Който разбира..тук се спира - или мама над 35 години - 4 тема

  • 15 155
  • 290
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 302
Привет сладури ненагледни!  Hug
Деми, витамин А се взема само до овулацията (имам предвид когато сме в процес на бебеправене). През втората половина на цикъла може витамин Е. Не почвай да пиеш добавки без консултация с лекар.
Пуканке, моля за теб.  Praynig
Фиорчето нещо ни изостави....Защо ли? Айде за Кюбит е разбираемо, сега има гости, трябва да им обръща внимание......  Party
Целувки на всички  Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 13 839
Добро утро на всички. Дано денят ви започва леко
Да доразвия малко темата за добавките.
AGRHT  е прав - на какъвто и да е човек прекаления прием на витамини би навредил, а да не говорим за жена в деликатно физическо състояние каквото е по време на бременност още повече. Ето примерно отдавна се обсъжда темата ( сред мои приятелки) че пиенето на комплекс от витамини (спряга се специално Матерна) води до изкуствено увеличаване размерите на плода... Не че вярно принципно и не че е вярно за всички, но щом е направило впечатление ...освен това всички знаем как предозирането на витамини може да доведе до най елементарни видими обриви пък да не говорим за другото което не виждаме.
Специално за това което пиех аз на рецептата пише - Рибено масло от черен дроб на треска и Омега 3 форте ( което е същото но от акула) последователно  се приемат . В смисъл първо се изпива едното после другото. Към тях имаше и прием на витамин Е и фолиева киселина. Верно че тук трябва да подчертая че става въпрос за период на възстановяване от тежък физически срив след загубата на бебенцето,но когато са ни го предписали съм минала антибиотичното лечение и това така да се каже е за довъзстановяване  преди започване на повторни опити.
Сега като чукнах в интернет излязоха стотици теми относно тези препарати с различни насоки- от много е полезно , до полезността е мит...
Така или иначе в нашия случай е добре да поразсъждаваме на тази тема.
И да подчертая че всички знаем че тези неща не трябва да се пият по време на бременност.
Сега ще поровя дано открия в интернет защо.

Поздрави на всички
  bouquet

докато съм се туткала и писала сте се включили  няколко преди мен
Зазолинче добро утро.
На дуденцето мерси за кафето
На весси стискаме малци за добри резултати

# 62
  • Мнения: 419
ARGHT, сигурно си прав. Хипервитаминозата е опасна. Относно вит.А знам, че е добре да се пие от началото на цикъла, до овулацията. В момента пия Герикапс, по препоръка на лекаря, след спонтанен аборт. Той съдържа точно вит.А и Е. Така или иначе тези месеци почиваме с опитите за забременяване, така че няма да се притеснявам дали ще ми навреди.
Веси, стискам палци, този месец да е вашия!
*Pukanka*, разбирам притесненията ти. Вярвам, че нещата ще се развият по най-добрия начин. Само запази спокойствие, на всичко се намира изход!
Зазолинче, сега виждам, че си писала  Hug

# 63
  • Мнения: 1 586
Пуканке такава...не внасяй смут в слънчевата ми душа  Naughty
Тая "Руптура" не бях я чувал ама хич не ми звучи, като някой с който бих искал да се запозная. Добре, че прочетох, та се просветих, та пак тръгнах да ти купувам тестове   Grinning
Не е толкова фатална историята. Не ни шашкай. Е, няма да можеш да родиш по естествен път, но ... чак пък в Лекарския съюз да организират подписка срещу евентуална твоя бременност  Naughty не намерих индикации  Naughty
Само резултата да е такъв, какъвто ти е на сърце, пък после ще "се оправяме"  newsm10

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 10:23 от ARGHT...

# 64
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Пуканке такава...не внасяй смут в слънчевата ми душа  Naughty
Тая "Руптура" не бях я чувал ама хич не ми звучи, като някой с който бих искал да се запозная. Добре, че прочетох, та се просветих, та пак тръгнах да ти купувам тестове   Grinning
Не е толкова фатална историята. Не ни шашкай. Е, няма да можеш да родиш по естествен път, но ... чак пък в Лекарския съюз да организират подписка срещу евентуална твоя бременност  Naughty не намерих индикации  Naughty
Само резултата да е такъв, какъвто ти е на сърце, пък после ще "се оправяме"  newsm10


Хахаах.Вчера мъжа ми,по твоя идея отиде че накупи не цяла торба,ама 3 теста.Обаче аз упорито магаре,стоя , и си ги гледкам, и пак си трая.
Ох,сега си имам и по-сериозни притеснения. Малкия отказва да яде тотално. Откриха му бактерии и в ако, и в пишо, и в носа и в гърлото,и сега се чудя и мая е ли е възможно от тях това неядене.Ще правим консулти с лекари и май в болница ще влизаме. Другите бебета ядан на 3 часа, а моя и на 8 не иска да яде.

# 65
  • София
  • Мнения: 5 569
Пуканка, възможно е да го боли гърлото и от това да отказва да яде... Аз съм имала такива случаи с моите и ги хранех докато спят (само тогава не отказваха)  Embarassed Стискам палци на бебчето!  Praynig  Hug

Хубав ден на всички!   bouquet

# 66
  • София
  • Мнения: 6 302
Пуканке, съжалявам, мила, за бебчо. Дано намерите свестен доктор, който да ви помогне. И дано се размине влизането в болница.  Praynig Бързо оздравяване пожелавам, пък тестовете... и на тях ще им дойде реда.  Hug
Прасковката, как така си ги хранела докато спят?  newsm78 Ти някоя нова технология май си измислила....
ARGHT... , духовит си много, признавам го.  Wink

# 67
  • София
  • Мнения: 5 569
Прасковката, как така си ги хранела докато спят?  newsm78 Ти някоя нова технология май си измислила....

Мушках бибата на шишето с млякото в устичката и те почваха да пият насън... А доката са будни - по никакъв начин не ставаше... И затова...

# 68
  • Мнения: 1 586
ARGHT... , духовит си много, признавам го.  Wink
Ей това ми беше целта! Айде чао... Stop
 smile3532 smile3532 smile3532
Хм...някой да е виждал скоро да се мярка тъдява "Оная" с нежната, бяла душа и страшното копче"???
Като написах първото изречение и почувствах хладен повей  Shocked ... Зима е ... все пак...  cold
Скорошно оздравяване на зрънцето на Пуканка-та!!! Дано да не е много сериозно Praynig

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 20:03 от ARGHT...

# 69
  • Мнения: 13 839
Прасковката, как така си ги хранела докато спят?  newsm78 Ти някоя нова технология май си измислила....

Мушках бибата на шишето с млякото в устичката и те почваха да пият насън... А доката са будни - по никакъв начин не ставаше... И затова...

Те това ми е познато и биберона беше с отрязан връх за да тече направо без труд ...  Joy

Пуканче всички стискаме палци бързо да се оправите. Принципно бактериите в носа и гърлото не пречат на яденето, от тях и гърло не боли принципно- има си друфи симптоми ... но за толкова малки деца не съм сигурна. Хайде , дано лекарите бързо ви помогнат.

# 70
  • Мнения: 1 169
Добро Утро момичета и Момчета,

Пуканка разбирам, че сега не ти се мисли за нищо друго освен за малчо. Това, което описваш съм го изпитала с дъщеря ми. Моята педиатърка обясняваше, че най- важното в такъв момент са течностите, Бебоците се обезводняват много бързо. Влизането в болница не е приятно, но е препоръчително. Стискам палци всичко да мине много бързо.

Едно от нещата, което ми липсва страшно много е педиатърката ни. Когато дойдохме тук малката отказваше да ходи на доктор и плачеше. Искаше да си ходи до БГ, за да си е с нейната докторка. Дори и сега подържаме непрекъснат контакт и всяко нещо касаещо здравето на децата минава през нея. Не искам да споменавам името без нейно разрешение, но ще кажа, че  завежда детска отделение в София и се прекланям пред нея като Лекар и Човек с голямо "Ч".
Отивам да се обличам за работа милички и ще пиша пак от работата.

# 71
  • Мнения: 13 839
Трудно е да се попадне на добър лекар ( личен)  и на добър специалист.
Завиждам ти ( в нашия смисъл на завист  Laughing) че от толкова далеч имаш тук някой , който е истински специалист, а ние тук сменяме един след друг и пак не сме доволни.
Въобще това с нашето здравеопазване си е направо терор - няма направления, специалистите не ги приемат, предпочитат да работят на частно, отиваш на частник и пак оставаш недоволен.
Най-добре да сме здрави ...

# 72
  • Мнения: 1 586
Трудно е да се попадне на добър лекар...и на добър специалист.
Откакто се случи "това" с нас(май още не съм намерил дума), не знам как се получава, но само на свестни лекари попадаме. Преди сме ползвали лекари само с връзки. Ужас! Тъща ми  Twisted Evil  newsm48 devil afwitch е лекар та покрай нея. Сега нямахме време, а и по определени причини желание да я ползваме и ... изведнъж чудо. Звъня на някакви хора препоръчани ми от други хора и те се вдигат посред нощ обикалят болници, вземат всякакви проби, правят там каквото е необходимо и на другия ден ми се обаждам не за да ми кажат резултатите и да ми искат пари, а за да ме предупредят, че ще трябва да изчакаме известно време, докато направят своите изводи и ... да ми говорят мили думи! Отидохме на 2 консултации след това за да чуем причините. Носех пари, защото според мен с основание смятах, че за това което те направиха трябва да им бъде заплатено. Мммне...И двамата независимо един от друг отказаха да вземат пари. Единият лекар (жена) дори ни прегърна и каза:"Ще ми се отплатите с това, което ще видя във вас след няколко месеца"  newsm78 Предстои пак да се срещаме с тях и се чудя "Аджеба, тия хора блъфираха за да могат по-късно да вземат повече пари или просто да направя нещо за тях в израз на благодарност" и малко ме е срам от тази мисъл. Нямам критерии дали са добри лекари, въпреки че авторитетни техни колеги ни насочиха към тях, но определено и двамата са изключителни хора   bouquet

# 73
  • Мнения: 606
Привет и от мен,
Не съм ви забравила, но тази седмица ми е малко тежка професионално и не ми остава време за нета.

Почетовох ви по диагонал Joy, но времето е кът, трябва да оставя и за сън, нали така?

Пуканка, а какви са бактериите, които са открили на малкия? На мен преди месец ми откриха гъбички КАНДИДА АЛБИКАНС! Много неприятна и упорита история... Но няма как... ще се справим и с това.
А за  EFP - нека да стане това, което трябва да се случи!!! Hug

Цунки на всички!
Бъдете здрави!
Спокойна нощ от мен! Hug

# 74
  • Мнения: 1 485
Добро утро!!! Grinning


Лек и усмихнат ден,мили момичета!!! Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт