АПРИЛчета красиви ритат вече майчици щастливи!

  • 13 353
  • 303
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 194
 yana_kuncheva предна плацента е когато плацентата е захваната от страната на предната стена на корема. Съответно когато е захваната от към гърба е по-добрия вариант за секцио, защото когато е отпред става малко по-сложно.
 Моята е захваната отзад и док каза, че това е по-добрия вариант ако се наложи секцио. /извинявай за непрофесионалното обяснение/
 Предполагам, че ако обсъждате с твоята лекарка секцио тогава би го отбелязала.  Peace

 

А-а-а, atlantica беше първа! Hug
   Embarassed

# 241
  • Враца
  • Мнения: 2 399
kenga  Hug Hug Hug
айде скоро да кажеш топли-топли бременни нивини  Grinning Heart Eyes

незнам вашите мъже дали напълняват от съпричастност към бременността, ама моя напълнява от постоянното ми готвене- сладкиши, манджички... хоби ми стана направо Joy

жулиета, провери в съновника, аз знам за бълхи и въшки че е на пари, ама хлебарки... newsm78

http://dreams.rozali.com/

честит рожден ден на бен 78!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 242
  • not found
  • Мнения: 581

maimunka07 А ти как се чувстваш ? В смисъл такъв вчера говорих с акушерката си и тя каза , че електронните апарати за кръвно винаги мерили по-високо ... И моето е 90/60 , но като си го премеря тук е 120/80 ... Така , че ако апарата ти е от електронните не се притеснявай .

А за моя сън - неприятност , пари , което може да се тълкува по много начини ...

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 10:06 от Jylieta

# 243
  • Мнения: 3 211
desi054224, честита ти рожденничка! Много здраве и късмет в живота!

ben78, четит рожден ден! И на теб много здраве, лесно раждане и едно много здраво и послушно бебче на финала!

chockolina, ами явно от прегледа съм се притеснила, какво ще го питам, той какво ще отговори Crazy явно съм много лабилна. А валериана и лексотана са за спането и каза, че трябва да съм по-спокойна да не вдигам кръвно. Аз най-много се притесних като го видях, че и той се притесни, че бебето изостава с 2 седмици. Хем разбра, че Габи се роди 2кг. Ще видим сряда как ще е на доплера. И, ако всичко е наред, тогава вече ще мога се отпусна.

Кенга, успех в бебеправенето!

Вчера след прегледа реших да довърша списъка и вече почти всичко си купих, само памперси останаха и разни дребни неща-спирт, памук, кофа, сапунерка и т.н. Смятам да си взема Памперс 1 номер, защото чакам малко бебе. Всички други са големи. Аз бях доволна от памперс, но тогава нямаше 1 номер, а само 2 и бяха големички, но добре си попиваха, само покрай крачета, където беше широко пропускаше.
Ето вижте как й стоеше:

Предупреждавам, че на снимката е много малка и който е със слаби нерви може да разстрои Simple Smile

# 244
  • Мнения: 3 211
Здравейте момичета!
Честит рожден ден на всички празнуващи- много здраве, късмет и любов  Tada
Ох, милички помагайте. Снощи си измерих съвсем случайно кръвното-140/90  Shocked А аз се водя с ниско кръвно-90/60. Тази сутрин беше 120/90 и сега не смея и 3 в 1 да изпия за да не се вдигне пак. Сутринта си пуснах кръв и урина за изследване и сега чакам резултатите. Следобед съм във Варна на преглед. Бебо иначе си е активен, но аз имам чувството от 2 дни че нещо ме души. Не съм се ядосвала, не съм прекалявала със солта, пия около 2 л вода на ден-идея си ямам от какво е. Ако някой има представа как по бабешки да си сваля кръвното да сподели  Praynig

А ти как се чувстваш ? В смисъл такъв вчера говорих с акушерката си и тя каза , че електронните апарати за кръвно винаги мерили по-високо ... И моето е 90/60 , но като си го премеря тук е 120/80 ... Така , че ако апарата ти е от електронните не се притеснявай .
зависи от апарата, ако е за китка-да, те въобще не мерят вярно. Моят е за над лакътя и си мери точно.
maimunka07, аз няколко пъти съм писала за високото кръвно:
-вода до 1л. на ден;
-без сол, сладко, кисело;
-без тестяни;
за по-бързо сваляне: краката в гореща вода, колкото можеш да търпиш и изпиваш 1гр. вит.С. А иначе л-вото е Допегит. Пие се по половинка сутрин и вечер. Щом от 2 дни нещо те души, значи от 2 дни си с кръвно и аз така се чувствам като вдигам. Бучене в ушите, замаяност, повдигане, имаш чувството, че пропадаш и пред очите ти е перде.
Аз вдигам при притеснение. Може и при теб да е от това, да мислиш за прегледа newsm78

# 245
  • Мнения: 1
Добро утро!!  Simple Smile
desi054224   bdbaloni    smile3510   да ти е здраво и много щастливо детенце...    bouquet
Дея  не ни забравяй  balloon  моето предложение за заглавие е следното: Мартенички на ръчица, връзват мами на АПРИЛските дечица!
Jylieta при нас особено първите няколко месеца много често се случваше не да си предаваме емоциите а да ги изживяваме по едно и също време без да сме заедно в самия момент...  четох,че при някои двойки,мъжете от съпричастност буквално изживявали моменти от бременността на половинката си... и моя все повтаряше.. - мило,добре,че не повръщаш!!!  Laughing
Gaja до колкото съм те виждала в албумчето,по-скоро финна ще е мацката  Hug  а за бъбречето, аз бих поискала още няколко мнения...
Kenga bravo,мила...   smile3501
Благодаря за отговорите на всички коремчета за болките в срамната кост и лекарите в Шейново..  Two Hearts
пожелавам,един весел вторник на всички вас..  newsm51

# 246
  • Мнения: 2 090
desi054224,честит празник на дъщеричката ти,нека расте здрава и щастлива !

Ben78, ,бъди жива и здрава,и много обичана жена и майка!

Kenga,радвам се че ни писа,звучиш добре Hug,дано скоро дойдат добрите новини от бебеправенето Flowers Four Leaf Clover!

Gaja,щом ти си била толкова фина бебка,не е изключено и твоето детенце да е като теб.Дай Боже това да е,не друго Hug.
Същото да е и при zinaida.Zinaida,браво за хубавите новини и честито за новия лекар Grinning,по-спокойна и сигурна звучиш,това ще се предаде и на бебенцето,всичко ще е наред ще видиш Heart Eyes

Jylieta,хлебарки да сънуваш(както и други гадини) е на пари Money Mr. Green!

Аз снощи пак раждах ooooh!,но нямам ясни спомени от съня си този път Rolling Eyes.

За шофирането-шофирам,и ще го правя до последно.С колан задължително Wink.Предпочитам да избягвам ''предизвикателствата'' на градския транспорт Sick,а за таксита всекидневно не съм забогатяла още Laughing.Като се позатопли ще използвам повече кракомобила Mr. Green.

petjoff,и моят мъж бременее с мен-и първият път,и сега Laughing.Ще ви пусна една снимка,не се смейте много:Коремчета от лявата страна(по-беличкото) е моето,10 дни преди да се роди Сашко,от дясно е на мъжа ми(ама неговото бебе така и не се роди Joy)

Днес съм на ЖК,така че ако има нещо за интересно или нещо за хвалене,по късно пак ще пиша newsm68!

Аbrikotin,заглавието е много сладко  bouquet

Хубав ден,коремчета

# 247
  • Мнения: 1
Ben78  много радост и късмет....  hbday    baloni   newsm38   Tada
*dessi* ..и ти си много сладка Simple Smile  Wink

# 248
  • Мнения: 24
maimunka07, аз съм с 90/60, но заради белтъка в урината се очакваше да се покачи. Е, за радост, остана си такова, но ме предупредиха да следя всяка седмица белтъка и 3 пъти на ден кръвното. Имам право да се притесня след 130/90.

# 249
  • Мнения: 1
*dessi*  снимката е уникална... хехехе  newsm62 

# 250
  • not found
  • Мнения: 581
А някой има ли повече информация за това амбулантно раждане ?  newsm78 Значи като отивам в болницата да раждам като ме регистрират там трябва да им кажа така ли ?

# 251
  • Мнения: 14
Здравейте коремчета и от мен  bouquet

 newsm59  party023  на момиченцето на Деси054224, да расте умно и здраво дете и да стане кака за пример  bouquet
 nbirthday и за Бен78  да си имаш прекрасно детенце през Април   bouquet

*деси* много сладурска снимката  newsm53 и при нас положението е подобно, само че моя вече изпревари този на таткото, той си остана в 7мия месец  hahaha
 
Gaja, zinaida дано всичко е наред с бебетата, а и very nice спомена че и нейното върви назад, явно ще си имаме по-дребнички бебенца Peace
very nice пази се с това кръвно, а Габи е била толкова мъничка...не ви ли беше страх, аз не знам как ще се справим с таткото с такова крехко създание Confused
Кенга  Hug успех с бебеправенето и да не забравиш да се похвалиш Peace
ксд–г имаш и моята подкрепа Hug

При мен и бебката иначе всичко е наред  Praynig, доработвам си последната седмица на работа и изгарям от нетърпение за съботния шопинг  smile3508, дано само лошото време не ни спре  Sad

Поздрави от мен за всички и внимавайте с леда newsm51

# 252
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
Току що си научих резултатите. Хемоглобина от 96 се е вдигнал на 102, което за мен е супер постижение, еритроцитите са добре, леко завишени левкоцити /но това уж е нормално за бременните/. В урината е проблема-левкоцити много, бактерии и опалесценция на белтъка. Сега проблема е как да накарам бъбреците да заработят активно  newsm78
Ами аз от около седмица като стана от сън не мога да си отворя очите-лицето ми оттича. Чувството, че се задушавам е от два дни и снощи леко ме заболя главата около тила и темето. Сега ми е едно заспало, може би защото не съм пила кафе. Апарата за кръвно е от най-обикновените /аз също не вярвам на електронните/.
Как до литър вода? Така съм жабясала... но не смея да пия-изпила съм само чаша до сега. Това с горещата вода не е ли опасно?
Ама че история!  Whistling

# 253
  • Мнения: 4
Здравейте и от мене!Аз съм го ударила вече на уволнение,придърпала съм си един стол в офиса и съм се опънала като каиш.От снощи съм с екстрата хрема,запушен нос,гърлобол и всички екстри.Лекувам се сама с Биопарокс и парацетамол,дано ме пресече.

Честит рожден ден на Бен 78 и Деси054224,Бен да има най-хубавият подарък на пролет,а Деси да бъде послушна кака и да помага много на мама.

Яна Кунчева,ти май пита за клиниката в Плевен,аз като омъжена за плевенчанен и живяла там мога да ти дам информация.Сигурно питаш за Авис Медика,тя е на центъра и е с отлични специалисти,благодарна съм им защото Стефан го лекуваха там.Без да съм пристрастна,но в Плевен са едни от най добрите доктори.За въпросният доктор нямам инф,но мога да ти дам.тел.и кординати на други светила в областа на акушерството и гинекологията от които аз съм с прекрасни впечетления.Даже обмислях варианта да родя в Плевен,но ние продадохме нашият апартамент(който пък беше на съседната улица от клиниката) и купихме в Бургас,остана само апартамента на свекърва ми и ми идва далече после прибирането с бебето от Плевен до Бургас.А свекърва ми е в малък апартамент и не става .

Чета че са започнали да ви правят запис на тонове,при мене няма такова нещо,кога се правят и кой ти ги прави ,аз като ходя на ЖК и при  моите докторки  няма и ехограф............ а във Варна съм чак около 20-23 март къде да отида и към кого да се обърна?Зная че е важно,сега се притесних...

Аз още не съм купувала нищо за бебето,таткото не дава,казва след като определим дата за секциото -тогава,а така ми се иска вече.

Оставям ви за сега,на линия ще съм ,нали вече съм го ударила през просото дето се вика и ще пиша пак.

*dessi*,от дълго време се кана да ти пиша и да ти кажа че напълно разбирам мъката по раздялата със съпруга ти.Ние с моят мъж бяхме разделени почти година,аз живеех в Плевен със детето,той работише в Бургас и чакахме да дойде подходящият момент да се принесем окончателно.Всеки петък след работа той си идваше при нас независимо от времето и обстановката по пътя и в понеделник рано сутринта в 4 часа се връщаше обратно.
Беше ни много трудно,но нещата се наредиха .Така че горе главата,ще ти е мъчно и трудно, но дечицата разчитат на тебе и ти трябва да се справиш.Ще се справиш.И когато се съберете ще се обичете още по-силно и ще сте още по-сплотени и ще сте горди че сте преминали това препятствие в живата.Айде че много се отмлеснах и стана лирично, Heart Eyes



# 254
  • Мнения: 98
Здравейте коремчета. И ние с моя любим сме почти с еднакви кореми. Не съм се сетила да направя такава снимка. Бебчо ще е дребен според доки, но си е в нормите за сега. Вчера го гледахме на 4Д, но така и не си показа лицето, крие се постоянно, но за сметка на това си показва атрибута всеки път. Вече са слезли тестисите в сакчетата и се видяха на екранчето. Расов мъж. Хи хи хи. Вчера питах за запис на тонове. Док каза, че се правят в деветия месец. Ама кой ще ми ги прави не зная. Каза ми ориентировачна дата за секцио, може би ще си остане тя. Но то има време. Разположени сме напречно и трябва да се обърнем с главата надолу, и за секциото било по добре така. Като гледам какъв е инат от сега, дано да се обърне. Приятен ден на всички.

Общи условия

Активация на акаунт