ВНИМАНИЕ! СОК от ГРЕЙПФРУТ!

  • 44 386
  • 109
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 157
Няма такова нещо.Калциевите антагонисти са група лекарства за понижаване на кръвното,имат и антиаритмично деиствие.Нямат нищо общо с млякото.

# 16
  • Мнения: 17 546
М, да. Май написах глупост.  Embarassed Но има лекарства, които задължително трябва да не се пият с кисело мляко. Това имах предвид.

# 17
  • Мнения: 25 651

Четох някъде, че се отрича приемането на АБ с кисело мляко. А едно време като деца, задължително ги пиехме с кисело мляко.


Антибиотиците влияят негативно на чревната флора, а киселото мляко - положително и също така възстановява полезните бактерии. В този смисъл е полезно да се приема кисело мляко, когато човек се лекува с антибиотици.
Но не трябва в никакъв случай да се приемат едновременно, защото антибиотика убива и лактобацилите, т.е. - лечебния ефект на млякото се губи и приемът му се обезсмисля. Трябва да има някакъв интервал от време между приема на лекарството и млякото.

# 18
  • Мнения: 3 157
Обратното-при едновременното приемане на АБ(Тетрациклин,доксициклин),АБ се свързва с калциевите йони от млякото и така се обезмисля приемането на АБ,не на млякото,тоест губи се ефекта му.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Как`Сийка е обяснила много добре за АБ и киселото мляко. А що се отнася до цитросепта когато детето е пило Аб доки винаги е казвала да не спираме цитросепта.

Последна редакция: сб, 21 фев 2009, 11:23 от ivben

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Какво мляко имаш предвид? Защото нашата лекарка винаги препоръчва кисело мляко, когато детето пие антибиотик. И пресно изцедени сокчета също.
Всякакво мляко имам предвид.
Чела съм го в някоя листовка на АБ(не помня точно какъв) и попитах личната. Тя ми каза, че някои АБ не е добре да се приемат с мляко и плодови сокове, точно както са обяснили, защото отслабва действието на лекарството. Затова аз за себе си съм заключила, че всички АБ да не приемам със сок и мляко.
На мен майка ми навремето ми е давала АБ с боза. Но някои АБ трябва да се приемат преди храна.
Трябва да се четат внимателно листовките.

# 21
  • Мнения: 25 651
Обратното-при едновременното приемане на АБ(Тетрациклин,доксициклин),АБ се свързва с калциевите йони от млякото и така се обезмисля приемането на АБ,не на млякото,тоест губи се ефекта му.

Да, така е и го пише в листовките. Аз имах предвид останалите антибиотици, за които не е противопоказно да се приемат с мляко, но не и едновременно.

# 22
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...

Антибиотиците влияят негативно на чревната флора, а киселото мляко - положително и също така възстановява полезните бактерии. В този смисъл е полезно да се приема кисело мляко, когато човек се лекува с антибиотици.
...

 Peace
Когато дъщеря ми пие АБ винаги давам и пробиотици, защото иначе започва ужасно разстройство.
Но за сока от грейпфрут тези подробности не ги знаех.
Но и рядко пия такъв, защото ми горчи, а за Цитросепта да не говорим.

# 23
  • Мнения: 1 484
Не знаех.Мерси  че  сподели.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 654
Досега са проучени взаимодействията на около 150 лекарства /от различни групи/ със сок от грейпфрут. Ефектът е различен, някои се потенцират многократно, при други ефектът намалява.

# 25
  • Мнения: 4 651
Знам го това. А фактът е още едно доказателство, че човек не трябва да се самолекува, дори  с нещата от рекламите за настинка, простатит, газове, диария и какво ли още не, който ни се представят като най- естественото нещо, което можеш да глътнеш, когато прецениш, че ти трябва.

# 26
  • Мнения: 25 651
А аз се чудя - защо само грейпфрут? Само той ли създава проблеми в комбинация с лекарства?

# 27
  • Мнения: 2 257
В Щатите на самите кутийки на лекарствата пише, ако имат негативно взаимодействие с грейпфрут. Не знам защо в БГ този въпрос не е регулиран вече, а хората сами трябва да достигат до този извод от собствен, неприятен опит?

# 28
  • Мнения: 7 474
И аз не знаех, добре че видях темата.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 324
А аз се чудя - защо само грейпфрут? Само той ли създава проблеми в комбинация с лекарства?
Цитат
"Той е единственият плод в света, чийто пресен сок блокира разграждането в черния дроб на приетите лекарства и не позволява тяхното отделяне от организма. И ако вие консумирате грейпфрут и заедно с това приемате силни лекарства в продължение на седмица примерно, всички тези лекарства се задържат в организма ви така, сякаш са приети наведнъж. И в зависимост от вида на изпитите лекарства, можело да се стигне дори до смъртни случаи! Затова не яжте грейпфрут и не пийте сока му, когато се налага да приемате силни лекарства!"

Общи условия

Активация на акаунт