink

Дорабела, бебка едва ли реве, 3аЩото си и дала капките...

Фокси, честито 3а Наско, 3нам какво е да си прибереШ ВСИЧКИ дечица у дома...

А3 като легнах (или по скоро като ме стовариха) на операционната маса в понеделник сутринта по спеШност грим нямах, преди това бях ревала, не от болка, а 3аради мъжа ми и хормоните. Това обаче не попречи на анесте3иолога да каже, че съм много хубава  Embarassed БеШе много галантен човека, после идва в стаята и вика "Хаиде да видим сега, Ще ме по3наете ли бе3 маска..."  Peace Laughing А а3 една жълта 3елена и леко надрусана от болкоуспокояваЩите  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 796
Гледам, гледам, няма Дая. Да не се е 3апътила нанякъде?  Wink

Тук съм ама нещо ми е напрегнато и не ми се пише, а и май няма какво Tired Hug


ЧЕСТИТО БЕБЧЕ НА ЧЕРВЕНОШИЙКА, ДА Е ЗДРАВИЧКО И ОБИЧАНО!

# 34
  • Мнения: 360
ехе Дая какви са тези намусени човечета?я по ведро  smile3521аз малко по на зад писах за нас чакащите една физзарядка,прочете ли я?споко момиче малко остана...вчера влезнах незнам защо да чета октомвриики и така ми дожаля за тях Mr. Greenколко много им остава а те чак за покупки си говорят. Crazy Crazy Crazy и на мен ми иде ей така да правя Bangheadама като влезна и почета малко за вече родилите се февруарчета и ми се згрява душицата....айде цунки и  Hug

# 35
  • Мнения: 592
Честит бебок на ЧЕРВЕНОШИЙКА - да е жив и здрав юнака - много да слушка и бързо да се прибират в къщи при тати.

Скоро ще е сигурно... ама пусто нетърпение... Дано само всичко да е наред и да са живи и здрави бебоците - толкова сме чакали, ще изчакаме още малко да се приготвят за старт бонбончетата ни.
На мен доки ми каза ако не родя до 23-ти да отивам рано сутринта да мерим тонове и да "преценим" какво ще правим - каквото и да значи това. Надявам се да не се стига до тогава, а и си признавам че съм си харесала 20-ти като дата - не че ще връщаме бебонка ако реши да излиза по-рано. Тогава е рожденния ден на майка ми, а и не знам защо просто си ме кефи датата  Joy Ама ние само може да предполагаме кога ще е... Божа работа - само се моля  Praynig всичко да е наред и да са ни живи и здрави бебочетата.

# 36
  • Мнения: 89
Emym,анестезиологът ми каза при болка(респективно главоболие) да пия Солпадеин-съдържа парацетамол,кодеин,кофеин и става за кърмачки.Това главоболие ти е от преумора и недоспиване...И аз бях така първите 2 дни...

Дорабела,хубаво си направила,че си се обадила на ортопед!!!И аз знам,че за тези неща колкото по-рано се реагира,толкова по-добре!Как от самосебе си да се оправи...

# 37
  • Мнения: 56
толо, атмосферче, благодаря за съветите Hug Аз не издържах и изпих един аналгин, позволих си го, защото докато бях в болницата ми разрешаваха да пия течен аналгин, а пък кърмех и затова реших и сега да си позволя, дано не съм сбъркала newsm78
толо, права си, че преумората и недоспиването си казват думата, множко ми дойде с тези болести на Рая, на всичкото отгоре и малкия взе да киха и кашля и направо съм се побъркала от безпокойство Cry
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ НА ЧЕРВЕНОШИЙКА  bouquet
Добре дошла на Дидерончо, голяма сладурана Заринка Heart Eyes
Фокси, ще влезнете в ритъм, трябва търпение и сили, но ти си печена и ще се справиш Peace
На мамите, които още чакат стискам палци по-скоро да се срещнат със своите слънчица Grinning
Отивам да лягам, че сигурто сле час-два ще ме вдигне малкия разбойник Tired

# 38
  • Мнения: 1
4estiti beb4eta na vsi4ki gu6ka6ti ve4e mami
 Two Hearts Two Hearts newsm07 Two Hearts
I na nas ostanalite malko ni ostana, dano da ni e leko rajdaneto!
Na6ata bebonka 6te e okolo 3 kg i az se nadqvam da se rodi normalno v 6einovo.
Sega ni trese pazaruvaneto i tati se e hvanal za glavata Laughing-na mama mnogo ne6ta i haresvat Joy
Ostana ni da kupim koli4ka i nie si mislim za 3 v 1 kombinirana, dali nqkoi moje da prepora4a nqkakva?
Gledah edni igra4ki s bilki v tqh, koito se nagrqvat i se postavqt na korem4eto na bebeto sre6tu koliki, dali e polzval nqkoi i znae li dali ima efect?

# 39
  • Мнения: 2
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ НА ЧЕРВЕНОШИЙКА!!! Да ви е живо и здраво и да расте весело и щастливо детенце!!!  Hug


Фокси, Честито че вече и двете ви бебчета са си вкъщи, много се радвам за теб и ти пожелавам да са здрави и спокойни малките сладурчета и да ви носят много много радости   family

Добре дошла Дидерончо!!! Поздравления за малката Зарина   bouquet

Елфитка, в предишната тема говорихте за някои начини за въздействие върху контракциите. Това ми напомни че в една от старите теми беше станало въпрос за ананаса и сока от ананас че имали такова въздействие и е възможно да повлияят върху контракциите за раждане, кой ли знае  Rolling Eyes Аз разгледах малко инфо от нета и наистина пишеше за това. Аз иначе много обичам сок от ананас, но след като разбрах това се ограничих да не го пия през това време, чак като наближи термина - ще си взема пак  Laughing.
Но и аз се замислям да си взема чай от босилек скоро  Wink

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 23:55 от nejno_cvete

# 40
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 835
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=373618.0

Минавам да ви кажа само, че Yanast роди Simple Smile

# 41
  • Мнения: 46
Добро утро.
Днес ми е последен ден в къщи 2в1 и се надявам скоро да съм 1+1,ако утре не ме върнат от болницата  hahaha
Хамелеонче,аз също много си харесвам утрешната дата и се надявам с бебо да сме на една вълна и да се видим утре  Peace
Вчера си взех паричките от майчинството и купих постелка за повиване,която се слага върху шкафа.Също така и поръчах Булсатком за спалнята,да има какво да гледкаме докато се храним с мушмурока и днес ще идват да го инсталират.
Снощи пак пренаредих багажа за болницата и утре с бойна стъпка в 8 съм там,а таткото ще си вземе почивен ден
и ще се поти в коридора,ако докторите решат да раждам  Laughing
Дейче,нама се напрягаме,мен ме успокоява като влезна в албумчето и гледкам снимките на "нашите"бебчета  Hug
Честито бебе на Янаст   bouquet

# 42
  • Мнения: 89
Yanast,честито юначе Димитър!Много да ви радва вкъщи!


Аз отивам на контролен преглед в болницата да видят рошличка колко е наддала! Деси06 пиши след прегледа и ти!Дано всичко е наред и жълтеницата е попреминала.
Раде,айде,успех утре!Като гледам как бодро звучиш нямаш нужда от окуражаване.. Laughing

# 43
  • Мнения: 1 796
ЧЕСТИТ СИН НА МАМА ЯНА, ДА Е ЗДРАВ И ЩАСТЛИВ И ДА СЛУША БАТКО, МАМА И ТАТКО!!!
А на мама бързо възстановяване, че всички имаме и ще имаме нужда от нейните съвети Hug

Раде, гледам да не се изнервям, ама в последните дни нещо чакането ми идва в повече и неспането също.
На теб утре ще ти стискаме палци и ще те мислим Peace

На мен също датата на термина ми /21.02 / ми  харесва, баща ми е роден на тази дата, ама и по-рано да се роди ще съм доволна, абе важното е да е жива и здрава малката девойка.

Дидерончо, много е сладка Зари на аватара, все едно всеки момент ще те гушне Hug

# 44
  • Мнения: 15
Хайде привет щастливи и очакващи маминки и от мен!  Peace

Малко по малко влизаме в ритъм и почва да  ми остава време за това - онова.

Честити Ви бебчета. ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИЧКИ А ПЪК ДРУГОТО КАКВОТО ГОСПОД, МАМА и ТАТЕ ДАДАТ!  Hug

Сега да ви разкажа и аз за моето раждане. ИМахме уговорка с доки на 09.02. да се видим, защото аз сибях избрала тази датичка за появата на малкото ни съкровище на бял свят. Та понеже док беше дежурен на 09 вечерта, та в понеделник цял ден стоя гладна и жадна и чакам да дойде вечерта, та да родя и да си гушна рожбата. В 18 и30 ч. док ми се обажда, вика ме в кабинета си. Прави ми гинекологичен преглед /гаден - навсякъде/, гледаме на ехограф. Даваме 1/2 хапче някакво - така и не разбрах какво и ми казва в 19 ч. го слагаш м/у небцето и бузата и в 19 и 15 идваш в болницата. Тръгваме ние с татито с все багаж да купим вода, сокче, ей такива работи за болницата, пообиколихме града сколата доде стане време за ходене в болницата. Да ама като сепочнаха едни контракции, маминки не вие еработа да знаете. Боли, ужас. Не се преструвам, по принцип търпя на болка. В 19 и 15 с все багаж отиваме в Окръжна болница. Док ни посреща. Приема ме. почват се изследвания, преглед, обличам нощница, проби за упойки и вс екстри. татито стои и си прави мохабет с док , а мен акушерките и сестрите ме размотават насам - натам. Включиха ме да ми следят тоновете. през това време пристигна бойното роднинско войнство - мама, баба, свеки и сестра ми. ЧАКАТ! По едно време док идва поглежда към апарата за записа и се подстмихва, после се позаглежда, вдига телефона на анестизиолога и вика - БЪРЗО ДО 5 МИН ТРЯБВА ДА ВЛЕЗЕМ В ОПЕРАЦИЯ! Аз изпаднах в ужас . Разбрах, че нещо става, но какво!? Набързо ми съблякаха нощницата, пуснаха ме поне да се изпишкам - никаква клизма, никакви катетрти. Дадоха ми зор да излизам от тоалетната, а аз с едни контракции на 2-3 минути - страшна работа. И хайде - хоп в операционна. Гола, голеничка, качиха ме на тази тясна маса / много малка ми се видя/. Над мен апарата дето мери кръвното - гледам че цъка и всички втренчени в него, а мойто кръвно стремглаво върви на горе - 160, 170. То аз усещам че нещо става и пустото му притеснение. Както и да е накараха ме да говоря, докато ме подготвят. Много силно ме вързаха, чак им се накарах. Кръвното се успокои лека полека. По едно време вдигнаха зелената преграда, наредиха се всички, анестизиолога ми подава от време на време маската и чувам моя док - ПОЧВАМЕ!
И аз като скочих, чакай къде почваш още упойката не ме ехванала, да няма жива да ме режеш! КОШМАр! Умряха от смях с мен. Това помня за последно. После са ме приспали. В 20 и 30 мин се  роди Кристиан, мен къв 20 е 45 ме будят в операционна. Питам първо за бебока - казват всичко е о.к. 3310 кг, 49 см, момченце и така. Качиха ме на леглото и хоп в стаята. Малко се карах със санитарката и акушерката дето ме превозваха,че  ще им взема шофьорските книжки, ако продължават да ме друсат.  #Crazy Бая си болеше, като ме разклатиха. В момента в който ме закараха в стаята, почнаха да ме обезболяват. МОМИЧЕТА, СЛЕД 15 МИНУТИ НИЩО ВЕЧЕ НЕ МЕ БОЛЕШЕ. ОСВЕН КОНТРАКЦИИТЕ ОТ СВИВАНЕТО НА МАТКАТА, НЕ РАЗБИРАХ ЧЕ СЪМ БИЛА ОПЕРИРАНА И ПОД ПЪЛНА УПОЙКА. СЛАВА НА БОГА ЗА ТАКОВА РАЖДАНЕ.

В последствие се оказа, че вечерта се загубили тоновета на бебето и ебил увит с пъпната връв 2 пъти около вратлето, та сме се нагълтали с малко околоплодни води, ама важното е че всичко свърши както трябва.  Hug

ТОва беше прословутото раждане, дето му берях гайлето 9 месеца, ама как, ама що.  Още вечерта ми донесаха да сивидя сина и всичко забравих, бях готова да стана и да тичач. На другия ден ме раздвижиха, вечерта ми дойде и кърмата и така от 2 ден си се кърмим успешно.

Вече жълтеничката ни минава, много сме поспаливи. ПЪпчето ни падна още в болницата, сега си се къпим спокойно. Много се гушкаме и май мама ще си го разлигави. Но толкова съм го чакала, че това сега слабо ме интерисува.

Много дълго стана, целувки по дупарите на бебоците от мен. Като имам време пак ще се включа.

Общи условия

Активация на акаунт