Пелени и гащички за многократна употреба - сайтове за поръчки 2

  • 22 821
  • 288
  •   1
Отговори
# 90
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 140
Аня♥♥, кажи си после впечатленията от преходните гащички.

Аз много ги харесвам, но само веднъж съм му ги слагала. Но се замисля да купя още няколко чифта.

# 91
  • Мнения: 822
Аня, за това съм сигурна вече, че не трябва да се пере с омекотител. Пише го на пелените на етикетите и на инструкциите на сайта, откъдето ги поръчах... един вид се запечатва тоя вътрешния попиващ слой и пропускат после.

# 92
  • София
  • Мнения: 339
Момичета, загледах се в Лесните пелени. Всичко хубаво, но изобщо не можах да се ориентирам как става там поръчката  Shocked  Някоя от вас може ли да ми подскаже малко Simple Smile
Открих! То си е обяснено, просто съм го търсела не където трябва  hahaha

Иначе сега ще си поръчвам многократни пелени от Еко мамата. Даже вече пуснах поръчката и сега с нетърпение чакам, а то цели 4 почивни дена са се наредили... Не ме свърта! Simple Smile

# 93
  • София
  • Мнения: 6 839
Аня, за това съм сигурна вече, че не трябва да се пере с омекотител. Пише го на пелените на етикетите и на инструкциите на сайта, откъдето ги поръчах... един вид се запечатва тоя вътрешния попиващ слой и пропускат после.
Но за праха за пране няма значение какъв е, нали?

За лесните пелени - аз им писах мейл, но не ми отговориха, но и междувременно се отказах.

# 94
  • София
  • Мнения: 339
(...)Но за праха за пране няма значение какъв е, нали?

За лесните пелени - аз им писах мейл, но не ми отговориха, но и междувременно се отказах.
То май и при мен така ще стане, ще се откажа, но даже преди да съм им писала  Joy

Мисля, че няма значение какъв ще е прахът за пране, стига да не е смесен с омекотител  Peace Също да не се прекалява с количеството на препарата, понеже може да се задръстят порите и да намали абсорбацията. За такива случаи четох, че едно изпиране с вода без препарат решава проблема.

А някой пробвал ли е такова третиране:
Има ли икономичен начин за пране на пелените?
Да, има и абсолютно екологичен и изпробван начин за изпиране, като вместо прах за пране сложите 3 лъжици сода за хляб (за 15 памперса) и сложите половин чашка оцет в мястото за омекотител на пералнята, но никога двата продукта заедно. Такова пране удължава неимоверно живота на пелените за многократна употреба и е също така икономично.

Копирах го оттук.

# 95
  • Мнения: 822
Аня, ами не пише някъде какъв точно да е прахът... Явно няма такова значение, по-скоро количеството е от значение...
Джули.к, това съм го чела, но не съм го пробвала, понеже нямам толкова много пелени и подложки, че да пусна само тях в пералнята. Пускам всичко на Дария наведнъж само с малко прах, на 2 пъти сложих няколко капки оцет в отделението за омекотителя, мекички си бяха подложките после.

# 96
  • Мнения: 174
Здравейте,
Някой да е ползвал от пелените на Coolababy, китайски са, сега гледам в английкия ибей няколко много изгодни комплекта+безплатна доставка, но не съм ги чувала и се колебая? Някой дали има отзиви за тях?
Иначе поздравления за темата и много се радвам, че все повече хора се замислят за природата!

# 97
  • София
  • Мнения: 6 839
Китайските и аз ги мернах в и-бей.

А някой пробвал ли е такова третиране:
Има ли икономичен начин за пране на пелените?
Да, има и абсолютно екологичен и изпробван начин за изпиране, като вместо прах за пране сложите 3 лъжици сода за хляб (за 15 памперса) и сложите половин чашка оцет в мястото за омекотител на пералнята, но никога двата продукта заедно. Такова пране удължава неимоверно живота на пелените за многократна употреба и е също така икономично.

Копирах го оттук.
А на пералнята как се отразява такова третиране? newsm78 Rolling Eyes
Преди време бях чела нещо подобно, с цел да се замени омекотителя изцяло при пране, но ме е страх да не се наслагва и после нещо да й стане на пералнята. newsm78 Че тогава вече става лошо. Whistling

# 98
  • София
  • Мнения: 339
(...)А на пералнята как се отразява такова третиране? newsm78 Rolling Eyes
Преди време бях чела нещо подобно, с цел да се замени омекотителя изцяло при пране, но ме е страх да не се наслагва и после нещо да й стане на пералнята. newsm78 Че тогава вече става лошо. Whistling
Идея си нямам, затова питам дали някой е пробвал. И аз не бих искала повредена пералня, разбира се Grinning В крайна сметка може пък от време на време предварително да позапирам със сода, да изплаквам добре и тогава да слагам в пералнята с прах за пране. Това само заради евентуални петна, не си падам по търкането на ръка Simple Smile

# 99
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 140
Не би трябвало да й се отрази по никакъв начин на пералнята пране с оцет и сода!  Peace

# 100
  • Мнения: 11 574
Не би трябвало да й се отрази по никакъв начин на пералнята пране с оцет и сода!  Peace
Подкрепям. Редовно ползвам сода за изчистване на разни петна и избелване в самото пране.

# 101
  • Мнения: 5 025
Аня♥♥, кажи си после впечатленията от преходните гащички.

Аз много ги харесвам, но само веднъж съм му ги слагала. Но се замисля да купя още няколко чифта.
И аз чакам за мнение за преходните гащички. Поръчат от Данет. Преди бях взела найлонови гащички, които са хавлиени отвътре. Но те изобщо не задържат течността. Нямат никаква вложка. А тази вложка еднократна или многократна е?

# 102
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 140
На мен преходните гащички ми издържаха около две-три пишкания.

# 103
  • София
  • Мнения: 7 936
Записвам се и аз Simple Smile Не съм дочела последните страници, но се зарадвах, като "видях" познати физиономии Wink Много ми е интересна темата и някои въпроси взеха да ми се изясняват, но ще трябва още четене (и питане най-вероятно)...

# 104
  • Мнения: 174
Здравейте пак,
Имам въпрос. Изчетох и двете теми и не разбрах каква е разликата между хибридните пелени и ол-ин-уан? Доколкото схващам, при хибридните може да се добавя допълнително парче в джоба, а при ол-ин-уан-не, така ли е?
Колебая се между Mommy's touch all-in-one one size и Real Easy (които доколкото хващам са ол-ин-уан), дали някой, ползващ ги, може да даде коментар? Благодаря предварително.
Иначе аз реших да пробвам с Wonderoos one size, с подложка Fuzzy Bunz, слагала съм ги два пъти, но явно аз нещо не мога да ги наглася, защото беше мокър и двата пъти. Иначе много ми харесват, кожата остава суха, въпреки че подложката е леко влажна. И освен това изглеждат много симпатично.

Общи условия

Активация на акаунт