ЯНУАРКИ сме красиви с бебета щастливи...

  • 17 772
  • 301
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 19
Момиченца,кажете някоя свястна програма за видеомонтаж. Имам клипчета и снимки на малкия,които искам да сглобя и да си ги озвуча.
Теглих някакви програми ама нали съм ужасно "боса " по въпроса, та знаете ли някоя програмка за начинаещи newsm78

# 271
  • Мнения: 356
Добро утро!
Почерпката днес ще е от нас.Празнуваме първата си месечинка!Как лети времето!



# 272
  • Мнения: 656
Лелее, Найема, прекрасна почерпка, благодаря! Честита ви месечинка!!!  Grinning Hug

Да се оплача ли малко? Тая нощ Калоян се скъса да повръща...  Sad Направо имам чувството, че квото изяде отиде по одеалцето му и мен... Confused Е, побудува малко и после си заспа - ако беше гладен все щеше да си каже, нали? .. Педи каза да му давам по 1-2 лъжички каша с ориз и рожкови след хранене.. но аз не искам - то това си е чисто захранване егати.. Освен това, той толкова скорострелно повръща, че няма и да успея да му дам, дори и да искам..
Иначе почна да прави 2 4-часови паузи и сега се храни около 3ч. и после закуската в 7ч..  Heart Eyes

А който е казал, че кърменето със слинг е лесно да дойде да го накърми  Laughing

Щом и вашите бебета се плюнчат, значи най-вероятно няма да ни никнат рано зъбиии. Или на всички заедно ще им никнат рано  Laughing

Вчера на обяд му капнах 6 капки Био Гайа и не е истина просто как се успокои  Heart Eyes Дано продължат да вършат работа... Praynig

Ох, че телеграфнооо  ooooh! Не съм се събудила явно още... Tired

# 273
  • Мнения: 30
naiema, мерси за почерпката. Много си се постарала, направо лигите ми потекоха. Честита ви месечинка!

Аз пък реших да спра Био Гайата, че много дрискахме и да видя дали от нея. Еми резултата е рев и пране на оакани дрехи 1 път на ден  #Cussing out. С Био Гайата пера по 2 пъти на ден. Незам, но все ни излиза отзад на гърба като се поакаме. Чат пат и около краката.  #Cussing out

Споко Сиси, ще му мине повръщаческия период някой ден. Нали наддава, малко ще переш и толкоз.

Ние пък тая сутрин се събудихме в 5 часа да ядем. И сега пак. Май все още ще си се буди нощем. Иначе заспа към 12. Ама аз си го храня като се събуди. Нямам намерение да го мъча с вода.

Чудя се кога започва бебешкия косопад?  newsm78 Гледам, че около челото е пооплешивял малко. Да не би да е това  Thinking?

Сега пък ново 20, започна да си играе с гърдите ми  Rolling Eyes. Като се наяде и се почва едно - пуска и после пак захапва настървено, и се смее за капак  hahahaАма като му отнема играчката се сърди  Crossing Arms Вчера така 2 часа изкара.

# 274
  • Мнения: 656
Ама знаеш ли колко много..  Confused И сега пак така... То не е било никога така - той след гадната болница почна след всяко ядене да повръща, досега се търпеше, ама последните 2пъти направо става еднааа  #Crazy вече се чудя да не ми прави някоя алергия  Confused А за теглото - ми ще го следя тези дни да видя колко наддава.. Поне ще яде от задното мляко  Laughing Rolling Eyes

# 275
  • Мнения: 36
Добро утро!!! Аз да се отчета------ добре сме, малко будуваме нощем ама какво да се прави, на 6.03 сме на ваксина и това малко ме тревожи. Кажете как я понесоха вашите бебчета. Панадол трябва да си купя за всеки случай нали???

# 276
  • Мнения: 7
Тенкю за кайвето , аз съм на 3 в 1, това не е кафе, но го докарвам от самовнушение ...
Е.е.е.е докато ви изчета германците ще дойдат  Mr. Green
някой тук беше казал " и вие се наричате заети майки"  Mr. Green Mr. Green
Първо да питам :дадоха ли ви книжка /или устни инструкции за гимнастика на детето ? Прави се сутрин след хранене,бебо  да е гол и мачкане яко.. Crazy Mr. Green Аз засега само го държа по голо дупе заради подсичането, той е много щастлив, все едно тича гол по полянка  Heart Eyes Mr. Green Blush
За крустите ни изписаха едно кремче - липобейс, ефекта е учудващо добър за 1 ден, направо.."слушам и не вярвам на очите си"  Mr. Green / бтв и аз си плескам лицето, заради много суха кожа, та и мама намаза буквално  Blush /
За миенето на дупе - с легенче се справям, разказвам му, че е на море  Grinning Grinning Grinning и грача като гларус; после защо детето опикавало хавлиите - от стрес, разбира се  Mr. Green
Ейй, нямам търпение да изляза с тая количка вече  Shocked тук се изперква.
За алкохолния тест и аз бих пробвала; като знам как се замаях от една чаша отлежало мерло....и после последва репликата "сипи ми още една и да се отдадем на разврат  Mr. Green Mr. Green" Не пих, разбира се, нямаше да стигна до спалнята с детето  Whistling
За косопада - на мен ми падаше косата през първите месеци от бремеността до 5тия горе долу...Сега чувам, че след спиране на кърменето може пак да пада. За всеки случай си записах за тривитаминола, косата ми не е боядсвана и мисля, че ще се повлияе добре.
Спирам, че Хемингуей ряпа да яде..

# 277
  • Мнения: 30
Ох, писна ми, от сутринта 2 пъти сменям посрани дрехи  #Cussing out. Явно срането не е от Био Гайата.  Ама то на него незнам сигурно 8-ми номер памперси трябва да му купувам, че да не му излиза отзад.

# 278
  • Мнения: 5
Здравейте. Само чета до сега и наи накрая реших и аз да се включа. Имам момченце родено на 19 януари 3400 кг 50 см

# 279
  • Мнения: 1 102
Добро утроо,
sladur4esta , и на нас така отзад ни излиза на гърба или отстрани, но ние сме на 2-ката може да е от това. нощно време като изпусне, ако не е голямо поражението слагам малки кърпички и сутрин я сменям.
ние днес ставаме на 40 дена и след следващото хранене ще ходим на гости у една приятелка.

# 280
  • Мнения: 857
Добро утро.
Писах писах, натиснах нещо и всичко изчезна  Shocked.

Честити месечинки на всички дечица, специално на Белослава - да е здрава и да радва мама и тате! Чудесна почерпка.

Мойто дете снощи рева, рева без да разбера защо - ей така си. Няколко пъти го успивах, сложа го да си легне и като разбере, че не е у мен и се почва наново. Баща му има много работа и аз по цял ден и по цяла вечер се занимавам с него и просто съм на предела. Това което ме крепи е, че все НЯКОГА ще свършиииии. И ето като рева, се измори и снощи спа и сега се успа за норматив. Да ви кажа честно, като си мислех как ще си гледам детето някога си представях : то си е в легълцето и си спинка, събужда се да яде, нахранва се и пак си заспива в легълцето и така блажено си живеем, НО никой не каза че толкова ще плаче и мрънка и все нещо ще иска  #Crazy. Другото което ме радва - не само мойто е такова ревливо  Laughing /като чета тук и се успокояяяяяяяяяявам/.

Сиси, мойто педи също каза да почна да давам сокчета, за по-лесно изхождане. Не мисля да го правя - имам пример пред себе си - мойта племенница. А плюнченето започва сега, не заради зъбите, а заради развитието на слюнчените жлези. Много лошо, че така връща Калоян - при нас се случва, ама в малко количество, което си е незначително просто.

Сладурчеста, не е от размера, а от вида памперси. Също много е важно колко стегнато ги слагаш. Веселин беше купил някви гръцки - отвратителни на всяко преобуване беше мокър, но им намерих цаката - залепвам ги стегнато. Това защото свърших другте памперси. Аз ползвам Памперс /Ейнджъл питаше кой ползва/ И съм относително доволна, но ако не са стегнати и пропускат и те.

Гимнастика не правя още /макар че моя мъж всеки ден ме пита да ли правя  Laughing/. Оставям го като го преобувам всеки път по 20 минути да рита - много е доволен и МЪЛЧИ.

Иначе искам да изляза и аз. Като гледам какво слънчице е пекнало навън и на терасата колко е приятно... ще си помисля за днес, но едва ли ще изляза /доакто смъкна количка и бебе по стълбите от 4 етаж, ще трябва да се връщам да го храня/.

Айде че много се разписах. До скоро.

# 281
  • София
  • Мнения: 2 613
Здравейте и от мен,
От вчера ви чета, но нямам време да се включа.....
Днес бяхме на конлултация- и само, без причина съм се притеснявала, че моето не иска АМ, а пък аз мисля, че няма кърма, защото се оказа, че е станала 5 и 400 кг Shocked- тоест за един месец е качила килограм и 400 грама....направо не можах да повярвам, да ми е жива и здрава Heart Eyes Изписа й Витангол- по 2 капки на гладно сутрин, ще я водя й нея на преглед при ортопеда, и другия месец ще й слагат първта Пентаксим ваксина, днес й сложиха противохепатитната. Подсеченото също заздравява, най-накрая....
Искам да благодаря за инфото за кърменето най-вече на Усмихната Сиси- благодаря ти за ценните съвети Hug Hug Hug Hug- явно благодарение на тях кърма си имам и детето си яде Hug Hug Hug
Наиема- честит първи месец- жива и здрава да е малката принцеса  bouquet
Аз проблеми с косопада нямам, но да ви се оплача- там където е шева от епизиотомията стой малко като ръбче и като натисна боли, представям си при контакт как ще боли Tired, дали това с течение на времето ще премине, или си остава така newsm78

# 282
  • Мнения: 857
Добре дошла на Лорито 78.  Hug

Да е жив и здрав малкия юнак и голям да порасне.

# 283
  • Мнения: 73
Ха да се запиша  Joy Нямам никакво време ей #Crazy!!!Само наминавам да ви поздравя и да ви напрегръщам Hug Hug
Тази моята принцеса ми заема цялото време Embarassed
А пък аз направих мастит и съм на антибиотици,заради многото кърма!
Малката яде много-за месец е качила 1килце и 3 см. bowuu
Срам ме е да ви кажа,че изхвърлям литри кърма Cry майка ми търси да стана млечна майка на некое бебонче Laughing
 lori_to78   ха добре си ни дошла,да сте здрави и щастливи!!!!
sladur4esta   не се ядосвай и ние сме така поне веднъж на ден,ако синчето много ритка и се движи или го гушкаш много също протича понякога,аз памперса го изтеглям хубаво към гръбчето,а ластиците към крачетата,изпъвам!
 stelaruseva извини ме- крустите -какво представляват?
Smiling_Sisi   дано се оправите скоро!
Въпрос:кой колички са по-добрите с 3 или с 4 колела,може и марки да ми предлагате,събирам инфо?
Честита месечинка и 40 дни на бебоците днес!!! cheers baloni Tada

Последна редакция: пт, 27 фев 2009, 10:35 от emsski

# 284
  • Мнения: 356
Лорито 78 добре дошла!
Момичета,благодаря ви за добрите пожелания!

Относно повръщането,ние го борим със смяната типа на беберона,по-често уригване и престои в столчето за кола.Smiling_Sisi вие обаче кърмите,така че нямам идея как да се подобри положението при вас.Добре е и матрачето на бебо да е повдигнато леко.Явно има рефлукс.

За раната на секциото и аз я усещам твърда,но съм чувала че с времето и това се оправя.Да не говорим,че корема ми не е напълно прибран и много смешно виси над операцията.Иначе белега почти вече не се вижда  Simple Smile Така че не се притеснявай за втвърденото място на шева на епизиотомията ще се разнесе.

Общи условия

Активация на акаунт