Отговори
# 390
  • Мнения: 132
Аз също изхвърлям коренчетата на спанака и майка ми все ми се кара,но те си имат по пазарите толкова чист и пресен ,какъвто аз на нашия не мога да намеря.На нашия пазар  е натъпкан в найлонови чували,вече почнал да гние,спарен,със всичката кал и какво ли още не,че и да искам да си купя и като си представя колко време го чистя,накисвам и мия и се отказвам,а толкова много го обичаме.

# 391
  • София
  • Мнения: 15 489
Аз също изхвърлям коренчетата на спанака и майка ми все ми се кара,но те си имат по пазарите толкова чист и пресен ,какъвто аз на нашия не мога да намеря.На нашия пазар  е натъпкан в найлонови чували,вече почнал да гние,спарен,със всичката кал и какво ли още не,че и да искам да си купя и като си представя колко време го чистя,накисвам и мия и се отказвам,а толкова много го обичаме.
Гадно е с калта. Вчера за едно кило спанак изхабих вода ,колкото ползвам за цял месец.

# 392
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз също изхвърлям коренчетата на спанака и майка ми все ми се кара,но те си имат по пазарите толкова чист и пресен ,какъвто аз на нашия не мога да намеря.На нашия пазар  е натъпкан в найлонови чували,вече почнал да гние,спарен,със всичката кал и какво ли още не,че и да искам да си купя и като си представя колко време го чистя,накисвам и мия и се отказвам,а толкова много го обичаме.
Гадно е с калта. Вчера за едно кило спанак изхабих вода ,колкото ползвам за цял месец.
Аз някъде бях чувала или чела, не помня, че коренчетата и дръжките на спанака натоварвали бъбреците. Оттогава ги махам. Но честно казано не съм сигурна в това твърдение. Вие чували ли сте подобно нещо и дали има нещо вярно в него?
Какво по различно може да има в корените и дръжките? Нали листата от тях излизат?А и по-горе съм дала рецепта даже за диетична супа.

Ми и аз това се чудя  Thinking Спомням си, че в дръжките се концентрирало някакво вещество, което натоварвало бъбречната функция (дали не го бях гледала в предаването на Звездев това нещо  newsm78). Както и да е, то си е и доста трудоемко, а и голяма фира отива като изхвърлиш всичко. Обаче за коренчетата определено не знаех, че могат да се ползват. Вече всичко ще измивам и ще си ползвам.

Аз почиствам спанака, като го накисвам в мивката и сменям много, много води и го "пера". Така всичката кал отива в канала. А една жена от нашия вход го миела в миялната  Joy Винаги съм се чудила как точно го прави тоя номер.

# 393
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аз съм чувала,че в дръжката и в твърдите жили по листото на спанака се съдържало вещество,което било много вредно за болен стомах.
В съдомиялната съм измива други зеленчуци,но спанак не съм пробвала.Скоро ще се изпробва и това.Пускам миялната на *изплакване* и след 7 минути си имам чисти зеленчуци.

# 394
  • Мнения: 3 219
Явно не съм единствената,пуснах търсачката, гледам и рецепти за коренчета има: Ето!
Нана , аз това мръщене не мога да го разбера, у нас се омита веднага и се пита за още. А внука скришом си яде направо с черпака от тенджерата.

Ами аз също проядох такива зелении след като се омъжих ooooh!. А за миенето в съдомиялната-аз съм мила марули, стават перфектни, и с значително по-малко количество вода, отколкото ако ги мия на мивката.

Сега да ви кажа за бисквитено-шоколадовата торта на Лео-стана перфектна, ама е много сладка Laughing.

# 395
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419


Сега да ви кажа за бисквитено-шоколадовата торта на Лео-стана перфектна, ама е много сладка Laughing.

Радвам се, че ти се е получила  bouquet!За сладка - сладка е, но то у нас колкото е по-сладка тортата, толкова по-добре Crazy.

# 396
  • Мнения: 407
МНОГО БЪРЗО ТРЯБВА НЯКОЙ ДА МИ ПОМОГНИ!!!
Омесих пита, която мислих, че няма да се получи. оСТАВИХ Я ДА ВТАСА И СЕГА Я ПЕЧА. гРЕШКА НАПРАВИХ, ЧЕ ДОКАТО ЧАКАХ ДА ВТАСА ОМЕСИХ ДРУГО ТЕСТО И ТО ПОЧТИ Е ВТАСАЛО, НО СЕГА ПЪК ВЪВ ФУРНАТА ПЕКА.
ДА СЛОЖА ЛИ ТЕСТОТО /ВТОРОТО/ В ХЛАДИЛНИКА ДА  забавя втасването?

Извинявам се че го пиша с голям шрифт, но моля за вашата бърза намеса!!!

# 397
  • Мнения: 310
имам въпрос към майсторките: какво да направя ,че олиото ми да не загаря ,когато пържа?
днес правих уж едни бухти по рецепта на Лео. някои от тях отвън докараха към черно, а вътре остана тесто. пържих с олио, силно загрято в тефлонов тиган. тези, които станаха са супер вкусни, но останалите  Embarassed

# 398
  • Мнения: 1 894
pepa, премеси тестото и го сложи в хладилника. Ако не искаш да го печеш днес, може и да го замразиш.

# 399
  • София
  • Мнения: 10 858
имам въпрос към майсторките: какво да направя ,че олиото ми да не загаря ,когато пържа?
днес правих уж едни бухти по рецепта на Лео. някои от тях отвън докараха към черно, а вътре остана тесто. пържих с олио, силно загрято в тефлонов тиган. тези, които станаха са супер вкусни, но останалите  Embarassed

И аз винаги имам този проблем. Затова и не пържа хлебни произведения. Sad  Ще ми е интересен отговора.

# 400
  • София
  • Мнения: 12 555
имам въпрос към майсторките: какво да направя ,че олиото ми да не загаря ,когато пържа?
днес правих уж едни бухти по рецепта на Лео. някои от тях отвън докараха към черно, а вътре остана тесто. пържих с олио, силно загрято в тефлонов тиган. тези, които станаха са супер вкусни, но останалите  Embarassed

И аз винаги имам този проблем. Затова и не пържа хлебни произведения. Sad  Ще ми е интересен отговора.

Слагайте повече олио в тигана и не пържете на най-високата степен.

# 401
  • София
  • Мнения: 10 858
имам въпрос към майсторките: какво да направя ,че олиото ми да не загаря ,когато пържа?
днес правих уж едни бухти по рецепта на Лео. някои от тях отвън докараха към черно, а вътре остана тесто. пържих с олио, силно загрято в тефлонов тиган. тези, които станаха са супер вкусни, но останалите  Embarassed

И аз винаги имам този проблем. Затова и не пържа хлебни произведения. Sad  Ще ми е интересен отговора.

Слагайте повече олио в тигана и не пържете на най-високата степен.

Аз лично това го правя, в началото всичко е наред, получават се нещата. Доливам олио при нужда (все пак то се поема от нещото, което пържа), но в един момент цялото олио става черно, и почернява и продукцията.  Rolling Eyes

# 402
  • Разград
  • Мнения: 3 110
имам въпрос към майсторките: какво да направя ,че олиото ми да не загаря ,когато пържа?
днес правих уж едни бухти по рецепта на Лео. някои от тях отвън докараха към черно, а вътре остана тесто. пържих с олио, силно загрято в тефлонов тиган. тези, които станаха са супер вкусни, но останалите  Embarassed

И аз винаги имам този проблем. Затова и не пържа хлебни произведения. Sad  Ще ми е интересен отговора.

Слагайте повече олио в тигана и не пържете на най-високата степен.

Аз лично това го правя, в началото всичко е наред, получават се нещата. Доливам олио при нужда (все пак то се поема от нещото, което пържа), но в един момент цялото олио става черно, и почернява и продукцията.  Rolling Eyes

Да не би да изгаря брашното,което пада от повърхността на суровото тесто?Ако е това,оформяйте с намаслени ръце,вместо с набрашнени.

# 403
  • Мнения: 310
благодаря за отговорите.
как да е на намален котлон, като олиото трябва да е силно сгорещено  през цялото време на пържене:roll:
не попада брашно защото сместта е като каша за бухтите

# 404
  • София
  • Мнения: 12 555
благодаря за отговорите.
как да е на намален котлон, като олиото трябва да е силно сгорещено  през цялото време на пържене:roll:

То пак е силно сгорещено, но вместо на 6-та степен, можеш да пържиш и на 5.

Общи условия

Активация на акаунт