Варицела 2

  • 88 391
  • 460
  •   1
Отговори
# 435
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Аз пък имам пъпка под единия клепач, върху него също. Окото ми е мн.зачервено и подуто, все едно някой ме е бил  Wink. Мажа със Зовиракс за очи и започна да се успокоява.

# 436
  • Мнения: 1 192
Момичета, четох назад доста, но не срещнах подобен проблем. Малката ми дъщеря се зарази от сестра си на 10-я ден точно. Сега и е 5 ден, прекарва я доста тежко, на 1 г. и 5 м. е. Но забелязвам едно странно подгъване на коленете и като ходи. Според личната е от преумора и слабост. Някои от вас забелязвал ли е такъв тип слабост в крайниците. Ако беше по-голяма, поне да си каже, пък то си е бебе още. Ще търся и друго мнение на лекар, но чак в четвъртък има прием, а до тогава  #Crazy И на очен трябва да я заведа, тей като в едното оченце има кръвоизливче, третирам ги с капки (антибиотик) за очи. А такъв опит има те ли - посещение на очен след варицела. И на очен сме в четвъртък. Ще докладвам после.
Знам,че при херпес зостер може да има усложнения и в окото,а вирусът при варицелата е същия,очната би трябвало да ти каже с какво да третираш.Антибиотика срещу вируси не помага.Щом подгъва и двата крака най-вероятно наистина е от преумора или засягане и на ставите от варицелата,което ще отшуми с болестта...Но я следи понататък как протичат тези симптоми.

# 437
  • Къде ли не
  • Мнения: 692
А някой зане ли за случай човек да се разболее от варицела по - късно от 21 - ят ден след контакт със болен? МОят син беше в близък контакт с детенце, на което му избиха пъпките на следващата вечер. От тогава са минали 28 дни. Вчера сутринта се събуди с температура, която се покачваше и стигна до 39,4.  Свалихме му я. През ноща пак се покачи, а сега е 37 градуса. Няма нито една пъпка, обаче няма и други симптоми например за грип - само температура. Та се чудя дали пък не сме някой изключителен случай.

# 438
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
А някой зане ли за случай човек да се разболее от варицела по - късно от 21 - ят ден след контакт със болен? ...

Някъде четох за инкубационен период от 23 дни дори, но ти споменаваш още по - дълъг срок.
Ако изобщо детето ти е с варицела, е много възможно по - късно да е имало контакт и с други болни дечица, за които дори не знаеш. Детски площадки, магазини... много са вариантите.
Аз самата идея нямам от къде съм се заразила.

# 439
  • София
  • Мнения: 215
Мами ,синът ми е бил в контакт с дете болно от варицела в детската ,като разбрах веднага го спрях от тогава са минали 7 дни .Смятам утре да отидем и двамата да направим изследвания за наличие на болестта,защото аз съм пред раждане а не съм я карала.Направо настръхвам ,как ще дочакам резултатите в понеделник не знам.Чудя се дали да го пратя при някоя от бабите за малко или да рискувам да си стой при мен.
Някой правил ли е тези изследвания,достоверни ли са?

# 440
  • Мнения: 9 814
Изследването е за антитела и е достоверно.
А болният е заразен два дни преди излизането на пъпките докато завехна ти последните.
Прати детето при бабите към 10-11 ден от контакта до 21-23-ия ден. Но най-добре направи изследването и тогава прецени какво да правиш.

# 441
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Изследването не показва ли само дали си преболедувал някога варицела?
А не дали си се заразил преди седмица да речем?

# 442
  • Мнения: 9 814
Изследването не показва ли само дали си преболедувал някога варицела?
А не дали си се заразил преди седмица да речем?

Броят се антителата, но доколкото знам се отчита и това дали има вероятна зараза.

# 443
  • София
  • Мнения: 215
Да отчита се дали има вероятна зараза.

# 444
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Явно не съм доразбрала всичко. Вече ми е ясно.

# 445
  • Мнения: 24
здравейте
преди две седмици дъщеря ми беше с варицела,сега и малкия ..Той е на почти 11 месеца и докторката ми каза че щом я кара преди годинката,иам вероятност да повтори като порастне..........направо ми стана супер гадно....Аз тъкмо се радвам че минава и заминава и те ме 'успокоиха'..Някоя от вас чувала ли е за подобно нещо  Confused

# 446
  • Мнения: 1 192
Че някой ги повтаря е известно,но дали синът ти ще го повтори не е сигурно.Не виждам връзка,че точно като я кара под 1 година ,пак ще се зарази при бъдещ контакт.Имунитетът,предаден през бременността се изчерпва до към 6 месец...

# 447
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Има ли нещо, с което може да се мажат коричките?
За да се възстанови кожата отдолу по - лесно и да паднат по - бързо.
Мислех си за кремчето на Адерма с овес.
Или да не рискувам да ги мажа?

# 448
  • Мнения: 1 144
Наскоро моите двама по-малки синове караха варицела, но чак сега виждам темата. Понеже забелязах в началото на темата, че някого бяха посъветвали да не къпе детето, ще споделя само, че нашият лекар, когото много уважавам каза задължително да се къпе ежедневно както обикновено, но с по-мек сапун. А за мазане ни даде един бял крем, който за съжаление забравих как се казва, но от него бързо завехнаха пъпките. Някаква бяла маз в едно шишенце, не е ново лекарство, сигурно и на нас са го предписвали едно време. Можете д апопитате в аптеката. Идеята е, че от него пъпките се дезинфекцират и загарят.

Ако детето има силни сърбежи, докторът ни каза да пием ериус десет дни. И ако ви предстоят ваксини, ги отложете с месец.
Това е всичко от мен по темата, дано дечицата ни са здравички.

# 449
  • София
  • Мнения: 7 097
Има ли нещо, с което може да се мажат коричките?
За да се възстанови кожата отдолу по - лесно и да паднат по - бързо.
Мислех си за кремчето на Адерма с овес.
Или да не рискувам да ги мажа?

Аз мазах пъпките по лицето на Калина с кремчето на Авен Цикалфат от самото начало и там най-бързо заздравяха и паднаха коричките. Определено имаше ефект. Този крем е за бързо заздравяване на раздразнена и разранена кожа и е много хубав.

Общи условия

Активация на акаунт