Септемврийската дружина вече наброяваме стотина

  • 12 659
  • 301
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 141
айде, да се отбележим и в новата тема Simple Smile

и аз нещо не мога да ям кисело мляко напоследък. А пък и сиренето нещо ми мирише, та единствено прясно мляко и кашкавал ям от млечните продукти.
Почна и доста сладко да ми се яде.. Та гледам да има около мен бисквити, вафли и други сладорийки.

# 16
  • Мнения: 16
Здравейте момичета! Аз май не успях да се запиша в предходната тема, ама нищо! Бях на почивчица (само 3 дни  Sad във Велинград и затова не писах. След Велинград ходих до София на ранен скрининг (или ранна ФМ) в Център за диагностика на ранната бременност МЦ "София-2006" - http://www.zarodish.com/. Много съм доволна!!! Докторката е страхотна млада мацка, която се отнася с огромно разбиране и внимание. Техниката е върха.
Изследването, което правят в този център обезмисля кръвния БХС, освен ако резултатите от теста не са обезпокоителни. С него могат да се диагностицират и близнаци!
Та моят бебо е добре. Има си всичко. Както каза докторката "Много хубаво детенце!!!"  Laughing
За следващата диагностика (20-22 седмица) пак ще отида при нея!!!
... а и е 60% момиче.  newsm44 Много се  newsm17 процента да нараства. Просто в момента е много рано за по-точни или категорични прогнози. Следващия път!

# 17
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И аз в орбора на неядящите мляко. Аз по принцип си го недолюбвам и освен кашкавал друго млечно не приемам. Преди обаче пиех много прясно мляко, но сега и това не ми се пие. Отгоре на всичкото бях забравила да си пия фолиевата няколко дена ooooh!

# 18
  • Мнения: 83
Anita, на всеки преглед питам гинеколога дали да вземам допълнително някакви витамини, но за сега ми каза да не вземам нищо освен Утрогестана и фолиевата киселина. Аз съм вегетарианка и имах анемия в миналото, все още ми казаха, че дори от желязо нямам нужда. Това обаче е строго индивидуално. Можеш да помолиш да ти пуснат пълна кръвна картина и там се вижа дали имаш нужда от калций или каквото и да било друго.  Тук всеки месец ни правят изследване.

Това за картофите май си има обяснение, при бременността се нуждаем от повече въглехидрати - а тестените изделия и картофите са най-добър източник за тях (и за напълняване разбира се  Laughing).  Четох една статия за млякото, че една чаша прясно мляко на ден помага да имаш по-едро и здраво бебе, за това съм си взела малки бутилки от 300мл с прясно мляко и когато не ми е много гадно пия по една, дори и на сила. Сирене обаче ми се яде непрекъснато, закуската ми сутрин е винаги домати със сирене и вече на всички около мен им призлява като ги видят, но на мен си ми харесва. Сега като заговорихте за тестени изделия, така ми се приядоха мекици с мед....

# 19
  • Мнения: 39
Аз пък имам друг проблем.....не се сещам да пия вода ConfusedПросто нямам този навик и пия фрешове,но иначе за вода почти не се сещам.А знам, че е хубаво да се пие много вода,та като видя бутилката в кухнята и гелдам да се насилвам и да пия колкото мога.
А за доматките със сиренце и на мен са ми любими!

# 20
  • Мнения: 1 046
Като чета масово сме на фаза постно и тестено, ноооо ще ви се карам за млякото и млечните. Аз съм всеки ден на поне един айрян на Данон, а отделно си върви сиренето. И пусто желязо сега готвя едно телешко, но що ми се струва, че аз ще си хапна само от зеления боб и картофките.

А и да ви се оплача в групата при сина ми има конкурс за най-оригинална мартеница направена от "Аз и мама" или "Аз и баба" и сега се опитвам да майсторя нещо. Ама малко съм с ръце в д-то и незнам какво ще се получи, а трябва да оставя и на дребния нещо да направи, но с неговите скромни 3 години изобщо незнам къде и как да го включа в заниманието. Освен да "нарисува" устата и очите на човечетата, които реших да направя от шоколадовите яйца друго не се сещам.

Добре дошли на новите мами   bouquet

А пък за водата да не говорим ама хич  ooooh!

# 21
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен. Моля да ме включите в спикъка с термин 25.09. Предварително благодаря

# 22
  • Мнения: 19
здравейте момичета и от мен,Валка би ли ме добавила и мен с термин 11.09 благодаря предварително  Laughing

# 23
  • Мнения: 17
 Като ви чета започвам да се стряскам сериозно   newsm78 Аз без мръвки и мляко не мога, по принцип съм си привърженик на плодовите млека от край време, по едно време бях ги спряла, а сега откакто съм бременна пак ми се похапват зверски. И без месо никога не сядам на масата, аа плаша се вече  #Crazy Някои могат да си кажат "тази що за човек е ама..."   baduu smile3538 Като цяло аз всичко си ям, даже ми идват идеи за храни, за които преди никога не съм се сещала. Но пък с носа съм отврат, почти всички душ-гелове, шампоани, всичко ми мирише отвратително и едва не  Sick
 Добре дошли на новите мами  Hug
 

# 24
  • Мнения: 141
Nadina, делегирай на някоя от бабите да помогне на детето с изготвяне на мартениците. Под претекст може да вметнеш, че за детето е хубаво да прави нещо заедно с баба и така и тя ще се почувства поласкана и полезна  Simple Smile
И аз също съм от отбора " сръчни ръце", та незнам един ден как ще се справям и аз. Добре, че бабите умеят да майсторят по нещо  Simple Smile

bebe6oci, това, че ти се яде месо не те прави звяр  Simple Smile просто бебо сам ти подсказва от какво има нужда и какво му се иска.

# 25
  • Мнения: 5 026
И аз тук Simple Smile

# 26
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен.Валка,аз ги изкарах 99.
Добре дошли на новите мами!
Atrakcia не искам да те разочаровам,но и аз съм в 12с,а вчера лекаря ми каза, че е рано да се види пола! Надявам се при теб да не е точно така  Wink

# 27
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Вече наброяваме 99 с последните две мами, които тъкмо добавих  Grinning
Рано е да се види пола на 2Д, ама това не значи, че е невъзможно с 3 или 4Д и ако бебето е застанало в удобна поза.

# 28
  • Мнения: 6
Да, мен ме гледаха на 2Д,така че нищо чудно на останалите да може се види! А някой знае ли на 2Д в коя седмица се вижда пола,лекаря ми изфъфли нещо на сръбски,ама така и не го разбрах....

# 29
  • Мнения: 5 026
Аз на 3Д ще ходя. Е, не е болка за умиране-когато- тогава Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт