Яслата 18- за празника на мама, от мен прегръдка най-голяма

  • 17 643
  • 438
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 280
Хайде и аз да се запиша в новата темичка. Да ни е чистита и ..по-малко болести на мъничетата.  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 2 437
Петя мерси за разяснението Hug Ми не го боли гърлото ама знам ли някак си така да си стои с червено гърло не ми изглежда нормално newsm78 А за мазане няма налепи,  за да мажа.

# 17
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Хайде и аз да се запиша в новата темичка.
Аз пък да не видя нещо... та и аз така  Laughing

# 18
  • Мнения: 3 214
Ами не знам - при Моника е само леко зачервено гърлото (и хрема имаше за няколко часа само  newsm78) - само заради това не ми се ще да почва АБ, та Суметролим. Тя и преди го е пила пак за леко зачервено гърло и й помогна. Но си зависи все пак - ако е придружено със силна кашлица и хрема, предполагам че е по-добре да се включи АБ. И баткото е пил Суметролим, но като завършващо лечение, след прекарана салмонела.

А снощи Моника пак имаше 37.6  Rolling Eyes Има още 4 зъба да избиват, та си мисля дали не е от това; сякаш са понадути венците  newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 12 554
Добро утро.

Кало естествено е вкъщи и тази седмица. Дано успее да оздравее поне март да регистрираме една седмица на ясла. Сега баща му отново ще го гледа, че аз жива, умряла трябва да съм на работа.

# 20
  • Мнения: 720
Ние изкарахме грипа - 3 дни с темп от 38 - до 39,6 градуса , главно вечер и през нощта... От вторник до четвъртък.. после остана само леката хрема , а вчера вече и хрема няма и днес сме пак в яслата ... дано не се разболее наново  Confused
Майка ми се зарази от Мимито и сега тя е с грип...
А братовчедката на Мимито е с варицела...  Sad  но те скоро не са играли двете така че за това не се притеснявам...

За гърлото когато се наложи-  обикновенно давам Тантум лимон (защото не ще да дава да й пръскам с тантум верде.. ) а лимона го харесва много има го за бонбон ... Но понеже Не се препоръчва при деца под 6 години ... Давам по половин таблетка  сутрин и вечер, не повече. Малко трудно ги режа на половинки (ползвам ножа за месо - със ситните зъбчета - като трионче е  Mr. Green)
По принцип една докторка ми каза : не повече от 2 таблетки дневно...  Thinking А аз го давам 2х1/2т т.е. само 1т. дневно е...

# 21
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Добро ви утро!

Пратих Емма на ясла. Няма гурели, няма червено. Капнахме за всеки случай капки. После ще ходя до педиатърката за направление за очен.

Тантум Вердето едно време не ставаше за деца под 36м, а сега под 6г. Ходи, че разбери къде е истината.

# 22
  • София
  • Мнения: 12 554
Тантум Вердето едно време не ставаше за деца под 36м, а сега под 6г. Ходи, че разбери къде е истината.[/b]

Аз го купувам на спрей. Че иначе с таблетките зор ще видим.

# 23
  • Мнения: 3 971
Днес сме на ясла след 2 седмици почивка.Рев,рев -голям рев ooooh!

# 24
  • София
  • Мнения: 6 268
Пак не сме на ясла. Нощес имаше изпълнение - събуди се към 12 ч. и се почна едно жално мрънкане, неспирно въртене, не се е държал никога така. Към 3.30 измерихме Т - 38 градуса, дадох нурофен, защото според мен го болеше нещо, но не може да ни каже какво Sad Поуспокои се и заспахме най-сетне към 4 ч. Тази сутрин е с 37,8. И това след точно един ден след спиране на АБ SadSadSad Вече ен знам какво става, честно.

# 25
  • София
  • Мнения: 12 554
Пак не сме на ясла. Нощес имаше изпълнение - събуди се към 12 ч. и се почна едно жално мрънкане, неспирно въртене, не се е държал никога така. Към 3.30 измерихме Т - 38 градуса, дадох нурофен, защото според мен го болеше нещо, но не може да ни каже какво Sad Поуспокои се и заспахме най-сетне към 4 ч. Тази сутрин е с 37,8. И това след точно един ден след спиране на АБ SadSadSad Вече ен знам какво става, честно.

Е ние сме същите. В сряда спря да пие Клацида. 10 дни го пи. В петък започна да кашля и вдигна Т. Педиатърката каза, че е вирусна инфекция този път.

# 26
  • София
  • Мнения: 619
Здравейте!Ние днес за втори ден от 13-ти на ясла!Оставих го без проблем в 8 часа.Влезна с насторение детето.Да ама в 9 часа гледам едно детенце на прозореца застанало и си викам:абе я да взема бинокъла да видя какво става.А то моето реве та се къса  ooooh!.30мин. беше на прозореца без никой да му обърне внимание.Реве си и си нарежда нещо!Накрая се обадих ан лелката-моя позната и я помолих да отиде да види какво става и защо никой не му обръща внимание.Оказа се,че (според тяхните думи) не искал да седи на гърне с др.деца и не искал да седи при тях докато закусвали те и явно са му се скарали та се разтроил.Отидох да го взема в 11,като се мушнах тайно в градината за да видя какво става вътре.Седях около 2-3мин. без да ме забележат и гледах Дейвид какво прави.Детето играеше и с евеселеше.Като се обадих вече,лелките скочиха да ми обясняват как нямало причина да реве и тем подобни.Аз разбира се си се насочих към детето-което като ме видя и вика:Дейвид плаче за мама и леличката се кара на Дейвид.Пак разбира се му обясних,че леличките са добрички и обичат Дейвид и ,че той е добро детенце.Но едва го изкарах да си ходи.Искаше д аостане.Да видиме утре как ще е....Пожелавам на всички ви скорошно оздравяване!А на нас....никога да не се разболяваме или поне полестите да се свеждат до хрема само!
За Тантум Верде-може да се пръска в гърлото този който е на спрей.Другия който е в шишенцето течния само с марля-ние го ползвахе когато падна и си счупи предното зъбче на площадката.Цялата уста му беше на рани и за 2 дни Тантум с марля мазане му мина всичко!

# 27
  • Мнения: 1 254
тантум вердето е за деца над 5 години Thinking изрично го пише в листовката, аз лично не бих рискувала да го дам на детето си

# 28
  • София
  • Мнения: 6 268
Нашата болестна одисея е с резултат гной в двете уши! Баща му го заведе при УНГ специалист в 5 градска, която постави тази диагноза. Пробила му е тъпанчетата и му е изчистила гнойта, утре и вдгругиден пак ще ходим, ще пие клацид, но все още не знаем колко дена, ще реши следващите 2 дена, плюс капки в ушичките Sad Милото, явно нощес много са го болели ушенцата Sad Аз го питах, но то горкото не може да ми каже.

Много се ядосах тази сутрин. Бяхме при личната на преглед в петък, каза, че ушичките, гърлото, гръдичките са добре. Е, как не е видяла,ч е нещо в ушите не е баш наред  Tired Да не говорим,ч е миналата седмица бяхме при личната и при УНГ специалсит 3 пъти! Не знам некомпетентни ли са, не могат да видят ли, гной в ушите се събира за един ден ли, не знам... Sad Настрада се горкото ми дете.

# 29
  • Мнения: 2 280
catty m, кога започна всичко? Какви симптоми имаше преди да вдигне Т?
Питам, за да не вземе и мен да ме изненада нещо подобно..
За сега уж е здрав юнака и ходим на ясла.., но днес като го прибирах на обяд ми направи впечатление, че са се появили онези прозрачни "пипета" дето са пръвите предвестници на хрема..Пък уж има сняг и няма вируси..
Хйда..стискам палци да се оправя скоро мъничето ..
Иначе- колкото доктори- толкова мнения..Направо ми настръхват косите всеки път..
А любимата ми фраза е: "Нищо му няма- гърдичките са чисти, гърлото е леко "сочно", ама ако искате, за всеки случай един АБ д аму изпишем?"
Май трябваше да звърша медицина, преди да ставам родител..

Общи условия

Активация на акаунт