НЯКОЙ СЛАГАЛ ЛИ Е ВАКСИНА СРЕЩУ МЕНИНГИТ?

  • 3 423
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Момичета мерси за мненията ви от вас научих повече отколкото при док

Ужас!  ooooh!

# 16
  • София
  • Мнения: 7 039
Вчера говорих с новата ни докторка относно ваксината и според нея няма име просто да кажа в аптеката ваксина за менингит.Ще трябва да звънна на старата докторка,че не ми се вярва да няма име.Момичета мерси за мненията ви от вас научих повече отколкото при док
Само заради това изказване е редно да смениш докторката си за твое и на детето добро здраве.

# 17
  • Мнения: 199
Тя ни е съвсем нова сега са първи допири до нея,но си правая,че трябва да я сменя явно не е много компетентна.Защо изобщо има такива детски доктори?

# 18
  • Мнения: 1 484
Момичета  сега  четох в  друга тема  че   ще  се  въвеждало задължителни  ваксини  срещу  менингит  и  пневмония.Вие  чували ли  сте  нещо.

# 19
  • Мнения: 199
Аз не съм,но добре би било

# 20
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
И аз не съм чула нищо такова, но мисля, че е крайно време, въпреки, че има много 'За' и 'Против' ваксините и колкото и да ги увеличават задължителните пак ще има родители, които няма да ги поставят на децата си. Но всеки решава сам за себе си.
Лично аз ще се радвам, ако това е вярно и има още задължителни ваксини. Нашият педиатър при поставянето на последната ваксина преди 3 седмици ме увери, че детето ми има всички ваксини, които би имала, ако се беше родила в която и да е европейска държава  Rolling Eyes Дразня се, че това не го прави държавата, а трябва да проучваме, да четем, да се питаме една друга, за да могат децата ни да имат дадена ваксина... #Cussing out Уфф..отплеснах се... Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 1 155
МАЙЧЕТА ПРЕПОРЪЧВАТ МИ ДА СЛОЖА НА ДЕТЕТО ВАКСИНА СРЕЩУ МЕНИГИТ.ЧЕСТНО ДА СИ ПРИЗНАЯ АЗ МНОГО СЕ СТРАХУВАМ ОТ ТАЯ БОЛЕСТ,А НА ПОСЛЕДЪК И СЛУЧАИТЕ ЗАЧЕСТИХА.
Напротив, статистиката показва обратното - все по-малко болни има от тази болест:
Всяка година в България от менингити боледуват между 180 и 250 души годишно.
През 1975 г. болните са били 700 през 1979 г. - 400, а през 1985 - 1300
.

Препоръчвам тази статия:
http://www.mamaibebe.com/?id=310
От нея: "Тъй като има различни видове менингит, които се причиняват от различни видове микроорганизми, няма единна ваксина срещу менингит. "

На каката сме сложили Хиб-ваксина ACT HIB (тя предпазва само от един вид менингит, който за съжаление не е опасният менингококов, предполагам PREVENAR е против пневмококите).
За мялкия - незнам, може би няма да го ваксинираме специално - той е с Пентаксима само newsm78

Ето и по-стара тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=99432.msg1808370

# 22
  • Мнения: 1 484
Мерси   galita   много  полезна  информация.Не  мога  да  разбера  педиатрите  защо  не  ни  информират   за  допълнителни  ваксини.Ако  ние  не  ги  разпитваме  те  няма  да  ни  кажат.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 9 720
И тук да се впиша.
Ако търсите ваксина, по повод последния случай на починало детенце, да знаете, че такава ваксина за точно този тип просто НЯМА. Това бе обяснено подробно от шефа на инфекциозна вчера, както и защо точно срещу този тип Б не може да се направи ваксина засега. На пазара съществува ваксина за тип А и С, които обаче са доста по-рядко срещани в БГ и в този смисъл едва ли ще помогнат много. Така че преди да се юрнете да слагате още ваксини по-добре поговорете подробно с педиатъра си от какво се опасявате и от какво искате да се предпазите, както и дали тези ваксини са точно за това.

Относно промените в имунизационния календар, да, такива ще има, но точно какви тепърва се обсъжда.

# 24
  • Мнения: 1 100
... точно срещу този тип Б не може да се направи ваксина засега. На пазара съществува ваксина за тип А и С, които обаче са доста по-рядко срещани в БГ и в този смисъл едва ли ще помогнат много.
Точно. Peace
Ние сме планирали поставянето на ваксина против Менигококус С през месец май. Още обмислям обаче. Лекарката ни навива, но същевременно чета, че менингит С е рядкост. Thinking В официални сайтове пише да се постави най-късно при постъпване в колеж, защото колективното съжителство било опасно. Имам още 2 месеца да умувам. При нас, в Унгария, тази ваксина е препоръчителна. Ако се постави до 1-годишна възраст, държавата плаща 50% от цената. Трябва да имат причина, за да правят това. Thinking

Момичета  сега  четох в  друга тема  че   ще  се  въвеждало задължителни  ваксини  срещу  менингит  и  пневмония.Вие  чували ли  сте  нещо.
Да, четох в един информационен сайт, че става въпрос за ваксините Превенар и Менигококус С. В някоя от темите из форума имаше линк към статията.

# 25
  • Мнения: 1 322
Ние слагахме първите 3 пъти Тетра акт хиб, а за реимунизацията докторката каза да вземем Пентаксим, защото бяха спряли вече капките за полиомиелит.

Общи условия

Активация на акаунт