МАМИ ЗА НОЕМВРИ 2009

  • 21 900
  • 312
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 57
да от първият ден на последният цикъл Simple Smile

# 241
  • София
  • Мнения: 38
omana явно ти говориш по-скоро за признаците за повишен прогестерон, когато след овулцията гърдите стават чувствителни, яйчниците понаболяват и температурата се вдига. При мен ги има всичките накуп, но аз съм ги сложила в графа "симптоми на минала овулация" и въобще не им обръщам внимание  Crazy За сметка на това пък съм в очакване на другите симптоми - бременните, но явно при всяка жена и при всяка бременност е различно  newsm78


да и при мен ги има, това не е обезпокоително, не искам да стряскам никой. Аз се чувствам добре, настроена съм положително и всички тези болежки ги вкарвам в графата, "бременна съм"- и така се успокоявам! все още не знам кога ми е термина и се надявам скоро да разбера! Прегръщам ви всички!

# 242
  • Мнения: 165
Аз съм на преглед за сърчице на 19 март и тогава съм ще съм в края на 7-ма г.с Надявам се всичко да е наред и всички да се похвалим със сърчица. Аз също мисля че преди 7-та седмица,няма начин да се чуе сърдечна дейност

# 243
  • Мнения: 57
мамчета вие правите ли някакви упражнения? аз имам кростренажор но сега ме е страх да се качвам на него, въпреки че като се замисля сексът също си е изморителен Laughing
мислите ли да ходите на йога за бременни например?

# 244
  • София/Кюстендил
  • Мнения: 184
Мами, да ви питам и аз нещо.
Пулсът ми е много ускорен - над 90 удара в минута (преди малко - 98). Знам, че сърцето изпомпва повече кръв заради мен и бебо, но чак толкова много? И то отсега?!
Някой има ли представа дали това е нормално?
А не смея да взимам никакви хапчета...

# 245
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
А на мен, напук на всякаква логика, ми се гади най-много вечер.

Аз бях така първия път. Гадене никакво до обед. На обед започваше леко и най-тежко беше след 18-19 часа докато да си легна.

mamagi, точно така. Нормално е да се поддържа и по-висока телесна температура първите три месеца. А това на 20-и, тогава първия преглед ли ще ти е. След 3 години чакане, аз не издържах и 10 дни за да ида. От там първите месеци бях всяка седмица.

maymunski, зарежи упражненията от този род. Виж за йога да, но не и такива натоварвания. А сеск може да се прави, но по нежен и внимателен.

# 246
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Marpen, никакви лекарства без лекарско предписание. Ако се задържи пулса така се консултирай с доктор. Рано е да изпомпва повече кръв. Плода до третия месец се поддържа от жълтото тяло, няма плацента. Може нещо да си се развълнувала.

# 247
  • Мнения: 95
Привет момичета!

На мен ми изместиха часа от 14-ти на 16-ти и съм бясна защото лекарката ми щяла да пътува.... И сега някак си се стреснах... Имам въпрос. При първия преглед ако е имало някакви неща от рода на "кухо яйце" някой е щял да забележи нали? И ... Моля ви, успокойте ме, че си нямах работа да се ровя из форумите и като попаднах на това откачих... Дайте мнения.... И щях ли да си имам всичките тези симптоми които имам?

# 248
  • Мнения: 10
mango, здрасти .Ходих вече 2 пъти на доктор,при различни,първия път не се видя нищо,много малка точица,бях 5 ден от закъснението ,след още два дни на 3d се видя сакче 5мм голямо,имах леко розово зацапване и заради ендометриоза ми изписаха 4 инжекции прегнил,което също ме притесни,изобщо всичко ме притеснява сега ,ако ме боли корем ,защо боли,ако не боли ,защо не боли,дълго го чакахме това бебче и се моля всичко да е наред...съветите във форума много помагат!

# 249
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз имах "кухо яйце" лятото. Всички симптоми си бяха за бременност. В 5 г.с. прокървих и лежах за задържане, защото беше рано, за да се види сърце (по думите на лекарите). След това, май беше 7 г.с., стана ясно и ми направиха абразио.

Не се притеснявай предварително за такива неща.  Heart Eyes

# 250
  • Мнения: 95
Gulja много благодаря! Ми аз влязох в 6-та, нямам проблеми (да чукна на дърво). Но се стреснах изведнъж за това...  Cry Cry Cry Cry Cry Cry
Просто е така чакано и желано бебе....

# 251
  • Варна
  • Мнения: 21
аз пък бях с мисед през ноември, нямах кървене, но пак завърших с абразио - липсваха ми като симптоми гаденето и повръщането.
Най-важното сега в началото е да се пазим от болести, да сме спокойни и да мислим позитивно, а другото е Божа работа newsm17

Steletu стискам палци за твоето и за всички наши бебчета в тази темичка съвсем скоро да отчетем пулсацийките на мъничките сърчица и да върви всичко по мед и масло за всички  love001

# 252
  • Мнения: 95
Petya28 искрено благодаря!

А принципно има ли някакви причини за това нещо?  Ох, ще спра да мисля за лоши неща!  Heart Eyes всички от темичката Simple Smile

# 253
  • Варна
  • Мнения: 21
Наистина най-добре да не се измъчваш и стоп с лошите мисли...
само  newsm51 и  newsm68

# 254
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
mango, здрасти .Ходих вече 2 пъти на доктор,при различни,първия път не се видя нищо,много малка точица,бях 5 ден от закъснението ,след още два дни на 3d се видя сакче 5мм голямо,имах леко розово зацапване и заради ендометриоза ми изписаха 4 инжекции прегнил,което също ме притесни,изобщо всичко ме притеснява сега ,ако ме боли корем ,защо боли,ако не боли ,защо не боли,дълго го чакахме това бебче и се моля всичко да е наред...съветите във форума много помагат!

Разбирам те. Повече е страх, отколкото радост. Какво да ти кажа. Незнам какво ще е с втората ми бременност, но с първата все за нещо се страхувах до самия край. След стерилитет, и след неизяснени докрай проблеми, след дълго чакане, просто страхът е повече. Като се гледам сега колко съм спокойна, а първият път пуснах една камара ЧХГта и първата седмица само дадох 110 лв за изследвания, без лекарските прегледи.

Steletu, принципно ако се е видял сак с точица вътре не може да е кухо яйце. Кухо яйце е едиствено сак, без плод вътре. Но понякога, както при Петя, изчакват една две седмици, за да видят как се развиват нещата, дали не е било много рано за да се види плод.
Ето и цитат от една статия " Кухото яйце (също извeстно като “бременност без ембрион”) се получава, когато оплодената яйцеклетка се прикрепи към стената на матката, но ембрионът не се развива. Има развити клетки, които оформят плоден сак, но вътре няма ембрион. ...
Диагнозата се доказва чрез ултразвуков преглед, при който не се открива нищо в матката или се вижда празен плоден сак. ...
Това може да бъде причинено от неправилно разделяне на клетките, лошокачествени сперматозоид или яйцеклетка.
..."




Общи условия

Активация на акаунт