Нов зов за помощ от нашия форум

  • 7 470
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 27
Преведох и аз парички.
Стискам палци да е по-добре и за по-дълго време Лозинка!
Praynig Peace  bouquet

# 16
  • Мнения: 918
Благодаря ти kika555.
Всички се молим да се съберат парички и да се даде шанс на Лозинчето!
IBAN:BG66CECB97901083572900
BIC:CECBBGSF
Централна кооперативна банка
Лозинка Петрова Йорданова
гр.София

# 17
  • Мнения: 958
Мнгоо ме трогна историята на Лозинка. Кураж и сили ти пожелавам, другата седмциа и аз ще преведа парички.
Сигурна съм че със дружни усилия ще успеем да съберем сумата!

# 18
  • Мнения: 918
От вчера Лозинка е пак с температура ,ако не започне лечението  с нов антибиотик ,състоянието и ще се влуши отново.
IBAN:BG66CECB97901083572900
BIC:CECBBGSF
Централна кооперативна банка
Лозинка Петрова Йорданова
гр.София

# 19
  • София
  • Мнения: 3 114
И аз преведох пари за Лозинка. Дано състоянието й да се подобри! Praynig

# 20
  • Мнения: 918
Благодаря Ви милички, без вашата помощ сме ... нямам думи. Моля  се за Лозинчето!

IBAN:BG66CECB97901083572900
BIC:CECBBGSF
Централна кооперативна банка
Лозинка Петрова Йорданова
гр.София

# 21
  • Мнения: 918
 В днешният брой на вестник "телеграф" има статия за Лозинка.Прочетете я моля ви.Аз ще се помъча да я кача !IBAN:BG66CECB97901083572900
BIC:CECBBGSF
Централна кооперативна банка
Лозинка Петрова Йорданова
гр.София

# 22
  • Мнения: 918
Качвам новата статия за Лозинчето във вестник "Телеграф" !

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=345258&pid=10946600
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10946923
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=345258&pid=10946913

IBAN:BG66CECB97901083572900
BIC:CECBBGSF
Централна кооперативна банка
Лозинка Петрова Йорданова
гр.София

# 23
  • Мнения: 3 034
как е Лозинка?
има ли вариант да се включи към DMS, така ми се струва, че ще се съберат повече пари?

# 24
  • Мнения: 918
как е Лозинка?
има ли вариант да се включи към DMS, така ми се струва, че ще се съберат повече пари?
Тъй като не успяхме да съберем неоходимата сума за скъп антибитик ,наложи се да се вземе по слаб,след което Лозинка се влуши и отново не може да диша и вдигна Температура!
Идеята за sms кампания е добра!
 
IBAN:BG66CECB97901083572900
BIC:CECBBGSF
Централна кооперативна банка
Лозинка Петрова Йорданова
гр.София

# 25
  • Мнения: 3
Лозинка отново е много зле. Трябват й 7000 лв., за да си купи ефективен антибиотик, за да оцелее и този път.

Постоянно в България умират дечица и млади хора със същата болест, не поради друго, а поради липса на адекватно лечение, заради липса на пари и заради това, че в България няма специалисти и специализирани клиники. Въпреки това държавата не дава възможност, чрез НЗОК, на болните хора да се лекуват в чужбина в клиники за муковисцидоза. Не им доставя дори  половината от необходимите  за комплексно лечение лекарства.

Не мога да приема факта, че поради липса на пари и безхаберието на нашите "държавници" умират хора. България не е цивилизована държава, тук се провежда геноцид спрямо болните от муковисцидоза, онкоболните и др. Трябва да се вдигне цялата държава, защото това може да се случи на всеки един от нас, на нашите деца.

Всеки един от нас може да помогне с пари, с гражданска позиция. Можем да променим заедно системата...

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 21:43 от Aimash

# 26
  • Мнения: 25
лечението на това заболяване не се ли поема от нзок

# 27
  • Мнения: 918
Моля ви да помогнем на Лозинчето!
 
IBAN:BG66CECB97901083572900
BIC:CECBBGSF
Централна кооперативна банка
Лозинка Петрова Йорданова
гр.София
   

___________________

# 28
  • Мнения: 130
Абсолютно нищо не поема НЗОК това,което се поема като лечение е пулмозим и креон и ТОБИ 300 от скоро,(който се дава не ритмично ,не навреме и дори в момента се изопачават нещата като се опитват да го отнемат от болните заради високата му цена),което е напълно недостатъчно и е за "измиване на ръце" пред обществото и това е от министерството на здравеопазването.Няма център ,в който да се лекуват болните,нямат достатъчно лекарства за поддържаща терапия всичко трябва сами да закупуват,което е непосилно за едно средностатистическо семейство.

Последна редакция: вт, 24 мар 2009, 21:20 от slan4ogled4o

# 29
  • Мнения: 3
Така е. И доколкото знам, при необходимост от по-серизно лечение /което се случва минимум на 2 месеца/, лечението с качествени антибиотици и другите лекарства излиза за 10 дена приблизително 10 000 лв.!!! И тази сума трябва да бъде поемана от самия болен!!! Сещате се, че това е невъзможно, много пари са. Алтернативата е или да търсиш отчаяно пари от добри хора или да се молиш на Бог и да се надяваш обикновените антибиотици /които btw не са никак евтини също - 75 лв. средно на ден/ да подтиснат бактерията Псевдомонас, която не спира и не спира да яде от белите дробове!!! Как с една пенсия за инвалидност Лозинка може да дава по 100 лв. на ден дори, а какво остава за 1000 лв. на ден!?!? И как ще си позволи дори да си купи храна с тази въпросна пенсия!?!?
Може би не знаете, че един болен от муко, може да умре от глад, дори и да яде огромни количества храна, без лекарствата за усвояване на храната. Освен това като задължителна диета за болестта трябва да яде четворно повече от нас месо, млечни продукти и всичко останало, за да може да усвои част от необходимото количество хранителни вещества и витамини, за да повишава имунната си защита и т.н.... ама и това са пари... Абе страшно е.
Навсякъде, във всички други бели държави, необходимото постоянно лечение на болните от муковисцидоза се поема от държавана..., но не и у нас!

Общи условия

Активация на акаунт