Не иска да яде!

  • 3 887
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 227
Само мога да ти кажа,че не знаеш наистина какво значи неядящо дете.В смисъл манджа,супа мляко и т.н.Ядяло крем-супа...Моят син ако прояде такова нещо ще вдигна банкет.
От три дни е на кашкавалка-пекана филийка в парти-грила с масло и кашкавал.Това е,друго не иска.От година и половина до две годишен и половина пиеше само млякото на Нестле Джуниър...само.И после след като насила го отказах...вече и мляко не пие.Основното му меню е филия с масло и салам,пица,краставичка,мнооооооого рядко малко ябълка и бисквити "Закуска".
Така че съм сигурна,че при вас е просто един период,който ще отшуми,ако не обръщаш прекалено голямо внимание и не му натякваш постоянно.
Всяко дете преминава през анти период(както беше споменала тук една майка).Дъщеря ми в момента е в период анти банани и анти супа..а доскоро си ги хапваше с кеф.
Виж сина ми е друга история.Не бих казала,че няма апетит,просто е много,много злояд. Sad

# 46
  • Мнения: 2 757
ol, синът ти ходи ли на детска?

# 47
  • Мнения: 227
 SadНе ходи-много често боледува.През последната година има колекция от 4 пневмонии.В момента има изписано двумесечно лечение за рефлукса,който пък има още от кърмаче.При нас положението е доста сложно,но и той не си помага с това неядене.Една от стъпките в лечението му в момента е,че трябва да яде готвено.А това е мисия невъзможна.Искам да ви кажа,че абсолютно всичко съм пробвала,за да го накарам да прояде.Но ако ще и мусаката да му я наредя във вид на Айфеловата кула...или гората на Мечо Пух...все тая.Много ми е проблемен.
Всичко на всичко е бил пет дена на градина от октомври миналата година.И дори за това кратко време,персонала там се хвана за главата с него-ядял само хляб.И постоянно ми натякват,че трябва да го науча да яде.Сякаш аз нарочно го правя.

# 48
  • Мнения: 2 448
Не знам дали е период за твоето, но моето на 2 години отказа постепенно в рамките на няколко месеца манджите и вече е на 5 , но готвено не близва. Яде разнообразни неща, но не и манджа. Не се притеснявам, не виждам за какво.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 3 080
Имам абсолютно същия проблем с дъщеря ми- 2г.и 9м.
От близо 3 седмици отказва готвено.
От 2 дена имам нова тактика и мисля, че вече започна да дава някакви резултати- скрих всички Бестини, царевични пръчки, шоколадчета Киндер и Милка и буркана с течен шоколад. Вчера сутринта на закуска на въпроса ми какво иска да й приготвя ми отговори- макарони. След като й ги сервирах, каза, че няма да ги яде, защото вече не й харесвали. Казах ОК и я оставих да стане от масата. На обед всички седнахме- тя отново отказа ядене. Поиска Бестини, което разбира се й казах, че съм забравила да купя. Легна гладна и съответно не заспа. В 4 часа поиска ябълка- изяде половин и вече за вечеря изяде пълна купа със супа без никакви пазарлъци какво обича и какво не!
Дала съм нареждане и на бабите да не й се предлага от тук нататък нищо повече от това, което имаме приготвено за всички! Няма проблем ако не й харесва да не яде, но категорично отказвам да ме разиграва с един път искам, друг път не искам!

# 50
  • Мнения: 227
Ладида и аз съм пробвала по твоя начин.Но пък той се налива с вода и вечерта като легна гладен и само с вода в коремчето си,му се отключи рефлукса,започна да се дави,повръща...абе и този начин не дава резултат при него.
Извинявам се,че използвам темата на авторката,но просто с това искам да и покажа,че има и по-зле...

# 51
  • Мнения: 2 448

Всичко на всичко е бил пет дена на градина от октомври миналата година.И дори за това кратко време,персонала там се хвана за главата с него-ядял само хляб.И постоянно ми натякват,че трябва да го науча да яде.

Съжалявам, че детето ти боледува, но не мисля, че е от не ядене на манджи.
Моето също яде само хляб в детската градина и вечер му е основното хранене и му давам да хапне сутрин преди тръгване на градина. Забранила съм им всякакви насилия към храна, ако не я харесва.

# 52
  • Мнения: 227
Не,аз може би не съм се изразила правилно.И аз не мисля,че боледува от не яденето на манджи.Просто му е много ограничено менюто,не яде и плодове и зеленчуци.Сега лекуваме рефлукса,защото педиатърката при която го водя се съмнява,че прави тези чести пневмонии от самият рефлукс.Мисълта ми беше,че гастроентероложката ми даде лист с храните,които трябва и не трябва да яде.И ми наблегна,че заради самото му коремче трябва да яде и готвено.

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 13:25 от ol

# 53
  • Мнения: 2 757
Имам абсолютно същия проблем с дъщеря ми- 2г.и 9м.
От близо 3 седмици отказва готвено.
От 2 дена имам нова тактика и мисля, че вече започна да дава някакви резултати- скрих всички Бестини, царевични пръчки, шоколадчета Киндер и Милка и буркана с течен шоколад. Вчера сутринта на закуска на въпроса ми какво иска да й приготвя ми отговори- макарони. След като й ги сервирах, каза, че няма да ги яде, защото вече не й харесвали. Казах ОК и я оставих да стане от масата. На обед всички седнахме- тя отново отказа ядене. Поиска Бестини, което разбира се й казах, че съм забравила да купя. Легна гладна и съответно не заспа. В 4 часа поиска ябълка- изяде половин и вече за вечеря изяде пълна купа със супа без никакви пазарлъци какво обича и какво не!
Дала съм нареждане и на бабите да не й се предлага от тук нататък нищо повече от това, което имаме приготвено за всички! Няма проблем ако не й харесва да не яде, но категорично отказвам да ме разиграва с един път искам, друг път не искам!


То затова всички препоръчват да се остави детето без нещата, които яде и скоро прояжда всичко. Повечето деца явно са така, но далеч не всички, както дадох пример с моето, този метод не проработи, само дето едва не го уморих от глад. Лекарите препоръчват готвено не само на болни от рефлукс, а на всички. Ама далеч не всички ядат и оцеляват, значи не е жизнено важно. Сигурна съм, че и твоето ще се справи. Не мъчи него и себе си с манджи, готвене и изхвърляне на по 10 манджи всеки ден. Няма да се получи нищо. Детето ще си прояде само когато му дойде времето. Аз на манджи изобщо не държа да яде, но ме е яд, че не мога да го накарам да яде плодове и зеленчуци по никакъв начин.

# 54
  • Мнения: 67
Аз съм на принципа . Който не иска да яде няма да яде. И не разбирам 3г дете какво се притеснявате толкоз че не искало да яде манджи или нещо си друго  Олееее - малееее светът се свършил
   

# 55
  • София
  • Мнения: 362
Леле, момичета, като се сетя, че аз пуснах темата   ooooh!
Не искам да обиждам никого, но това, което споделяте си е вече истински проблем...
Много ми се иска да можех да дам адекватен съвет, но н емога Sad
Иначе пеи нас положението е все така - фрикасе и два-три вида крем супи - и то по два пъти на ден се яде готвено ( с малки изключения...). Хапва детето и кисело мляко, а сирене - направо си отчупва от бучката със сирене и гризе .. като мишле Simple Smile
Стискам палци скоро и някоя от вас да се похвали    Praynig

# 56
  • Мнения: 227
Аз съм на принципа . Който не иска да яде няма да яде. И не разбирам 3г дете какво се притеснявате толкоз че не искало да яде манджи или нещо си друго  Олееее - малееее светът се свършил
   
Извинявай,деца имаш ли?А седемгодишно дете с диагноза гастрит?А дете с рефлукс и проблеми с болки в коремчето?Ако не-не пиши глупости.

# 57
  • Мнения: 2 757
Да ви кажа, в Дания супи почти никой не яде, няма такава традиция и това изобщо не се отразява на здравето им. Манджи от български тип също не се готвят. Стандартното дневно меню за датско семейство е от сорта.

Закуска

Филия бял хляб с масло и сирене, кашкавал, мармалад. За деца същото или корн флакес или овесени ядки с мляко

Обяд

Сандвич с черен хляб и сирене, риба, пастет

Вечеря

Свинско печено с варени моркови и картофи и кафяв сос, който е само за цвят и да придаде вкус на безвкусните картофи. Сипва се с лъжичка от сосник, демек, в много малко количество, да не си помислите че става като маджа
Или риба или пиле на тиган пак с варени картофи, моркови, броколи, зелен боб, грах... и т.под. зеленчуци, но просто сварени и като гарнитура, а не във вид на манджа. Вместо катрофи може ориз или паста. Спагети със сос е единственото, което леко наподобява на маджа.

Тук много хора не са и чули колко полезни са супите примерно. А леща и боб изобщо не са яли и не знаят как се готвят. Боб само сварен недоварен в мексикански манджи са пробвали и съответно не са му върли фенове щото не е кой знае кво. Ама опитат ли българската бобена яхния се влюбват без изключение.

# 58
  • Мнения: 1 820
Аз съм на принципа . Който не иска да яде няма да яде. И не разбирам 3г дете какво се притеснявате толкоз че не искало да яде манджи или нещо си друго  Олееее - малееее светът се свършил
   
Олеле,малеле,да за мен светът се  е свършил!Не е нормално според мен едно дете да се налага,не е нормално и да е по този начин.Никога не насилвам за нищо,но има разлика в това.Ми съседчето ми например,ако не е майка му,няма да се сети с дни за храна.Не,не е нормално,защото не осъзнава степента  на важност в рози период.А това че му е сладко,или яде от скука само хляб,мен не ме устройва  ooooh!
Боб,не е супа,защото такъв не се дава всеки ден,не се дава два вида от него в един ден..........Но няма смисъл да обяснявам на човек който е всезнаещ  Laughing

# 59
  • Мнения: 2 757
забравана-припряна , никой не се радва затова, че детето му яде само сух хляб. Но се радва затова, че поне него яде и не е умряло от глад. Ти ако имаш такова дете как би го накарала да яде, каквото те устройва? Аз съм отворена да приемам всякакви идеи и да експериментирам, защото определено предпочитам да ядат по разнообразна храна.

Общи условия

Активация на акаунт