НАМЕРИХ 6 /най-после/:)

  • 25 241
  • 142
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 883
Да се включа и аз!

# 17
  • Мнения: 1 065
Много се радвам да видя възродена темата  Grinning, първите две- три ми бяха голяма страст. Хипатия,   bouquet

# 18
# 19
  • зад кестените
  • Мнения: 795
дано да ви е харесало

# 20
  • зад кестените
  • Мнения: 795
http://www.youtube.com/watch?v=-I5HHyujZIY&feature=related   

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 19:32 от цурето66

# 21
  • Мнения: 155
благодаря цуре, а имаш ли предства това черно топче на пръста й какво е.

# 22
  • зад кестените
  • Мнения: 795
Мисля че е пчелен восък.

# 23
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
  bouquet

# 24
  • зад кестените
  • Мнения: 795
http://www.youtube.com/watch?v=Y1MMziunWRE&feature=related      а   тук  има за хамаци.

# 25
  • Мнения: 1 849
Мисля че е пчелен восък.
Восъка не е черен!? Ако е такова, трябва да са го оцветили с нещо... а с какво?

# 26
  • Мнения: 883
И на забавен кадър да го гледам, а и други клипчета прегледах - все тая! Трябва ми схема, чертеж или нещо съвсем елементарно да бъде обяснено.

# 27
  • зад кестените
  • Мнения: 795
dididi   ако намеря нещо като схема  непременно ще го дам , аз живо  се интересувам  за  плетенето им.  Да отговоря и за великденските яйца ,  миналата година си бях купила от Била комлект за рисуване на яйца  в него имаше подобна писалка и восък с тъмно кафяв цвят не знам дали е бил предварително оцветяван.

# 28
  • Мнения: 1 849
Как се плете хамака го има в някоя от книгите които са давани по темата за макраме, но в коя точно сега не разполагам с време да търся.

# 29
      Техниката за рисуване върху яйца с восък е много разпространена във Велинградския край. За целта се използва т.нар. писалка, направена от дърво, в която се поставя восък. За да бъде тъмен цвета на восъка, трябва предварително да се опуши добре на пламъка на свещ, след което се поставя малко парченце в отвора за рисуване. Докато се рисува върху яйцето металната част, в която е восъка се нагрява често на свещта.
      Надявам се, че съм била полезна с обяснението.

Общи условия

Активация на акаунт