Не иска да яде!

  • 3 879
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 820
Да, аз не го и насилвам. Ще ми се да се храни с по-разнообразна храна - това е!
Друг е проблемът, че иска да е на крем супа - не обича разни сварени лигави зеленчуци в чинията   Rolling Eyes  Иначе няма проблем с дъвченето - яде си пица, менюта от McDonalds, принцески и т.н.  Поради тази причина може би не иска и плодове и зеленчуци -единствения начин е под формата на прясно изцеден сок да ги пие.
Това са притесненията ми - не съм казвала, че ми е ел да го накарам зорлем да яде (дано не сте разбрали грешно).
Напротив - синът ми живее в пълна демокрация - сам си отказа биберона и памперса; приятели сме...

Щом иска само това,а ти не искаш да е така  промени нещата.От тб зависи.Просто няма да има такива неща за ядене вкъщи и толкова.Ограничаваш до колкото е възможно  Hug
Моята дъщеря имаше един период в който налиташе на сладкото и хляба.Скривах ги и на масата имаше плодове.Когато и се преиска да яде и вижда купата с плодовете,а няма друго посяга към тях.Сега ако на масата има шоколад и плод,ще вземе плодът  Peace

# 31
  • Мнения: 1 420
Дъщеря ми имаше такъв период на неядене и беше много трудно. Но се оказа, че в яслата си изяжда всичко и спрях да се притеснявам. Периода отшумя за месец и от тогава нямаме проблеми  Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 5 364
Мартин на две години спря да яде готвено ядене . Към днешна дата в дг яде само хляб , или някоя и друга намазана филия - пастет , сладко или мед . Вкъщи яде само месо . Всякакъв вид - пиле , телешко , агнешко , свинско . Ако готвя манджа с месо , изваждам месото в неговата чиния и той с хляб го изяжда . Трудно ми е да призная , че някъде се провалих . Къде точно не знам . Използвала съм най - различни методи , но без никакъв успех . Към авторката ми се иска да се обърна и да й кажа - Не бой се , период е ще отмине . Но не мога да го направя . Просто защото не съм сигурна , че е само период .

# 33
  • Мнения: 327
И моето дете откакто навърши 3 год. отказва да яде супи и манджи  Rolling Eyes А ще ми повярвате ли, че му се повдига от плодове и зеленчуци  Cry Незнам какво да правя,какво ли не съм опитвала... Вече е на пет и половина, яде само филийки с масло и пържени картофки

# 34
  • Мнения: 2 757

Щом иска само това,а ти не искаш да е така  промени нещата.От тб зависи.Просто няма да има такива неща за ядене вкъщи и толкова.Ограничаваш до колкото е възможно  Hug
Моята дъщеря имаше един период в който налиташе на сладкото и хляба.Скривах ги и на масата имаше плодове.Когато и се преиска да яде и вижда купата с плодовете,а няма друго посяга към тях.Сега ако на масата има шоколад и плод,ще вземе плодът  Peace

И моите посягат към това, което мисля, че трябва да ядат и съм го сложила пред очите им. Но не за да го ядат а да си играят с него и да го разхвърлят по земята. Затова пък като искат нещо забранено увисват на шкафа където е скрито  и се стръшкат и пищат докато не го получат.Ако не им го дам душа да ми е яка, налагат ме и ме наказват с истерии. То ако беше толко лесно да му сложиш нещо пред очите и да го яде щото няма друго нито една от тук пишещите майки нямаше да има проблем. Явно е че има и лесно контролируеми деца. Но това не значи, че няма и трудни такива.

# 35
  • София
  • Мнения: 362
Така е - никак не е лесно   Rolling Eyes
Чедото ми просто казва "Аз това не го обичам!" и край! Не става нито с държане пред очите, нито с елемента на изненадата Simple Smile
Иначе и към сладки неща или колбаси няма интерес, което е плюс в цялата тая работа Simple Smile  Харесва шоколадово яйце, което само отгризва в края, колкото да може да си извади играчката Wink  Виж, мама като му е направила кексчета - хапва   Peace

# 36
  • Мнения: 1 820
Че има по трудни деца,има,в това спор няма.Аз казвам как съм си решила проблема с моето.А това дали е от лестните деца... Confusedхич даже. NaughtyИ моето се тръшка,и моето изпада в истерии,но границите ги поставям аз.АКо с тръшкане постига всичко, душа да ти е яка след години ,когато не се тръшка за храна и те налага ,в другия смисъл. ooooh!
Явно не криеш както трябва и явно не си крила когато трябва,сега вече са големи децата ти.И пак не е невъзможно  Hug

# 37
  • Мнения: 2 757
Че има по трудни деца,има,в това спор няма.Аз казвам как съм си решила проблема с моето.А това дали е от лестните деца... Confusedхич даже. NaughtyИ моето се тръшка,и моето изпада в истерии,но границите ги поставям аз.АКо с тръшкане постига всичко, душа да ти е яка след години ,когато не се тръшка за храна и те налага ,в другия смисъл. ooooh!
Явно не криеш както трябва и явно не си крила когато трябва,сега вече са големи децата ти.И пак не е невъзможно  Hug

Не ми е проблем да не им дам каквото искат. Проблем ми е, че ако не ядат каквото искат, няма да ядат аз каквото искам и изобщо няма да ядат. Та затова си викам по добре бисквитка да си хапнат отколкото нищо. Пък и не съм маниачка на тема здравословно хранене. В смисъл, че се старая да има давам минимално вредни храни и гледам да им осигурявам разнообразие, но не стигам до крайности. Пробвала съм с Давид да стигам до крайности и резултатът беше че не яде... не знам колко точно ама много време, може и месец да е било. Бях му спряла двете храни, които ядеше, хляб и мляко и той доказа, че ако това го няма друго няма да яде. За 1 месец се стопи и едва не се поболе. Като за капак почнах да му давам мляко и вече не го искаше. Едва го научих пак да го пие, като почнах да му го давам с какао  ooooh! Вече такива зверски експерименти с децата си не си правя. А и нямам причини, защото нито са болни, нито са недохранени. Това, че не ядат каквото спецовете са казали явно няма никакво значение.

# 38
  • Мнения: 1 820
Абе едно че спецовете са го казали,друго че са го доказали  NaughtyЯАз съм маничка на здравословното хранене,да  HugА това че месеци  не е ял не го вярвам.Няма как да издържи просто.И друго-лошо че с рев и инат ...и театър....всичко се постига  ooooh!

# 39
  • Мнения: 2 757
Абе едно че спецовете са го казали,друго че са го доказали  NaughtyЯАз съм маничка на здравословното хранене,да  HugА това че месеци  не е ял не го вярвам.Няма как да издържи просто.И друго-лошо че с рев и инат ...и театър....всичко се постига  ooooh!

Къде съм казала месеци. Казах МЕСЕЦ. Със сигурност 2 седмици живя с един банан на ден и оризова водица сутрин и вечер, а останалите дни хапваше по 2 хапки колкото да пробва и да види, че не му харесва. Мисля, че някои деца изобщо не изпитват глад и ядат някои неща само защото са им вкусни. Или по инатливите успяват с инат да надвият глада. Интересно какво и как спецовете са доказали това дето твърдиш, но моят личен опит е доказателство, че са се объркали мноооого мощно. В противен случай как ще обясниш фактите, че след 1 месец лишаване от единствените неща, които яде просто си не яде айде да не казвам нищо, ама почти нищо, и в резултат отслабна на килограми и едва ходеше. Това е факт мила, колкото и да не го вярваш. По съвет на умници като теб в тоя клуб аз едва не уморих детето си, за да докажа, че тук се говорят адски много глупости, непроверени, а само четени по книгите, които явно са писани или от хора които не са гледали деца или от такива, с лесно контролиращи се деца. И като видели че се справят с лесните си деца решили, че това се дължи на персоналните им родителски качества и вече решили, че са мноооого умни и мъдри и трябва да споделят мъдростта си в книги, които наивниците да четат. Аз се уча от живота, а не от книги писани от сульо и пульо

# 40
  • София
  • Мнения: 1 642
НикиФин аз ти вярвам напълно за месеца неядене, спомняйки си себе си  Peace Със сигурност не е нито въпрос на криене, нито въпрос на неустояване на тръшкането. Нещата с храната са малко по-различни от останалите.

# 41
  • София
  • Мнения: 5 079
Ох и ние сме така... Предимно на супи. ooooh!

# 42
  • Мнения: 2 757
Братовчедка ми като дете та чак докато роди нищо не ядеше и беше 2 кокала. Като дете баща и даже я биеше да яде, ама без успех. Сега си хапва добре, даже по едно време беше на ръба да се нарече дебела. Питах я защо като дете мъчеше всички и не ядеше и тя каза, че просто не и се е яло, не е била гладна почти никога  newsm78

# 43
  • Мнения: 121
И с моят син имахме такъв период на отказ от храна, а приЧината беше в никнене на зъбки.

# 44
  • Мнения: 1 303
Остави го да яде каквото иска,насила не е добра идея-нищо няма да му стане Peace
Нали не е останал гладен

Общи условия

Активация на акаунт