Немога да захраня вече 2 месеца - повръща пюретата!

  • 6 674
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 616
И аз съм за педагогическо захранване. Има деца,които просто не обичат пюретата, а е важно детето да събере възможно повече вкусове преди навършването на първата си годинка.
Погледни тук какво става, попорочети малко и после пиши как се справяте.
Обикновено при "злояди" деца, този тип захранване дава изключително добри резултати.

Практикуващи педагогическо захранване - част 1
Практикуващи педагогическо захранване - част 2
Практикуващи педагогическо захранване - част 3
Практикуващи педагогическо захранване - част 4

ПЗ на практика (рецепти и менюта):
В кухнята на педагогически захранващите - част 1
В кухнята на педагогически захранващите - част 2
В кухнята на педагогически захранващите - част 3

Статии:
Естествено въвеждане на твърди храни
Педагогическо захранване - руската схема на захранване
Захранване на кърмачето - педагогическо захранване
Хранене на деца с нарушен хранителен интерес
Как не трябва да храним детето си
Пюретата са неестествени и ненужни за бебетата
Как да научим детето да се храни само - програма за педагогическо захранване

Други теми, засягащи ПЗ:
Тотално обърках захранването! Има ли шанс ПЗ?!
Късно захранване по схема или педагогическо захранване?

Материали без превод:
http://www.borstvoeding.com/voedselintroductie/films_bijvoeden/z … pley_methode.html
http://www.borstvoeding.com/voedselintroductie/vast_voedsel/rapl … delines.html#meer

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 23:08 от IvelinaAtanasova

# 16
  • Мнения: 636
Разбира се, може и да не е алергична реакция, ти си с детето и можеш да следиш реакциите му и да прецениш по-добре. Още повече, че преди е реагирала с кръвни жилки, а  не с повръщане, би трябвало и сега така. Лекарката се казва д-р Куманова, работи в ценър "Детско здраве". Не мога да се сетя къде й е телефонът, но аз лично го открих от нета, така че, поразтърси се. Работи с касата. Други добри детски гастроентеролози има в поликлиниката на Педиатрията, те също работят с направления. Пиши какво става! Дано всичко е наред!

# 17
  • Мнения: 693
Разбира се, може и да не е алергична реакция, ти си с детето и можеш да следиш реакциите му и да прецениш по-добре. Още повече, че преди е реагирала с кръвни жилки, а  не с повръщане, би трябвало и сега така. Лекарката се казва д-р Куманова, работи в ценър "Детско здраве". Не мога да се сетя къде й е телефонът, но аз лично го открих от нета, така че, поразтърси се. Работи с касата. Други добри детски гастроентеролози има в поликлиниката на Педиатрията, те също работят с направления. Пиши какво става! Дано всичко е наред!

  remybussi записах час за четвъртък, до тогава само накърма!

Задължително ще се отчета  Hug

# 18
  • Мнения: 2 543
Катинче, а какво целиш със захранването? Искаш вече да заместваш хранения ли? Големи количества ли й даваш от кашите и пюретата, които й понасят? Може би просто още й е рано... Успех!

# 19
  • Мнения: 117
Здравейте.
Искам да попитам кога и как да започна да захранвам?
Бебчо влезе в 6 месец.Кърмя по 2 -3 пъти на ден и дохранвам.
Вече сме 8 кг.
Благодаря ви.

# 20
  • Мнения: 1 691
Катинче, и аз бих ти предложила педагогическо захранване. Моят човек ядеше каши с удоволствие, но само два пъти опита пюре и го изплю с такова отвращение, че повече не му предложих. Оттогава мина на човешки манджи и прояде всичко с голямо удоволствие.

tinita77, аз дохранвах 2-3 пъти на ден до 6 месец и постепенно започнах да въвеждам млечна каша вместо едно от дохранванията. По принцип няма никакъв проблем да изчакаш да навърши 6 месеца и дори повече, ако не ти се бърза, и тогава да започнеш. Или пък постепенно да започнеш от сега, но без бързане. Аз лично (както се вижда) съм привърженичка на педагогическото захранване и искрено го препоръчвам на всички (по-нагоре са дали линкове). Ако пък решиш да захраниш с пюрета и каши, също има доста теми по въпроса.

# 21
  • Мнения: 1 449
Искам да попитам кога и как да започна да захранвам?
Бебчо влезе в 6 месец.

Разгледай тези теми.

# 22
  • Мнения: 90
Katinche, след като не повръща от каши, защо не пробваш със зеленчукови? Има картофена на Слънчо със сигурност; сигурно има и други. Така, ако понася на бебето,може да пробваш да добавяш други зеленчуци в кашата

# 23
  • Мнения: 693
Да, целта ми беше да заместя хранене, изчела съм достатъчни литература и така съм решила.   Whistling

Цедя и храня от шише вече почти 8 месеца вече и за мен е доста трудоемко  Crazy

Сега яде 5 пъти по 200 гр., т.е. 1 л. на ден кърма.
Ако заместя 2 хранения ще ми отпаднат двете цеденета, като сутрин имам повече кърма и цедя не 200 мл, а 300 мл.
И така, ако заместя две хранения ще и давам 3 пъти по 200 гр. кърма и допълнителните 100 мл. между храненията, по този начин детето ще поилучава 700 мл. за деня, което е напълно достатъчно.

Щастлива майка, щастливо бебе  Mr. Green

Така или иначе планът ми не успя  Cry


Оффф, това педагогическо харнанване хич не ме кефи и защо така изобщо не си го представям  #Silly

# 24
  • Мнения: 2 616
Добре, тогава защо не опиташ с домашно приготвени пюрета? За да не готвиш всеки ден направи няколко по-големи дози и ги замрази, така примерно можеш да си приготвиш храна за цялата седмица и да не се налага да бъркаш малките дозички всеки ден.

Ти с какви пюрета всъщност захранваш - питам за марка и за вид пюре?

# 25
  • Мнения: 693
Запонах да захранвам на 6 навършени месеца с оризова каша (10 дни), картоф - домашен (7 дни), тиква - домашна (5 дни). След това дадох домашено пюре от морково и три дни поред след всяко харнече с морков повръща.

Усетих се, че е от моркова и я оставих няколко дни на кърма и започнах отново с каша. Давах 6 дни каша и понеше отка зеленчуци и дадох банан (HIPP), прие го добре и последва ябълка - повръща около 6 пъти, час и половина след ябълката.

Спрях да захранвам и отново една седмица само на кърма и съответно започнах пак с каша - една седмица. Днес дадох морков с картох (HIPP) и пак последва повръщане.

Явно има чувствителен стомах и зеленчуците и плодовете не и понасят. В 5-тимесец беше скървави нишки в акото и я лекувахме един месец. Спрях да ям краве белтък,казаха, че е от това. Ако хапна повече фастъци пак се поевяват нишките с болки в коремчето.

Домашните определено не и понасят, явно купените са по-леки за храносмилането!

# 26
  • Мнения: 316
Казваш, че яде каши и не повръща от тях. Защо не опиташ към кашата да добавиш 1лъжичка зеленчуково пюре. Ако го понесе - увеличи количеството и давай известно време така: каша с пюре.

# 27
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
но ако заместиш хранене ще имаш и по-малко кърма може би (освен ако не разредиш цеденето).

# 28
  • Мнения: 693
но ако заместиш хранене ще имаш и по-малко кърма може би (освен ако не разредиш цеденето).

Колкото цедя, толова кърма ще имам  Wink


Казваш, че яде каши и не повръща от тях. Защо не опиташ към кашата да добавиш 1лъжичка зеленчуково пюре. Ако го понесе - увеличи количеството и давай известно време така: каша с пюре.

Да, това е добър вариант. Проблемът,е че трябва да е максимум двукомпонентна храната да приема, а няма голямо разнообразие на еднокомпонентни пюрета  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 2 616
Ти така и  не писа кои пюрета ползвате - предполагам си опитала вече да смениш марките, можеш ли да изолираш от какво точно повръща или всичко ви е проблем?
Напиши, за да знаем за алергична реакция ли става дума или е другаде проблема?

Опитвала ли си да сложиш малко кърма в пюрето?
Кашата с какво я приготвяш - с вода, с адапте, вода и адапте или кърма?

Общи условия

Активация на акаунт