Да сменя ли детската градина?

  • 2 284
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
Благодаря ви за отговорите.
Сега като взех детето от ДГ си поговорих с учителката. Обясни ми, че  двете градини се различават по твърде много неща- програмата на обучение, подходът на самите учителки.... А пък и я притеснява, както и мен, фактът че, детето ми ходи в настоящата градина вече 2 години и половина и определено е свикнала с децата, обстановката и т.н.
А иначе съм проучила градината- има и положителни и отрицателни мнения, което е съвсем нормално.
Така че, най-вероятно за сега ще останем в старата ДГ въпреки трудностите.
А самото дете е ентусиазирано от евентуалната смяна, но едва ли осъзнава какво всъщност я очаква.
aunt Ogg, и ние сме от Младост и говоря за смяна на 17-то ОДЗ с 9-то ОДЗ.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 826
И аз съм в такава ситуация и живот и здраве от септември колкото и да не ми се иска ще сменяваме градината. Просто нямаме друг избор. Сега сина ми посещава градина в "Хиподрума", а през лятото се местим в "Люлин" и няма друг начин  Confused.

# 17
  • Мнения: 2 331
Хубаво трябва да премислиш възможностите ви за водене и вземане на дъщеря ти след раждането на бебчето.На мен ми е много трудно точно съчетаването на режимите на двете деца-едното спи, а е време да прибереш другото.Или пък хранене и вземане от градината по едно и също време...Сложно решение ти предстои, което не е свързано само с удобството на дъщеря ти, а и с нуждите на бъдещото новородено мъниче.
Аз лично бих преместила детето.Е, стига да не става въпрос за твърде лоши условия в новата градина. Rolling Eyes Тогава може да се мисли вариант за някой, който да остава при бебето за час, докато вземаш или водиш малката...

# 18
  • София
  • Мнения: 4 041
Франческа, ние се преместихме в 26 ОДЗ, новооткритата градина, и съм изключително впечатлена. И то не само за външния вид.  Peace

А ако и самото дете иска да смени градината, няма какво да му мислиш.  Hug Аз бях изключително притеснена от тази смяна, буквално си загубих съня няколко дни. Да ми се чуди човек аз ли се местя или детето.  Whistling Постоянно обяснявах, питах по всякакъв начин, точно заради това,че мислех,че не осъзнава промяната. Че ще е с нови деца, нови госпожи и т.н.....Най-накрая на него му писна и взе да ме реже: "Добре де, мамо, нали ти казах,че разбрах. Ще отидем да видим градината и ако ми хареса , ще ме преместиш" . Та явно осъзнават, но просто не драматизират толкова, колкото възрастните.  Sunglasses И пак казвам, много зависи какво е детето.
 А защо не пробваш 1-2 дни, без да и взимаш картона, да видиш как ще се чувства. Не мисля,че ще откажат, попитай ги. Поне за 1 ден да отиде там.  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 619
Аз също бих те посъветвала да я преместиш.Ще се адаптира бързо на новото място.Но 2 години както казваш още са си бая време,а за теб ще е от голямо значение сле дкато се роди и второто детенце къде ще водиш дъщеря си!Така,че действай!Запознай я  с някое момиченце от тази група в която ще е ,за да не се чувства сама през първите дни!Намери някой с който да я запознаеш преди да тръгне!Успех! Peace

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз на твое място бих си преместила детето в по близката градина само ако персонала го бива. Проучи добре този въпрос. Иначе детето ти е контакто доколкото знам и ще свикне. А  наистина с бебе другата зима няма да ти е хич лесно да ходите по студовете.

# 21
  • Мнения: 46 518
А колко е горе долу като километри? Равно ли е?

Ние въобще не подадохме документи в градината до блока, не ми харесва, записахме я пак в квартална, но в по-далечна част, на около километър от нас, но при нас е равно и не се усеща, а какво по-хубаво от една разходка сутрини вечер зимата, когато въобще не ги извеждат Tired

# 22
  • Мнения: 9 814
aunt Ogg, аз също исках детето да прекара поне ден-два и то до обяд в новата градина, но милата и любезна директора ми обясни, че не само не може да стане така, а и дори не мога да заведа детето да разгледа ДГ, защото не били музей #Crazy. Обясни ми, че като искам да си водя детето и да започва направо. Това доста ме разочарова. Tired
Не се сърди, човече , доста повече от километър е разстоянието и лошото е, че се ходи отстрани на доста натоварени улици.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 041
Е как така не може да разгледате!  Shocked Не съм чула някой да забрани на родител да разгледа градината! Ще си сложите едни калцуни и ще влезете, как да не може!

Уф, не знам какво да ти кажа. Още не сте се записали и започват да се държат лошо...Иначе за тази градина съм чувала добри неща, но това все пак нищо не значи.  Naughty А ако си близо до 9-та, 17-та ти много далеч, наистина. Просто си представи с количката в снеговете....Физически е невъзможно, освен ако не решиш да вървиш по платното, а това си е лудост.Ако бяхте само ти и каката, проблем няма, даже е добре една разходка, но с бебе...

# 24
  • Мнения: 4 292
Франческа, държа да ти кажа, че много пъти синът ми не е ходил на градина, защото е нямало кой да го води, а дъщеря ми беше съвсем малко бебе. Мислех си, че като го преместя ще го ощетя, но и така го ощетих донякъде, принуждавайки се да го държа вкъщи и то зимата. Той вече смени една градина, първата година я пропусна, защото не бях доволна от перонала, детето беше стресирано и не искаше да ходи, за това не посмях да рискувам отново.
Та мисълта ми е, помисли добре и ако детето ти е контактно, а впечатленията от 9-то ОДЗ са добри, може би ще е по-добре да я преместиш. Ако освен теб, няма кой друг да я води.

# 25
  • Мнения: 284
Премести я в близката ДГ,вместо непрекъснато да се притесняваш как ще отидеш да прибереш детето ,и то с бебе.Децата бързо се адаптират.

# 26
  • Мнения: 3 715
Ние имаме подобен проблем, защото водим детето на детска градина на 30 километра от София, заради липсата на места миналата година, та се чудим за новата учебна година дали изобщо да се мъчим да го уреждаме в София. Жал ми е да го местим, защото му харесва. Освен това сме зависими от мъжа ми и от колата, защото аз не шофирам. Когато не може да ходи на детска градина, просто го оставяме в нас. Имаше няколко пъти такива случаи заради големия сняг.

На теб с бебе ще ти е трудничко ако трябва да я водиш, съвет не смея да давам, но пък лошото отношение на директорката мен определено би ме резервирало по отношение на едно евентуално местене там.

Общи условия

Активация на акаунт