Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 29-а тема

  • 57 032
  • 367
  •   1
Отговори
# 300
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
esy,пилешкото варено е направо  CrazyИде ми да eatКак го правиш?Аз днес правих кашкавалените кюфтета на brazilika-станаха много вкусни Heart EyesBrazilika Hug и любимата ми мусака  ЧЕСТИТА БАБА МАРТА на всички.

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 17:17 от zarko

# 301
  • Brussels
  • Мнения: 160
Честита Баба Марта!
smily_5g, аз си правя снимките, радвам се, че ти харесват!  bouquet
polina_a, Цецето, esy, чудесни ястия, сигурна съм, че са много вкусни!
Aз правих за обяд Палачинки с 1000 дупки, за вечеря ще е свинско със зеле.

Палачинки с 1000 дупки



# 302
  • Мнения: 293
nela 66, какъв е този сладкиш с вафли? Не съм го срещала никъде, а ми хареса като го гледам на снимката Heart Eyes newsm78 Може ли рецептата? Praynig
Мисля, че миналата тема го пущах, но ето ти рецептата цък  Grinning , а този, от снощи го прегорих  Embarassed, защото го пекох в по-малка тава, но пак се изяде де... Laughing
Осетински пирог /с кайма/ по рецепта на Селма   bouquet ,проявих творческо въображение и го поукрасих малко  Flutter . Селма , много е вкусен, благодаря за рецептата  newsm51

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 19:16 от nela_66

# 303
  • Мнения: 1 679
Честита Баба Марта !

# 304
  • Мнения: 170
                                                   ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!
                                     Много здраве, щастие и усмивки желая!


Аз да се отчета с едно сладко дюканско изкушение, все пак е празник Grinning!
Желирана тортичка с вкус на горчив бадем и нес кафе със сиропиран блат по средата:



ПП Рецептата е вариация на "плодовата" ми (пъпешово-ягодова) тортичка, ето тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=135084.930 , като в блата има добавена 1 с.л. пшенични ситносмлени трици и същия е добре сиропиран с подсладено прясно мляко, белия крем е с течна есенция "горчив бадем", а кафевия с нес кафе и течна есенция "ванилия"(естествено когато не се ползват степчета за аромат на кремовете, същите се подслаждат с по 1 с.л. течен подсладител). За форма на тортичката ползвах една йена, вместо тефлонова форма за кекс. Рецептата успешно може да бъде пригодена и за нормална консумация(захар вместо подсладител и т.н.)

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 20:44 от Tumba_lumba

# 305
  • Мнения: 1 352
Честита Баба Марта на всички! Пожелавам ви здраве, късмет и много усмивки!

У нас днес - пълнени чушки:

  кеф ти със сос

  кеф ти без

а пицата беше за закуска

# 306
  • Мнения: 11 607
Аз пък благодарение на Марулка, днес не се шашнах, когато видях,че млякото пак се преби......Мъж ми взел някакво мляко на прИмоция, с добър срок, в кутия...но не издържа 2 дена и днес се пресече.......Но...запазих присъствие на духа и ..... хайде на питка едната част, а другата част от тестото го оставих за мини пици, че много ми харесва идеята. Моля, колко да са големи мини пиците, и има ли някаква тънкост при тях? Никога не съм правила и не ми е ясно.....

Бобец + салата + Питката


Ох, пак много вкусни неща сте направили и сготвили...Тук е като музей.....Минаваш, гледаш експонати и не смееш да ги пипнеш.......

Еси, впечатлена съм от сервиза ти......много е стилен....То по принцип на теб и снимки, и сервиз и всичко ти е в тон....  bouquet

Гелева, Гелева...гъбките ако може, и картофките не отказвам......А кюфтетата са слюноотделящи......

Полина, бутчетата приличат на агнешко.....

Лео, избягала си от розовата гама за Валентин....Браво! На мен ми допада така!

Цецето, сос Жу какво означава?

Нордина, супата е много апетитна!

Роца, аз искам само...нектарините.....

Зарко, кюфтета са супер...кога ли и аз ще ги направя?????

Трябва да видя и аз този пирог....аз няма да имам нерви за украса обаче...Браво Нела!

Наде, апетитни бели палачинки! Имат ли 1000 дупки?

Тумба лумба - стилна снимка...като тортата....

Мариета, аз искам само соса и чушката...пълнежа не го искам...По принцип на пълнения пипер най-ми е вкусно точно пипера...Оирам пипера на всички в къщи,защото за тях това е отрова. За тях вътрешното, за мен външното.......

Краси, тортата е наистина уникат...Много добре изглежда! И сигурно е вкусна много! Остана ли от нея нещо?

Селма, кифличките са супер вярвам......ммммм.....

Преписах си рецептата за бисквитките и аз......


Момичета, благодаря ви за това,че нахранихте и очите ми! Лека вечер!

# 307
  • Мнения: 7 424
  Нела,страхотен осетински пирог си сътворила!Даже сега показвах снимките ти на мои познати.
  Изпекла си го,нали?Изглежда потресаващо! Grinning

# 308
  • Мнения: 7 424
   Надето,записвам рецептата на палачинките ти!Много са хубави! Hug

# 309
  • Мнения: 1 116
Баница и Мисо супа от мен



Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 21:32 от Tannita

# 310
  • Мнения: 1 550
Честита Баба Марта!

Моята половинка има днес РД и по този повод- Тирамису (2х). Добре, че снощи по направих, че днес се тръшнах болна Crazy За щастие нямаше гости, че половинката сам трябваше да спасява положението




Напълниха ми се очите с вкусотии!

Мама Цоци, много хубава мартеничка си получила Flutter

Видях страхотни торти- Крисче, Краси, Антоан Hug

Селма, пак изкушава Hug

Едни разкошни питки мернах Grinning

Нямам сили да ви изредя всички, че всички сте отличнички!  bouquet

# 311
  • Мнения: 293
  Нела,страхотен осетински пирог си сътворила!Даже сега показвах снимките ти на мои познати.
  Изпекла си го,нали?Изглежда потресаващо! Grinning
Селма,изпекох го в голяма тава, не се побра в чинията после! Сложих около 800 гр кайма с настърган лук и едни сладко-кисели печени пиперки - 2 броя, ситно нарязани, че бяха останали в един буркан в хладилника и кимион. След изпичане го намазах с мас, защото у дома има хора, които не обичат масло  newsm78 - не съм аз де - покрих с фолио да омекне за 20 минути. И пак да кажа - голяма вкусотия! newsm10
Милен@, тирамисутата ти са божественярски просто ! smile3521 ЧРД на съпруга ти и бързо оздравяване!

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 22:51 от nela_66

# 312
  • Мнения: X
Толкова много сте показали,невъзможно е да изброя всичко...и понеже днес не съм готвила,влизам да изплакна очи ...толкова е вкусно тук!
Милен@, ужасно хубави торти! Следващото Тирамису и аз ще пробвам да го украся,пък и ако ще да го събирам с лъжица...

Мамо Цоце,тъкмо реша да спра малко с питките, и ти току покажеш някоя...утре ще се меси,то се е видяло.От тортата остана само едно парче,но имахме гости снощи,така че и те помогнаха.А и да свършва,че май за 08.03 ще има друга...

Tannita ,баницата ти изглежда толкова пухкава...Не спада ли ,след като я извадиш от фурната?  

Tumba_lumba, сега те виждам... Hug    добре дошла и тук...страхотна снимка!

И чушките ,и пирога,и палачинките...не,невъзможно е да изброя всичко.Трябва да влизам по-често....макар че и веднъж на ден е малко.

# 313
  • София
  • Мнения: 614
Цецето, сос Жу какво означава?
 

Това е сокът, отделен по време на печенето от месото, сгъстен с царевично нишесте /може и с брашно/. Ако е много концентриран, се добавя малко вода  Peace Може и бучица масло, ако не е много тлъсто месото  Wink


Милен@,   bouquet Нямам думи!...

# 314
  • Мнения: 1 485
Милен@,тук дали може да се коментира на воля??? newsm78
Тирамисутата са НЕВЕРОЯТНО КРАСИВИ!!!! Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт