Отговори
# 45
  • Мнения: 1 951
Изписванията, както ги наричат в яслата, така и приемите са юни и септември. Така, че деца, които навършват 3 год. преди юни могат да седят там до юни, а тези, които навършват 3г. между юни и септември, могат да са в яслата до септември.

# 46
  • БГ
  • Мнения: 1 161
Ооо, по повод яслено-градинските дела нещата вече стоят по друг начин, има нова Наредба, в която сроковете за изписване умишлено са пропуснати, т.е. детето трябва да напусне яслата в деня след навършването на 3 години, и все пак всичко си е на местно ниво, ако яслените директори решат, си я спазват и точка, а родителите да си се оправят сами, ако ли не, детето си остава и се спазват старите срокове на изписване!!!  ooooh! Ето ви и една тема по въпроса: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=367855.0;all

# 47
  • Мнения: 296
Здравейте!
Днес при Преси ще имат куклен театър,първия път май не беше впечатлен,но сега ще видим. Simple Smile
Не знам как спят децата ви заедно?При нас нещо само се будят,ако заплаче малкия,след 5 минути и Преси е буден,и обратното.Не мога да ги разделя,защото сме в двустаен и ще имат обща детска.Проблема е че на мъника са му тръгнали зъби и се буди по често.Дано да изникнат по бързо,че....А Преси изживява всичко през деня,само бълнува нощем.При вас как са децата имат ли спокоен сън?
OlympiaPappas,мерси за хубавите думи,да и аз мисля,че си приличат малчовците.Даже да си призная,като го родих,първото което казах на мъжа ми беше"Същия е като Преси,само дето е малко по бял". Като показвам снимки на Преси като бебе,всеки ми вика къде съм снимала Цецко. Simple Smile
Ох аз да ви оставям,че в събота имам изпит и трябва да се захващам с учене. Simple Smile
Желая ви лек и ползотворен ден. Heart Eyes

# 48
  • Мнения: 449
Благодаря ви, момичета за загрижеността Hug
Не мога да слагам ежедневни превръзки, защото тя е с бактерии. Миналата година като я водихме на нефролог в София, нефроложката така ми се накара, че е с превръзка. А аз я сложих, защото беше през зимата, а и пътя беше дълъг. Лекарката ми каза, че е абсолютно забранено да й слагам превръзки, заради уроинфекциите, които прави Cry Относно израстването, почти всички лекари това ми казваха, че ще го израсте. Мина вече повече от година, а подобрение няма, даже става по-лошо. Продължавах да я водя на нефролог, заради бактериите. Но причината за тези уроинфекции е дисфункционалния пикочен мехур, . Трябваше да я заведа на уролог. Изчаквах да го израсте, но не стана и колкото повече четях във форума, разбрах, че трябва да посетим Пирогов. Там са най-добрите уролози и няма смисъл да си губя само времето в чакане да се оправи от само себе си Sad
Не е за операция - правени са й всички изследвания, които трябва. Сега ни изсписаха лечение и много се надявам, този път наистина да е правилното и веднъж завинаги да се излекуваме.

Ето няколко снички и от мен, да ни видете колко сме пораснали Wink
http://www.snimka.bg/my_albums.php?album_id=328726

# 49
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Сега ни изсписаха лечение и много се надявам, този път наистина да е правилното и веднъж завинаги да се излекуваме.
Силно се моля да е така  Praynig Дано приключи това веднъж завинаги  Hug
Линкът ти не е верен...
danida82 , Константин също говори и вика насън, но 4-5 пъти на нощ...Понякога стряска малката, но бързо я успокоявам, защото спя с нея на леглото, а той е в креватче до нас.
Костаки не спи вече повече от половин година следобед, затова спи през нощта, даже беба да се разхленчи - което е рядко - той не я чува.

# 50
  • Мнения: 5 026
черешка, скорошно излекуване на Маги  Peace И аз не мога да видя снимките.
Божидар от около седмица е в нова стихия-римува  Laughing всяка дума й намира нещо -куче-муче,коте-моте....ужас, ама е много смешен. Бужи-римушката му е новото прозвище  Laughing

# 51
  • Мнения: 449
Да сега видях, че не се отваря. Но входът е: потребител - mami
                                                                          парола - bebe
Албума е този, на който пише празници Wink

# 52
  • Мнения: 1 209
Черешке, надявам се като прочетеш това да се успокоиш малко, въпреки, че знам- за майката спокойствие няма, докато детето не е напълно здраво. Пиша, защото 4етейки написаното от теб си спомних нещо релевантно.
Моя близка като дете имаше остра дисфункция. Брат й също имаше подобен проблем, но дължащ се на луфт между прешлените. Според лекарите при нея задържането и неконтролираното изпускане се дължало на анатомичната форма на мехура и на проблеми с нервните окон4ания в малкия таз. До късно и двамата се изпускаха, тя пиеше много АБ. Къде ли не ходиха, включително тя бе пред операция. И за двамата проблемът се реши с прием на лекарства и една седмица в Пирогов за изследвания и физиотерапия , но най ве4е с израстването и със спорт за укрепване на мускулите в таза. Наистина уролозите в Пирогов са едни от най добрите в България (и детските и за големи).  С днешна дата всичко е наред и тя има бебенце. Лечимо е . Важното е, че е открито навреме.

# 53
  • Мнения: 728
Браво Олимпия, темата расте главоломно, чак не мога да смогвам с четенето  Joy
Снимките от на Мони РД, както и тези от на Чечо са от нашата ясла, някой питаше в старата тема дали са от клубче, е не са, много ни е готина яслата щото е нова. Нас няма да ни изписват щото сме в ОДЗ и сега като изпишат каката малчовците направо ще се прехвърлят на тяхното място, при техните госпожи, които са много готини и ние с нетърпение очакваме това да се случи.
Вчера и в нашата градина имаше куклен театър, баба Марта идвала и раздала мартенички и питка черпила, а Чечо и Мони се качвали на сцената и правили бели  Crazy кака Криси я сложили пазач, обаче тя не се справила много успешно, единия я набил, а другия я оскубал. Това е нейната гледна точка, а каква е истината не е много ясно.
Черешка, аз си спомням когато се оплакваше, дори съм чела и тамата в деца с проблеми, обаче си мислих, че вече са се оправили нещата, жалко, че в нашата мила родина не може да се вярва на повечето лекари и човек се чуди на кой да вярва и кой не. Дано този път имате по-голям успех и до като тръгне на училище Маги да е по-добре  Praynig наистина децата могат да бъдат доста жестоки на тази възраст.
Олимпия, кой лекар от здравния форум работеше в Гърция, от него съм чела такива неща за капките за нос, май само ние си тъпчем децата с антибиотици ей така за всеки случай както обичат да казват някои. После се чудим защо боледуват толкова често. Тука една от нашите лекарки изписва антибиотици профилактично, иначе е много готина, учтива и винаги усмихната  Confused
Аз пък да ви се похваля, вече не знам какво правят децата насън, защото си спят отделно в тяхната стая, много сме щастливи с мъжа ми от този факт.
Айде, че се олях, утре пак..............

# 54
  • Мнения: 37
Здравейте момичета в новата ни прекрасна темичка. Хиляди благодарности на Олимпия, която ни събра отново и виждам дори много нови мами, които не съм познавала, но много се радвам че се обадиха и се надявам вече по-често да пишат. Знам че е трудно, особено като сме на работа, аз самата не намирам много време да пиша, но попрочитам, когато имам свободна минутка. Олимпия, страхотна си, кога намери време да направиш всичко това и изровиш всички стари съфорумки, да напращаш лични събщения, и обормиш новата тема, а и ти си с две малки, направо щапка ти свалям.  bouquet
Моите ми вземата здравето напоследък. Мони не ме оства и за секунда, иска само на ръце да я нося и мрънка. мисля че са зъби, но дори и помен няма от излизащи нови зъби. Маги е станала голяма лигла и само се глези и иска и нея да вземам. Тази зима вече много дълга почва да ми се струва, като не излизаме често навън, почват да подивяват в къщи. Хубавата новина е че си купихме билети за Бг и се прибирам с децата за 2 месеца - април и май. Надявам се на хубаво и топло време и да си поотпочинем добре.
Ходихме на ски миналия уикенд, мо Маги се запъна и не искаше да се качва на ските. После като видя че ги дадохме на нейната приятелка да се пробва, ведна си ги поиска обратно. напълни ми се душата, като гледах малки дечица, почти като нашите как се спускаха по големите писти. Дано и Маги някаи ден да я видя така, много ще се радвам.
chere6ka, искрено се надявам при вас скоро да се оправят нещата, дано най-после се отърве Маги от този проблем. Представям си какво мъчение е за нея и вас. Сигурно има решение, няма начин, дано скоро се намери правилното Hug
Atrakcia много интересно ми звучи това с римите, сигурно е много смешно, записвай по интересните, някога ще се смеете заедно на това. Аз си водя дневник на интересните и смешни думи, които Маги казва. не на всичко, но се старая да го опреснявам от време на време. Всеки път като го отворя и падам от смях.
Тя още не говори много правилно и започна да се бърка с англииския. Почна много да бърка словореда например, при вас така ли е? Включително вече чувам изрази от типа. " That is my кофа" Joy и такива подобни. Личното местоимение винаги го слага накрая. " къде ще ходиш ти". Надявам се в Българиа малко да понапредне с българския, като не гледа телевизия на английски.
не на последно място искам да честитя новото попълнение в семейството на Руми!
Да ви е жива и здрава малката Алекса! Да расте щастлива и безгрижна!
неможах да отворя снимките, но пак ще пробвам. Сподели как е Габи с бебето, радва ли и се, иска ли повече внимание за нея?

# 55
  • София
  • Мнения: 546
Привет на всички!

 Олимпия - поздравления за "събирането" на отбора. Все едно съм се върнала повече от година назад, когато изписвахме темичките бързо. Идеята за колаж със снимки на рождениците е супер. Аз обаче съм скарана с компютъра и не мога да помогна. А и като се замисля, май самостоятелна снимка на Рая с тортата нямаме. В клубчето не се сетих да искам да я снимам само не я с тортата  Sad

 Ние утре или в събота заминаваме за Стара Загора. Не сме виждали Рая почти 3 седмици. Тя от край време си е бърборана, но сега не знам от къде й идват най - различни сюжети. днес набедила баща си, че казвал, че баба й й дядо й/ при които е сега/ ги наричал "семейство ЖИВ - ЗЯН".

 Татето ни вчера го сюрпризираха, че целия март месец е в отпуск. Имал да взима повече от 100 дни платен отпуск.

 Гледам, че пишете за детската градина. Рая все още е в ясленската група. Няма места в другите групи и тя и още няколко дечица на 3 навършени годинки са при малките. Тя и март месец няма да ходи на ясла - ще си я гледаме, че да не вземе да повтори миналогодишната пневмония. Дано след април я преместят. Все пак в групите провеждат занятия на децата, има си връстници. Повечето приятелчета от площадката са в горната група.
 Сега май има скарлатина в градината. Добре, че Рая не е ходила от началото на месеца, че не ми се щеше и това да караме.

 Черешка - много ми е мъчно, че още не сте преодолели проблемите на Маги. Искрено се надявам, назначеното лечение да даде резултат. Снимките са много хубави. И двете ти дечица са прекрасни.

 Невенска - а ти от къде беше? В смисъл, къде ще сте като си дойдете за 2 месеца?

 неонка - и Рая в началото ревеше, само при споменаването на градината, или като видеше дрехите за там. Постепенно свикна. Тя в началото не ядеше много много там. Даже лелята казваше, че почти всеки път на обяд нарочно се е напъвала и повръщала. Дано Никола скоро свикне и с кеф ходи. А и ти ще си по - спокойна.

 Данида - успех на изпита в събота! Кога смогваш и да учиш за изпит? Браво на теб!!!

 Лека вечер на всички!

# 56
  • Мнения: 37
Невенска - а ти от къде беше? В смисъл, къде ще сте като си дойдете за 2 месеца?


От Велико Търново съм и смятаме да прекараме там през цялото време. Докато  половинката е с нас за 3 седмици, ще мръднем насам-натам из страната двамата, но после съм плътно в къщи. Така ми е домъчняло вече за моят дом, че бих си стояла по цял ден с удоволствие. Не ми се пътува много, а и с децата е абсурд да тръгна нанякъде. Grinning

# 57
  • Мнения: 457
Zdraveite,mami!
Blagodarq vi za pozdravite za moeto fastache  bouquet
nie sme v podgotovka za nedelq(za kupona),nadqvam se da doidat vsichki pokaneni,dano,zashtoto dosta dechica sega sa bolnichki s nqkakav virus,vkl.i luchko,davam mu homeopatichen sirop z kashlica i kapki,dano se razmine po-barzo.
Nie dnes bqhme za 1 pat na lekar,az sam dobre,na tatito mu otkriha nachlna faza na herniq.vsichko e ot mnogoto i tejka rabota tuk,kakvo da se pravi,doshli me da se trudim zdravo i nqma predavane.Moje bi shte gi operirat,kogato mu doide vremeto.Az shet otida tezi dni na ginekolog i shte s napravim palna kravna kartina.nadqvam se vsichko v men da e nared.
Olimpiq,pozdravleniq za temichkata  i za interesnite linkove  bouquet
Chereshka,nadvam se i pri vas neshtata da se opravqt po-skoro i ad se uspokoite. Praynig
Mnogo hubavi snimki vidqh,porasnaha ni veche dechicata.Tolkova sa zabavni veche,postoqnno sme v smqh,kogato govorim s nego...neznam,tolkova go obicham,vlubena sam v sina mi :roll:Imam dosta snimki s nego,no v skoro vreme shte gi kacha da go vidite kakva skica e veche #Crazy

Pravqt mi zabelejka,che pisha na latinica tuk ,no kakvo da pravq kato nqmam kirilica,moje bi ima drug nachin da promenq,no nqmam vreme da se rovq da razbera,za sajalenie shte trqbva da ogranicha moqta poseshtaemost tuk.
shte pisha pak,kogato ni mine RD.
Pozdravi ot men Heart Eyes

# 58
  • Мнения: 1 209
МамаНина, виж опцията "кредор". Това е квадратчето до бутон "изход" горе в полето с инструменти. От него можеш да избереш "бг фонетика" и да пишеш на клавиатурата на латиница , а текстът ще се появява на кирилица - нищо ,4е на компа нямаш инсталирана.
Стискайте зъби и ще успеете, възхищавам се на смелостта Ви , на мен определено не ми стиска да емигрирам.Явно ве4е съм се сбаби4осала.

Кой ме подчекна за тортоправенето  Laughing то взе 4е се появи повод. Една приятелка, която много оби4ам, но ве4е виждам рядко, иска да опита и аз вместо да обяснявам ще покажа. Нали знаете "Око да види ръка да пипне". Трабва да се подготвим подобаващо, 4е детето й става на годинка след 15тина дни.

# 59
  • Мнения: 589
Лелее, не мога да ви изчета!
Е, направих го леееко по диагонал  Embarassed
Нашия РД беше точно два дни след като оздравя Калоян. Аз се върнах на работа след 3 седмици болнични и още не мога да се оправя с работните ангажименти. Вкъщи е паднала бомба...  Embarassed Купона беше в градината и скромно вкъщи.
http://media.snimka.bg/2268/010791591-big.jpg
http://media.snimka.bg/2268/010791592-big.jpg
http://media.snimka.bg/2268/010791588-big.jpg
Докъто си бяхме двамата по цял ден беше като залепен за мен. Чак взех да се притеснявам дали ще иска пак да ходи на градина. Така не се е държал дори като съвсем мъничък. Не ми даваше да мръдна на повече от два метра. Само докъто спеше се измъквах за почивка. Иначе си бяхме на точно една ръка разтояние ей така:  ooooh!
http://media.snimka.bg/2268/010791632-big.jpg
http://media.snimka.bg/2268/010791633-big.jpg
http://media.snimka.bg/2268/010791631-big.jpg
И ние обичаме картинките, но повече оцветява мама, а Калоян гледа или си драска нещо. И на нас ни е любимец Франклин. Като подарък му взехме магнитна мозайка. Е, така не се е занимавал с нищо друго. Голям кеф му е да си подрежда. А на опаковката пише от 5 до 99 години и бях леко резервирана. Не успява да направи картинка, но пък какви пъстри килимчета реди... Laughing С ножицата нещо не се справя.
Черешка, дано бързо израснете проблема  Hug Heart Eyes
Донинка, и аз съм с Шашимото  hahaha Вече съм доста по-добре. В началото кризите плашат леко. Особенно сърцебиенето и задуха. Всичко е от стрес, така че спокойствие и силна храна му е решението. Успех в лечението!   bouquet
Искам всички да ви поздравя по отделно, но за да не пропусна някоя, пращам много прегръдки  Hug Hug Hug на малки и големи, редовни текстописци и нередовни шпиони  Joy Не знам кога пак ще имам време да пиша, но просто не можех да не се отзова на тази мила покана от Олимпия ! Благодаря ти за темичката и за споделения опит с гръцките хремни вируси  Grinning Само в БГ изписват АБ за "добър ден"

Общи условия

Активация на акаунт