Брекети????

  • 14 633
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
Д-р Перчинска не е добър ортодонт. По-скоро бих посъветвала никой да не ходи при нея.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 431
Анонимно и без обосновка  Rolling Eyes

Аз сега какво, да си изкъртя холивудската усмивка ли  Mr. Green Разни хора, разни идеали. Мен ме спират на улицата да ме питат кой ми е зъболекарят, а преди не смеех да се усмихна без ръка пред устата...

# 17
  • Мнения: 1 322
А какво е ритейнъри?

# 18
  • Мнения: 1 671
Апаратчета, които се носят след като се свалят брекетите. Ортодонтката ми обясни, че са 2 вида - фиксирани, които се слагат от вътрешната страна на зъбите и не се виждат и такива, които се махат и се носят само нощем. Те изглеждали като шини.

# 19
  • Мнения: 1 322
Благодаря за отговора.

# 20
  • Мнения: 7
Здравейте Simple Smile аз съм нова във форума и смятам в скоро време да си слагам брекети. Навита съм на Деймън защото чувам много положителни неща за тях Simple Smile Рових се в нета доста време и намерих списъци с ортодонти в София, които работят с Деймън и техните координати, онова което обаче не успявам да намеря е някъкви ориентировъчни цени. Попаднах на една стара тема, в която бяха посочени фрапантни разлики в цените на Деймън при различните ортодонти Shocked

Ще съм ви благодарна ако споделите при кой ортодонт сте си ги поставили и колко е струвало лечението. Може да ми пишете и ЛС.

# 21
  • Мнения: 1 671
Колко ще ми струва лечението все още не знам със сигурност, ортодонтката ме ориентира за около 4000лв. Между другото цените на ортодонтските услуги се покачват, така че са възможни разлики. Сумата не я давам цялата накуп, а на части. Брекетите си ги купих сама от вносителя (ортодонтката ми беше дала бележка, на която беше описала какво ми трябва), мисля, че всичко (заедно с дъгите, ластиците и разни четки за зъби и глезотийки) беше около 600-700 лв. После платих една голяма сума за работа по горна челюст, после и за долна челюст, от време на време изкачат и други неща.
Самите брекети не са скъпи, скъпо е лечението.
Аз не съм си избирала Деймън, ортодонтката го реши. Тя работи и с други системи, но явно тази е най-подходяща за мен. Между другото вече имам страхотен напредък с горната челюст, от 3 дни имам брекети долу и съм страшно любопитна да видя резултата, много съм обнадеждена какво стана с горните ми зъби само за 3 месеца.

# 22
  • Мнения: 7
evelinar, благодаря ти за бързия отговор, а виждам, че ти си от София - при кой ортодонт ходиш, ако не е тайна? Simple Smile Ако желаеш пиши на ЛС.

# 23
  • Мнения: 1 671
При д-р Димитрова в "Юниордент". Писала съм по-напред в темата повече подробности.

# 24
i na mene 6te mi slagat breketi sled 2 sedmici obache na men mi zabolekara mi kaza  che struvat 550 euro.      Grinning Laughing Simple Smile

# 25
  • Мнения: 7
i na mene 6te mi slagat breketi sled 2 sedmici obache na men mi zabolekara mi kaza  che struvat 550 euro.      Grinning Laughing Simple Smile

Ами явно си зависи от ортодонта и естествено от типа брекети Simple Smile А ти от София ли си и при кой ортодонт ходиш?

# 26
  • Мнения: 3

ЗДРАВЕЙТЕ! НА 23 ГОДИНИ СЪМ И ИСКАМ ДА СЛОЖА БРЕКЕТИ. ЗЪБИТЕ МИ НЕ СА ОСОБЕНО КРИВИ, НО ОПРЕДЕЛЕНО ИМАТ НУЖДА ОТ “РЕМОНТ” Simple Smile)). ИМАМ ОБАЧЕ ПРОБЛЕМ, ЗА КОЙТО , НАДЯВАМ СЕ, ВИЕ ЩЕ МЕ ПОСЪВЕТВАТЕ. ХОДИХ ПРИ ДВАМА ОРТОДОНТИ. ЕДИНИЯТ, ПРПОДАВАТЕЛ В ДЕНТАЛНИЯ ФАКУЛТЕТ, МИ КАЗА, ЧЕ ЗА ДА ИЗПРАВИ ЗЪБИТЕ МИ ЩЕ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ИЗВАДЕН ЧЕТВЪРТИЯТ ПРЕДКЪТНИК В ДЯСНО. ХОДИХ И ПРИ ВТОРИ – НА ЧАСТНА ПРАКТИКА. ТОЙ МИ КАЗА, ЧЕ ЩЕ СЕ НАЛОЖИ ИЛИ ДА ИЗВАДИ И ДВАТА ЧЕТВЪРТИ ГОРНИ ИЛИ ДА НОСЯ НЯКАКВА ШИНА, КОЯО Я ИЗБУТА, Я – НЕ КЪТНИЦИТЕ НАЗАД.  МОЛЯ ВИ ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ. ВАДЕНЕТО НА ЗЪБИ ЗАВИСИ ОТ ПРАКТИКАТА НА КОНКРЕТНИЯ ЛЕКУВАЩ ИЛИ ПРОСТО СЕ НАЛАГА? ТРЯБВА ЛИ ДА ВАДЯ ЗЪБИ?!? БЛАГОДАРЯ Simple Smile)))

# 27
  • София
  • Мнения: 2 431
Консултирай се с още един ортодонт без да му казваш за становищата на предходните...

Аз имах кривини, които не си личаха много от естетическа гледна точка, защото нито един зъб не е стърчал извън една равнина, но реално имах извъртяни странично и навътре втори зъби, защото имам малка челюст и големи бели зъби - нямаше просто как да се съберат. Извадиха ми горните 4ки и долните 5ци, заедно с 3 от мъдреците. Точно заради това масово вадене отлагах доста години - струваше ми се нередно да вадя здрави зъби, обаче в крайна сметка се реших и сега съммного доволна. Просто зависи от конкретния случай  Peace



# 28
  • София
  • Мнения: 577

ЗДРАВЕЙТЕ! НА 23 ГОДИНИ СЪМ И ИСКАМ ДА СЛОЖА БРЕКЕТИ. ЗЪБИТЕ МИ НЕ СА ОСОБЕНО КРИВИ, НО ОПРЕДЕЛЕНО ИМАТ НУЖДА ОТ “РЕМОНТ” Simple Smile)). ИМАМ ОБАЧЕ ПРОБЛЕМ, ЗА КОЙТО , НАДЯВАМ СЕ, ВИЕ ЩЕ МЕ ПОСЪВЕТВАТЕ. ХОДИХ ПРИ ДВАМА ОРТОДОНТИ. ЕДИНИЯТ, ПРПОДАВАТЕЛ В ДЕНТАЛНИЯ ФАКУЛТЕТ, МИ КАЗА, ЧЕ ЗА ДА ИЗПРАВИ ЗЪБИТЕ МИ ЩЕ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ИЗВАДЕН ЧЕТВЪРТИЯТ ПРЕДКЪТНИК В ДЯСНО. ХОДИХ И ПРИ ВТОРИ – НА ЧАСТНА ПРАКТИКА. ТОЙ МИ КАЗА, ЧЕ ЩЕ СЕ НАЛОЖИ ИЛИ ДА ИЗВАДИ И ДВАТА ЧЕТВЪРТИ ГОРНИ ИЛИ ДА НОСЯ НЯКАКВА ШИНА, КОЯО Я ИЗБУТА, Я – НЕ КЪТНИЦИТЕ НАЗАД.  МОЛЯ ВИ ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ. ВАДЕНЕТО НА ЗЪБИ ЗАВИСИ ОТ ПРАКТИКАТА НА КОНКРЕТНИЯ ЛЕКУВАЩ ИЛИ ПРОСТО СЕ НАЛАГА? ТРЯБВА ЛИ ДА ВАДЯ ЗЪБИ?!? БЛАГОДАРЯ Simple Smile)))


Зависи от вида на брекетите. Системата Damon не налага вадене на зъби. Явно имате компресия на челюстта и това налага ваденето на четвъртите зъби, ако се ползва друга система.

# 29
  • Мнения: 354
Здравейте и от мен,
чудя се от къде да започна да обяснявам ситуацията с моите криви зъби. Накратко - имам големите и едри зъби на единия ми родител и малката челюст на другия. Може да си представите каква блъсканица ми е било в устата. На 13г ми сложиха шини, понеже нямахме пари за брекети. Добре че сестра ми ме заведе почти насила на ортодонт, че според нашите така съм си била чаровна. Най-големия проблем ми са кучешките зъби, които и н двете челюсти бяха буквално над третите резци - като се засмеех, после устната ми засядаше върху тях. Докато ви го пиша ми е ужасно смешно, но тогава се чувствах много зле. Както и да е, зведоха ме при един ородонт в поликлиниката до ресторант Стадиона и се наложи да ми извадят двата горни предкътника, защото започнахме с горната челюст. Оправиха се почти идеално, остана малка дупка на мястото на извадения зъб, но това е защото не бях сериозна докрай.
Сега обаче се замислям, а и ми го препоръчаха, да си дооправя и долната челюст, защото кучешките ми дърпат целия венец надолу. Голямата въпросителна е къде в Пловдив да отида? Ако някой от вас може да сподели мнение, ще се  радвам да го прочета.

Общи условия

Активация на акаунт