Столче за хранене - необходимо ли е?

  • 4 322
  • 109
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 645
А аз си мислех , че няма да ми е нужно, поради споделено мнение на майки, които познавам.Ще следя  Peace
и аз мисля така ще видим Peace

# 61
  • Мнения: 5 183
Ползвах столче и ми беше голямо удобство

# 62
  • Мнения: 1 558
На мен ми е много удобно.Сина ми,когато го сложа в столчето си знае,че е време за ядене Peace

# 63
  • София
  • Мнения: 2 296
Имахме столче,но съм го ползвала няколко пъти само,не искаше да седи в него.
А и само заемаше място вкъщи...

# 64
  • Мнения: 5 183
А моят син, като поотрасна, си седеше на столчето и си "рисуваше", редеше си играчки разни. Много си го обичаше.

# 65
  • на края на света.....
  • Мнения: 46
И аз мисля да се лиша от тази ектра.То и без това къщата е пълна само с нейни неща,които заемат много място.

# 66
  • София
  • Мнения: 44 349
Добре де, как го виждате храненето без стол???
В шезлонг и количка и ти даваш??? А като детето поиска да опитва само...или обърне храната или почне да маца с ръчичка????
Точно 3 пъти пробвах в шезлонга...всеки път трябваше да го пера и да чакам цял ден да съхне.... не е удобно....
на колене да си държа детето също не ме кефи......

Има  и по-малки столчета, които се слагат върху нормален стол и се закрепят към него с колан...не заемат много място, детето  на сигурно и се почистват бързо и лесно.....


Изобщо не си представям  нещата без стол за хранене...чесно....едвам издържах в началото докато го вземем за малко без него.....

# 67
  • Мнения: 2 960
Много е необходимо Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 3 756
Дадоха ни такова като стана на годинка- от тогава все на него се храни- в къщи масата е по-висока и още не му е удобно на нашите столове...
До годинка го хранех в столчето за кола
Според мен не е глезотия а удобство....

# 69
  • Мнения: 2 110
Удобно е ,защото е обезопасено и бебето е на необходимата височина, за да наблюдава !

# 70
  • София
  • Мнения: 5 423
Нашата бебешка количка беше с махащ се кош , който можеше да се използва и за кола и за шезлонг . Но когато стана на възраст такава , че да може да седи ни дадоха столче , което става и на масичка със столче . Синът ми вече е на почти 4 години и още си го ползва . Играе на него с пластелин , рисува с бои , реди си пъзели и т. н. За мен това е една изключително полезна вещ .

# 71
  • Мнения: 668
Доста време го използвахме столчето за хранене.
За мен специално беше сред полезните и удобни "глезотии"  Wink
И аз така  Peace
И сега оново ще си го ползвам.

# 72
  • Мнения: 2 090
Много удобно и полезно нещо Peace.

# 73
  • Мнения: 236

Абсолютно съгласна съм!
Като изключим удобството, което създава  мисля, че на детето трябва да се създаде култура на хранене.
Против съм хранене в скута, шезлонг, проходилка и т.н.  Crazy


И аз мисля така. Не мога да забравя как с баба ми излизахме на разходка и тя ми тъпчеше залци в устата. Искам да си създаде добри навици на хранене. Пък и така дори и да се върти, мога да му уцеля устата без проблем. Grinning

# 74
  • Мнения: 1 372
И аз мисля че столчето за хранене е много полезна вещ. Първо защото така детето си създава култура на хранене, след това защото е удобно за майката или човекът който го храни и не на последно място когато детето започне да се храни само е практично.
Храня в столче за хранене от 6-тия месец / откакто съм я и захранила/ и съм много доволна. За мен е трудно и почти немислимо да я нахраня другаде. В редките случаи когато ми се е налагало да я храня извън дома се измъчвам без столчето.
Не ми харесва храненето по пътища, гоненето на детето из къщата за да яде или пък докато си играе да яде. Също не удобрявам храненето в шезлонг или люлка. Детето трябва да знае че в този час и на това място се яде и никой после не го тъпчи и моли. 
Ако всеки път когато го храниш го слагаш в столчето, то няма как да не стои там и да знае че може и другаде. Ако обаче го храниш на други места ще започне да се лигави  и да не иска в столчето.
Специално дъщеря ми никога не е протестирала срещу стоенето в столчето.

Общи условия

Активация на акаунт