Да продължим напред - доколко е възможно

  • 6 150
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 715
Ох, минаваща, тази, която е оставила дъщеря си преди 40 години не поплаква, можеш да си сигурна. Даже рожденият ден на мъжа на другата й дъщеря е на същата дата като първото й дете, ама веднъж се спомена и знаеш ли какви змии се избълваха. Не генерализирай, ако обичаш, щото аз познавам и двете страни. Пък и не знам да има статистика по въпроса. Или ти познаваш всички, изоставили децата, които са родили? Малко вероятно.

# 16
  • Мнения: 1 249
няма никаkъв начин да накарате" другата" страна да пише регистрирана защото всеки пост даже и най откровенния е заклеймяван от вас ...

Вярваме, че вероятно си поплакват, но не сме прочели постове от такива жени.
Къде има такива постове, наистина се интересувам.
Къде си писала откровено, че да прочета ?

# 17
  • Мнения: 2 123
[Къде си писала откровено, че да прочета ?


 Joy Joy

Много си добра, беееее .... Благодаря ти разсмя ме, а се бях вкиснала ужасно

# 18
тук става доста грубо това с шамарите ме разтресе , вие нормално ли разговаряте така?
и тази жена дето раздава така шамари защото бил ядосана  е осиновила дете и се има за добра майка.
писах в тази тема зашото темата е сеща ли се някой на този ден за нас
да, сеща се .

тук искате само поклони и селями  защото сте осиновили дете , ок имате ги .
искате мнения на другата страна но не сте толерантни.и не сте сконни да изслушате
имате се за съдници   ами представете си че утре това дойде до вашите глави и никога не казвайте никога няма да ми се случи. хора сме и грешим  и съжаляваме .
понякога ми минават мисли че децата които са оставени  не винаги си намират правилните осиновители , има обида агресия и нерви а с тези качества не се възпитава дете нито собствено нито чуждо

# 19
  • Мнения: 2 123
Аз съм тази с шамарите.

Определено съм лоша майка  Mr. Green, но поне не съм анонимна - стоя с името и лицето си.

Ако някой се опита да застраши, нарани или обиди детето ми, твърде е вероятно да получи шамар ...
Пълноценна майка съм, благодарение на Мираета, Бианка, Мина Б, Дуденце, Диване-то.
Благодарение на тези жени имам пълноценен контакт с детето ми и се надявам то също да има такъв с мен.

Когато някой в този форум обижда и напада  осиновените деца като Мираета, Бианка, Мина Б, Дуденце, Диване-то, го приемам лично и навътре. Приемам го срещу моето дете. От известно време насам си обещах да спра да се спирам  и въздържам пред глупостта и нахалството.
Така че недрага ми минаваща, да лоша майка съм. Да, не знам как се възпитава дете. Да , права си аз съм всичко, което казваш - затова гледай , ако някога ме видиш на живо (аз няма как да те позная - ти си  анонимна), не предизвиквай нито мен, нито детето ми, нито горепосочените ми приятелки. Просто не е здравословно

И понеже днеска ми е ден (явно марс ми е в сложен аспект с уран  #2gunfire )
Опит за превод:

1.
Цитат
Призовавам и моля. Вас, осиновените - да не страдате.
може да бъде преведено като
Цитат
Детенцето ти е починало. Нищо, имаш си друго.Призовавам те и те моля да не  страдаш


2.
Цитат
Осиновени деца, щом е неизбежно да изпитвате тъга, мъка и страдание - така да бъде. Просто исках да ви кажа - недейте! Не искам да сте тъжни.
може да бъде преведено като
Цитат
Стерилна си? никога няма да можеш да заченеш и износиш дете? Ами добре, щом е неизбежно да изпитваш тъга, мъка и страдание - така да бъде. Просто исках да ти кажа - недей! Не искам да си тъжна


Сисли - моля те да ме разбереш!
ТОЗИ ПОСТ НЕ Е СРЕЩУ ТЕБ ЛИЧНО.
Била съм на твоята позиция много дълго време. Мислила съм почти като теб. Трансформацията ми беше много, ама много болезнена. Промених се коренно заради детето ми. Опитай да разбереш, да вникнеш в написаното от осиновените деца през твоя лична болка.
Представи си най-големия ти страх и отвори най-голямата си рана. Погледни през нея написаното от децата...

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 18:08 от Fussii

# 20
  • Мнения: 3 715
Ха, ха, анонимна, развесели ме. Сега като знаеш какви сме лоши, плачеш още повече сигурно за чуждите деца, дето гледаме. И се мислиш за истинска майка. То и шамарите си не си струва да си хаби човек за тебе.

# 21
кого съм обиждала ? отговорих точно по темата  и моят отговор беше остро нападнат.
според вас ако се рагистрирам по добре ли ще ме приемете или пак ще има заплаха за саморазправа .
искате ли и други виждануия освен вашите  ?
на майката с шамарите няма да отговарям , отдавам го на нервите и които не може да сдържа.

# 22
  • Мнения: 3 715
Добре де, като искаш да си от полза, отговори ми честно, колко пъти в годината в твоето семейство се говори за изоставеното дете? В моето тази тема е срамна, за 40 години е споменавана 4-5 пъти.

И недей да обобщаваш за всички. Говори за себе си. Ти не си всички.

# 23
в този форум влизам много отдавна , има напрежение и да съм искала не съм намерила смелост да се регистрирам защото ми е ясно че колкото и да сте  либерални и отворени се страхувате да приемете че има и други жени . в страха си нападате не изслушвате  не приемате другата страна по никакъв начин.
знам две майки оставили децата си които ги издирват/дали е морално и правилно  няма да коментирам/  молят се и плачат вечер , може да ги заклеймявате но това е иситната  те са оставили деца които може би вие отглеждате .

за мен , да в моето семесйтво се споменава много често
говори се открито ,но никой не е търсил или правил опит за контакт защото вярваме че детенцето е осиновено от добри хора  и в никакъв случай не искаме да навредим  , бих отговорила на всички въпроси но тона е доста враждебен и четяща е по здравословно иначе могада отнеса някой шамар

# 24
  • Мнения: 3 715
Въпросът ми не е враждебен, макар и да ти се стори такъв, но като седят всяка вечер и плачат и какво от това? Това ще намали ли болката на изоставените деца? Защо на мен трябва да ми пука за болката на родилата детето ми повече от болката на моето СОБСТВЕНО дете? Аз не отглеждам ЧУЖДО дете, аз отглеждам МОЕТО дете. И ако мен ме е вбесило нещо, то това са точно думите ти, че отглеждаме чуждите деца. От къде на къде някаква, дето реве всяка вечер, щото е била парясница и не е мислила с главата си или пък ако не е била парясница, а е била слаба и се е отказала от своята плът и кръв, ще претендира, че гледам НЕЙНОТО дете?

Искаш открит разговор, без нападки. Не те нападам, както искаш да приемем твоите твърдения, така и ти приеми моите въпроси не като нападка, а като изказване на мнение и показване на другата гледна точка. Ще се радвам да ми отговориш.

# 25
  • Мнения: 2 123
Моля модераторите да разделят темата, защото ми се струва важна, а пък ос...хме друга хубава тема.

И аз да си кажа след Кудку  Embarassed
След няколко урока по майчинство от свекърва ми и майка ми - и на мен спря да ми дреме дали някой се сеща и дали някой плаче...

След като детето МИ се буди с писъци и плаче. След като детето МИ, като гледа филмче ме прегръща с всички сили и повтаря 100 пъти "Нико има мама". След като детето МИ го боли, знаеш ли колко ми пука дали и колко плаче някой по негов адрес.

Какво ще бъде отношението на Нико към билогичните му родители е негов избор. Аз категорично няма да възпитавам лошо отношение към тях, нито омраза, нито ще ги съдя. Но да ми е мъчно за тях... съжалявам, няма да стане.

И понеже говориш в проценти (това там дето 80 процента плачели). Можеш ли да ми кажеш с колко процента намалява болката на моето дете, от факта, че биологичната му майка се сеща за него. Защото на мен това ми е важно.  Ако приемем, че БМ на Нико влиза в 80те процента, как моето дете ще спре да го боли, да се стряска насън, да мрази рождения си ден, да няма доверие в хората, от факта, че БМ се сеща за него периодично? Ей това ако можеш да ми го разясниш, че освен агресивна и лоша и малко глупава си падам

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 18:39 от Fussii

# 26
  • Мнения: 3 715
И дребния повтаря вече много настървено: Бобо има мама, Бобо има тати. И на мен не ми пука вече, ама да ми казват, че гледам чуждо дете, малко ми е в повече, щото МОЕТО дете ме смята за НЕГОВАТА мама.
И анонимна, не ми казвай, че тези думи случайно са ти излезли изпод пръстите.

# 27
болката е  факт не знам какво чуства едно 2.3.10 или 15 годишно дете което незнае че е осиновено живее безгрийно и обичано , предполагам болката идва когато узнае . а двете мои познати живеят с нея от момента в който  да взели решения , и с двете съм говорила откровенно едната е на 40 другата е на 32 приела са го  да живеят с мисълта  .дали са парясници, незнам .нормани жени са  ако не и знаеш миналото няма и да заподозреш .страдат си тихо не пречат на никого не тръбят  но си говорим за  бебетата  те така и ги наричат бебенцата . едиственно смятам че нямат право да разпитват или търсят ,  носиш си ориста и това е .
 любопитна съм и съм си предствяла милион пъти нашето детенце .  незнам ,предтсвям си някакви глупости , дето само в романите го има ,но няма как да стане .

а ако един ден детенцето  пита
-  "другата  жена сеща ли  се  за мен"  
и ти му кажеш не  а това няма да  е истина  правилно ли ще  е

# 28
  • Мнения: 3 715
Тук никой няма да каже на такъв въпрос "Не", защото си обичаме децата. А като кажем "да" и то попита "защо тогава ме е оставила там самичък и си е тръгнала, защо не ме е ИСКАЛА?"
Само че ти не ми отговори, защо трябва да смятам, че гледам чуждо дете. Какво право имаш да претендираш за собственост над дете, което ти или някой от твоето семейство е оставил на 2-3-4 дни?

Ва ва, ще ме изместиш, нали?

# 29
може да не са били случайни  ама нали вие сте майките на децата родени от другите  обезателно ли трябва да са мразени . едната ми позната  е учителка .с камъни ли да я замерваме ако знаеш  нейните  лични неща сигурно няма да си пуснеш детето   в училището където преподава

Общи условия

Активация на акаунт