АПРИЛчета красиви ритат вече майчици щастливи!

  • 13 357
  • 303
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 5 079
Майчета мили, не съм ви чела, защото вече ужасно ме боли корема от обикаляне, днес ми се .... (разказа играта Mr. Green) от пазаруване, качила съм снимки на най - новите придобивки на бамбина.
Ако на някой му се гледа (3 - та серия покупки Embarassed), оттук:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=291888&pid=10679633

Сега ще легна малко, че вече не на шега ме стяга корема, ще ви чета утре или в понеделник (от работа Blush).
Стискам палци на тези от нас, нуждаещи се от силна прегръдка и палцестискане. Hug Praynig Hug
Приятни почивни дни на всички! Heart Eyes

# 106
  • София
  • Мнения: 292
Току що прочетох една глупава статия в един сайт.  Вие как "филтрирате" информацията от нет-а? Само се стресирах
А каква козметика ще купувате за бебето?

# 107
  • Мнения: 343
Цяла вечер не можах да спя все сънувам , че ям разни неща  Grinning Другото , което сънувах е една баба , която няколко пъти ми повтори , че стаята на бебончо трябва да е лилава  newsm78 , а аз мислех да е зелена или синя , но като се замнисля и лилава не е зле  Crazy

 Joy Joy Ти да не гладуваш, че ти се присънват такива неща? Ако смяташ, че лилавото е подходящ цвят, я направи такава както бабата ти е казала. Може сънят да е пророчески.  Shocked Пък може това да е и твоето неосъзнато желание, което подсъзнателно излиза чрез съня ти.

Олче, много сладурски дрешки си купила. Сега спокойно можеш да отвориш и магазин. Не са малко. Със здраве да си ги носи детенцето ти.

asia_nika направо настръхнах като четох статията.

# 108
  • Бургас
  • Мнения: 347
...п.п.Бен,не съм забравила ,че обещах да ви споделя историята на моето раждане и впечатленията си от бургаската болница и лекарите там.Просто обмислям начина по който да го направя,както и начина по който да ви поднеса тази информация.Определено няма да е в тази тема,но още не мога да измисля как и къде да го направя.Може би  е най-добре ако имате конкретни въпроси да ми ги зададете,а аз само да отговарям,защото си мисля,че май е по-добре да ви спестя по-голямата част от нещата.Хем искам да ви предпазя,хем се страхувам да не ви разтройвам...Незнам как да постъпя и затова засега ще се въздържам от каквото и да било.
Много съжалявам, ако се е получило, че настоявам или нещо такова... Извинявай, няма такова нещо  Hug Hug Hug
Благодаря за всичко, което сподели и съветите, които ни даде, ако не искаш да притесняваш мамичките тук, пиши на ЛС, ако има нещо друго, което смяташ за важно от впечатленията ти.
Благодаря ти отново и  Hug Hug Hug
С голямо неудобство искам да ви попитам за нещо друго... днес докато бях в тоалетната... без да съм се напъвала или нещо по-разлино... Blush Много се извинявам отново..., но ми е притеснено... имаше кръв... не ме болеше, не усещам да има нещо подуто (както си представям хемероида)... не беше обилно, но не беше и малко, ярка червена кръв... Ох,   Embarassed
Извинявайте маминки, че ви занимавам с това...., но се чудя от какво може да е... дали на някой от вас му се е случвало същото или знае нещо?....  Blush

Някой да има новини от sunny_777? Дано удържат положението  Praynig

...За Драгнева чух, че 80% от бебетата й лежат в интензивното Confused... 

Това направо ме изуми... , смяташ ли, че е вярно... , аз май се бях насочила към нея и към ВИП-а, с информацията от днес пак съм много объркана...

# 109
  • Мнения: 14
Здравейте милички,днес по обед писах смс на Съни да и кажа,че всички сме с нея и бебчето и ако можем с нещо да сме полезни само да каже.Не посмях да и звънна защото не знам дали е удобно и в какво положение ще я хвана.Тя ми отговори,че още не го пуска да излезе и се грижели добре за нея.Благодари на всички ни за подкрепата и при някаква промяна ще пише.

Това е засега от мен оствяма ви по късно пак ще надничам ако някой др има инфо.

# 110
  • София
  • Мнения: 12 302
  И аз се включвам с надежда всичко със Съни и бебенцето и да се развие възможно най-добре  Praynig
   Във връзка с това искам да споделя следното.. Ако не дай си боже още някое от мъниците ни тръгне да се ражда по-раничко е хубаво още преди това да сте решили дали ще се опитате да се изцеждате и да запазите лактацията докато сте разделени в началото с бебчето. Напълно възможно е това да стане, като по този начин ще знаете че правите нещо за бебчо, а шанса да засуче след това също не е много малък, разбира се зависи от времето което ще се наложи да сте разделени, но дори и с изцедена кърма да се храни известно време отново е от полза. Това го казвам защото за съжаление, въпреки че на всички лекари им е ясно, че за недоносените кърмата е дори още по-важна често не отделят от времето си за да обяснят основните неща, как и колко често да се изцежда майката и да се дава евентуално изцедената кърма на бебенцето, но дори и изписват хапчета за спиране на кърмата. Повечето хапчета са такива, че ако майката в паниката си и страха си не размисли или се довери на лекарите, понякога дори не разбира какво пие и изпие и едно хапче, обикновенно вече е невъзможно да се стимулира или задържи лактацията, тоест процеса е необратим. Затова е добре първоначално да сте помислили по въпроса и да имате изградено мнение.

# 111
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
Здравейте и от мен!
ben78 съществуват и вътрешни хемороиди, които от време на време кървят, но не болят. Надявам се да е еднократно и да е от това.
Вчера като прочетох за Съни цялата изтръпнах и досега не посмях да прочета как се развиват нещата-много неприятни новини ни се събраха априлки  Sad Дано имаме успешен завършек на мисията "Раждане".
На мен тъкмо ми се възвърна слуха след настинката и днес се събудих с болка в сливицата. Пия чайчета, но без особен ефект. На мен ми действа благодатно ябълката преди лягане-преборих киселините  Simple Smile Но милото ме събуди през нощта, защото съм хъркала  Rolling Eyes та после не успях да заспя изобщо.
Бебо си е активен, не мога да се оплача  Heart Eyes Всеки ден наблюдавам каква е активността му. Чета, че повечето от вас са ходили на запис на тонове-при мен няма такава опция за сега.
Във вторник сме във Варна с таткото на преглед. Това за МБАЛ "Св. Анна" е много хубаво, но няма да мога да пътувам, а съм се насочила да раждам там.
А, да се похваля-взех си отпуск и от 06.03. съм в болнични преди термин.  Party
На всички мами с неудобства, притеснения и негативни изживявания едно голямо  Hug

# 112
  • Мнения: 541
тъкмо говорих със съни,все още удържа фронта и е спокойна за момента,каза че като настъпи момента тогава ще се притесни Mr. Greenгерой е тя Grinning Heart Eyes
ние пък сме накрая на ремонта и вече нямам търпение да си наредим всичко и да свикна с новото разместване Mr. Green
Aila благодаря ти отново за полезната информация,ще кажа после и на съни,че тя се притесняваше за това и й се искаше да кърми
лека нощ  Heart Eyes

# 113
  • not found
  • Мнения: 581

 Joy Joy Ти да не гладуваш, че ти се присънват такива неща? Ако смяташ, че лилавото е подходящ цвят, я направи такава както бабата ти е казала. Може сънят да е пророчески.  Shocked Пък може това да е и твоето неосъзнато желание, което подсъзнателно излиза чрез съня ти.


Преди имах навик да хапвам и към 12 вечерта , но много киселини имам и реших да спра да го правя . Може от това да ми се присънват все разни неща за ядене .  newsm78

Но в крайна сметка като гледам другите мами какви проблеми си имат , моите работи са бели кахъри  Rolling Eyes
Бях написала вече поста си и тогава започнах да чета ,та сега ми е доста глупаво с какви работи ви занимавам . Дано всичко е наред със съни
 Praynig
ksd_g много много съжалявам за загубата ти ...

ben78 на мен ми се е случвало и първия път бях много стресирана , но това е хемороиди са . 

# 114
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
ben78   на мен  ми се случи същото  точно  преди   3 дена  досега не ми се беше случвало и с предната бременност  нямах   такива проблеми ,но след раждането  беше нещо   ужасно.Мина ми през ума че  това са вътрешни  хемороиди е  не казвам  ,че не се притесних, но  явно и това е една  от екстрите през  бременноста.

# 115
  • София
  • Мнения: 292
Atlantica, съжалявам че си я прочела преди да я изтрия. Сега най-важни са положителните емоции!

Aila благодаря ти много последния пост, за това изобщо не се бях замисляла. Такава лека бременност имам Simple Smile Пожелавам на всички!
Май ще си купя помпата за кърма преди да вляза в болницата, за да мога да си я стерилизирам, за всеки случай.

# 116
  • Мнения: 14
Момичета,искам за последно да ви занимая с моя болничен.Моля мамите които вече са си го оправили да споделят всичко необходимо което трябва да имам в мен.Днес си купих амбулаторна карта,картона с всички изсл е в мен,но какво др ще ми трябва?В понеделник или вторник ще ходя при една докторка която ще ми оправя болничния.Доки каза,че е разтропана и ще ми помогне вероятно тя ще се заеме,но какво зависи от мен да и го доставя? newsm78

Благодаря ви  bouquet

Aila,благодаря за информацията,но нали кърмата за да се съхрани би трябвало да се замръзи иначе няма смисъл ако не се ползва веднага ThinkingАма в болницата едвали ще се наемат да я замръзяват някъде,или да я даваме на близките си пък те да ни я носят когато трябва ли? newsm78

# 117
  • Бургас
  • Мнения: 347
maimunka07, Jylieta, galia1231977, благодаря ви за отговорите...   bouquet  Hug
и аз с това го свързах, но като нищо друго не усещам и се притесних... има ли някакво лечение, обърнахте ли се към лекар за това? ... Ако пак ми се случи сигурно ще отида на лекар...
maimunka07, дано вече се оправиш напълно от тази настинка  Hug За запис на тоновете знам, че май не е задължително да се прави... На мен ми правиха докато лежах в болница и сега се уговорихме да ми направи 'допълнителната' лекарка в началото на 9 месец и после на две седмици..., но мисля че не е задължително, тя предложи да го направим след като говорихме с нея за евентуално раждане при нея...
Aila, доколкото разбрах, за да сме подготвени за ситуацията, ако бебчо не е при нас, а пък искаме после да го кърмим и да не ни спира кърмата, трябва да си вземем помпа, да се изцеждаме (тъй като няма да стимулираме кърмата по-естествения начин с бебо) и да помолим да я дават на бебо вместо АМ... Дали така беше?  Confused Съветите са ти много ценни за всички ни, благодарим   bouquet
Браво на съни и на двете ни вестителки от нея  Hug Hug

Последна редакция: сб, 21 фев 2009, 22:23 от ben78

# 118
  • Мнения: 494
Леле Олче,ми ти си обрала магазините!Остави нещо и за другите де Joy  Личи си,че си била зажадняла за момиченце  bouquet

Mara casy, кажи на Магито,да се опита да се свържи с модераторите и да ги пита,какъв е проблемът!Може да не изписва името,паролата или емайла правилно. Може примерно да са баннали айпи адреса,а не нея лично. Ако го дели с някого,е напълно възможно!

Julieta,защо пък не лилаво!Има много нежни нюанси на лилавото!

ssillvvi и аничка,пратете много поздрави на Съни и от мене  bouquet

Маймунке,бързо оздравяване  bouquet

Ksd_g, много гнусно ми прозвучаха тези "вълшебни думички" Sick Ясно ми е, разбира се,че има корупция. Ама поне в тежките случаи,както е било при теб,и се е виждало,че става въпрос на живот и смърт,толкова ли тези медицински лица не могат да си изпълнят дълга и да бъдат за малко хора. Потресена съм. Лошото е,че не си първата с такава история. Прегръщам те силно Hug

# 119
  • Мнения: 160
Милички,пиша ви набързо,защото трябва да приготвя закуска на моето слънчице...
Само не успях да се въздържа като споменахте Драгнева...Още изтръпвам като чуя името и...
На третата вечер в болницата аз пак тръгнах да раждам.Контракциите бяха на 2 минути.Акушерката 2 часа не можа да накара Драгнева да се качи да ме прегледа.Накрая тя дойде.Като се качвах на магарето бях с адски силна контракция и ми бе нужна помощта на акушерката.Драгнева се учуди какво се глезя,пипна корема ми.Той бил "спокоен",последва силно болезнено и грубо туширане,после силно натискане/незнам с каква цел/на корема ми ,при което голяма част от водите ми бе изкарана...Последваха и думите"Гледайте я нея,тръгнала ми да ражда,дали си даваш сметка ,че ако родиш сега това дете няма никъкъв шанс да живее..."
Не знаеше нито коя седмица съм,нито че детето е 1.5 кг към момента,нито че то не дава никакви признаци за нещо нередно в развитието му ,освен перфектни сърдечни тонове...Как се добрах до леглото незнам,но цялото отделение ме е чуло как плача...И тя е чула и дойде да ми се скара.Развика ми се какво съм искала и ,че ако толкова държа да родя,най-лесно и било да ме свали в родилна и да се оттърве от мен...
Само за сравнение ще ви споделя за прегледа на др.Ковачева,ден преди да родя.Преди да се кача на магарето,тя ме хвана за ръка,каза ми да се успокоя и ,че дори и след прегледа да се установи,че съм получила по голямо разкритие,тя искала да съм спокойна и да знам,че вече съм32 г.с. и ,че шансовете на бебето ми са както на всички други бебета,а Бог щял да реши какво ще стане,защото и на телмина си да родя,пак той щял да реши дали всичко ще е наред.С това съм абсолютно съгласна.Последва туширане,което не усетих,после преглед на видеозон,където ми показа сърчицето на Сиянна как хубаво тупти,показа,че имам достатъчно околоплодни води и ми даде малко спокойствие,от което крайно се нуждаех...
В болницата се наслушат на истории с Драгнева.Една от тях беше на момиче,което каза че е родило при нея секцио и нормално роденото и и здраво дете е било с 11 шева на дупето,защото Драгнева по погрешка го е срязала...
Не се плашете,просто си преценете дали искате да сте в ръцете на такъв изрод/съжалявам за израза,но др.не мога да я нарека,нито пък човек/.
Питате за Дорийска,ами тя с нас в отделението се държеше с типичното за всички безразличие,но с нейните пациентки,с които имала оговорка се държала добре.
В стаята ми имаше и момиче в 5 месец с близнаци ,което кървеше.Нина Добрева следеше бременността и.Когато момичето и се обади,да дойде да я види ,тя каза,че когато има визитация тогава...Когато дойде въпросната визитация,не само че обърка името и ,но и на молбата да погледне изследванията и и какво лечение и прилагат,Добрева заяви ,че няма какво да им гледа,нали е в болница #2gunfire
Моя прехвален лекар Гамишев,не се държа по-различно.
Леле,олях се.По късно ще ви пиша и за другите.Има и един на когото свелих шапка...Но после,че Денис иска вече мама да му обърне внимание...

Общи условия

Активация на акаунт