Разочаровани ли сте от Родината - България?

  • 3 989
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 491
защото сме се приобщили тук където сме сега и пренасяме автоматично начина на живот тук там, а това води до бездна като разлика.
Фиданке, абсолютно си права. Аз пък не съм ходила в Булгария от 4 години и доста неща съм забравила от това, което ме дразнеше, и както казваш, пренасям обстановката тук в България. Може би и аз ще остана разочарована, ще гледам да не ходя с голяма кошница, защото ще си е мой проблем.
Докато имаме зъбна застраховка тук, нямам намерение да ходя на зъболекар в България, макар че и там зъболекарката се стараеше. Но пък вече не ходя на зъболекар с чувството, че отивам за инквизиция, тук за кариесите бият упойки. Привикват ни всеки 2 месеца на почистване и пйлна рентгенова снимка. И малкия вече тръгна при същия зъболекар, доволна съм че му спестявам кошмара на моето детство, в което първата зъболекарка си изтърва машинката в устата ми и ми сряза езика. Ама оттогава казвам това хубаво рррррррррррррррррр! Grinning

# 16
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
защо да стават дразги за тази тема.всеки си има мнение.така е и за другите теми.4ети ,ако искаш-отговори.какъв е проблема ,никой не насажда мироглед.
мен ме беше страх да я отворя тази тема.ще прозву4а по същия на4ин.пък нека някой се ядоса. мен питат ли ме 4е се прибирам с месец по-рано и в най-голямата жега в Дубай.
то4но защото ми липсва спокойствието и сигурността.не знам как е в други градове но в Пазарджик присъствах на арест на наркотрафиканти- американските екшъни ряпа да ядат.2 пъти ме обираха из под носа,добре 4е  добри хора ме спасяваха и изгорях само с 40лева и стрес.
всеки си има хубави и неприятни неща в БГ ,никой не обобщава само си споделяме слу4ки.
да ни олекне.
 като с другите неща.

# 17
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Според мен разочарованието е следствие на големите очаквания Wink. На мен ми е хубаво, когато си ходя защото там са най-близките ми хора. Може да звучи странно, но за мен това е Родината, всичко останало са просто проблемите на страната, а такива определено има навсякъде по света. Добри и некадърни лекари и зъболекари има колкото искаме и в България и извън нея Wink.

# 18
  • Мнения: 1 854
......но сякаш с годините (нашите, де  Grinning) ставаме по-капризни  newsm78
Миналата година ...............мръсотията ни се видя повече отколкото предната година, В София има много красиви сгради, които вече видимо западат, лющят се..., кварталната градинка беше буренясала (трева до колене) миналата година, дъските от пейките бяха окрадени  Cry
и като капак на всичко, сякаш ми се вдигна перде и започнах да забелязвам всичко негативно  Embarassed Мъжът ми каза, че винаги си е било такова, просто не ми е правило впечатление досега.
Цитат

И аз така се 4увствам и това забелязвам.Тук живея сьвсем нормално,чак не се и замислям,по-скоро за там като се замисля се чудя как сьм живяла така.
Не сьм разочарована,защото сьм се родила там и сьм живяла много дьлги години-и по-комунизма и в "демокрацията",по-скоро сьм станала по-голям оптимист откакто сьм тук,защото в ежедневието си в БГ и в бьдещите си перспективи,ако бях останала там-виждах само негативизьм.

# 19
  • Мнения: 456
Аз пък не съм се разочаровала, защото не очаквах нищо добро да видя там (освен близките ми разбира се ) . И разбира се бях права за себе си...
 Wink
Естесвено, че простотия, мръсотия и неуредност има навсякъде по света, но когато са нещо масово в една шепа държава,... много се извинявам, но ...прави впречатление (поне на мен). Зъболекарите за мен тук са по-добри, работят с много добри материали, с което изобщо неискам да кажа, че в БГ няма добри зъболекари. Това просто е моето лично впечатление. Та видях се с моите близки, убедих се, че не съм сбъркала като съм дошла тук и се върнах с идеята, че следващият път предпочитам нашите да дойдат на гости... Wink

# 20
  • Мнения: 1 854
Та видях се с моите близки, убедих се, че не съм сбъркала като съм дошла тук и се върнах с идеята, че следващият път предпочитам нашите да дойдат на гости... Wink
И аз напоследьк накланям везните кьм този избор Sign Exclamation

# 21
  • Мнения: 768
Останах много доволна от администрациятав община Младост София  Бяха страшно любезни, компетентни и ни караха да минаваме пьрви след като сме с бебе, макар че ние бяхме готови навсякьде да си чакаме кротко. Това обаче не се харесвше на чакащите, имаше млади мьже в униформи които даже почнаха да ни бльскат и бебето сьщо че искали да минат преди нас, но служителките не им разрешиха подобно нахалство.
Хората ни се сториха доста по спокойни от преди. Що се отнася до София кмета не си е мрьднал прьста за 4 години даже по мизерно е станало. Страааашно много боклук и неподдьржани тревни площи (само около частната собственост се поддьржа), жалко че няма как му се потьрси сметка за разрухата в София.
Ходихме в Силистра и Монтана, там беше супер. Много по-чисто добре поддьржано супер детски площадки, градинки и вьзможност майки с колички да се качават на тротоараи т.н.
Единствената магистрала в Бг стига до там докьдето беше преди 15 години- никакьв прогрес.
В София което не ми хареса че не искат да влизат майки с колички в магазините. Все навьн ме караха да оставям детето. В аптеката до блока сьщо. Питах сестра ми дали е нормално , тя каза ако не ми дават да влизам вьтре с количка вьобще да не влизам. Аз пред аптеката оставих навьн количката защото така ми нареди аптекарката и сестра ми каза не бивало да им се врьзвам.
Мьжа ми ходи на зьболекар в София че знае един специалист там и е много доволен. А аз си ходя тук на зьболекар че и местните си ми харесват. Малко са джаста праста и слагат метални пломби понякога ама работят бьрзо и това ме устройва (по принцип не сьм особено претенциозна).
В Бг много ни харесаха естествено сладкарниците. Тук такива хубави няма и с толкова вкусни неща.
Сьщо така хапвахме редовно кебапчета и кюфтета от кварталната кебапчийница и каката и харесаха много.
Ходихме на един супер басейна на Панчарево, става и за бебета и за големи. Там си забравих банския пьрвия пьт. След 2 седмици като отидохме ми го пазеха.
Общо взето повече приятни изненади имахме. Приятели, роднини познати живеят по-добре отколкото 99 когато заминахме за прьв пьт в чужбина. Някои имат даже по-висок стандарт от местните.
Това вече е оптимистично. Grinning Grinning

# 22
  • Мнения: 4 244
защо да стават дразги за тази тема.всеки си има мнение.така е и за другите теми.4ети ,ако искаш-отговори.какъв е проблема ,никой не насажда мироглед.
да ни олекне.
.............................................
Мариабутти, нен става дума за преченето да споделяш мирогледа си.
Ти си от по скоро тук и не си преживяла някои бурни страсти които се завихрят обикновено по такава тема особено ако се включи някоя от местните мами.
Затова повечето реагираме така остро.
Не искаме да има безумни спорове за неща които другите не могат да видят през нашите очи.
Дано да ме разбра!

А това което каза Ема е вярно и за мен - вече предпочитам моите близки да дойдат тук, хем малко свят да видят, хем няма да се ядосвам излишно заради тъпото равнодушие на българските политици и липсата на промяна с по бързо темпо

# 23
  • Мнения: 768
защо да стават дразги за тази тема.всеки си има мнение.така е и за другите теми.4ети ,ако искаш-отговори.какъв е проблема ,никой не насажда мироглед.
мен ме беше страх да я отворя тази тема.ще прозву4а по същия на4ин.пък нека някой се ядоса. мен питат ли ме 4е се прибирам с месец по-рано и в най-голямата жега в Дубай.
то4но защото ми липсва спокойствието и сигурността.не знам как е в други градове но в Пазарджик присъствах на арест на наркотрафиканти- американските екшъни ряпа да ядат.2 пъти ме обираха из под носа,добре 4е  добри хора ме спасяваха и изгорях само с 40лева и стрес.
всеки си има хубави и неприятни неща в БГ ,никой не обобщава само си споделяме слу4ки.
да ни олекне.
 като с другите неща.

И на мен това най ми харесва вьв Франция, спокойствието.

# 24
  • Мнения: 4 212
Ей тук сега да се опла4а. Нали скоро бях в Мадрид да варя пъномощно с подпис за задгарни4ен паспорт.Да, казаха ми от бг 4е това което съм оставила на баща ми е валидно, и аз пратих само подписа си.Сега с мазен гласец ми обяснява, тъпата варненска селска пръ4ка, 4е пълномощното било невалидано, да съм направила ново от Испания.Тази селяндурка дали си има напредстава колко дни отнема само за да ти вдигнат телефона, 4е сега записват 4асове за януари месец, и 4е пътя е 1000 километра и те посрещат като 4е ли си излязал от каторгата. Е как да не съм бясна, не ми се ходи никъде, тук ще си стоя. Не можели, строго било, фалшификати имало ужасно много.Нали се гордеем 4е сме българи, а пък мнооого фалшификати, и що така, аз ли то4но ще фалшифицирам.Те тез дето се занимават с това не минават в задграби4но, патки ви казвам, тъпи. Twisted Evil  Twisted Evil Сливи ли имаха в устата си да ми кажат ново да извадя.Защо все трябва да е по по сложният на4ин?Така съм напушила.Ама ако намеря връзка и без да са ми видяли о4ите ще ми изкарат задргарни4ен, нали?И не ми оспорвайте, 4е не е вярно, 4е съм бясна.Не ми стигат другите простотии, ами сега и тва. Close

# 25
  • Мнения: 1 909
Аз пък не съм се разочаровала, защото не очаквах нищо добро да видя там (освен близките ми разбира се ) . И разбира се бях права за себе си...
 Wink
Естесвено, че простотия, мръсотия и неуредност има навсякъде по света, но когато са нещо масово в една шепа държава,... много се извинявам, но ...прави впречатление (поне на мен). Зъболекарите за мен тук са по-добри, работят с много добри материали, с което изобщо неискам да кажа, че в БГ няма добри зъболекари. Това просто е моето лично впечатление. Та видях се с моите близки, убедих се, че не съм сбъркала като съм дошла тук и се върнах с идеята, че следващият път предпочитам нашите да дойдат на гости... Wink

3начи май всичко е до нагласа  Simple Smile
Аz никога не се настройвам негативно, zнам какво очаквам и zатова винаги с желание и радост си ходя в България  Hug Heart Eyes
Когато обаче всичко кофти ми се набива на очи, ми става мъчно, че имаме потенциал, а ни е такова неуредено  Confused newsm78
Виж, мъжът ми се вбесява... може би с право, де да zнам?
Април месец си ходихме, да вадим на малката паспорт... ей Богу колко пъти ни въртяха и връ6таха, и препра6таха от една об6тина в друга..., но накрая свър6ихме работа.
Биурокрацията е отвратителна, тук всичко е като по конец. Окаzа се обаче, че и в другите zападни страни (напр. Германия) биурокрацията не е минало. Една колежка живее там с гаджето си и работи на 50% при нас... тя е отвратена от немската система  Shocked
Явно 6вейцарските стандарти са вдигнали летвата прекалено високо  newsm78
И въпреки всичко обичам България, София е моят град, спомени, 6тастливи мигове, сватба... всичко хубаво оттам е почнало  Hug Heart Eyes е как да се раzочаровам?  newsm03  love001

# 26
  • Мнения: 2 292
тея - гадно е че не са ти казали че не става със онова пълномощно ... не искам да навлизам в спорове, само да ти кажа за мерките за сигурност като цяло
на мен са ми крали чанта с документи ама всички документи и то не в България - там до сега слава богу нищо не ми е крадено ...  както и да е тогава седнах и мисленно благодарих за всички методи на сигурност - за личните документи, за банковите формалности, за кредитните карти ... абе за всичко, защото ако ги няма всеки като ти открадне чантата може да те направи луда ...
та така от тогава вече не се ядосвам толкова много на формалностите и на всичките тези - задължително с такова или онакова пълномощно - да разиграват те но в същото време и доста те предпазва това, защото не може всеки да иде и със какво да е измислемно пълномощно да ти изтегли пари от банката или да си извади лични документи от твое име и да те побърка от кредити ...

# 27
  • Мнения: 4 212
Няма да се ядосвам, и  без това ве4е валериана не ми шваща дикиш.
Палмира, мисля 4е да, още е на работа. Да нв би да ти е приятелка?Ако да, мога като ходя да пратя поздрави от теб.
Успях поне да се свържа с посолството и поисках да говоря с по висша инстанция, казаха ми 4е във вторник, сряда или 4етвъртък мога да отида и да оправим грешката. Не мога да повярвам, светлина в тунела. Малко ми мина. Ама оная от задгарни4ни Варна доста трябва да я е сърбяло отзад  Twisted Evil

Вивита, абсолютно съм съгласна с мерките за сигурност, винаги съм била "за", но да ми бяха казали, не ти важи, извади ново пълномощо.Преди 2 месеца важяло, сега не, и баща ми се 4уства виновен, щото вси4ко през него минава, а и е на 70 години, само сърцебиене му липсва, както се вживява. Вси4ко ще се оправи, но нерви трябва да има.Ве4е незнам какво трябва да преживея в този жовот, нстръхвам, неискам да си го помисля.Дойде време да си сменям испанките документи, без задгани4ен, не мога и ще изтърва сроковете. Абе малък ужас просто.

Вдишвааам, издишваааам........вдишвааам , идишваааам........


оби4ам си Варна, и хората в него, оба4е като ти го "сложат " буквално и...

# 28
  • Мнения: 1 072
Аз пък останах възхитена. КАто се изклиучи състоянието на улиците дето ми взеха здравето и точилото на количката,  и лудото шофиране много се изкефих как Видин се е развил.

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Браво Мира, кефиШ ме, така си го казала...

# 29
  • Мнения: 3 394
А аз какво да кажа като видях любимата си София потънала в боклуци, които не се извозваха 1 седмица заради онзи мърляч Софиянски, който не  стига че не си е свършил работата, ами ще обяснява с мазен глас *че вече 10 год управлявал и на софиянци им е нужно разнообразие* Shocked и айде депутат стана. Нахално същество #Cussing out

Но какво да правиш, няма сега да се чувствам по-малко българка заради него Naughty
Дори по нашенски ми идваше да го #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт