Има ли смисъл да давам АМ след годинка и половина?

  • 2 892
  • 61
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 344
Има смисъл, АМ определено не е химия, а мляко, съобразено с нуждите и възрастта на децата  Peace
Но ако твоите разбирания са в другия полюс, както явно е така, не е никакъв проблем да даваш всичко онова, което си изброила, все са хубави и полезни неща  Simple Smile
Ам по принцип се препоръчва до три годишна възраст . Laughing

# 16
  • Мнения: 3 034
АМ, което давам в момента е за деца до 2-годишна възраст. определено АМ не е химия, и в никакъв случай не е по-лошият вариант от киселото мляко, ако ще и най-био възможното да е. киселото мляко си е чисто краве мляко, както и прясното. АМ е преработено и обогатено съобразно нуждите на растящото дете. ако не искаш да даваш АМ - хубаво, но не би следвало причината да е на база полезност, защото по-полезното е АМ в случая  Peace

# 17
  • Мнения: 1 763
Според нашата педиатърка АМ е по-добрият вариант от другите млека, особено от прясното. Аз смятам да давам, докато синът ми сам се откаже. Предлагала съм и кисело мляко, той не го харесва, но дори да не беше така, пак бих давала АМ.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 735
И според мен АМ е по-добрия вариант.Поне за деца не слагат/надявям се Praynig/ заместители на естесвените съставки.То ако беше кис. мляко от едно време в стъклените бурканчета....
А и АМ е обогатено с витамини и други полезни вещества.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ами то май и киселото мялко,сиренето и кашкавала са химия със състав от сухо мляко,палмово масло така че естествени млечни продукти ще консумира детето ти ако имаш баба на село която да ги произвежда.

 Peace

Дъщеря ми е на 1 год и 3 месеца и нямам намерение да го спирам, докато сама не се откаже

# 20
  • Мнения: 31 206
Естествено че има смисъл, особено ако се приема добре от детето. Има добавени витамини и минерали и е по-добър вариант от прясното мляко.

# 21
  • Мнения: 15 379
Определено има смисъл, никога не съм си и помисляла да му спирам млякото, въпреки че яде и обича  кисело мляко, сирене, кашкавал, млечни каши и пр. и ежедневно ги консумира. АМ си е АМ и според мен е основната млечна храна до 3 годинки,  допълвана от млечните произведения, които изброих.
Но щом за теб АМ е химия, защо се чудиш и пускаш тема за това? Има ли смисъл да даваш на детето си химия... Laughing

# 22
  • Мнения: 690
Определено има смисъл, никога не съм си и помисляла да му спирам млякото, въпреки че яде и обича  кисело мляко, сирене, кашкавал, млечни каши и пр. и ежедневно ги консумира. АМ си е АМ и според мен е основната млечна храна до 3 годинки,  допълвана от млечните произведения, които изброих.


 Peace

само да добавя, че АМ е обогатено с витамини и минерали, а обикновеното краве  мляко от магазина - с тебешир, както стана ясно в последния месец  Whistling

# 23
  • Мнения: 313
Напълно е безопасно за дете на тази възраст да пие обикновено краве мляко, а не адаптирано.  Ако се пртитеняавате , че не поема достатъчно витамини от храната може да давате допълнително  и да си пие прясно мляко. Неадаптираното мляко е по богато на белтъчини.

# 24
  • Мнения: 681
А защо да няма смисъл  newsm78 А и ако детето си го пие,не виждам какъв е проблемът  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 3 157
Аз не казвам,че има проблем.Чудех се и за това питам при вас как са нещата.Под химия разбирам точно въпросните обогатявания с този и онзи витамин.Засега мисля да се спра на някакъв компромисен вариант-един път дневно кисело мляко за пиене и вечер преди лягане АМ.

# 26
  • Мнения: 2 374
Дъщеря ми не яде от годинката някъде може би.

# 27
  • Мнения: 313
Аз не казвам,че има проблем.Чудех се и за това питам при вас как са нещата.Под химия разбирам точно въпросните обогатявания с този и онзи витамин.Засега мисля да се спра на някакъв компромисен вариант-един път дневно кисело мляко за пиене и вечер преди лягане АМ.
От 2 седмици сме изцяло на прясно + кисело мляко, кащкавал и сирене. Сам отказа адаптираното  - предпочита прясно. Давам му отвреме на врмеме само омега 3 добавка. ОБщо за деня гледам млечните да не минават 700 мл еквивалент.(30 гр сирене=200-250 мл прясно мляко, 200 мл кисело=250 прясно) За тази възраст е важно да се поема разнообразна храна, затова млечните продукти не бива да надвишават 720 мл (да не заемат мястото на другите храни).
Предпочитамда давам хубаво прясно мляко отколкото силно подсладените специални млека за по-големи деца. Взимаме обаче и от тях засега,  защото пък са удобни при разходка.

Последна редакция: сб, 21 фев 2009, 17:06 от WebMama

# 28
  • Временно
  • Мнения: 788
Естествено че има смисъл, особено ако се приема добре от детето. Има добавени витамини и минерали и е по-добър вариант от прясното мляко.

И аз така мисля. Peace

# 29
  • Мнения: 3 034

Предпочитамда давам хубаво прясно мляко отколкото силно подсладените специални млека за по-големи деца. Взимаме обаче и от тях засега,  защото пък са удобни при разходка.

за колко големи деца говориш, доколкото си спомням си в Канада? кои АМ са силно подсладени за по-големи деца?  newsm78 Симилак-а е един и същ от 6 до 24 месеца, нито е силно подсладен, нито е различен от единицата, с тази разлика, че е допълнително обогатен с повече калции предвид повечето движение на детето. на Нестле също не е силно подсладено АМ, подсладен е Нескуика, но това не е АМ. за Енфамил-а не съм сигурна, но марките АМ на разните магазини - Президент'с чойс, Хаинц (на производителя на каши), Уолмарт марката също не са силно подсладени.

Общи условия

Активация на акаунт